Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Virágföld

csböbe
Létrehozva: 2009. október 30. 15:34

Sziasztok!

 

Szép, nagy virágjaim vannak. Szeretek kertészkedni is. Nem vagyok szakértő, sőt néha drasztikusan járok el a gyenge növényekkel, de még is gyönyörűek! Már amelyik túléli!

 Ma olvasással kapcsolódtam ki, mert szabin vagyok. Szépen süt a nap. Egyszer azt veszem észre hogy szinte semmi bogarak vannak a virágföld tetején. Ezek repülnek is.  Ez a hálószobában történt. Undorodva gondoltam rá, hogy éjszaka a számba orromba is befészkel!

Na irány az átültetés?

Az egyik virágom tetüs is volt , és most a földben vannak bogarak. Mit tanácsoltok?

 

Köszönöm!

  1. 2009. október 30. 17:434.
    Szia, én gazdaboltban vettem talajfertőtlenítőt.Ez egy por és megkell szórni a fold tetejét,minden kis élősködő ami a foldben van eltűnik.Remélem segítettem
    előzmény:
    csböbe (1)
    2009-10-30  15:34
  2. 2009. október 30. 16:073.

    Szia!

    Permetezd le őket Actara nevü szerrel,gazdaboltban lehet kapni kis kiszerelésben,6-700.-Ft lehet az ára. Kézi spricnibe csináld meg a permetet,ha lehet vidd ki a virágokat  a hálószobából és alaposan fujjd le őket,a levelek alját is. 

    Valószinüleg tripszek a repülők a másik meg levéltetü. Ne félj rád nem veszélyesek, a virágok földjét nem kell kicserélni.

    A permetezést nem árt  megismételni.

     

    üdv.pönci

    előzmény:
    csböbe (1)
    2009-10-30  15:34
  3. 2009. október 30. 16:012.
    Lehet kapni rá spray-t, hatékonyan megöli ezeket a kis röpködőket, most nem jut eszembe a nevük. A földet is be kell fújni, gazdaboltban tanácsot is kapsz. Én a Vape gyártmányút vettem.
    előzmény:
    csböbe (1)
    2009-10-30  15:34

Címlap

top