Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Házi- tündér- képzés:

everlasting
Létrehozva: 2009. szeptember 9. 09:18

azaz,

ELSÁRKÁNYOSODÁS-prevenció

 

Mottó:

"Naivak a pasik,mikor azt hiszik,

Hogy az ágyba-döntéstől- övék lett a nő.

A birtokuk csupán- és ez nem talány-

Egy álomkép talán....

Aki, ahogy az idő telik:

Egyre kevésbé hasonlít arra a fiatal,

Szép, szexi ágybadöntött csajra."

Kedves mindenki! Művelődjünk egymás okosságaiból, tapasztalataiból:

 

- HOGYAN LEHT MEGŐRIZNI TÁRSUNK SZERELMÉT?

- MILYEN KREÁLMÁNYOKKAL VEHETJÜK LE A HASÁT A LÁBÁRÓL?

- HOGYAN OLDJUK MEG A HÁZITÜNDÉRKEDÉST ÚGY, HOGY KÖZBEN NEM SÁRKÁNYOSODUNK EL?!

-MILYEN "VARÁZSFŐZETEKET" KÉSZÍTHETÜNK TÜNDÉRKINÉZETÜNK- ELÉRÉSÉHEZ?

 

Figyelem! A kór gyógyítható! Lábadozó sárkány-betegeket is szívesen látunk, akik szeretnének ismét boldogan élni!

Sőt, szükség is van a tanácsukra a megelőzés lehetőségeit illetően...

Gyere Te is!

Nem veszíthetsz sokat, max. egy pikkelyt!

  1. 2009. szeptember 14. 07:4320.

    Hétfő! Munkára!

     

    Jó reggelt Mindenkinek!

    Szépen elmonologizálok itt a topic-ban, lassan már a blogosodás útjára lépek...

    Kezdem azt hinni, hogy a sárkányok kihalltak, vagy

    csak EMANCIPÁLÓDTAK ők is?!

     

    Minden új hét egy új lehetőség...Ma semmi jelentősebbre nem számítok: 14-e van...1+4=5...semmi extra...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. szeptember 13. 05:1519.

    Sziasztok!

     

    Tegnap (megrémülve saját totális-elsárkányodás lehetőségemtől) - megteremtve az alaphangulatot (a pasik utálnak beszélgetni)....feltettem pár (számomra) életbevágó kérdést a kapcsolatunkat illetően.

    Az eredmény hervasztó lett, de legalább őszinte

     

    "Szeret, de másképp, mint régen"

    Röviden vázoltam a teljes beletörődés, valamint a dolgok rutinszerű elszürkülésének nem kívánatos dolgát, így a végeredmény

    Egy "MEGPRÓBÁLUNK TENNI ELLENE" kompromisszum lett.

    Már csak az optimális "hogyan"-t kell(ene) megtalálni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. szeptember 12. 09:1318.

     Jó reggelt!

     

    A hét alapvetően a sárkány-feeling uralmában telt...Persze, próbál az ember lánya jó képet vágni a dolgokhoz, de lehet, hogy van őszi depresszió is, vagy mittudoménmi... Szóval jó sok megoldandó feladat akad- de azért felcsillant egy halvány reménysugár egy ma estére tervezett progi keretében, ahol és meghallgathatunk egy (remélhetőleg) magas röptű előadást a "férfi és a nő megváltozott kapcsolatáról"-esetleg, ha Kedvesem ezt nagyon uncsinak találná, még s.k. csokikészítésre is van lehetősége, míg én a Tarot- kártyából kielemeztetem (nem hiszek benne ) meddig viseli még el sárkánykodásaimat .

     

    MINDENKINEK SZÉP, TARTALMAS HÉTVÉGÉT KÍVÁNOK!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. szeptember 10. 07:1217.

     

     

    Pre- Házi-tündér ma:

    -elviszi játszótérre élete Értelmeit

     

    -felporszívóz és felmos

     

    -túrós sütit készít a Családfőnek

     

     

    -vendégül látja Dédimamát

     

    .....

    azután estére fáradtan , de annál boldogabban végre vesz egy  a zuhanyzás helyett, és .

     

    Mindenkinek szép napot kívánok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. szeptember 9. 13:3616.

    Nem kell hagyni ellaposodni a kacsolatot, finomakat kell főzni és alakítani valamit /nemcsak szökőévente1x/ valamit az ágyban.

    Észrevétlenül pótolhatatlanná válni, mindig biztos, megértő-támogató hátteret nyújtani, meleg otthont varázsolni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. szeptember 9. 10:2115.

    Lehet, hogy sok nőben már eleve benne volt a hajlam is..., de szerintem sokat vet a latba a család viselkedése, a munkahelyi hangulat, és a napi gondok terítékre kerülése...

    Van, aki nem születik alapból sárkánynak, de a sorozatos kudarcok (pl. válás, munkahely elvesztése, megélhetési problémák) miatt azzá válik...

     

    Ezzel nem azt akarom mondani, hogy az elsárkányosodásáért maga a sárkány nem felelős, csak arra szeretnék rávilágítani, hogy  általában nem csak ő...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_201765 (14)
    2009-09-09  09:54
  7. Torolt_felhasznalo_201765
    Torolt_felhasznalo_201765
    2009. szeptember 9. 09:5414.

    Na ezért kell hogy ismerje magát a NŐ. Mert akik a házasságban kezdenek el pl. parancsolgatni, azok előtte is ilyenek voltak. Maximum elnyomták magukban a dolgot, többek között azért mert a környezet ezt várta tőlük.

    Ha viszont önmagát adja, nagyobb esélye van a számára megfelelő társat megtalálni és egymáshoz csiszolódni.

    előzmény:
    zsaki71 (8)
    2009-09-09  09:47
  8. 2009. szeptember 9. 09:5313.
    Ne a környezetednek akarj megfelelni.
    idézet:
    Cordélia (9)
    2009-09-09 09:47:27

    Hát ez a bajom, hogy soha nem is akartam.

    Ezért azután mindig magam kellett maradjak- nem voltak igazi barátaim...

    És ez már így is marad.

    Ha nem "illeszkedsz be" a vélt vagy valós elvárásoknak megfelelően- könyörtelenül kirekesztenek...

     

    Magamnak jó vagyok így, de azért bánt, hogy 1-2 emberen kívül senki nem képes elfogadni, hogy IGEN, ÉN ILYEN VAGYOK.

     

    És nem a megfelelés- miatt bánt, hanem a barátság- hiány miatt...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_616887 (9)
    2009-09-09  09:47
  9. 2009. szeptember 9. 09:5312.
    Ne a környezetednek akarj megfelelni.
    idézet:
    Cordélia (9)
    2009-09-09 09:47:27

    Hát ez a bajom, hogy soha nem is akartam.

    Ezért azután mindig magam kellett maradjak- nem voltak igazi barátaim...

    És ez már így is marad.

    Ha nem "illeszkedsz be" a vélt vagy valós elvárásoknak megfelelően- könyörtelenül kirekesztenek...

     

    Magamnak jó vagyok így, de azért bánt, hogy 1-2 emberen kívül senki nem képes elfogadni, hogy IGEN, ÉN ILYEN VAGYOK.

     

    És nem a megfelelés- miatt bánt, hanem a barátság- hiány miatt...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_616887 (9)
    2009-09-09  09:47
  10. 2009. szeptember 9. 09:5011.

    Én mindig felkészítem a családot,hogy a sárkány hamun parázs ütötte fel a fejét.....tűzelésre készen állok........

    De azért hamar lehiggadok.....

    Néha jön füst az orrlikamból ,de nem veszélyes......vagy addig alkotok vmit és mire kijövök a szobából el is múlt.......

    Ha nagyon felbosszantanak sütök vmit.................(de mérget nem keverek bele)

    előzmény:
    everlasting (1)
    2009-09-09  09:18
  11. 2009. szeptember 9. 09:4810.

    ...és jól is van ez így.

    Idővel (szerintem) mindenki sárkányosodik, viszont nem mindegy milyen mértékben.

    Nagyon sok sárkány- természetű embert jobban kedvelek a tündérebb-természetűeknél, : mert általában őszintébben és bátrabban ki merik mondani az igazat...

    De nem az a cél, hogy elfásuljunk, beletörődjünk dolgokba, folyamatosan elégadatlenkedjünk, és boldogtalanságunkat tüskékkel próbáljuk álcázni. Ezt szeretném, ha sikerülne megelőzni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_201765 (5)
    2009-09-09  09:39
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 9. 09:479.
    Ne a környezetednek akarj megfelelni.
    előzmény:
    everlasting (6)
    2009-09-09  09:42
  13. 2009. szeptember 9. 09:478.

    Szia!

    Szerintem egy nő akkor kezd elsárkányosodni, amikor úgy érzi, na meg van a pasi, csak az enyém és biztonságban érzi magát mellette. Akkor elkezd parancsolgatni, elvárni, nem foglalkozni olyan dolgokkal, amiket korábban nagy figyelemmel kísért.....

    A társ szerelmét (bár én inkább szeretetről beszélnék, hiszen a szerelem illuzió, persze lehet velem vitatkozni) úgy lehet talán megőrizni, hogy tudjuk és ismerjük saját vágyainkat a kapcsolatban.

    Tanuljunk meg jól főzni, ha más nem anyóstól kérjünk recepteket, még ha ez olykor-olykor nehezünkre is esik:-)))

    Varázsfőzet:-))) Nos, ott a gyömbér, fahéj, petrezselyem, és még sorolhatnám az afrodiziákumokat....lehet velük próbálkozni:-)))

    előzmény:
    everlasting (1)
    2009-09-09  09:18
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 9. 09:437.
    Nem levedleni kell, hanem átölelni magadban. Nem megtagadni, hanem elfogadni.
    előzmény:
    everlasting (6)
    2009-09-09  09:42
  15. 2009. szeptember 9. 09:426.

    Igen, a "görcsösség" semmiben nem vezet eredményre...

     

    Tényleg nagyon fontos felismerni és elfogadni sárkányikabb-énünket...

     

    Megjegyzem, soxor épp az vet gátat ennek az elfogadásnak, mikor a környezeted folyton negatív megjegyzésekkel traktál. (még ha jó szándékból is)

     

    Szóval szerintem a pozitív elfogadás, megértés, támogatás is nagyon kell ahhoz, hogy, ha akarjuk- le tudjuk vedleni a régi, kopott sárkánybőrt.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_616887 (4)
    2009-09-09  09:31
  16. Torolt_felhasznalo_201765
    Torolt_felhasznalo_201765
    2009. szeptember 9. 09:395.

    Nem is tudom... én kissé sárkány vagyok, de így szeret engem a párom. Sőt, az előzőek is így voltak vele..

    Ilyen voltam világ életemben, nem akarok más lenni. És boldog vagyok :-))

     

    Ez persze nem jelenti azt, hogy ne adnék a külsőmre. Rendszeresen járok fodrászhoz, kozmetikushoz, tornázom, figyelek a súlyomra, szeretek jókat főzni. Néha meglepem a férjemet a kedvenc süteményeivel, egy színházjeggyel, wellness-üdüléssel stb. Szeretünk a barátaival kijárkálni, ha hozzánk jönnek mindig készülök valami finomsággal. 

     

    Mindeközben sárkány vagyok na. 

    előzmény:
    everlasting (1)
    2009-09-09  09:18
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 9. 09:314.

    Én, mint fősárkány egyet mondok: az első lépés az, hogy elfogadod sárkány mivoltodat és minden más csak ezután jöhet.

     

    Lehetsz te soványabb, csinosabb, de sárkányvoltod soha ne tagadd meg! :-))))

     

    Úgyhogy elfogadás. Önmagadban fogadd el ezt a sárkányt és öleld szorosan magadhoz. Dr. Csernus szerint mindenkiben van egy alvó vadállat, ami néha segítséget kér...

     

    Segítséget kér a sárkány? Fedezd fel, áss mélyre és ne szégyenkezz attól amit ott találsz, ott a mélyben, tudatalatt, hisz az is te vagy...

     

     

    _Hogyan lehet megőrizni társunk szerelmét? 

    - LAZÁN

     

    - Milyen módokon vehetjük le a lábáról?

    - Légy önmagad

     

    - Hogyan oldjuk meg a házitündérkedést, hogy ne sárkányodjunk el?

    - Szakíts időt magadra, menj ki a szabadba és öleld át az első fát, ami utadba akad

     

    - Milyen varázsfőzeteket készíthetünk?

    - Nyugató teakeveréket mindenképpen ajánlom :-)) Citromfű kis macskagyökér....Ylang-ylang füstölő és jázminos tejfürdő....

     

     

    előzmény:
    everlasting (1)
    2009-09-09  09:18
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 9. 09:293.
    De jó! Én jövök! (:
    előzmény:
    everlasting (1)
    2009-09-09  09:18
  19. 2009. szeptember 9. 09:292.
    Akkor itt lennék kezdetnek én! A tanácsom egyszerű: ha nagyon felhúzta a cukrodat a szeretett férfi, csukd rá az ajtót és menj le egyet sétálni, kb. 10 perc alatt elpárolog a "sárkányméreg"
    előzmény:
    everlasting (1)
    2009-09-09  09:18

Címlap

top