Kezdjuk ujra

kriszmam
Létrehozva: 2010. január 19. 16:10

Nekem nagyok hianyzik a topikunk, hianyoznak a topiktarsak, a baratsagok es beszelgetesek. De ahova a kedvenc topikom (Izrael) jutott, abban nincs kedvem reszt venni.

Kerlek benneteket hogy kezdjuk ujra, teremtsuk meg a regi meghitt, bensoseges hangulatot. Beszelgessunk politikarol, oromeinkrol, banatainkrol, gyermekekrol, unokakrol es mindenrol, ami foglalkoztat bennunket. Nem fontos hogy mindenben egyetertsunk (nem vagyunk egyformak) de a sertegeteseket, meg es beszolasokat lehetoleg mellozzuk. Mindenkit idevarok, aki nem bomlaszto szandekkal akar kozenk jonni. Remelem sikerul ujra egymasra talalnunk.

30967 hozzászólás
  1. 2018. Április 24. 17:4630967.

Nagyon köszönöm a kávét! 

előzmény:
    Kövesdiági (30966)
    2018-04-24  14:12
  2. 2018. Április 24. 14:1230966.

előzmény:
    tanaria (30965)
    2018-04-24  10:12
  3. 2018. Április 24. 10:1230965.

Szép napot!

Repülnek a drága szabad napjaim. Eddig két napot az erdőben járkáltunk. A tegnap M.-át látogattam meg, aztán üzletekbe mentünk.

Ma még csak az ebédhez szereztem be a hozzá valókat, és oda is tettem. Tőtike lesz. A tegnap Kati mézes lapokat sütött és töltött meg. Nagyon finom lett!

Közbe ide is benéztem, örvendtem a képeknek és neked.

előzmény:
    *Szigal* (30962)
    2018-04-23  07:55
  4. 2018. Április 23. 08:1330964.

1. És ha már nosztalgiázunk, a rozmaringok fölötti júdásfán még felfedeztem néhány késői virágfürtöt. 

2. - 3. A tegnapi ügyintézés után felülről, és egészen közelről láthattam kedvenc "delfinünket"! 

Indulnom kell! Nézem az órát és azt hiszem, most készül leszállni Alsórákosi-Marikáék repülője, már otthon, a Ferihegyen. Talán már le is  szállt. Türelmetlenül várunk, Marika! 

előzmény:
    *Szigal* (30963)
    2018-04-23  08:05
  5. 2018. Április 23. 08:0530963.

1. Nem jön az a fránya autóbusz, de milyen szépek a szembeni virágok, ugye? 

2. - 3. Az illatot hamarább érzékeltem, mint a látványt: "útszéli" jázmintenger. 

4. Erről jutott eszembe a csütörtöki rozmaringsor, amit tavaly annyi helyen megcsodáltunk Tanariával, talán éppen ebben a buszmegállóban…

előzmény:
    *Szigal* (30962)
    2018-04-23  07:55
  6. 2018. Április 23. 07:5530962.

Szép jó reggelt!

Jaj, dehogyis szerényebbek az otthoni virágok az itthoniaknál! Kicsi vagy nagy, itt vagy ott, mindig gyönyörű. Úgy szeretném, ha néha az otthoniak virágzását is láthatnám, csak tudod, Tanaria, az én kolozsvári barátnőm féltékenyen őrzi őket, véletlenül se mutatná meg nekünk…

Tegnap körbejártam a fél várost. Ennek is története van. Klárika értelmetlenül ragaszkodik egy magassarkú (!), legalább negyven éves cipellőhöz, ami már nehezen megy fel a lábára. Amúgy tényleg-kényleg szép cipő. Volt. Mit csinál ilyenkor az ember? Miután már alig vannak úgynevezett "suszterájok", nyomozásba kezdtem, és többnapos keresgélés után egy helyen el is vállalták a bővítését, jó pénzért, persze. Péntekre lett volna készen, de csak tegnap volt időm ezzel foglalkozni, és jó korán elindultam, hogy végre elvihessem Klárinak. Kilenckor nyitnak ezeken a helyeken, a régi városközpontban, a suk közelében. Fél tízig vártam, de a rollót senki se emelte fel, ezért indulnom kellett - cipő nélkül. Jól el is késtem, mert messze van Kláritól.

Munkám végén levittem Klárit az ebédlőbe (mondtam már, hogy a kerekes széket Mercedesnek, a járókeretet Subarunak nevezte el?), majd ismét a suszteráj felé vettem az irányt - várakozással több, mint egy órámba került. Rossz buszra szálltam, jó sokat kellett gyalogolnom - ez egyre nehezebb. Végül odaérkeztem, átvettem a nagyon szépen megmunkált cipellőt, és ha már ott voltam, onnan három-négy megállónyira egy régóta halogatott intézni valót is meg akartam végre oldani. Felszálltam egy buszra, amiről rögvest le is szállítottak, mert közben a hátsó ajtónál baleset történt: egy nyolcvan körüli néni esett ki a buszból, ugyanis hátrahúzta a tömött banyatank és el is ájult. Rosszabbra nem mertem gondolni. A sofőrtől kezdve mindenki a mentőt hívta, ami pillanatok alatt meg is érkezett, de közben én egy másik buszra szálltam. A néni magához tért hála Istennek, remélem, hogy nem történt komolyabb baja. Jó későn érkeztem haza, éppen a technikus érkezése előtt, aki az egész internetes hálózatunkat úgymond modernizálta. Jót nevettünk, amikor a legrégibb típusú routert a legmodernebbre cserélte ki, mert nálunk nincsenek átmenetek, ugye? Vagy - vagy. Éppen jókor, mert érkezett egy újabb munkám, amit aztán estig be is fejeztem! Hosszú és változatos nap volt.

Most pedig indulok Timrátra, de előtte még mutatok néhány tegnapi fotót. 

előzmény:
    tanaria (30961)
    2018-04-22  17:58
  7. 2018. Április 22. 17:5830961.

Szép napot!

Ma megint az erdőben voltam a kutyás barátnőmmel. Újra elkápráztattak a kutyák a ragaszkodásukkal, szeretetükkel, a különböző természetükkel. Nagyon jó barátok vagyunk.

Gyönyörű az újra ébredő erdő, a tavaszi levegő!

Itt is sok a szép virág, még ha szerényebbek is mint nálatok!

előzmény:
    *Szigal* (30960)
    2018-04-22  06:15
  8. 2018. Április 22. 06:1530960.

Jó reggelt!

Végre kialudtam magam, nem is számolom már, hány órán át pihentem az elmúlt hét fáradalmait, mindenképpen jó sokra rúgna a számuk. Most megkezdem a talán kevésbé fárasztó új hetet.

Egyik régebbi beszélgetésünk kapcsán mondom, hogy ismét szembeszaladt velem egy új magyar "szó": lefáraszt. Erre csak annyit mondanék, hogy netán van felfáraszt is? És még eszembe jutott egy másik jelenség: egyre gyakrabban hallom, hogy összehasonlítás esetén nem a "-nál, -nél" ragot használják, hanem a "-tól, -től"-t. Más nem jut most eszembe, de majd leírom a példákat, csak az, hogy: "Tőle három évvel idősebb". És nem nála. Találkoztatok hasonlóval? 

Felteszek néhány képet, aztán elröppenek.  

1.- 2. Mindenfelé, szerte az egész országban sok-sok színárnyalatban nyílik a leander (Nerium oleander).

3. - 4. A tengerparton virágzik másik kedvencem, szó szerinti fordításban: a part éjszakai mécsese, Oenothera drummondii. Találtam egy hibásnak bizonyult magyar nevet, az éjszakai kankalint, de mégis a ligetszépe lenne a legközelebbi magyar változata. 

előzmény:
    *Szigal* (30959)
    2018-04-21  16:19
  9. 2018. Április 21. 16:1930959.

Örömmel gratulálok Katinak, megértem, mekkora élmény volt ez a nap mindkettőtöknek! Alig várom, hogy olvashassam! 

Remélem, hogy épségben és egy halom martilapival érkeztetek haza, azóta már biztosan otthon vagy, Tanaria!

Mesélj majd, esetleg képekkel? Nekem is lenne néhány fotóm, sajnos a kerti parti hangulata annyira elvarázsolt, hogy a fényképezésről is elfeledkeztem, de állítólag van néhány kép az FB-n, majd megpróbálom előkeresni.

További szép napot, mert Picur már reklamál itt, a hátam mögött. Aztán újra jövök. (Jé, ez még rímel is!) 

előzmény:
    tanaria (30957)
    2018-04-21  07:26
  10. 2018. Április 21. 16:1130958.

Szervusztok!

Vége van a hétnek és holnaptól újabb kezdődik, hiszen nálunk vasárnap indul az élet. 

A csütörtöki kerti partiról késő este, tizenegy óra után érkeztünk haza, csudajó volt - annyi fiatal között egészen megfiatalodtam, - és olyan jó, hogy nem is én voltam a legöregebb, voltak ott nálam (valamivel) idősebbek is, igaz nem sokan. Egy-kettő…

Pénteken, azaz tegnap, a tengerparti házban befejeztük a könyv anyagának előkészítését. Hazajöttem és máris eltelt a nap.

Ma reggel Klárikához mentem, már néhány napja nem láttam, jó volt vele és még a buszt is elértem hazafelé. Ebéd, alvás és most következik a cicázás.

Utána még jövök!  

előzmény:
    tanaria (30957)
    2018-04-21  07:26
  11. 2018. Április 21. 07:2630957.

Jó reggelt!

A tegnap voltam a nővérem könyvbemutatóján. Egy élmény volt. Szép volt és tartalmas. Számomra is új dolgokat is megtudhattam!

Most készülök az erdőbe M.-val. Martilapit szedünk.

Mindenkinek szép napot!

12. 2018. Április 20. 09:4330956.

Szép napot!

Szívből örvendek a szép, jó napjaidnak!

Nekem is holnaptól kikapcsolódás ígérkezik. Várom Katit. Ma itt lesz a könyvbemutatója és mint már mondtam egy hetet marad.

előzmény:
    *Szigal* (30955)
    2018-04-20  08:02
  13. 2018. Április 20. 08:0230955.

Jó reggelt, ismét!

Nincs időm mesélni, csak annyit, hogy nagyon jó napunk volt tegnap! 

Most azonban aggódni kezdtem, csak nincs valami baj? 

Alsórákosi-Marikának elkezdődött az ötödik csodanapja, még kettő és repülnek haza. Sajnos csak május első napjaiban tudunk meg részleteket a legújabb kalandjairól, mert közben mindenféle munka vár rá. Mi pedig - én legalábbis - türelemmel várjuk a részletes beszámolót. 

Tanaria, nyugtass meg kérlek, hogy nálatok sincs semmi baj. Hogy ismét jók a reggeleid, a napjaid.

Margaret-Marika, hozzátok is eljött végre a tavasz? Minden rendben? 

Bár lehetne úgynevezett hosszú hétvége, nálunk ma ismét beindul az élet, kezdődnek a hétköznapok és beindul a 71. év, vele egy újabb évtized. Itt voltunk a 40., 50., és a 60. születésnapon, de még soha nem éreztem magam ennyire idetartozónak. Tegnap csupa fiatal, lelkes, okos emberrel voltunk egy térben, és ez nagyban hozzájárult, hogy optimista jövőképet alakítsak ki a következő évtizedekről. 

Indulok a tengerpartra, vár a munka. Legyen szép napunk! 

előzmény:
    *Szigal* (30954)
    2018-04-19  09:26
  14. 2018. Április 19. 09:2630954.

Már a buszból, mindjárt találkozom Y.-vel, hogy autóval utazzunk tovább.

Nagyon örülök, hogy tetszett, gondolkodtam, hogy feltegyem-e. Tehát jól tettem! 

előzmény:
    tanaria (30953)
    2018-04-19  08:31
  15. 2018. Április 19. 08:3130953.

Ez csodálatos volt! Egészen magával ragadott és az öröm érzésével töltött el! Ez a közös öröm, az öregektől a gyerekekig, óriási!

Szép napot!

Rosszul indult a reggelem nagyon kedvetlen hangulatban. Minden reggel megnézem ezt a felvételt, mert csodát művel a lelkemben!

előzmény:
    *Szigal* (30951)
    2018-04-19  07:36
  16. 2018. Április 19. 07:4030952.

Kis segítség, ha szükséges: le kell gördíteni a megjelenő oldal végéig, ott van a videó. Érdemes!

Szép napot!

előzmény:
    *Szigal* (30951)
    2018-04-19  07:36
  17. 2018. Április 19. 07:3630951.

Mindenkinek olyan szép reggelt kívánok, mint amilyen az enyém, most, ezen a minden szempontból csodálatos napon. 

Azt mondtam, hogy a tavalyi ünnepséget már nem lehet fokozni? Bizony lehetett! Eszméletlenül jó volt, minden, és a giccsnek még közelébe sem értek, pedig milyen könnyű lenne ilyenkor! Nem részletezem, úgysem lehetne szavakkal visszaadni. A tizenkét zsidó törzset jelképező fáklyákat idén is jeles személyiségek gyújtották meg, ezt sem részletezem, pedig sok kedves, örömteli jelenet volt ebben is. A legvégén az ország és a világ 32 helyszínéről - Jeruzsálem volt az egyik - egyszerre hangzott el a híressé vált Halleluja-dal, többek között Bukarestből is közvetítették, a képernyő 32 kockáján egyszerre és külön-külön is láthattuk. Megtaláltam a jeruzsálemi helyszín szívből-lélekből ünneplő-éneklő arcait - ha akarjátok, itt meg is nézhetitek. 

Nemsokára indulok, Yehudba igyekszünk a www.izrael70.hu projekt kerti partijára. Majd este, vagy holnap? Remélem, hogy lesz mire válaszolnom is…

előzmény:
    *Szigal* (30950)
    2018-04-18  18:35
  18. 2018. Április 18. 18:3530950.

Reggel egy jó hosszú bejegyzésem szállt el. Abban említettem, hogy nagyon büszke vagyok Egri Anikára, bár csak fotókat láttam, a Viasatot nem tudom nézni. Az eredményt már hónapok óta ismerem, csak nem volt szabad beszélni róla, így befogtam a csőrömet. Örömmel és szeretettel gratulálok neki, bár még mindig haragszom, hogy cserben hagyott -, de az ő döntése volt, így tisztelnem illik.

Aztán Alsórákosi-Marikára is gondoltam, aki majd felfedi a titkot - ő így akarja, ezt is tiszteletben kell tartanunk. Annáél érdekesebb lesz, ha fény derül a hatvanadik (?) ország nevére. Azt máris kikötöm, hogy messziről sem holmi tucatturisták divatos helyszíne! 

Tanaria, neked megköszöntem a küldött fotót, nagyon későn vettem észre, tudhatod, hogy keveset járok a FB-re, ezért nem is láttam eddig. Jólesett lelkesedésed, amivel a tengerparti képeket jutalmaztad, köszönöm! 

Carola, téged továbbra is várlak. Szeretem, ahogyan fogalmazol, alkalomadtán elárulnád, hogy mivel foglalkoztál, mit tanultál? Most - feltételezem, főállású anyuka vagy. Még arra szerettelek volna megkérni, ha nem okoz gondot, megmutatnád nekünk is a bimbózó orgonabokrotokat? Vagy akármilyen virágot, ami a kertedben, a környezetedben nő? 

Margaret-Marika, tudom, hogy nem szereted, ha időjárásról csevegünk, de helyrejött már nálatok az időjárás? Vigyázz magadra, belőled is csak egy van!  (Nagyon halkan mondom, hogy tegnap nálunk 31 fok volt, mára se sokat csökkent.)

előzmény:
    *Szigal* (30949)
    2018-04-18  18:12
  19. 2018. Április 18. 18:1230949.

Még mindig nem jó, de mondjuk, használható. 

Van most egy kevés időm, képeket teszek fel, aztán a nagy ünnepi parádét nézzük, Jeruzsálemből a Herzl-hegyről, a nagy újkori próféta - Herzl Tivadar - sírja közelében tartják évente. Tavaly azt mondtam, hogy annyira látványos és tökéletes volt, hogy azt már fokozni nem is lehetne. Most meglátjuk, hogy milyen csodákat találtak ki egy év alatt…

Alkonyodik és lassan véget ér a gyásznap, hogy átcsapjon igazi örömünnepbe. Ha régebben mondják, hogy ez egyáltalán lehetséges, nem hittem volna el. És igen, lehet! Feloldódnak a feszültségek és a könnyek mögött felragyog a tekintet. Egyik végletből egyenesen a másikba! 

Majd beszámolok a gondolataimról. Természetesen itthon maradok, mert olyan sok helyszínen ünnepelnek, hogy innen, a tenger fölötti, mondhatni olimposzi magaslatból sokkal átfogóbb képet kaphatok, ráadásul a televízió is mindent közvetít. Szép esténk lesz!

előzmény:
    *Szigal* (30948)
    2018-04-18  10:08
  20. 2018. Április 18. 10:0830948.

Jó reggelt! 

Problémáim voltak a szolgáltatóval, reggel óta hadakozom velük, ebből válóper lesz, mert drágák és a technikai irányításuk két és fél órát+telefonidőt és idegösszeomlást eredményezett. Most az én gépem működik ugyan, de az itthoni többi herkentyű (Kriszti gépe és tabletek) már nem. 

Éppen most szólaltak meg a szirénák - a Hősök emléknapja van ma. (A hírben van egy zavaró nyelvtani hiba, de ez nem befolyásolja a lényeget.)

Indulnom kell, fodrász, miegymás, készülődés holnapra. A többiről később, ha a techika megengedi. 

előzmény:
    tanaria (30947)
    2018-04-17  21:12
  21. 2018. Április 17. 21:1230947.

A mi Egri Anikánk végig nagyon ügyes volt, a tegnap első lett, ma kiesett. Én gratulálok neki, nagyon bátor volt és jó!

22. 2018. Április 17. 08:3630946.

Csodaszép! Annyira izraeli!

előzmény:
    *Szigal* (30944)
    2018-04-17  07:51
  23. 2018. Április 17. 08:3430945.

Szép napot!

Egyszóval, mind a hárman ugyanazt a tábort erősítjük. 

előzmény:
    *Szigal* (30943)
    2018-04-17  07:10
  24. 2018. Április 17. 07:5130944.

Sajnos a képek meg sem közelítik magát a látványt, de idehozok néhányat, ha nem is a repülőgépekért, inkább a kék szín sokféle árnyalatáért. 

Ha kicsit kinagyítjátok, talán még a repülőgépek is látszanak.

Most pedig indulás, szép napot nekünk!

előzmény:
    *Szigal* (30943)
    2018-04-17  07:10
1 2 3 4 5

Legnépszerűbb cikkek