Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rákos beteg a családban

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2010. március 12. 09:03

Sokunkat érint szerintem ez a dolog. Rákos beteg már majdnem minden családban van, vagy legalábbis volt. :-(

Nálunk anyukám rákos. Melanóma, amit 3 éve fedeztek fel. Interferont kapott, elég jól tűrte, sokan viszont nem bírják. Ő bírta. Most változott az állapota, a nyakán van rákos nyirokcsomó. Azt mondta az orvos, ez nagy baj, mert közel az agya, és más életfontosságú szervek, amikre terjedhet. Még nem tudjuk mi lesz, mert március 29-én lesz konzílium mit csináljanak. Bennem felmerült a kérdés, él-e még addig anyukám? Szóval hurrá magyar eü!

Nem tudom, de bennem rengeteg kérdés merült most fel. Eddig nyugi volt, melanoma, de végülis tünetmentes volt évekig. Nem mondom nem aggódtunk, de nem volt akut probléma.

De most! Sugárterápia? Kemoterápia? Műtét? Mi lesz? Tud valaki segíteni? Hogyan tellik az utolsó év, az utolsó hónapok, az utolsó napok? Meg tudják-e mondani az orvosok, mennyi van még hátra? Mire van szüksége a betegnek ilyenkor? Azon túl, hogy lelkileg mellettük vagyunk persze, ez természetes? Megmondjuk neki, ha mi tudjuk, hogy már csal pár hónap? Hogy már ne tervezzen a jövő nyárra? Jaj nem tudom, most zokogok, és nem tudom, mit csináljak! Segítsetek, írjátok meg, nálatok hogy volt ez. Köszi mindenkinek! Vera.

  1. 2016. Április 7. 14:14123.

    En sokkal inkabb szemeszeti vagy vernyomas problemara gondolnek mint daganatra, de ezt orvos tudja es nem mi itt, fuggetlenul attol hogy en pl. gyogyult rakbeteg vagyok de teljesen mas betegsegbol epultem fel.


    menj el orvoshoz mihamarabb az a legbiztosabb.

    előzmény:
    Gabika10 (117)
    2016-03-27  12:28
  2. 2016. március 27. 14:07122.

    Sajnálom, de tényleg. :(


    Én "karácsonyi ajándéknak" azt kaptam, hogy nagypapámat elvitte 1év után. Ő megkapott szinte minden létező kezelést, 60-as sugárkezelést, műtötték is. Annak ellenére, hogy erős szervezete volt, soha nem betegeskedett, és kora ellenére sok fiatalt ledolgozott, miután megkapta a betegek kenetét, 1-1,5 hónapig küzdött. Persze nála sejtosztódás és más is jelen volt sajnos. 


    Szerintem sokban függ a daganat jellegétől, helyétől és az emberi test ellenálló képességétől is.


    Remélem anyukád azóta jól van és teljesen meggyógyult.

  3. 2016. március 27. 13:53121.

    Első körben menj el szemészetre, ha baj van továbbküldenek.

    előzmény:
    Gabika10 (117)
    2016-03-27  12:28
  4. Torolt_felhasznalo_189001
    Torolt_felhasznalo_189001
    2016. március 27. 13:19120.

    Honnet tudjuk?
    Mar ne haragudj. Lattunk Teged? Lattunk leletet?
    Es ha lattunk volna , orvosok vagyunk?
    Ha azt mondom "daganat" , az jo Neked?
    Ha azt mondom "nem daganat" , es megis az ? Ez jo neked?
    A jo vagy rossz sutit kostolgatva iteled meg, ugye ?
    A panaszokkal meg orvoshoz megyunk, ugy tudjuk, hogy mi a helyzet.

    előzmény:
    Gabika10 (117)
    2016-03-27  12:28
  5. Torolt_felhasznalo_189001
    Torolt_felhasznalo_189001
    2016. március 27. 13:15119.

    A buntetett culeviton es a hazugsag miatt buntetett prevanta  löttyön kivul meg a C vitamint ajanlottad...sokat jatszott Bajor Imre halalakor a C vitamin ...ennek IS koszonhette  "iszonyu" fajdalmait, ahogy a halalos agya korul tustenkedo alternativ ál-doktor , Vargha Zoltan irja... lasd mellekelt kepen a C vitamin es rakkal kapcsolatos szosszenetet....

    előzmény:
    trebaci (116)
    2016-01-07  13:59
  6. Torolt_felhasznalo_189001
    Torolt_felhasznalo_189001
    2016. március 27. 13:08118.

    Ez a hulyeseg tunete. Komolyan.


     

    előzmény:
    Gabika10 (117)
    2016-03-27  12:28
  7. 2016. március 27. 12:28117.

    Sziasztok, nekem egy olyan kerdesem lenne, 10 evvel ezelott olyan tuneteim voltak h faradekonyabb voltam rossz kozerzet es ilyen nyomast ereztem a szememben, de ez elmult de most 10 ev utan ez ujra elojott, szerintetek mi lehet ez? Idegeskedestol? Vagy esetleg komolyabb? Pl vmi daganat? Elore is koszonom a valaszt!

  8. 2016. január 7. 13:59116.

    Azt nem írtam, de lent sem láttam, hogy írták volna, hogy ezek csodát tennének. Talán kicsit javítanak a dolgokon, ha olyan a helyzet, vagy ilyesmi. Ideig-óráig lehet, hogy átmenetileg megoldás LEHET.


     


    Különben is: rákból meggyógyulni annyit tesz, hogy min. 10 éve nem jött elő ÚJRA a probléma. De még ez sem jelent 100%-ot.


     


    Amit írsz, azokról nem tudtam. Szerencsére nem vagyok túl járatos a témában.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (115)
    2016-01-07  11:26
  9. Torolt_felhasznalo_854042
    Torolt_felhasznalo_854042
    2016. január 7. 11:26115.

    Es ugyanez , eljaras indult  a Culevit ellen is: ez is ATRAZAS.


    Azon gondolkozz , hogy ha lenne pofonegyszeru gyogymod , a ma rengeteg eredmenyt elero igazi gyogyaszaton kivul, , akkor mar nem lenne rak...sehol a vilagon


    ....es a lopos alternativ sarlatanok elorukkolnanak a statisztikakkal : ezt es ezt megmentettem, tessek megnezni nyilvanosan az eredmenyeket stb...

    előzmény:
    trebaci (113)
    2016-01-07  10:13
  10. Torolt_felhasznalo_854042
    Torolt_felhasznalo_854042
    2016. január 7. 11:20114.

    Errol beszelek a remenyt kereso csaladtagnak.

    Ne kapaszkodjon itt adott buta es felelotlen tanacsokba.

    A Prevanta vizek ellen majd egy eve eljaras indult : hazudtak!
    Nem lehet rakot vizzel gyogyitani.


    Ha a vitamin C gyogyitana a tudorakot, akkor mar nem lenne se tudorak , se rak.


     

    előzmény:
    trebaci (113)
    2016-01-07  10:13
  11. 2016. január 7. 10:13113.

    Szia!


    Nagyon sajnálom. Sokat sajnos nem tudok segíteni, de végig olvasva a hozzászólásokat böngészgess. Ajánlották a Prevente vizet, a C vitamint nagy dózisban, Culevit, stb.


    Remélem, hogy Anyukád mielőbb jobban lesz! Kitartás!


     

    előzmény:
    FB#896599463772730 (109)
    2016-01-07  05:44
  12. 2016. január 7. 09:17112.

    Nagyon meg tudom erteni a helyzetetd. En ket eve veszitettem el az anyukamat, ket honap alatt. A diagnozistol a vegeig volt ket honap. Kemora csak palliativ terapiat javasoltak, hogy a veget elviselhetöve tegyek. Anyu nem birta, rosszabbul volt mint egyebkent. Ö döntött, hogy nem akarja, en elfogadtam. Elfogadtam volna, ha mashogy dönt azt os, vittem volna kemora, akarhova. De ö döntött, minpedig igyekeztünknolyan elviselhetöve tenni, amennyire csak lehetett. 


    En is azt javaslom, ne rancigaljatok mas orvoshoz, az sem fog mast mondani, esetleg egy uj terapiat, amintalan csak hamis illuzioba ringat mindenkit.


    Teremtsetek beket, nyugalmat a beteg körül, hasznaljatok ki az idöt beszelgetesre, esetleg egyeb dolgok rendbetetelere. Sokkal többet fog jelenteni neki. 

    előzmény:
    FB#896599463772730 (109)
    2016-01-07  05:44
  13. Torolt_felhasznalo_854042
    Torolt_felhasznalo_854042
    2016. január 7. 08:43111.

    Gondolom, hogy nagyon felsz, de gondolkozz egy kicsit : mire jo egy egeszsegest is halalosan kimerito meregtelenites es majvedelem, ha vert köpö  tüdöröl van szo?
    Ezek itt a topikban nem orvosok, es alternativ marhasagokat adnak el altalaban. Penzt szereznek. Ezert eszik be magukat a ketsegbeesett hozzatartozok altal nyitott topikokba.

    Orvos. Igazi orvos : az segit.
    Es ha azt mondja , menthetetlen, akkor keress masik orvost.
    Alapitsd a remenyedet tobb IGAZI hozzaerto velemenyere.
    Ne vegyel semmi itt ajanlott csogaszert, mert egy legyengult beteg a kezed kozott marad egy pillanat alatt.


    Magyar allampolgarok vagytok? Nem hiszem, hogy ha igy van, akkor ne lenne kezeles , ellatas finanszirozva.

    Amaryndanak igaza van : ha sajnos menthetetlen egy rakbeteg , akkor a fajdalom ellen kell harcolni , elviselhetove kell tenni a maradek idot... elfogadni, hogy ez igy van..szeretttel es nyugalommal korulvenni , hogy magaba szallhasson



    Nem kell azt a szornyu vesszofutast raeroltetni, amit pl Bajor elt meg, mert a sok faszjanko , az al-Dr Varghak es a zoldalgak Kinaban ,az alternativ csodaarusok  az utolso filleret is kipreseltek

    előzmény:
    FB#896599463772730 (109)
    2016-01-07  05:44
  14. 2016. január 7. 07:43110.

    Ez a topic 6 eves es akinek a kerdest irtad 2011 ota be sem lepett a forumra. hogyan akarsz akkor a kerdesedre valaszt kapni?


    mashol kell kerdezned nem itt.


    Az irasodbol latom hogy nem Mo on elsz itt erre neked nem fog tudni valaszolni senki.


    Egyebkent ahogy en tudom (en sem Mo on elek) ha ennyire rossz allapotban van akkor nem nagyon fogjak Mo on kezelni, maximum a tuneteket probaljak enyhiteni.


    Nekem volt egy baratnom aki atteteles rakos volt, az utolso 3 honapban mar ot se kezeltek mert menthetetlennek nyilvanitottak az allapotat, csak fajdalomcsillapitokat kapott. 54 evesen halt meg.


     

    előzmény:
    FB#896599463772730 (109)
    2016-01-07  05:44
  15. 2016. január 7. 05:44109.

    szia az en anyukamnal kb 1 honapja. Fedeztek fel h tudo daganata van azota csak ver csokentot kpot es fuladas ellen kupot. Mivell kopte a vert. Aszt szeretnem meg kerdezni o elso kemot fogja kapninde meg nem tudjuk h mikor veegul is az a lenyeg h 2015 augustusatol jottek a tu etek es fere kezeltek h o. Infulenzas. Na szoval az egyik orvos aszt monta nemetorszagba. Eloszor kemo utana mutheto de mivel magyarorszag nem finanszirozta a kezelest igy otthon magyarba kezdik el de magyarba aszt monta orvos h gyogyitjatatlan beteg egyszeruen nem ertem h most mivan mire varnak meg mar tobb mint 5 honapja szenved es egy normalis gyogyszeres kezelest nem kapot. 


    Szertenem tudni h melyik az a majvedo??hol lehet kapni es a meregtelenites elore is koszonom 

    előzmény:
    kovacs-e (80)
    2010-08-19  21:43
  16. 2013. november 21. 11:25108.

    Sziasztok!

     

    Szeretnék mindenki figyelmébe ajánlani egy nagyon jó könyvet, melynek címe Életbe vágó válaszok (Fülöp Bea a szerzője). Az én Édesanyámnak és néhány ismerősömnek, rokonomnak - akik sajnos szintén a betegség áldozatául estek - rengeteget segítet, hogy átvészeljék a nehéz időszakot. Olyan orvosokkal, terapeutákkal, természetgyógyászokkal készített az írónő riportokat, akik ennek a témának nagy szakértői. Sok hasznos tanáccsal, javaslattal szolgálnal és bizony olyan kérdésekre is választ kaphatsz tőlük, amit máshol aligha fogsz megtalálni. Sőt! Ezeknek a szakembereknek, akik a könyvben szerepelnek még az elérhetősége is benne van. 

    Így találtuk meg Édesanyámmal is a megfelelő embert ahhoz, hogy segítsen a gyógyulásban. Hál' istennek mára már gyógyultnak lett titulálva. De ettől függetlenül még mindig tartja a kapcsolatot ezekkel a szakemberekkel, hogy meg tudja akadályozni a rák visszatérését.

    Tényleg mindenkinek tudom ajánlani ezt a remek könyvet!!! 

    Nagyon sok rákkal foglalkozó könyvet olvastunk el, de egyik sem volt ehhez fogható. 

     

    Mindenkinek a legjobbakat kívánom! Van remény!!!


     

  17. 2013. augusztus 27. 13:01107.
    Igen  a pozitiv  hozza allas segit sokat Nekem azt mondta a dokli 75% a beteg 25% az orvos   es tevekenynek maradni sokat setalni mozogni  Nem az agyban fotelban ucsorogni  mert az imunin szisztemnek kell nagyon erosnek lenni Friss levegon sok mozgas   es amit nekem is mondtak aktivnak maradni
    előzmény:
    Betti90 (101)
    2012-04-04  22:29
  18. 2013. augusztus 27. 12:58106.
    A C vitamin hidd el  Sajat tapasztalat en 3000 egyseget ettem naponta es kurkuma kapszulat   Nem viccelek dolgozott mire mutetre kerult a sor  lezsugorodott Nezzetek utann a C vitamin hatalmas   ero rengeteg  merget ol meg  kepes a kemot semlegesiteni annyira eros  de sok kell es mindennap Nemet orszagban mar C vitamin nekciokkal gyogyitjak a rakosokat
    előzmény:
    Kandrea0506 (105)
    2013-08-27  12:41
  19. 2013. augusztus 27. 12:41105.

    Sziasztok!

    Mikor márciusban kiderült, hogy a 49 éves Édes Anyámnak 8 helyen van áttétje (májban, tüdőben, stb) elkeseredetten kerestem az internten válaszokat, hogy ennyi áttéttel meddig lehet vajon még velünk..Mindenhol azt olvastam, h csak hónapjaink vannak hátra.

     

    végig csinált az elmúlt hónapokban 7 kemot, sugarat, közben áttét képződött a csontokon is. Az örökmozgó anyám, mozgássérült lett.

    Ez nagyon megviselte lelkileg...

     

    DE EGYETLEN PILLANATIG SEM ADTA/ ADTUK FEL! Mi sem és ami a legfontosabb Ő sem.

     

    Nem mondom, hogy nem nehéz nagyon, mert az. Nekem pl. pszihológusra volt szükségem az elmúlt hónapokban, mert nem bírtam feldolgozni, hogy elveszíthetem az Édes Anyám - Neki és Apunak még nehezebb volt.

     

    Alternatív gyógyászathoz is nyúltunk, Culevitet, Preventát és sok sok C vitamint etettünk vele és közben elkezdtünk akupunktúra is hordani.

    Szellemgyógyásznál is voltunk és Angyalkázós csajszinál is. Barack magot eszegetet, változtatott kicsit az étkezésén is. Kevesebb hús, semmi tejtermék több zöldség-gyümi.. (sajnos 1-es cukros, így a teljes nyers étkezésre nem tudott átállni)

     

    Tegnap megvolt az első CT a kezelések után. éééés

     

    MINDEN daganat eltűnt!!!! Kivétel a csont áttét az sajna megmaradt, de az kezelhető!

    Az Onkológus azt mondta 1000-ből 1-nek sikerül!

     

    Nem tudom mi segített... vissza találtunk a Jó Istenhez is.. én is anya is. 

    Tényleg nemtom mi segített, de most  hálás vagyok. Mindenkinek.

     

    Tudom, h ez nem azt jelenti, hogy meggyógyult, de IDŐT kaptunk és ez nagy ajándék! :)

     

    Egy a lényeg! NE ADJÁTOK FEL és ami még fontosabb a beteg szerettetek se adja fel! Remény mindig van... csodák bárkivel történhetnek!

     

    Mindenkinek gyógyulást, vígaszt és ami a legfontosabb REMÉNYT és HITET kívánok!

     

  20. Torolt_felhasznalo_324086
    Torolt_felhasznalo_324086
    2012. Április 8. 23:00104.

    Nekem kis barátnőmnél derült ki, hogy méhnyakrákja van. Mikor elkísértem a dokihoz, akkor még úgy indultunk neki,hogy babát akartak, hátha... aztán jött a nagy döbbenet.

    Azóta megtörtént az első műtét, egy hét után megérkezett az eredmény és együtt sírtunk, amikor kijöttünk a dokitól. Teljesen ledöbbentem. Egy fiatal, 24 éves lányról van szó, aki világ életében mindenkin segített, és az élet ezt tette vele.A múltév számára teljesen katasztrófákkal teli volt és hiszem, ha a lelkünk nincs rendben, akkor az pusztító hatású lehet a szervezetünkre...

    Döbbenetem hatalmas volt és még ő két hét alatt helyre pakolta magában az érzést, teljesen átment pozitívvá, addig én totálisan félek a következő műtéttől, bár ezt nem mutatom ki. 

     

    Sajnos a családomban elvesztettem már egy hozzám nagyon közel álló rokonomat - fél év alatt elvitte a rák -, majd jött a barátnőm férje, aki szintén sokat számít nekem is, de őt kikezelték, tünetmentes, bár teljesen meg kellett változtatni az életét. Majd eltelt egy év és a másik barátnőmnél mellrákot állapítottak meg, ráadásul rossz indulatút. Alig tudtam talpra állítani, sok-sok szakember segítsége kellett hozzá. 

    A pozitív hozzáállás hatalmas segítség, látom a kis barátnőmöm is, erőt és és hitet ad. Öregbarátném párján ő segített, habár pszichológus, de még férjét megmentették, addig ő teljesen kikészült, attól féltünk, nehogy... 

     

    Olvassatok sok-sok ilyen fórumot, hihetetlen mennyi van az interneten, ott szereztünk címeket is, tapasztalatokat írnak le, ugyanígy a spárga jótékony hatását is olvashattuk/vagy a citromét, és így tovább.

     

    Nehéz feladat elé nézel, nekem legalábbis nagyon nehéz a kis barátnőmben a lelket tartani, mert hullámzó, vannak károgó varjak körülötte, akik nem segítik, hanem inkább... Nagy feladat, de ha túljutsz rajta, akkor hatalmas boldogságot fogsz érezni. Kívánom, minél hamarabb jussatok túl rajta! Sok sikert!

    előzmény:
    Betti90 (101)
    2012-04-04  22:29
  21. 2012. Április 8. 22:35103.
    Köszi szépen! :)
    előzmény:
    dorkakorom (102)
    2012-04-05  17:34
  22. 2012. Április 5. 17:34102.

    szerintem is fontos a pozitív hozzáállás

    nagyon nagyon drukkolok anyukádnak, neked pedig sok erőt kívánok!!

    minden jót nektek!! 

    előzmény:
    Betti90 (101)
    2012-04-04  22:29
  23. 2012. Április 4. 22:29101.

    Sziasztok!

     

    Nem tudom, jár-e még valaki erre a fórumra, de azért próba szerencse. Anyukámnál három hete végeztek biopsziát, vettek az egyik nyirokcsomójából mintát. Vártuk az eredményt, de nem merte felhívni az orvosát, ezért én kerestem meg. Mint megtudtam papíron még nem érkezett meg az eredmény, de a doktornő azt mondta, egy biztos, hogy rosszindulatú daganatról van szó. A konzílium csak jövő hét szerdán fog összeülni, majd akkor derül ki, hogy milyen kezelést javasolnak. Mivel még papíron nincs meg az eredmény, ezért nem tudom, hogy milyen stádiumban van. De szeretném megkérdezni, hogy ettől függetlenül ihat-e Preventa vizet? Vagy addig ne csináljunk semmit, míg nem tudunk biztosat? Mindenhol azt olvasom, a hozzáállás a lényeges... Amennyire tudok, próbálok pozítiv lenni és tartani benne a lelket. Szeretném megkéredezni, hogy akik pozítivan álltak hozzá, tényleg könnyebben gyógyultak?

     

    Az esetleges válaszokért, előre is hálás vagyok. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2011. november 8. 17:45100.

    Sziasztok!

     

     

    Látom, hogy már rég írtatok ide, de nem baj, ha nem is olvassa senki, akkor is jó érzés leírni valahová..

     

    Az év elején a sógornőmben daganatot találtak, végigment a műtéten, kemon, sugárkezelésen és az egész után kb 1,5hónapra kiderült h áttétes, több helyen is. 32 éves lesz 2hét múlva. 14 éve a család tagja..

    Már beszélni alig tud, mozdulni nem bír, csak nagyon nehezen, nem tudja h áttétes, nem akarják neki megmondani, mert ő még reménykedik.. A bátyám tudja, az ő szenvedését kegyetlen látni. Neki milyen kegyetlen lehet látni, ahogy az élete szerelme napról napra épül le, hogy tudja, hogy lehet h nem sok van már neki hátra...

     

    Az egész család odavan, a szívem megszakad értük..

     

    Lehetséges, hogy még felépül? Reménykedünk, de egy részünk azt súgja, hogy lassan ideje búcsúzni.. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top