Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Még mindig jobban élünk...

ford1968
Létrehozva: 2009. június 23. 21:09

Kedves régi és leendő hozzászólók, olvasók!

Itt lesz azon vélemények és véleményezők gyűjtőhelye, akik polgári, liberális, baloldali értékrendet képviselnek és ezen értékrendek mentén kívánják a mindennapok politikai, gazdasági történéseit megvitatni. Mellesleg főznek, sütnek, kertészkednek, mert az élethez ez is hozzátartozik!

Ide amúgy az jön, akit én beengedek, így jelentkezni nálam lehet!

  1. 2011. szeptember 10. 20:5210204.

    Örülök, hogy itt vagy, és jobban vagy.

    A föld az egyedüli érték, azt nem lehet itt hagyni.

    Sikert és kitartást, míg jobb évek nem jönnek.

    előzmény:
    ford1968 (10203)
    2011-09-10  20:02
  2. 2011. szeptember 10. 20:0210203.

    sziasztok!

     

    régen voltam erre, de jó okom volt rá.

     

    sikeres volt a kezelés.

    azóta vásároltam még földeket, és most már a mezőgazdaság is megy az erdészet mellett.

    dolog özön, kelés hajnalban, fekvés későn.

     

    olvasom itt az előttem szólókat és csak annyit fűznék hozzá:

    állandóak a vevői tartozások, a költségek 2011-es szinten, a felvásárlási árak 2005-ös szinten.

    az állam folyamatosan visszatartja a kifizetéseit, ha reklamálsz, rádküldenek minden féle hatóságot vizsgálódni, büntetni, kekeckedni.

    a felügyeletek, hatóságok, ellenőrök gyakorlatilag nem ellenőrizni jönnek hanem pénzt behajtani.

    pályázatot csak párthű vállalkozók nyernek, támogatásokat csak ők kapnak.

    az állam visszatartja a pályázati pénzeket, nem nyit meg pályázati forrásokat, amiket megnyit, azokra képtelenség pályázni, mert lehetetlen feltételrendszert szab a benyújtásra és a bírálatra.

    a vállalkozói hitelezés gyakorlatilag leállt, gépvásárlásra, lizingre ajánlat áfa+50%-tól, ami számszerűsítve 65% önerőt jelent.

    VICC!

     

    szóval ennyit erről.

    amúgy mindenkit üdvözlök, néha majd benézek, de most van aratás, na meg a tüzifa szezon, úgy hogy időm nem sok.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2011. augusztus 22. 20:4010202.

    A gyerekemnek van munkája, de nem elégedett vele és ahogy ő mondja, nincs benne fejlődési lehetőség, sőt, az országban sem lát erre lehetőséget.

    Persze, ki tudja, lehet, hogy hazajönnek egy-két év után, majd meglátjuk. Egy biztos: én nem szeretném szenvedni  látni (mást sem), inkább menjen, egyébként több iskolatársa van már kint, van is, aki csinálja a "helyét".   

    előzmény:
    gerbera24 (10198)
    2011-08-21  20:00
  4. 2011. augusztus 22. 16:4510201.

    Nem sírok,csak szomorú vagyok.

    A legkisebb fiam az egy világcsavargó. Mint ipari-alpinista vállalkozó 12 évig bírta itthon,az előre lezsírozott versenytárgyalásokat pénzzel,mert volt pár cég amelyik mindíg őt választotta,viszont az évek során egyre kevesebb emberrel kellett megoldania a feladatokat.

    Visszadta a vállalkozóit,mielőtt mindene elúszik.

    Most egy olyan cégnél dolgozik (amerikai -magyar) ahol megbecsülik,de nem bírja a monoton munkát,és télen ennek a cégnek NZ vállalatánál fog dolgozni.

    Meló hasonló,csak 5x-ös a pénz és az életminőséget meg már volt alkalma megtapasztalni.

    Most télen már a párjával mennek.Évekre számol,de a végcél az anyavállalat az USA-ban.

     

    A nagyfiam  Spanyolba megy,és egyenlőre még abban bízom,hogy nem kapkodja el,hiszen ez az utolsó éve az X.egyetemen.Jól megy a vállalkozása(informatika, és az  új fejlesztések is bejöttek(GPS) anyagilag megvan,viszont már van egy csomó nyavalyája,a stressztől.

    Nagyon,de nagyon szereti a déli életformát,mindíg Görögbe,vagy dél Fr.-ba vágyott) most van lehetősége.Viszont a menyecském pedagógus.isk.ig.  és intézményeket kapott a nyakába  a tavasszal az iskola mellé.Rengeteget dolgozik velük,de  ha neki is sikerül a meló kint (több nyelven beszél ő is)mennek.

     

    Az utolsó reményem a lányom ,aki megbecsült és szeretett egészségügyis,viszont a vejem munkája nagyon megterhelő,napi 200 km-et autózik,hogy a családdal legyen és minden nap hálát adok az Istennek,hogy megúszta még az M5-öst.,M0-ást!

    Most Belgiumba várják..és velük kéne mennem.

     

    Szóval vagyok bajba ,mert bát mi nyugdíjunk ott "levesre"se elég,de a házunkat kéne eladni,hogy kitartásunk legyen és ne ők tartsanak el minket.

    A lányom nélkülem nem megy.

    Szóval jövőre döntenünk kell.

     

    Nem az a gondom ,hogy nekik jobb lesz-e,annyira már ismerhettek...hanem,hogy mi ,az öregem ,hogy fogja kibírni,hogy a nagyunokáinkat nem látjuk,és egyáltalán lehet hogy sokaknál nem probléma a más haza,de öreg fát átültetni..!!

     

    No,szóval,lehet hogy majd jobban élek odakint,de most ramatyul érzem magam,és nem anyagiak,vagy egyebek miatt.

     

    Bár persze,ha nem lenne ennyire kilátástalan az itthoni helyzett akkor valószínüleg csak a nyarankénti csavargások is feltöltenék a gyermekeimet annyira,hogy bírják az éves stresszt,feszültséget,"kenyérharcot",vagy az egyre gyarapodó betegek panaszait..

    No,most sokat írtam,és nem szívesen,mert a "kukkolók" résen vannak és majd jól széthordják...viszont nem akartam mindenkinek privit küldeni.

    Ismertek,ráadásul amilyen béna vagyok egy bizonyosan a nyíltban landolna,minz már volt rá precedens.

    előzmény:
    pannacotta (10197)
    2011-08-21  15:01
  5. 2011. augusztus 22. 09:1210200.

    Most má kső elmenni. 52. évében jár.Gondolom, odakint találna munkát,de mi lenne a család többi tagjával?

     

    Végül mennék most már én is, de  hova a csudába a 3/4 évszázaddal?

     

     

    előzmény:
    rupcsi (10199)
    2011-08-21  23:27
  6. 2011. augusztus 21. 23:2710199.

    http://nepszava.com

    Szervusztok!

    Évánk, sajnálom a fiadat, mert a hitét vették el tőle.

    Bennem, úgylátszik, nincs röghöz kötöttség, hazafiság.

    Nem mintha, nem aggasztana ami itt megy, a fiatalok jövője.

    Nem is értem az emberek hozzá nem állását.

     

    "Először a kommunistákért jöttek,
    de nem szóltam, nem lévén kommunista.
    Aztán a szakszervezeti tagokért jöttek,
    de nem szóltam, nem lévén szakszervezeti tag.
    Aztán a zsidókért jöttek,
    de nem szóltam, nem lévén zsidó.
    Amikor értem jöttek,
    már nem volt, ki szóljon."
    – Martin Niemöller

     

    Ez, mára is igaz!!

    A többség azt hiszi, kimarad a szórásból.

    Nem tudom, a gyerekeimet rávenni, hogy húzzanak el innen. Egy életük van, azt próbálják jól leélni.

    A lányom is szoc.munkás (ELTE) szakon végzett jó eredménnyel.

    Egy éve munkanélküli.

    A 2/3 szerint, a gyerek tartsa el az ősét.

    Na ez most fordítva van.

    Általában segítjük az őseinket, és eltartjuk a gyermekeinket.

    Miközben látjuk, hogy micsoda pazarlásban van a nemzeti 2/3.

     

    Mennék én is el innen, de a koromnál fogva, egyre jobban rászorúlok az orvosi ellátásokra.

    Bekukkok! 45 éve fizetem a TB-t és az adót. Te, lehet, hogy meg sem éred!! 

    Szép napot Mindenkinek!

    előzmény:
    gerbera24 (10198)
    2011-08-21  20:00
  7. 2011. augusztus 21. 20:0010198.

    Bár nem örülnék neki,ha elmenne a fim, de azt is borzasztó látni, hogy itthon teng-leng,mert őt is lapátra tették.

    Most a menyem dolgozik csak, a kisebb unokám  pályakezdő munkanélküli.

     

    Sajnos a fiam- ahogy manapság mondják- túlképzett annyira speciális szakmában, hogy nehéz helyzetben van.

     Amikor mehetett volna külföldre, akkor fene nagy magyarságtudatával maradt itthon.

     

    Nekem meg borzasztó nap,mint nap szembesülni azzal a tehetetlen érzéssel, hogy nem tudok segíten rajta.

     

    Tényleg nem tudom, melyik a rosszabb, ha elmegy, vagy itthon lassan magába fordul.

     

     

    előzmény:
    pannacotta (10197)
    2011-08-21  15:01
  8. 2011. augusztus 21. 15:0110197.

    Tudom, hogy nem vígasztal, de az én fiam is elmegy (illetve elmennek, a kislánnyal),ők is jövőre, már készítik elő az utat. Van oka, hogy jövőre és nem az idén, de ezt nem írom ki nyilvánosba. 

    De engem ez nem bánt, mert tudom, hogy itthon nincs jövője a fiataloknak, teljes bizonytalanság van, illetve az, amire előre látszik, az elől jobb külföldre menni. Kint meg fogják becsülni a munkájukat, és emberszámba veszik őket (legalábbis ez a gyerek véleménye).

    Igaza is van.

    Aztán az is lehet, hogy még hazajönnek egyszer, ki tudja, senki sem lát a jövőbe, vagy majd én megyek utánuk talán, majd valamikor.

    De én nem sírok ezért, Gabi,  csak azt remélem, hogy nem mennek majd véglegesen Európából még messzebbre,  mert akkor a kapcsolattartás is sokkal nehezebb lenne. 

    előzmény:
    Dapazso (10196)
    2011-08-21  11:49
  9. 2011. augusztus 21. 11:4910196.

    Sziasztok!

    Azon felesleges agyalni,hogy miért pang a topik..hiszen nem élünk jobban!

    Semmiféle értelmezése a jobban élésnek  nem vonatkozhat rám legalábbis.

    Vannak akiknek kedvez ez a kormányzat,azok valószínüleg jobban élnek,de azok nem itt topikolnak.

    Ha az anyagiakat nézem az se jobb,igaz még szinten vagyok,de már a tartalékaimat apasztom.

    A hangulatom sem jobb,mert a gyerekeim külföld felé kacsingatnak,és bár ha eljön az idő valószínüleg megyek valamelyikkel,mégis meghalni legalább itt szeretnék,ha eljön az ideje.

    Aztán az unokáim jövője se megnyugtató,mert ha külföldre költöznek a szüleik, nem lesznek gyökereik,és amik már vannak azokat is ki kell tépniük.

    Igaz,ahogyan itt olvasgatom többektől,jobban élnek mint idehaza,de én nem erre neveltem őket.

    Azt szerettem volna,ha Radnóti szavai lehetnének  az övék is,és nem az anyagi lehetőségek szabnák meg,hogy hol lesz hazájuk,hol érzik majd,hogy odatartoznak.

    Ideig-óráig,tanulás-tapasztalás,megismerés okán jó más országokban is élni,de letelepedni,véglegesen más hazát választani nagyon keserü dolog.

    Remélem nem fogom megérni,és nem kell elhagynom ezt az országot.

    Semmi kedvem idegen földben nyugodni,de annak sem örülnék,ha az utolsó időmre hoznának haza.

    Eleget láttam a világból,eleget éltem más országban,nem akarok már elmenni innen.

    Csak remélni tudom,hogy nem egyhamar mennek,bár van amelyik gyerekem már jövőre  indul.

    No,mivel én sem racionálisan,sem mentálisan,sem sehogy nem élek most jobban,így csak beolvasgattam,hártha akad aki igen.

    Pussz!

    előzmény:
    gerbera24 (10195)
    2011-08-21  10:05
  10. 2011. augusztus 21. 10:0510195.

    Szia!

    Sajnos jobban  nem mennek a dolgok. Elég pusztán az a gondolat, hogy egyre többször kell orvoshoz menni, és az ellátás napról napra rosszabb lesz.

    Órákat kell várni, és mindenki úgy viselkeik, mintha szívességet tenne, hogy a fizetéséért ellát minket.

    A többit már nem is sorolom.

    előzmény:
    rupcsi (10194)
    2011-08-20  21:09
  11. 2011. augusztus 20. 21:0910194.

    Látom, azért be be nézünk.

    Remélem, hogy ha, jobban nem is, de, rosszabbul sem vagytok.

    Szebb napokat! Mindenkinek.

    Oldaltól függetlenűl.

     

    előzmény:
    gerbera24 (10193)
    2011-08-20  16:26
  12. 2011. augusztus 20. 16:2610193.

    Derűs hétvégét!

     

    Ezután majd törölgethetjük a szemünket " ott fogsz majd  sírni ..." jelszóval , azért, ami mos következik.

    előzmény:
    bandusan29 (10192)
    2011-07-17  13:35
  13. 2011. július 17. 13:3510192.

    Hát, bekukkantottam ide, de itt is csak áll a topik. Látszik, olyasmik történnek az országban, hogy erre már tényleg NO COMMENT! 

     

    Viszont a Polgártársak sem verik már a mellüket. Tán' nekik sincs túl sok jó hírük?-rosszat ugye meg má' nem akarnak mondani szeretett vezérükre!

     

    Mi lett itt????? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2011. június 26. 21:0610191.

    Hála az égnek hogy előkerültél.Ami meg itt folyik, már csak tűrni lehet." Tűrte Miklós, tűrte, ameddig tűrhette."

    Ölellek.

     

    előzmény:
    Dapazso (10190)
    2011-06-26  19:53
  15. 2011. június 26. 19:5310190.

    Szia Virágom!

    Vagyok,olvasgatok,és rötyögök azokon akik már " tényleg jobban élnek"..

    vajh mitől élhetnek jobban??

    Ha csak azért nem,mert megkapták az előző évek alatt folytatott "ténykedésük" jutalmát??!!

    Mert ebben az esetben  még érteném is!

     

    Szóval vagyok,és teszem a dolgom,csak mivel nincs más változás mint amit ennek a kormánynak a hatalomra lépésekor "boritékolni " lehetett,háát szemlélődöm.. csupán!

    előzmény:
    gerbera24 (10189)
    2011-06-07  11:54
  16. 2011. június 7. 11:5410189.

    Szia

     

    Tudtok valamit Gabiról,,

    Nem működik a kédőjelem.

    előzmény:
    rupcsi (10188)
    2011-06-05  23:42
  17. 2011. június 5. 23:4210188.

    Szia virágunk!

    Meglepődtem, hogy fél év mulva látom, hogy valaki beírt.

    A többi priviben.

    Szép napot.

    előzmény:
    gerbera24 (10187)
    2011-06-05  06:50
  18. 2011. június 5. 06:5010187.

    Sziasztok!

    Remélem,hogy az a sok fidesznyik, akik lelkesen imádták a vezért, most is repesnek az örömtől a hozott intézkedések miatt.

    Sőt most már kézcsókkal is járulnak elébe.

    előzmény:
    Dapazso (10186)
    2011-01-13  10:22
  19. 2011. január 13. 10:2210186.

    Sziasztok!!

    Kívánok mindenkinek sikeresebb évet a tavalyinál,jó egészséget,és mindent amit csak magamnak kívánnék!!

     

    A köszöntőm megkésett,de akinek ettől magvasabb kösztöntő kell az olvassa a Nagyfiamat a Putriban..

    Érdemes!

     

    Nem sűrűn jövök,mert nincs kedvem hozzá.

    Egyszerüen elkeserít ami történik,és mivel változtatni nem tudok rajta,max. elviselni,inkább nem foglalkozom mostanság  a kormányzó hatalom mesterkedéseivel.

    Ami persze nem azt jelenti,hogy nem értesülök róluk,csak nem kommentálom.Nem bosszantom magam feleslegesen.

     

    No,szóval vagyok,és jól vagyok,és nem élek rosszabbul....egyenlőre...de jobban sem,ezért aztán nem sok keresnivalóm van itt.

    Máshol találkozunk.

    előzmény:
    rupcsi (10185)
    2011-01-10  22:39
  20. 2011. január 10. 22:3910185.

    "nekem maga a topik hiányzik,"

    Nekem is!!!

    előzmény:
    doknagyi (10184)
    2011-01-10  10:21
  21. 2011. január 10. 10:2110184.
    Köszönöm, erre én is rájöttem, nagyjából meg is találtam őket, nekem maga a topik hiányzik, de ezt el kell fogadnom, sajnos.
    előzmény:
    rupcsi (10183)
    2011-01-09  22:15
  22. 2011. január 9. 22:1510183.

    "de a topiktársak eltűntek."

    Keress rájuk, itt vannak többen is, csakmás topikokban.

    Szép napot.

    előzmény:
    doknagyi (10179)
    2011-01-08  00:44
  23. 2011. január 8. 09:5010182.
    Esetleg így kérdő mondatban.
    előzmény:
    doknagyi (10181)
    2011-01-08  09:49
  24. 2011. január 8. 09:4910181.
    Szia!Esetleg:    Jobban fogunk élni   négy év múlva?
    előzmény:
    gerbera24 (10180)
    2011-01-08  09:38

Címlap

top