Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Repülés gyerekkel

brecky
Létrehozva: 2009. január 13. 06:43

Sziasztok,

 

tanácsokat szeretnék kérni! Február elején 11 órás repülőút elé nézünk a 3,5 éves lányommal, magától a repüléstől nem tartok (nagyon sokszor tettem már meg ezt a "távot"), de a Lánykámnak ez lesz az első alkalom... Viszek társasjátékot, laptopot dvd-kkel, mesekönyvet, ceruzát, papírt és az étkezések is jók az időtöltés szempontjából, de olvastam valami érdekeset és kiváncsi vagyok, más hogy látja a dolgot.

Egy amerikai barátnőm átküldött egy linket egy Benadryl nevű termékről:

http://www.benadryl.com/#/Childrens_Products/ , ez az USA-n kívül Dimedrol néven is ismert, állítólag enyhe altató hatású, nem "brutális" és segít átvészelni az unalmas órákat.

Én csak a Dedalon-t ismerem, ami mondjuk nem erre van konkrétan, hanem hányás csillapításra, de bódító hatású is.

Ti beadnátok/ beadtatok esetleg ilyesmit valaha? Én szedtem a dedalont gyerekként, mert mindig rókáztam a kocsiban és hasznosnak találtam. Létezik Mo.-on ilyen altató szerűség, amit alkalmanként beadva semmi bajt nem okozunk?

 

Határozottan szenvet érzek a dologgal kapcsolatban, csak még nem tudom, hogy rokon-e vagy ellen :-)! De azt tudnotok kell, hogy felelősségteljes anya vagyok és ha be is adnék a lányomnak valamit, azt nem magam, vagy az utastársaim miatt tenném, hanem azért, hogy Ő ne szenvedjen az unalomtól, jetlag-től.

 

Várom az építő hozzászólásokat, tapasztalatokat!

 

KÖSZI!

  1. Torolt_felhasznalo_378816
    Torolt_felhasznalo_378816
    2009. március 4. 14:5532.

    Sziasztok!

    Szakdolgozatomhoz szeretnék egy kis segítséget kérni.  A gyermekek és a repülés kapcsolatáról írok! Mindenfajta tapasztalat, vélemény nagyon sokat segítene nekem. Írhattok tapasztalataitokról, milyen volt a repülés a gyermeketekkel. Milyen volt a személyzet hozzááállása, biztosítottak-e számotokra könnyebbséget az utazás során, milyen játék lehetőségeket biztosítottak, hogy ne unatkozzon a gyermeketek a repülés során...stb.

    Illetve lenne egy olyan kérdésem is, hogy tudtok-e arról, hogy gyermeketek álmodott már repülésről, álmában repült-e már, és szerintetek mit jelenthet?

    Nagyon sokat segítenétek nekem,ha hozzászólnátok, mégis mit gondoltok a témáról!


    Nagyon köszönöm Mindenkinek aki szán erre egy kis időt!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. január 13. 23:1031.
    Ja a laptophoz vigyel fulhallgatot amit be tudsz dugni, hogy ne zavarja a tobbi utast. 
    előzmény:
    zsuzsi1975 (30)
    2009-01-13  23:08
  3. 2009. január 13. 23:0830.

    Az unalom es a jetlag-re nem a benadril a megoldas. Mindketto megoldasara eleg otletet kaptal mar. A benadriltol bealudhat es azert ajanljak. De van olyan amikor pont az ellenkezo reakciot valtja ki, tehat meg jobban felporog tole a gyerek.   

    Benadrilt ezert ne vegyel. Ha van dedalonod akkor csak vegszukseg esetere!! tedd be. A kupot a wcben be tudod adni, de csak akkor ha muszaj. 

    En homeos dolgokat vittem magammal az utra es azt hasznaltuk.

     

    A sok jatek amit felsoroltal es amit a tobbiek is felsoroltak jo otlet. Tulzasba azert ne vidd.

    Amit meg en pakolni szoktam: ragcsalni valok ropi stb, esetleg 1-2 banan vagy egy alma osszevagra, kis szendvics, es becsekkolas utan belul vegyel egy uveg vizet azt mar felengedik a gepre.  

    Ha az usaba jottok akkor ezek nagy reszet ugyis ki kell dobni a leszallas elott.

     

    Egy valtas ruha mindenkepp esetleg fogkefe, mini tubus fogkrem, es hajkefe.

     

    A laptopot ha viszed azt be kell kapcsolni valoszinuleg a biztonsagi ellenorzesnel. Az is fontos hogy az akku mennyi idejig birja a dvd miatt. Tovabba nem tudom melyik legitarsagsaggal mentek de ott is lesz film vetites. Legutobba  lufthansaval mentunk es vagy 20 csatornabol tudtunk valasztani. Ket gyerekfilmet vegigneztek es mar az ut nagy resze el is ment.

    Igy a laptopra semmi szukseg.

     

    Esetleg egy kedvenc kistakarot tegyel be.  

     

    A legitarsasagtol elore kerjel gyerekmenut. Tesznek nekik edesseget csokit neha. Telefonon vagy a neten el tudod intezni.

     

     

    Ami nalunk legutobb nagy siker volt. Vittem egy teljesen muanyag gyerekollot. Aminek a vago resze is muanyag, kulonben elveszik. Azzal vagott ki az ut nagy reszen az akkor majdnem ot eves fiam. A kivagott megtartando dolgokat az egyik hanyos zacskoba tettem mig a szemetet egy masik hanyos zacskoba tettem. A katalogust meg a magazint vagtuk ki ami az ulesbe volt beteve.  

     

    Remelem jo utatok lesz. Egyebkent hova mentek? 

    előzmény:
    brecky (1)
    2009-01-13  06:43
  4. Torolt_felhasznalo_970986
    Torolt_felhasznalo_970986
    2009. január 13. 17:5829.

    Igen, en is kaptam mar ilyen megjegyzest mikor lattak, hogy cipelem a gyereket, a pelenkazotaskat az en kezitaskamat es az esernyobabakocsit es kozben rohanok, hogy elerjuk a gepet:) Folyt rolam a viz ezerrel, mikor felertunk a gepre oltozhettem at, mert olyan szinten izzadt voltam.

     

    Ja, Brecki, valtoruhat mindenkeppen csomagoljal. En meg most is minimum ket valtast pakolok  a gyereknek a biztonsag kedveert. Es magamnak is szoktam meg extra folsot eltenni, ha netan ram is ramont valamit vagy netan lehany, mert mar igy is jartam vele.

    előzmény:
    PirosAlma (28)
    2009-01-13  17:41
  5. 2009. január 13. 17:4128.
    A kis piszok! :))))( mamrint a kislanyod, hogy masnal lehallgatott, no de megsem adhattad korbe a gepen mindenki kezebe egy fel orara) Nekem egyszer egy pasi aki melletunk ult (ket lanyommal utztam 3 es 1,5 evesek voltak akkor) azt mondta, hogy hos vagyok. :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_970986 (23)
    2009-01-13  14:01
  6. 2009. január 13. 17:3827.
    Persze elhiszem! :) Es nem is azert irtem amit irtam..... :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_656727 (20)
    2009-01-13  12:25
  7. 2009. január 13. 14:4426.
    Ja...ez nagyon igaz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_970986 (24)
    2009-01-13  14:10
  8. 2009. január 13. 14:4325.

    En nem adnek az utastarsaim miatt semmit sem a gyereknek....amikor utazik valaki az ezzel is jar-hat. Nagyon sajnalom ha ez nehez nekik, en sem szeretek kisgyerekesek melle ulni...mert pl az enyem eleg jol elvolt ezeken az utakon, de az elottunk levo gyerek tejesuveget a mi fejunkre razta megsem szolt ra az anyja mig meg nem kertuk.

    Aludj elotte te sokat hogy legyen turelmed es erod hozza! Sok mulik rajtad. Ha meg lesz meg egy felnott segitseg veletek, (esetleg apuka?) akkor meg plane...

    A 3.5 eves nem kicsi mar ehhez. A masfel-2 eves a nehez...A 3 eves mar tobbet megert. Ha egyebkent eleg szofogodo, nem hisztis gyerek, a szabalyok ott is ugyanazok lesznek, hogy viselkedjen...stb...ha lesz enni, inni, viszel irtad sok mindent, nem biztos hogy gond lesz....igaz hogy nehez utazni, de ebben a korban mar elvezik is.

    Mi szoktuk csinalni azt hogy amint felszall a gep es fel lehet allni korbemegyunk hogy hol van pl ket szabad hely, vagy egesz ures sor, ahol alhatna es lefoglaljuk. Vagy a falhoz kerjuk magunkat es a foldon parnakon, pledeken alszanak. Most nyaron a 6 eves, a 3.5 eves es a masfel eves igy utazott....

    Sok erot hozza!

    előzmény:
    brecky (1)
    2009-01-13  06:43
  9. Torolt_felhasznalo_970986
    Torolt_felhasznalo_970986
    2009. január 13. 14:1024.
    a jetlegtol meg szenvedni fog gyogyszer nelkul is vagy azzal is min. 1-2 napot. Amugy en ugy vettem eszre, hogy a gyerekek ezen is hamarabb tul teszik magukat, mint mint mi felnottek. Legalabb is, a mi esetunkben mindig igy volt.
    előzmény:
    brecky (1)
    2009-01-13  06:43
  10. Torolt_felhasznalo_970986
    Torolt_felhasznalo_970986
    2009. január 13. 14:0123.
    Igy mar jartam en is anno. A lanyom 4 honaposan vegigsirta a Frankfurt-Philadelphia utat szo szerint. En vegig alltam vele, mert akkor betudtam allni a WC-k kozti levo kis folyosora, es a tobbi ember a tomott gepen legalabb nem hallotta olyan hangosanaz uvoltest. Nagyon ego volt, de egyszeruen semmi nem nyugtatta meg a lanyomat, ilyen napja volt. Raadasul en is mosorongy lettem az ut vegre, mert semmit nem tudtam pihenni. De tuleltuk mi is es az utasok is. Ja, es erdekes modon egyszer megszant egy sved csaj az uton es atvette a lanyom egy 20 percre, hogy legalab enni tudjak. Na nala nem sirt a lanyom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_656727 (5)
    2009-01-13  09:14
  11. Torolt_felhasznalo_970986
    Torolt_felhasznalo_970986
    2009. január 13. 13:5622.

    matrica jo otlet, nalunk is mindig van egy halom!

    Meg zsirkreta is es konyvek. Aztan normalisabb repulotarsasag mint pl. a BA vagy a LH ad is apro jatekot a gyereknek ajandekba.

    előzmény:
    PirosAlma (3)
    2009-01-13  07:48
  12. Torolt_felhasznalo_970986
    Torolt_felhasznalo_970986
    2009. január 13. 13:5221.

    Szia,

    Igen a benadryl it "nepszeru" gyogyszer a repulesnel gyereknel. En meg soha nem adtam a 4 eves gyerekemnek, pedig repultunk mar oda-vissza az USA-bol joparszor. De hallottam mar tanacskent tobbszor, hogy adjak neki. A benadryl amugy allergias reakciokra biztositas keppen a mi gyogyszeres szekrenyunkben is megtalalhato(hala egnek meg nem kellett hasznalni soha).

    Szerintem a lanyod ellesz az uton, mert ugy latom felkeszultel rendesen. Viszel boven szorakoztatasra dolgokat, hidd el aludni is fog azert biztos. En mindig olyan jatekokat, szinezoket viszek magammal amik vadi ujak, es meg nem jatszott vele. Igy neki is erdekesebb a dolog.

    Mi tavaly pont 3 es feleves koraban repultunk utoljara es egesz jol elvolt az en lanyom is. Pedig Nemetorszgaban 4 orat kellett varni az atszallassal igy jo hosszura nyult az utunk.

    előzmény:
    brecky (1)
    2009-01-13  06:43
  13. Torolt_felhasznalo_656727
    Torolt_felhasznalo_656727
    2009. január 13. 12:2520.
    Elhiszem, hogy más a helyzet, ha a saját babádról van szó. Tudom, hogy kész volt az anyuka is, mert az út végén, mikor szálltunk ki, mondta, hogy bocsánat mindenkitől! De akkor és ott én is nagyon szenvedtem. Bennem is volt már Daedalon, mert hányingerem volt. A fáradtságtól remegtem, émelyegtem. Hazavezetés közben háromszor kellett megállnom, mert majdnem elaludtam. Kb. 34-35 órát voltam fent egyhuzamban, nulla alvással, úgyhogy ez betett.
    előzmény:
    PirosAlma (18)
    2009-01-13  11:36
  14. 2009. január 13. 11:4119.
    A masik ami meg eszembe jutott, hogy minden repteren van valami jatszohely mi mindig megkeresuk, es felszallas elott amig lehet ott ugralnak, szoval legtobbszor mar faradtan keulnek a gepre, es jot szoktak aludni, aztan johet a jatek, eves stb stb stb
    előzmény:
    brecky (1)
    2009-01-13  06:43
  15. 2009. január 13. 11:3618.
    Hu pont ilyen voltam en is amikor nem volt gyerekem. Minig ugyan az a kerdes foglamazodott meg bennem " De miert konyorgom miert nem tudja megnyugtani? Mert hagyj, hogy sirjon?" Aztan en is anya lettem es be kell latnom, hogy nem olyan egyszeru am ez az egesz.....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_656727 (5)
    2009-01-13  09:14
  16. 2009. január 13. 11:3017.
    A maik ami nalunk mukodik, hogy a repteren veszunk valamilyen jatekot. Tudod mit jelent egy gyereknek egy vadi uj jatek amit raadasul O valasztott maganak.....egesz uton elbabral vele!
    előzmény:
    brecky (12)
    2009-01-13  09:35
  17. 2009. január 13. 10:0116.
    Na ez nagyon konstruktív, megfogadom :)!!! Kedvenc könyvemben is mindig a felnőttet nyugtatózta be a házidoki, ha a gyereket vitte el a nő, hogy hyperaktív és szedálni kellene :)
    előzmény:
    vizslak (13)
    2009-01-13  09:38
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. január 13. 09:4015.

    az a legjobb ha bealtatod

    nem lehet egy infant annyi idore helyhez kotni

     

    talan magyar doktor is ad megfelelo szert

     

    előzmény:
    brecky (1)
    2009-01-13  06:43
  19. 2009. január 13. 09:4014.
    Játéköteltnek pedig matricásalbum, nekünk bevált.
    előzmény:
    vizslak (13)
    2009-01-13  09:38
  20. 2009. január 13. 09:3813.
    Ha már valamilyen "szerre" gondolsz, akkor javaslom a homeopátiás cocculine-t, kifejezetten utazási gondokra, de célszerű már az utazás előtti napon kúrálni vele, és ha "nyugtatni" is akarod még, akkor esetleg a sedatifePC, de szerintem arra nincs szükség (esetleg azt szedd te és nem fogod izgatni magad a gyerek miatt )
    előzmény:
    brecky (1)
    2009-01-13  06:43
  21. 2009. január 13. 09:3512.
    Ezek a játékok NAGYON király, ötletek, köszi!!!
    előzmény:
    PirosAlma (3)
    2009-01-13  07:48
  22. 2009. január 13. 09:3411.

    Köszönöm mindenkinek! Természetesen megkérdezem a gyerekorvost, hogy szerinte hogy legyen, de most, hogy írtatok páran, ez a Dedalon megoldás tűnik jónak...

    Már csak azon gondollkozom, hogy a Dedalon kúpot (ha amellett döntök) hogy adom be a gép wc-jében, mert tablettás gyógyszert még sose vett be a Lányom...

    A Germicid-C még sose "nyugtatta" le, ha lázas, azt szoktuk használni, de mindig csak a lázcsillaőító hatását észlelem.

     

    Várok további hsz-eket!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. január 13. 09:3110.
    papír-cerka helyett jobb, ha olyan műanyag rajzoló táblát viszel, amit egy mozdulattal le lehet törölni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. január 13. 09:319.

    Az jutott eszembe, hogy lehet, a hosszú úton látott gyerekek le voltak szedálva :-)!

    Köszi szépen Neked is a választ!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_656727 (5)
    2009-01-13  09:14

Címlap

top