Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Répatorta!!!

hencus
Létrehozva: 2010. június 17. 17:53

Sziasztok

 

 

Szeretnék tőltek egyszerű , kipróbált,bevált répatorta receptet kérni.

 

Köszi

  1. 2010. június 17. 19:5014.

    Egyszerű, kipróbált, bevált:

     

    http://rossamela.blogspot.com/2008/03/rpatort a-van.html

     

    előzmény:
    hencus (1)
    2010-06-17  17:53
  2. 2010. június 17. 19:2713.
    Köszönöm ezekből fogok választani!!!!
    előzmény:
    hencus (1)
    2010-06-17  17:53
  3. 2010. június 17. 19:2012.

    Nyuszika bemegy a cukrászdába

    - tessék mondani jépatojta van?

    - nincs répatorta Nyuszika

    Másnap megint bemegy a Nyuszika a cukrászdába

    - jépatojtát kérek!

    - nincs répatorta Nyuszika

    Harmadnap Nyuszika megint bemegy a cukrászdába

    - jépatojtát kérek!

    - nincs Nyuszika, és ha mégegyszer répatortát kérsz, akkor felszögellek oda a falra a leninkép mellé

    A következő nap is bemegy a Nyuszika a cukrászdába

    - tessék mondani szög van?

    - nincs szög Nyuszika

    - akkor jépatojtát kérek!

     

     

     

    a répatortáról jutott az eszembe, és elnézést, ha valaki ismerte!  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  4. 2010. június 17. 18:2611.
    annyira nem nehéz, inkább csak türelem kell hozzá :-)
    előzmény:
    fórumozok (9)
    2010-06-17  18:14
  5. 2010. június 17. 18:2510.

    Itt olvastam az NLC-n egy régebbi topikban, azóta kb. kéthetente sütöm. Elronthatatlan, és nagyon finom. :-)

     

    4 tojás

    15 dkg reszelt répa

    15 dkg durvára vágott dió

    15 dkg barnacukor

    2-3 evőkanál zsemlemorzsa, vagy tört babapiskóta.

    fél citrom reszelt héja

    Liszt nem is kell bele. :-)

     

     

    Tojásfehérjét felvered habnak, a sárgáját összekevered a többivel, és a végén beleforgatod a habját.

     

    Én cakkos szélű kerámiaformában szoktam sütni, tehát viszonylag lapos (2-3 cm magas) torta lesz belőle, ennek elég 20-25 perc. Ha hagyományos formában, magasabbra sütöd, akkor tovább kell sütni.

     

    Tetejére legfinomabb a sajtkrémes "icing". Philadelphia v. Lidl-s Pick-frisch sajtkrém, bele ízlés szerint cukor + citromhéj+citromlé és kevés olvasztott vaj.  Tetejét megkened, hűtőben 1-2 óra alatt megszilárdul.

     

     

    előzmény:
    hencus (1)
    2010-06-17  17:53
  6. 2010. június 17. 18:149.

    egyszer megpróbálkoztam ilyen kis répácskák gyártásával

     

    nem egy egyszerrű feladat ... úgy bepipultam, hogy mérgemben megettem az egész marcipánt és kis répácskák nélküli volt a torta 

     

     

    előzmény:
    Snöcy (7)
    2010-06-17  18:11
  7. 2010. június 17. 18:138.

    a mogyorós (diós)

     

    mostanság meg azon gondolkozok, hogy a krémsajtot lehet, hogy lehetne helyettesíteni a lecsöpögtetett tejföllel

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_621107 (4)
    2010-06-17  18:05
  8. 2010. június 17. 18:117.

    Szia!

     

    Én ezt a répa tortát sütöttem meg már töbszö is, mindíg nagy sikere van.

    előzmény:
    hencus (1)
    2010-06-17  17:53
  9. 2010. június 17. 18:086.
         Répatorta recept                                                                   Egyszerű répatorta recept a francia konyhából STARTELŐÉTELEKLEVESEKEGYTÁLÉTELEKDESSZERTEKFOGYÓ KÚRÁSMÉDIA   Cseresznyés
      rántotta recept
      Elzászi almalepény        
      Citromtorta
      Almatorta
      Torta receptek
      Répatorta recept
      
      
    google_protectAndRun("ads_core.google_render_ad", google_handleError, google_render_ad);     Hozzávalók: - 25 dkg répa
                         - 10 dkg cukor
                         -  5 dkg liszt
                         - 10 gramm élesztő por
                         -  2 tojás
                         -  2.5 cl étolaj
                         - 100 gramm reszelt mandula
                         - fahéj és néhány db. darált dió    Elkészítés:
               Megtisztítjuk és karikákra vágjuk a répákat,majd megfőzzük.
               Habverővel összekeverjük a tojást , cukrot.
               Egy tálban összekeverjük a lisztet,az élesztőt , a reszelt mandulát.
               Hozzáöntjük tojás és cukor keveréket, majd az olajat, fahéjat, a darált diót és
               a péppé nyomkodott répát meg egy csipet sót.
               Egy tortaformát kivajazzunk  beleöntjük az elkészített torta tésztát, majd
               behelyezzük a 180 fokon előmelegített sütőbe és kb. 15 percet sütjük.
               Kést belenyomjuk , ha száraz akkor megsült a répatorta.
               A tortaformában hagyuk kihűlni.
               
    előzmény:
    hencus (1)
    2010-06-17  17:53
  10. 2010. június 17. 18:065.

    Lemaradt , de most nem keresem meg , mert ha  beírod a keresőbe  , akkor 101 recept fog megjelenni.

     

     

    előzmény:
    Csendike2010 (3)
    2010-06-17  18:04
  11. Torolt_felhasznalo_621107
    Torolt_felhasznalo_621107
    2010. június 17. 18:054.
    Melyik a finomabb?
    előzmény:
    fórumozok (2)
    2010-06-17  18:02
  12. 2010. június 17. 18:043.
    Lila Füge répatorta receptje:

     

     

    Répatorta

    Talán mindenkinek van kedvenc répatorta receptje. A könnyen összedobható torták egyike, ami emellett nagyon finom, és mint a mellékelt ábra is mutatja, valamennyire variálható - készülhet egy nagy tortaként, muffinformában egyéni adagokban, krémmel vagy anélkül, különböző feltétekkel. Nálunk arra is volt példa, hogy G megsütötte, minden női segítség nélkül, erre még ma is büszke vagyok.
    Két oka van, hogy ezt az alapdarabot most szeretném bemutatni: egyrészt mostanában kért tőlem valaki répatorta receptet, másrészt a múlt héten pont sütöttem és a krém minden eddiginél jobban sikerült (ezen a téren folyamatos kísérletezésben voltam, de azt hiszem most befejeztem), ezt szeretném megőrízni a jövő répatortáinak is.

     

     

     

     

    Csak bemásoltam.

     

     

    Jó étvágyat hozzá!

    előzmény:
    hencus (1)
    2010-06-17  17:53
  13. 2010. június 17. 18:022.

    Répatorta 1.

    Hozzávalók:

    3 tojás, 10 dkg cukor, 10 dkg pörkölt darált mogyoró, 12 dkg reszelt sárgarépa, 1 citrom reszelt héja és leve.

    Elkészítés:

    A tojássárgáját és a cukrot habosra verem, beleteszem a mogyorót, a répát, a citromlevet és a reszelt héját. Ebbe forgatom bele óvatosan a felvert tojáshabot. Zsírozott, lisztezett formában kb. 1 órát sütöm.

    Tetejére cukormáz tehető, vagy tejszínhabbal is tálalható. Forrás: Fazekasné Vincze Henrietta

     

    Répatorta 2.

    Hozzávalók:

    2,5 dl cukor, 4 tojás, 3 dl olaj, 5 dl reszelt sárgarépa, 5 dl liszt, 2 teáskanál sütőpor, l teáskanál szódabikarbóna, 2 teáskanál fahéj.

    Krém: 1 doboz Philadelphia krémsajt, 1 teáskanál vaníliás cukor, 10 deka vaj (nem margarin), 2 dl porcukor.

    Elkészítés:

    A cukrot, tojásokat, olajat összekeverem. Hozzáadom a reszelt sárgarépát, elkeverem, a lisztet, sütőport, szódabikarbónát, fahéjat. Kivajazott, lisztezett tepsibe öntöm. 180 fokos sütőben kb 45-60 percig sütjük, tűpróbával ellenőrizhetjük, hogy mikor sült meg.

    A krém hozzávalóit összekeverem és a már kihült süteményre simítom. Forrás: szepyke

    előzmény:
    hencus (1)
    2010-06-17  17:53

Címlap

top