Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hogyan felejtsem el Őt?

Torolt_felhasznalo_145284
Torolt_felhasznalo_145284
Létrehozva: 2009. szeptember 10. 19:09

Huszonéves lány vagyok, és fülig szerelmes egy harmincas férfiba. Sajnos ez a tény az idióta kollégái miatt a fülébe jutott, és azóta kerül, mint a leprást. Ha én megyek, képes még a munkából is lelépni, ha megjelenek, szabadnapot kérni, csak hogy ne legyen ott, és nagyon gyorsan elhúz. Eddig jól érezhető finom kis feszültség volt köztünk, most pedig mindenki mással feltűnően kedves, előlem meg feltűnően menekül. Pedig nem zaklattam, csak szemmel flörtölgettünk. Belebolondulok ebbe az egészbe, meg abba, hogy el kell felejtenem. Hogy tegyem? Hozzá se tudok fogni. Otthon őrjöngve dobálok 1-2 párnát a falnak, de legszívesebben magamat verném oda.


Ma másfél órával hamarabb hazament a munkából, csak mert arra kellett mennem, ahol ő van! De már rá se nézek, a véletlen tekintetét is kerülöm, persze nincs mit kerülni, mert ő sem néz rám! De annyira ciki volt az is, hogy a kollégái keresték, hogy hol van, aztán úgy kellett rájönniük, hogy lelépett, hiszen ott vagyok! Nem bírom, reszketek a sírástól, meg fogok őrülni! Legszívesebben a lábai elé ülnék, és ott lennék egy örökkévalóságon át! Szeretem őt!!! Miért történik ez velem???

 

Mit csináljak? Hogyan felejtsem el? Annyira kétségbe vagyok esve! 

  1. Torolt_felhasznalo_648350
    Torolt_felhasznalo_648350
    2009. szeptember 12. 08:5781.

    Harminc évesen így viselkedni egy férfinak.....elég furán kezeli a dolgokat.

    Tizenévesen még elmegy a menekülősdi de később....Szerintem próbálj meg túllépni rajta és egyetértek azokkal a véleményekkel, amikben arra ösztönöznek, hogy foglald el magad, sportolj, járj bulizni, dolgozz, ismerkedj, keress egy tanfolyamot akár: tánc v. ilyesmi. A lényeg hogy ne sok időd legyen feleslegesen rajta pörgetni az agyad.

    Akinek ez a reakciója azok után, hogy ő kezdett el flörtölni a lánnyal, annál (érzelmileg, lelkileg) nincs minden rendben, te meg csak az időd vesztegetnéd.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_145284 (1)
    2009-09-10  19:09
  2. 2009. szeptember 11. 10:3680.

    a pasi és valszeg már az egész cég is tudja  topic indító érzéseit.

     

    akármilyen "baráti-kollegális" levelet is írna, az csak szánalmas lenne, hidd el.

     

    Minek???

     

    Majd normalizálódik magától.

     

    Mennél inkább akarja valaki görcsösen tisztázni a helyzetet, annál rosszabb...

     

    Gondolod végig, te mit gondolnál a pasi helyében.

    Én azt, hogy ez a nő mennyire elkeseredetten próbál kapcsolatban maradni, meg mennyire szánalmasan magyarázkodik.

     

    Hidd el, más szituban jó lenne a te javaslatod. pl. munkahelyen egyik kollega rossz indulatúan megnehezítené a másik helyzetét, akkor azt levlében tisztáznák.

    De itt elég kényes a dolog, mert egy nő fut egy pasi után...

    na ezek után pláne nem kell még plusz leveleket is irogatnia....

    előzmény:
    Krisz8 (78)
    2009-09-11  09:01
  3. 2009. szeptember 11. 10:1179.

    Szia!

     

    Nekem az a véleményem, hogy egyáltalán nem kell semmit tennie, mert elképzelhető -sőt, valószínű- , hogy azt is félreértené a férfi. Hagyni kell a dolgokat a feledés homályába veszni. Biztos, hogy annak, aki szeret, nagyon rossz és nehéz, de meg kell tenni, hogy keresztülnéz rajta és senkinek egy szót nem beszél az érzéseiről. 

    előzmény:
    Krisz8 (78)
    2009-09-11  09:01
  4. 2009. szeptember 11. 09:0178.

    Jó-jó, akkor ne írjon neki semmit.

    De mint már említettem, nem olyan levélre gondoltam, amiben kiadja magát, vagy kitárulkozik, hanem amiben arra kéri a pasit, hogy normalizálódjon a viszonyuk és mint kolléga a kollégával tudjanak újra beszélni,  ne legyen több kínos szitu. Ennyi.

    előzmény:
    drágamama (77)
    2009-09-10  22:12
  5. 2009. szeptember 10. 22:1277.

    Nincs értelme, hogy írjon levelet, tudomásul kell vennie, hogy a férfit egyáltalán nem érdekli, sőt, zavarja! Miért kellene mégjobban kiszolgáltatnia, megaláznia magát bárkinek is, vicc tárgya lenne a munkahelyén!  A levelet meg valószínű fű, fa, virág, mindenki olvasná, nagyon jól elszórakoznának a kollégák.

     

    El kell felejteni, akármilyen nehezére is esik, miért kell egy olyan ember után epedezni, aki semmibe veszi? 

    előzmény:
    Krisz8 (42)
    2009-09-10  20:54
  6. 2009. szeptember 10. 21:5776.

    a levelezést én túl kétségbeesett megoldásnak tartom.

    akkor jó, ha pl. együtt is éltek vlna, tehát lenne valós alapja

    én úgy érzem (bocs, de csak pár hsz-t olvastam el az elejéből, és lehet, hogy nem így van), hogy abszolút nincs valóság alapja a "szerelemnek"

     

    nincs mit megbeszélni, nincs miről beszélgetni. 

     

    ismerem az érzést, ez tényleg csak nagyfokú és EGYOLDALÚ vonzalom.

    és ha a férfi nem kér belőle, nem szabad ennyire megalázkodni, hogy irogatunk, meg minden...

    minek?????

     

     

    férfi részéről is szánalmas lenne.

     kedves topicindító, nyilván nagyon hiányzik neked a szerelem az életedből, a társ, de ezt a melős szitut ne keverd össze ezzel.

     

    mihamarabb lépj túl ezen, hidd el, ha kicsit "erőszakolod", hogy ne foglalkozz vele, és konkrétan másfelé fordulsz, jobb lesz.

    csak ne süppedj bele ebbe a fals érzelembe....persze te nem annak érzed, de én kívülállóként annak látom...

     

    foglalkozz mással, tereld a gondolataidat, (nekem is bevált ez a módszer és működik)

     

    sok szerencsét

     

     

    előzmény:
    Krisz8 (72)
    2009-09-10  21:37
  7. 2009. szeptember 10. 21:5075.

    kevered a szezont a fazonnal

     

    ez nem szerelem.

    neked nagyon tetszik, de ismered is????

     

    lehet, hogy ha 2 hétig egy fedél alatt élnél vele, sikítva menekülnél...

     

    hidd el, ez csak illuzió, én nem hiszek abban, hogy ismeretlenül szerelmesek leszünk. a szerelem ismeri a másikat és úgy fogadja el mindenestül

     

    ne csinálj semmit , illetve a maradék női büszkeséged megőrzése érdekében viselkedj úgy, mintha nem éreznéd azt amit.

    nehéz, de amikor túlleszel ezen az egészen (mert túl fogod lépni), akkor hálás leszel érte, hogy nem csináltál magadból, illetve a hülye kollegák nem csináltak belőled nagyobb bohócot....

     

    ja és az ismerős szlogen...

    járj nyitott szemmel, hátha más férfi, akit tényleg meg is tudsz ismerni, felkelti az érdeklődésedet.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_145284 (1)
    2009-09-10  19:09
  8. 2009. szeptember 10. 21:4374.
    Egyetértek veled. Azzal a különbséggel, hogy én levélben semmiképp sem próbálnám tisztázni  a helyzetet. Ha személyesen nem engedné, nem állna velem szóba, akkor hagynám, mert ezek után már tényleg nem lehetne benne semmi, ami rám pozitív hatással van. (Bár én valószínüleg már a bunkózás alatt kiábrándulnék.)
    előzmény:
    Krisz8 (72)
    2009-09-10  21:37
  9. 2009. szeptember 10. 21:3973.
    "kicsit" túllihegi a pasi...biztos, hogy nem a fiúkhoz vonzódik? Komolyan kérdezem mert egy normál , hetero pasit ennyire nem zavar ha tetszik egy nőnek. Gondolkodj el ezen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_145284 (1)
    2009-09-10  19:09
  10. 2009. szeptember 10. 21:3772.

    Ebben is lehet igazság, de ha annyira zavarja a topikindítót ez a szitu, nem fogja tudni csak úgy egyszerűen letojni. Hiába harsogják neki ezren, hogy hagyd a fenébe, ne foglalkozz vele, attól még belülről emészti magát, mert az érzelmek csak úgy huss, nem múlnak el. Bárcsak így lenne, de efölött nagyon nehéz uralkodni.

    Az írást abban az esetben javasoltam, ha nem tud vele leülni és megbeszélni a zavaró dolgokat. Mert szerintem igenis meg kell beszélni a másikkal, ha valami zavar és nem átvenni a másik bunkó stílusát. Ez nem jelenti azt, hogy meg kell alázkodni, csak tiszta vizet kell önteni a pohárba. Ennyi.

    előzmény:
    rowi (64)
    2009-09-10  21:19
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 10. 21:3771.

    Én voltam egy tök hasonló szituban régebben, szóval ismerős a helyzet.

    Irni semmiképp se!!! Csak rosszabb lesz, de jó semmiképp.

    Éni s igy hogy kerüli a tekintetem, meg direkt kerül, meg stb., szóval ugyenez volt az érzésem, és tényleg én is már , szóval tisztára az agyamra ment.

    Na aztán egyszer úgy döntöttem, hogy hát ha ennyire le akar rázni, hát jól van, elfelejtem, és elkerültem én is. Mondjuk nekem sikerült, szóval hetekig is nem futottunk össze munkahelyen.

    Na de aztán egyszer muszáj volt beszélnem vele munka miatt, de nem mentem oda, hanem felhivtam telefonon. És meglepődtem, mert nagyon normális volt, kedves meg minden, vagy fél órát elbeszélgettünk. Aztán nemsoká megint adódott alkalom, és megint ez történt. Na aztán akkor meg arra gondoltam, hogy lehet hogy nem is utál annyira mint én gondoltam, inkább más van (nem lehet hogy van a pasinak komoly barátnője vagy ilyesmi?). Na szóval most már úgy gondolom, hogy sok esetben amikor én azt hittem hogy most direkt megy el hamarabb hogy ne lásson, meg ezek, szóval paranoia. Hát ugy volt dolga. Ennyi. Ha annyira utált volna, nem lettvolna olyan normális a telefonba.

    Szóval próbáld elfelejteni, elkerülni, de ne gondold, hogy minden cselekedete csak direkt ellened irányul.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_145284 (1)
    2009-09-10  19:09
  12. 2009. szeptember 10. 21:3570.

    Jaaaaj!!!! elfojtani 

    Bocsánat!!!!

    előzmény:
    vlcs (68)
    2009-09-10  21:30
  13. Torolt_felhasznalo_145284
    Torolt_felhasznalo_145284
    2009. szeptember 10. 21:3369.
    Köszönöm mindenkinek a segítséget!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. szeptember 10. 21:3068.

    Szerintem sok mindenkinek ismerős.

    Mindenki más, és mindenki másképp reagálja le a dolgokat.

    Önmagától nem lehet senkit sem megmenteni. És mindenkinek ki kell járni a "szamárlétrát". Van, aki mások tapasztalata alapján ki tud hagyni egy-két fokot, és van, aki nem.

    Csak a topikindító tudja ezt a helyzetet megoldani, hisz ő van benne. És ha nem önmagát adja, akkor csak neki lesz rosszabb.

    És valóban egy zárt közösségben felerősödnek a dolgok. Én épp ezért érzem úgy, hogy egyszerűbb tiszta vizet önteni a pohárba, de legalábbis megpróbálni (a pasi viselkedését illetően), mint kerülgetni a forró kását, és elfolytani a dolgokat. És csak tárgyilagosan, indulatoktól mentesen. Persze nagyon nehéz...

    előzmény:
    Bogica1213 (61)
    2009-09-10  21:16
  15. 2009. szeptember 10. 21:2267.

    na az csak rajtad mulik!

     

    En meg parnat sem csapkodnek valaki miatt mint ez a pali...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_145284 (63)
    2009-09-10  21:18
  16. Torolt_felhasznalo_207627
    Torolt_felhasznalo_207627
    2009. szeptember 10. 21:2166.

    Ma már elég nehéz munkahelyet találni. Többet ér egy normális meló egy idióta pasinál! Szard le! Elmegy másfél órával előbb hogy elkerüljön? Akkor valószínű nem vagy az esete. Egy fülig szerelmes pasi nem csinál ilyet.

     

    Sürgősen keress valaki mást és ha lehet ne a melóhelyeden nézz körbe először. Könnyen válaszút elé állíthat egy munkahelyi kapcsi. Csak a filmekben van az ilyesminek boldog holtidg tartó vége. Az életben meg nézhetsz másik melót.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_145284 (1)
    2009-09-10  19:09
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 10. 21:2065.
    amikor keresel magadnak egy hobbit.. és mikor elfoglalod magad..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_145284 (63)
    2009-09-10  21:18
  18. 2009. szeptember 10. 21:1964.

    Es akkor irjon neki vissza, es akkor igy elkezdenek levelezgetni?

     

    Van egy angol szo, egyszeruen nem talalom a magyar megfelelojet, de az pontosan illik arra ami a leveles szitut jellemezne.

     

    A szo "unprofessional". Vagyis a levelezgetes nem munkahelyre valo, es komoly felnott emberek nem levelezgetnek munkahelyen csak amatorok.

     

    En ezt gondolom, meg, hogy meg nevetsegesebbe tenne magat vele.

    Lehet, hogy csak en gondolom igy... 

    előzmény:
    Krisz8 (58)
    2009-09-10  21:08
  19. Torolt_felhasznalo_145284
    Torolt_felhasznalo_145284
    2009. szeptember 10. 21:1863.
    Rendben. De mikor múlik el ez az itthon párnacsapkodás? Rendesen fizikailag fáj.
    előzmény:
    rowi (60)
    2009-09-10  21:12
  20. 2009. szeptember 10. 21:1762.
    szivesen máskor is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_145284 (44)
    2009-09-10  20:55
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 10. 21:1661.

    áá csak nekem is ismerős a szitu, de én előbb átestem ezen-tizenévesen

    meg akartam a lányt védeni, hogy ne hozza magát kellemetlen helyzetbe! ezért voltam lehet kicsit nyers, bocsi fura egy zárt munkahelyi társaság.. midnen felerősödik vagy mi..

    előzmény:
    vlcs (54)
    2009-09-10  21:05
  22. 2009. szeptember 10. 21:1260.

    Ne keruld a tekintetet! Azzal is csak azt mutatod, hogy valami nincs rendben, szegyellned kell magad valami miatt. Nyugodtan nezz ra, beszelj vele munkaugyi dolgokrol, kozombosen, de csak ha muszaj!

     

    LEGYEL BUSZKE!!!!!!!!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_145284 (55)
    2009-09-10  21:05
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 10. 21:1059.

    sosem lehet tudni, hogy az emberek mit-miért tesznek. Lehet találgatni, de pontosan sosem lehet tudni. De ebben az esetben érdemes a végeredményt nézni, hogy nem akar veled foglalkozni és még bunkó is..

    Te húzd ki magad, emeld fel a fejed, legyél csinos, sminkeld ki magad! a többi hamar elmúlik, ez tuti!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_145284 (55)
    2009-09-10  21:05
  24. 2009. szeptember 10. 21:0858.
    Na de pont azt írja, hogy munkával kapcsolatban sem meri már keresni. Ha nem áll vele szóba, marad az írás. Szerintem egyáltalán nem gyerekes megoldás.
    előzmény:
    rowi (51)
    2009-09-10  21:01

Címlap

top