Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Dr Abkarovits Szfvár

Zalina
Létrehozva: 2010. szeptember 19. 15:28

Voltam magánrendelésen dr Abkarovits Gézánál.

Kiírt műtétre.

 

Az lenne a kérdésem, hogyan tovább, elmondott néhány dolgot, de jobban szeretnék személyes tapasztalatokat hallani hogy mi hogyan zajlik ilyenkor. Nem konkrétan a műtétre gondolok, hanem a körülményekre.

Minden érdekel, mert még sosem műtöttek semmivel.

(Kicsit már kezdek félni)

 

Köszi ha írtok!

  1. 2014. Április 2. 11:2075.

    Sajnos a választ a kérdésedre csak a doki tudja megadni.
    Én csak egy régi műtött és műtétre váró betege vagyok.
    Ha ennyire nem tudsz vele beszélni, akkor esetleg érdemes lenne a magánrendelésen felkeresni, ott minden kérdésre van idő.
    Bár én addig sosem keltem fel a vizsgálóasztalról, míg a kérdéseimre nem kaptam választ. Lehet hogy rohan, de előbb utóbb visszajön :)

     

    Azt írtad: már volt egy műtéted a közelmúltban és várható még egy. Akkor a második műtétet nem végzi el addig, míg az előző műtétből szinte teljesen fel nem épültél.
    De ezt írtam le a múltkor is. Én írok félreérthetően vagy én értettem félre amit írtál?

     

    Amúgy a bemetszés és a denks műtét két külön dolog.
    Pontosan milyen műtéted volt?

    Akár priviben is jöhet.

    előzmény:
    bubuka011 (73)
    2014-03-25  12:05
  2. 2014. Április 2. 11:1074.

    Szia!

     

    Ha magánrendelésre mentél arra nincs útiköltség térítés.

     

    Ha viszont tb-s szakrendelésre az sztk-ba, akkor a háziorvosodtól tudsz kérni útiköltséges papírt, de csak akkor ha a közeledben nem lett volna más orvos aki ellásson, azaz, beutalóval mentél dr Abkarovitshoz.
    (Ez tavaly még így volt, nem tudom most változott e, de a házidokid biztosan tudja)
    Ha autóval jöttök, ez is feltétlenül szerepeljen a papíron, mert alapesetben tömegközlekedésre érvényes.


    Ha megkaptad a papírt, akkor itt Fehérváron a dokival vagy asszisztenssel aláíratod, lepecsételteted és ha betelt vagy nem jössz többet, akkor beviszed a tb-hez. Attól függően, hogy címet vagy számlaszámot írtál rá 2-10 napon belül megkapod az útiköltség x százalékát.

    Ha betelik a papír és még mindig jönnöd kell, a másodikat, ha jól emlékszem már a szakorvostól kell kérned.
    De mindenképp házi dokitól kérdezz rá, mert lehet hogy már elavultak az infóim. Nekem utoljára tavaly májusban volt ilyen papírom, lehet hogy már változott a rendszer.

    előzmény:
    klaudia.kovacshazi (72)
    2014-03-23  18:36
  3. 2014. március 25. 12:0573.

    Szia!

     

    Elég nehéz beszélni Abkarovits dokival, mert mindig rohan. Műtét után bejött a kórterembe, s csak annyit mondott, hogy be kell metszeni, na ebből én már tudtam, hogy mi vár rám. Gondoltam varratszedéskor majd jól kikérdezem, de persze megint nem volt ideje.

     

    Csak annyit mondott, hogy nincs mindenkinek szüksége ilyen műtétre.

    Az érdekelne igazán, hogy valóban mennyire szükséges a műtét, ha nem éppen csak állásra, ill. járásra szeretném használni a lábaimat, hanem mondjuk, talán újra teniszt is játszhatom még. Írod, hogy 2 műtét, nem egészen értem ennek protokollját. Megkérhetlek kifejted bővebben?

     

    ÜDVÖZLETTEL:

    előzmény:
    Zalina (71)
    2014-03-20  21:06
  4. 2014. március 23. 18:3672.

    Szia!

    Nekem ha minden jól megy, a jövő héten fogja megműteni a térdem a doktor úr. Szegedről megyünk, meg már mentünk is, 260-260 km oda-vissza. 
    Ez az utiköltséges papír mit takar? Honnan lehet beszerezni, mi kell hozzá és hová/kinek kell odaadni?

    Köszönöm :) 

    előzmény:
    Zalina (63)
    2014-02-03  12:07
  5. 2014. március 20. 21:0671.

    Szia!

     

    A dokit kérdezted erről?

     

    Szerintem a sport még kicsit odébb lesz.
    Először felépülsz ebből a műtétből, megerősödik a combizmod, utána következő műtét és felépülési időszak és utána majd talán, szépen fokozatosan.
    Bár attól is függ mit sportolsz, betartod e az utasításokat és milyen könnyen regenerálódsz a műtétek után.

     

    Én pl nem tudom terhelni a térdemet úgy ahogy régen.
    De ez is változó. Van hogy egy 10km-es túra meg sem kottyan (esetleg utólag bedagad és kékül), máskor egy métert is nehezemre esik megtenni (gyenge, nyeklő térd és fájdalom).
    De ugye minden eset más és mindenki máshogy gyógyul.

    előzmény:
    bubuka011 (70)
    2014-03-20  14:33
  6. 2014. március 20. 14:3370.

    Sziasztok!

     

    A Denks műtét érdekelne. Volt egy balesetem, a héten műtöttek, meniscus, s feltárás során vette észre az orvos a patella erős ficamát, ami újabb műtétet indikál.

    Az érdekelne a műtéttel kapcsolatban, aki már átesett ilyenen, hogy a felépülés után milyen minőségben lehet újra visszatérni a sporthoz.

     

    Köszönöm a választ.

  7. 2014. március 5. 16:5169.
    Köszi! :) Akkor soha nem fogom a térdem érezni?! :O De ha ezzel jár, hogy normális lábam maradjon, ám legyen. Hozzászokok majd... :) Köszi az infot! ;)
    előzmény:
    *Brilliant* (68)
    2014-02-22  22:11
  8. 2014. február 22. 22:1168.

    Nem, van egy kis bőrfelület, ami érzéketlen, olyan, mint amikor elzsibbad a lábad...ez azért van, mert átvágta a bőridegeket, sajnos ez így marad. De meg lehet szokni, nekem legalábbis nem vészes...

     

    Recseg is, de a másik is (pedig azt nem is műtötték végül), így nincs különbség a kettő között....

    előzmény:
    nyegotaszabi (66)
    2014-02-13  21:03
  9. 2014. február 13. 21:0767.
    Bocsi, lemaradt hétfőn lesz 9 hetes.
    előzmény:
    nyegotaszabi (66)
    2014-02-13  21:03
  10. 2014. február 13. 21:0366.
    Nekem se! :) Igaz h. Rettenetes volt, majd elájultam, de sikerült! Nagyon orulok neki.
    Gyógyszert már nem is szedek, csak,most jött vissza egy tasak Flektor , mivel most kezdtem,megint suliba járni. Suliról annyit kell tudni, hogy 5 szintes, csak jó magas lépcsőfokok vannak.
    Előtte nekünk is Elmondta h. Mit hogyan kell meg minden, mikor kijött a műtőből anyuval beszélt h. mit hogyan, mondta h. koromhoz képest nem gondolta h. Ilyen rossz.
    Neked is recseget a térded, és te sem érezted a térdkalácsodnál semmit? ( mármint végigsímítom a bőröm, megcsíptem , megszúrtam, nem érzem)
    előzmény:
    *Brilliant* (64)
    2014-02-03  20:45
  11. 2014. február 13. 20:5365.
    Nincs olyan papírom. De a gyógytornát már itt kezdtem a városba. (szégyen a kórháznak, hogy senkit sem,ott műtötték, mindenki máshol, Majzik és Abkarovits :D )
    úgy konnyebb ha kidontom...lehet nem jó...csak...
    Voltunk már egy párszor ambulancián, meg R104 ben, ah elmult időben meg az osztályra kellett menni (térdgép).
    Egyszer volt mikor csak" fél órát vártunk, de olyan lábbal űlni se volt kényelmes. Mindig 2-3.5 órát vártunk. Volt mikor meg se nézte, csak behajlízottam a,lábam azt Ennyi (előtte 2.5 órát vártunk.)
    Mostmár Itthon mankó nélkül közlekedek. :)
    előzmény:
    Zalina (63)
    2014-02-03  12:07
  12. 2014. február 3. 20:4564.

    Jaj, most láttam csak, hogy írtál.

     

    Nem, nekem nem hajlította be Géza, én a gépen hajlítottam be.

    Most néztem vissza a régebbi hsz-eimet, mindkétszer egy hét alatt végigértem a gépen, délelőtt/délután jártunk be a kórházba hajlítgatni.

     

    Géza közben csak röntgenezett folyamatosan, hogy nehogy megint gond legyen....

     

    Fájdalomcsillapító: én hetekig cataflamon éltem, aztán szépen leépítettem, mikor már nem kellett. Géza szó nélkül írta a recepteket.

     

    A hajlítás azért fáj, mert azt érzed, ahogy a szalagok nyúlnak.

    Sajnos nincs rá más, mint összeszorított foggal csinálni.

     

    Én anno megkérdeztem, pontosan mit csinált műtét alatt, hát elmesélte. Gyakorlatilag mindent elmozgatott (csontot, inat, ideget, izmot) egyedül a térdszalagomat nem bántotta.

     

    előzmény:
    nyegotaszabi (58)
    2014-01-31  12:19
  13. 2014. február 3. 12:0763.

    Ha már ilyen messziről jársz utiköltséges papirod van ugye? Ami ha nem is teljesen fedezi az utiköltséget, de valamennyit visszakaptok belőle.

     

    Nekem annak idején azt mondták, hogy nem jó ha oldalra kidől a láb, sem gépen, sem ennél az "asztali" tornánál.

     

    Ha az ambulanciára mész és még nincs tapasztalatod:

    Ha csak nem történik valami csoda, akkor lehet hogy 8-14 óráig is ott leszel. Enni, innivalót, esetleg egy könyvet érdemes vinni.

    Nem ijesztgetni akarlak, de többnyire olyankor nagyon sok embert hív vissza a doki, és többen is mentek be egyszerre a vizsgálóba. (Külön nők, férfiak)

    Nem tudom még így van e, kb egy éve még így volt. És nem számított az érkezési sorrend.
    A gyorsabb bejutásért érdemes az ajtó közelében szem előtt lenni.

    Kívánom hogy ne így legyen és hamar bejuss.

    előzmény:
    nyegotaszabi (62)
    2014-02-02  13:53
  14. 2014. február 2. 13:5362.
    Köszi! Majd kipróbálom, először anyuval.oldalra kidölve?! Térdgépben is ált. Úgy van.. Az mért baj? Kinyujtani is nehéz, 10 foktol 0 ig. De tűrhetőbb mint hajlítani. Ezt a torna szerűséget a kórházban a gyógytornász is mutatta. Hát mi messzebb lakunk, de nem szeretnénk máshova menni. Viszont minden másnap v. Mibde nap bekocsikázni igen terhelő. Remélem már nemsok van vissza. :) Mindjárt futok :D
    előzmény:
    Zalina (60)
    2014-01-31  17:32
  15. 2014. február 2. 13:4561.
    Tegnap voltunk, de csak hajítógépen voltam, nem vizsgált meg. Ma id menni kellett volna, de rossz az út, meg messze is van (oda vissza 100 km). Kedden kell megint menni, de akk. 8-ra az ambulanciára. Meg .mi gxógytornát kezdünk akkor. Érzem belül nem engedi jobban behajlítani, meg a heg is húzza. Igen, eleinte a Kórházba v.mi zöld cuccot kaptam egy Cataflam Al. Otthonra port irtak fel, nem használt, gyulladás és fájdalom csillapító. Nem tudom...úgy érzem valami nem stimmel benne. Valami nem szeretné, ha behajlítanám, pedig már kőnnycsúrdulásik küzdök. Semmit nem kaptam vagy kapok a hajlítás alatt vagy után. Kedden anyuval megyünk azt sok mindent kell megbeszélni... Köszönöm!! :) Nem tudom, egy fizikós lapot kaptam. 20 gyógytorna es 20 " szelektív ingeráram kezelés"
    Már nagyon nincs kedvem ehhez..suliba és edzésre szeretnék menni. köszönöm a jókívánságokat!! :)
    előzmény:
    Zalina (59)
    2014-01-31  17:24
  16. 2014. január 31. 17:3260.

    Amit ajánlottak nekem az elején otthoni hajlításra:
    Felülsz az asztal szélére, hogy a lábad már alapból 90 fokban lógjon és vagy te magadtól hajlítod, vagy valaki a családból megfogja a bokádat és (figyelve arra, hogy ne dőljön ki oldalra a lábad) picikéket hajlítja befelé.
     

    Közben markolod az illető vállát, hogy átérezze a fájdalmadat. :)

     

    Nekem ez egész jó volt, bár én mivel itt lakom, majdnem minden nap bejártam a gépre hajlítani.
    Meg mintha kevésbé lett volna fájdalmas.

     

    A nyújtással nincs gondod?

    előzmény:
    nyegotaszabi (58)
    2014-01-31  12:19
  17. 2014. január 31. 17:2459.

    Engem nem altattak.
    Csak annyit mondtam a dokinak, hogy nem vagyok megelégedve a hajlításommal. Aztán fogta és behajlította, hát visítottam a fájdalomtól, de tény hogy utána sokkal könnyebb volt még menni is. Viszont csak addig fájt, míg hajlított.

    Ha lett volna bármi fizikai oka, amiért nem tudom hajlítani, akkor valószínűleg ő sem eröltette volna, illetve az altatásos megoldást választja.

     

     

    Amit kaptál gyógyszert a műtét után, azt végig szedted? Általában fájdalomcsökkentővel kombinált gyulladáscsökkentőt szoktak adni. Nem értem miért a többség (akikel jártam gytornára) nem szedte végig aztán folyton szenvedett. Hát nem viccből írják fel.

     

    Tudom nem vigasztal, de teljesen normális a dagadás, a lilulás és a fájdalom. Elég jól megpiszkáltak ott mindent, csoda lenne ha nem így lenne. 

    Tudsz csalni azzal, hogy hajlítás előtt 0,5-1 órával beveszel egy fájdalomcsillapítót, de szerintem nem érdemes, mert lehet, hogy túlterheled magad és után rosszabb is lehet.

    Amúgy milyen fájdalomcsillapítót kaptál? Nekem a Zaldiar vált be, meg előtt volt valami zöld zörgős kapszula, de annak a nevét nem tudom. Ezt házidoki is felírhatja, nem kell hozzá szakorvosi papír.

    Ha nem elég erős a fájdalomcsillapító, kérj másikat, csak arra figyelj, hogy rá ne szokj.

     

    Elvileg holnap már jobb idő lesz errefelé, de azért indulj el időben és ha tudsz hajlítással kezd mielőtt bemész a dokihoz.

     

    Sok erőt kívánok. Hidd el már nem tart sokáig az erős fájdalom, csak az eleje ennyire nehéz.

    Amúgy, hogyhogy fizikóval kezdesz? (szerintem nem sokat ér, de ez csak az én véleményem)

    előzmény:
    nyegotaszabi (55)
    2014-01-29  21:30
  18. 2014. január 31. 12:1958.
    Nagyon fáj, holnap kellene vissza menni, de ilyen időben....nem tudom. Itthon is csinálom, feszül, de mindig tovább tovább szeretném, de nem nagyon megy. Jegelem, fájdalomcsillapítót is szedek, hátha úgy jobban megy. Neked is a doki hajlította be? Hogyan? Fent voltál? Én meg akkarom csin. A gépen, ugy csak kellemesebb"" . Köszönöm!
    előzmény:
    *Brilliant* (57)
    2014-01-29  21:48
  19. 2014. január 29. 21:4857.

    Sajnos ez ilyen, én kétszer végigcsináltam és mindkétszer nagyon fájt.

     

    Otthon próbáld tornáztatni, óvatosan, piciket mozgatva, közben jegeld és szedj fájdalomcsillapítót.

     

    Kitartás, túlleszel rajta.

     

    előzmény:
    nyegotaszabi (56)
    2014-01-29  21:38
  20. 2014. január 29. 21:3856.
    Ha egy kicsit is tornáztatom, terhelem nagyon bedagad és lilul. Meg mondta, hogy nem kellene elesni mert megreped a csont.
    előzmény:
    Zalina (54)
    2014-01-29  15:04
  21. 2014. január 29. 21:3055.
    Hétfőn fektetett be az első 50 fok volt utána 60 estére meg 80. Tegnap reggel 88 este 91. Ma reggel 94, nagyon fájt mar,ez. Azt mondta a gyógytornász h, letapadt a heg is. A dokinak nem tetszik, de hazaengedett, Itthon is hajlítani kell, szombaton vissza kell menni az osztályra. Egyedül csináltam. F.várra fogok járni fizikóra, de a Géza Drúr az mondta majd talán jövő héten kezdjük, elotte latni akkarja. Nincs elragadtatva. Kézzel hajlítja be? Nem altatnak el közben? Vagy kapsz valamit, felvesznek osztályra? Hát nem tudom, mar most nagyon fájt, pedig prováltaam elterelni a figyelmem ( neg elég nagy a fájdalom küszöböm).
    előzmény:
    Zalina (54)
    2014-01-29  15:04
  22. 2014. január 29. 15:0454.

    Kitartást!

    Csak először fáj nagyon, 3-4 alkalom után már nem vészes.

    Ha egyedül csinálod akkor a saját tempódban tudsz haladni.

    Ha szükséges kicsit pihensz és ne a fájdalomra figyelj. Tudom könnyű mondani, de ha arra figyelsz, hogy jaj csak ne fájjon, akkor sokkal rosszabb lesz. Ha dagad és fáj hajlítás után akkor jegeld, de csak óvatosan.

    Ha a gépen nem megy akkor a doki hajlítja be kézzel és hidd el az sokkal rosszabb. (tapasztalat)

     

     

    Nekem eleinte az egyik ápoló srác csinálta, elsőre 90 fok, kiszakadtak a varrataim, visítottam a fájdalomtól. Utána közölte vele a doki, hogy csak max 60 fokig kellett volna. Erős volt az érzés hogy lerugnám a srácot...

     

    Ha csoportos gyógytornára is ide fogsz járni, akkor az Imrét tudom ajánlani, amikor én jártam, akkor ő a délutáni csoportot vezette.

    előzmény:
    nyegotaszabi (53)
    2014-01-27  14:40
  23. 2014. január 27. 14:4053.
    Voltam. Ma fektetett be. :/ Nagyon fáj, kontrollra jöttem azt hajlítógép lett belőle. Nagyon bedagadt utána. Most a 2. Felvonás jon d.u. 80-90 fokot szeretne... :O
    előzmény:
    *Brilliant* (52)
    2014-01-27  13:41
  24. 2014. január 27. 13:4152.

    Remélem azóta már voltál Gézánál...

    Én is estem és azonnal a sürgősségire vittek és rtg, de hálistennek semmi baj nem történt....

    előzmény:
    nyegotaszabi (39)
    2014-01-14  14:30
  25. 2014. január 27. 08:0651.
    Mindig van remény!! Igen, f. Válra. Hát ez lesz az első tornám, eddig csak merevítő volt rajta. Fokozatosan, de azért tartok tőle...
    előzmény:
    Zalina (50)
    2014-01-26  07:05

Címlap

top