Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rodosz vs. Faliraki

bogyómanó
Létrehozva: 2009. január 8. 14:22

Sziasztok kedves fórumtársak!

Tanácsokat tippeket várnék tapasztalt nyaralóktól.

Úgy tűnik idén talán Rodosz sziget lesz a befutó - előzetes tervek szerint - viszont a település eldöntése némiképpen nehézkesre sikerül. Mi általában szeretjük a nyaralás pihentető részét nézelődéssel tölteni, nem vagyunk bulizósak, inkább városnézős-tengerparton pihenősek. Namármost ha eddig összegyűjtött információim nem csalnak - természetesen már nézelődtem, mielőtt topicot nyitnék - akkor Faliraki mellett a nagyon szép homokos part szól (ellenben inkább üdülőtelepülés, zajosabb, némi angol fiatalokkal körítve) (Jelzem anno Sartiról is olvastam, hogy nagyon bulis, de ott jobb részen voltunk és teljesen rendben volt (mondjuk inkább szlovákok mint angolok jártak arra felé, ez is különbség lehet) Rodosz város pedig hangulatos, látnivalókban bővelkedőbb, igazi görög hangulatú város, de ott a tengerpart nem olyan, amilyet szeretnénk. Aki járt már itt vagy ott, esetleg mindkét helyen (gondolom akik Falirakiban nyaraltak azok eljutatottak fakultatív program keretében Rodoszba, de az mégsem olyan talán, mintha mondjuk ott kéne az éjszakát is tölteni) stb. Szóval azt hiszem szeretném ezt is, azt is, a dübörgő bulizást nem annyira bírjuk, bár gondolom Rodosz város a jellegéből adódóan zajosabb lehet, ha a szállás rossz helyen van. Tehát tanácsot kérnék, esetleg szállásajánlatot stb.

Köszönöm szépen, elevenítsük fel együtt a kellemes nyári élményeket ebben a hidegben

  1. 2010. június 24. 12:4536.

    Sziasztok !

    Egyi kismerősöm családja is Rodoszra akar kimenni nyaralni.Mutattak nekem 2 utazási irodát internetről és kérdezték hogy melyiket tudnám ajánlani.Mivel nem vagyok jártas ezekbe tőletek kérek segítséget .

     

    A 2 ajánlott utazási iroda oldala:

     

    http://www.lastminute.hu/gorogorszag/rodosz/ke zdolap/lastminute-utak

     

    http://www.neckermannborze.hu/g orogorszag/rodosz/kezdolap/repulos-utazasok

     

    Mihamarabb várom válaszotokat. Előre is köszi.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2009. március 30. 19:2335.

    Légyszi mesélj egy kicsit Sartiról. Remélem mi is eljutunk idén Görögországba, de még nem tudom, hogy hová kellene menni.

     

    Olyan véleményekre, tapasztalatokra lennék kíváncsi, akik görög szigeteken voltak nyaralni. Ki melyiket ajánlaná és miért? Melyik a legszebb, leghangulatosabb és nem a legdrágább.

     

    Olyan helyre szeretnék menni, ahol pezsgő élet van, de a görög jelleg megmaradt. Homokos tengerpart és  tiszta víz. Szeretek a parton pihenni és fontos, hogy szép legyen az, ami a hotel közelében van. Tudom, hogy sok szép hely van, de nem szeretnék mindennap kirándulni menni és más parton lenni. Egy-két fontosabb látnivaló is érdekelne.

    Köszi a segítséget mindenkinek.

    előzmény:
    bogyómanó (1)
    2009-01-08  14:22
  3. 2009. január 13. 11:3334.
    Mi Falirakiban voltunk tavaly.
    Pro: időjárás meleg, tenger meleg. Rodosz város, Lindosz szép. Ennyi.
    Kontra: az előttem szólók negatív véleményét csak megerősíteni tudom Falirakiról. Plusz aki évekkel ezelőtt volt az még lehet, hogy nem ilyen állapotában látta, hogy lassan már egy elhagyott városra emlékeztetett, mivel (az idegenvezető szerint) túl van a csúcskorszakán, amikor rengeteg bár, étterem, kockaapartman épült, most meg elhagyatva, betörve, szeméttel teleszórva áll sok. Bulituristák így igaz, mindenhol vannak. Rodoszon ez a hely Faliraki, ami angol fiatalokkal plusz hasonló viselkedésű angol családokkal van tele. Hogy hogy nézett ki a főutca délelőttönként...(nem a bár utca, ami semmi extra, kb 15 bár van egy kis utcába).
    Nekem sokkal jobban tetszett Korfu, ahhoz képest Rodosz kopár. Sartitól mindig húzódozunk, de tény, hogy bárki volt ott, csak jót meséltek. Ami nekünk a legszebb nyaralásunk volt Görögországban (12 éve, szóval nem tudom milyen lehet most), az Toló. Kb 150 km-re van nyugatra Athéntől.
    Mi biztos nem tervezzük, hogy még egyszer visszamennénk...de kinek a pap, kinek a papné...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. január 8. 21:0133.

    Szia /sziasztok!

     

    Mi (is) nászúton voltunk tavaly Falirakiban, a Colosssus Beach Hotelben. Az esküvő után hétfőn mentünk be az utazási irodába, oda ajánlottak egy tök jó last minute utat és pénteken repültünk is (életünkben először).

    Ez a szálloda  nem is teljesen Falirakiban van, busszal mentünk oda. fakultatívon sziget túrán voltunk, egyénileg meg Rodoszon, meg egy kis hajókiránduláson. Nagyon jól éreztük magunkat.

    Itt vannak képek:

    www.webhorizont.hu/eskuvo/kepek   (lentebb kell menni, van egy nászutas ikon)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. január 8. 16:1932.
    ja, és apollon travel! ők szerveznek ezekre a kisebb szigetekre is utakat, nem rossz áron!
    előzmény:
    kerekperec (31)
    2009-01-08  16:18
  6. 2009. január 8. 16:1831.

    akkor én ajánlok konkrétat. bármelyik kisebb sziget fővárosába mész, nem fogsz csalódni!

     

    naxos, naxos város:

    A Kyklád szigetcsoport legnagyobb tagja. Azoknak ajánljuk, akik nyaralásukat leginkább strandolással, tengerparti pihenéssel szeretnék eltölteni, majd esténként elvegyülni a pezsgő éjszakai élet forgatagában. Naxos bővelkedik hosszú, finom homokos tengerpartokban. Fővárosa tengerpartokban gazdag, a velencei uralom hatását érzékelteti. A hangulatos szűk utcák és a vár a kikötő fölött a város díszei, amelyek éjszakai kivilágításban különleges hangulatot árasztanak. A sziget jelképe az Apollon templom kapuja, amely a kikötőnél egy kis szigeten áll.

     

    ios, mylopotas:

    Ez a kis kiklád sziget hosszú, finom homokos tengerpartjairól és élénk éjszakai életéről híres. A rengeteg öböl kristálytiszta tengerrel csalogatja az idelátogatókat. A strandolás és fürdőzés szerelmeseinek ajánljuk, hiszen fantasztikus tengerpartjai igazi kikapcsolódást ígérnek. A sziget kis méretével ellentétben több mint 300 templomot találunk itt, valamint érdemes felkeresni a velencei várat. A varázslatos Santorini egy órányi hajóútra fekszik, közelsége miatt ajánljuk az Ioson eltöltött nyaralást néhány, Santorinin eltöltött nappal kombinálni. Érdemes ellátogatni Ios közelében fekvő kis kiklád szigetekre, Folegandrosra és Sikinosra is.

     

    paros, parikia:

    Paros a Kyklád szigetcsoport központja. Sok olyan utazó választja ezt a szigetet, aki a szigetcsoport más tagjait is szeretné megismerni, hiszen egy-két órás hajóút után már egy másik szigeten lehetünk. A jó és gyakori hajó összeköttetés megkönnyíti kirándulásainkat. Paros a nagy idegenforgalmi érdeklődés ellenére sem veszítette el igazi görög jellegét és hangulatát. Nem véletlen, hogy sokszor "bűbájos" szigetként is emlegetik. Fővárosa Parikia, és a szép halászfalu, Naoussa fehér házaikkal igazi látványosságok. Az öreg malmok, a hangulatos kikötők, szűk utcák kellemes hangulatot árasztanak. A szigeten a tengerpartok legnagyobb része homokos. Paros a szörfözők paradicsoma, de más vízisportokat kedvelők is megtalálják itt számításukat. Éjszakánként itt is nyüzsgő az élet, megtelnek a tavernák, szórakozóhelyek, discók.

     

    nekem ezek mind a terveimbe szerepelnek, csak egyelőre pénzem nincsen , de majd egyszer.

     

     

    előzmény:
    bogyómanó (30)
    2009-01-08  16:10
  7. 2009. január 8. 16:1030.
    Az a baj, hogy például az utazási irodák ugyanazokat a helyeket ajánljál, persze nem teszik hozzá, hogy az mennyire lelakott a nyugatiak által, miért is tennék. Valószínűleg csak magánszervezésben lehetne valami normális helyet találni, ott meg az a veszély, hogy tényleg az isten háta mögötti háromházból álló falu, ennyire meg azért még nem vagyok öreg
    előzmény:
    bogyómanó (29)
    2009-01-08  16:08
  8. 2009. január 8. 16:0829.
    Bocsánat, rosszul fogalmaztam De értitek na....  Tehát akkor települést keresek, maradjunk ennyiben, ha lehet Görögországban, egy szigeten, szép tengerparttal sok látnivalóval és nyugalommal. (köszönöm az eddigi tippeket, nézem máris)
    előzmény:
    szeee (28)
    2009-01-08  16:06
  9. 2009. január 8. 16:0628.

    Korfun épp Kavoson van a legtöbb angol buliturista...Nehogy oda menjetek....

     

    előzmény:
    bogyómanó (24)
    2009-01-08  16:03
  10. 2009. január 8. 16:0627.

    értem kavost!

    előzmény:
    bogyómanó (25)
    2009-01-08  16:05
  11. 2009. január 8. 16:0526.

    kavos hogyan nyerő hely? az angolok központja...  rodoszon ez faliraki.

     

    ha mindenki elől el akartok bújni, akkor ajánlanám nyugat-krétát és nem rethymont, nem chaniat, hanem egy kisebb falut , vagy eldugottabb szigeteket, pl. naxos, kalymnos, karpathos, samos

    előzmény:
    bogyómanó (24)
    2009-01-08  16:03
  12. 2009. január 8. 16:0525.
    Mármint Kavos az angolok paradicsoma, úgy értettem.... Meg már betéve fújom Mallorca elkerülendő térségét is. Egyszerűen nem értem, hogy jönnek bizonyos nemzetek ahhoz, hogy a legszebb, legjobb adottságú helyeket egészen egyszerűen megszállják. Olvastam valahol, hogy már maguk a görögök is tiltakoztak ezek ellen az..... ellen. Tényleg értetlenül állok ez előtt.
    előzmény:
    bogyómanó (24)
    2009-01-08  16:03
  13. 2009. január 8. 16:0324.
    Nagyon aranyosak vagytok, és tuti igazatok van. Akkor másként kellett volna feltennem a kérdést: Melyik szigeten található olyan kellemes természeti adottságokkal rendelkező város, ahol nincsenek bulituristák? Tudom, Korfun péládul Kavos a nyerő hely, de Rodoszon hová menjünk???!!! Egyébként én nem is értem hogy egy nemzet (na jó kettő, mert németek se gyengék ebben) milyen értékrenddel, miként nőnek fel, nevelkednek, hogy azután azt gondolják, azért mennek el egy idegen országot megnézni, hogy azt kisajátítsák, lelakják, és őrjöngjenek
    előzmény:
    kerekperec (22)
    2009-01-08  15:59
  14. 2009. január 8. 16:0123.
    hát igen, faliraki ilyen.  ilyen lett. de még mindig nem tart ott, mint pl. paralia, ahol magyarok az éttermesek és a gyrost kecsappal, meg mustárral adják...
    előzmény:
    Erara (14)
    2009-01-08  15:22
  15. 2009. január 8. 15:5922.

    jujj, ne tedd!!! nagy hiba lenne!!!

     

    én jártam korfun is, oda nem igazán vágyom vissza... ott nincs semmi látnivaló a sissy kastélyon kívül, én meg szeretem az ókori maradványokat, régi városkákat, meg mindent, ami tipikus görög.  

    sajnos korfu már nem ilyen, mivel a leglátogatottab görög sziget. na, ott aztán nem szabadulsz az angoloktól, mindenhol ott vedelnek  maga sziget természeti adottságai szépek persze, paleokastrica is ok, de csak természetileg. amúgy nagyon durva, hogy mindenhol english breakfast, meg esténként angol focimeccsek...

     

    rodoszról pedig nem igaz, hogy ne lenne meleg a tenger. csak jókor kell menni. egyetlen földközi tengeri szigeten sem 25 fokos a tenger májusban! mi rendszeresen szeptemberben megyünk, olyankor már alapból kevesebb a turista, garantált a 27 fokos víz és a 30 körüli levegő.  ha mégis korfut választanád, akkor ott a szeptember necces, már lehet eső.

    ha szabad még ajánlani: kréta, santorini  és karpathos  és természetesen RODOSZ is!

    előzmény:
    bogyómanó (16)
    2009-01-08  15:35
  16. 2009. január 8. 15:5721.

    Ha Korfu, akkor nekem Agios Georgios.

     

    Mi itt voltunk 2006-ban az Aeolus irodával.

    Minden rendben volt, semmi gáz, a település tiszta nyugi, de béreltünk kocsit mag quadot, és azzal jártuk be a szigetet.

    előzmény:
    bogyómanó (16)
    2009-01-08  15:35
  17. Torolt_felhasznalo_335149
    Torolt_felhasznalo_335149
    2009. január 8. 15:5120.

    Könyörgöm..bulituristák mindenhol vannak..

    Nem kell messzebbre menni, mint nyáron Balaton-déli part..

    előzmény:
    bogyómanó (16)
    2009-01-08  15:35
  18. 2009. január 8. 15:4719.
    ja, és összességében Rodosz jobban tetszett...Lindosz, Rodosz óváros, Pillangók völgye, a sziklás kis öblök....
    előzmény:
    szeee (18)
    2009-01-08  15:46
  19. 2009. január 8. 15:4618.

    szerinted KOrfun nincsenek bulituristák? Mindenhol vannak...Ott is voltam.

    De ha Korfu, akkor Paleokastritsa

    előzmény:
    bogyómanó (16)
    2009-01-08  15:35
  20. Torolt_felhasznalo_607865
    Torolt_felhasznalo_607865
    2009. január 8. 15:4317.

    Azért ne mondj le róla! Fantasztikus dolgokat lehet láni rodoszon is! Pl a pillangók völgye, vagy rodosz óvárosa! Egyszer érdemes megnézni, hisz igen komoly történelmi multja van. Ha nyugisabb helyet választasz szállásnak, igazán kellemes nyaralás lehet. Én bármikor visszamennék.

    De persze mennék korfura is!

    előzmény:
    bogyómanó (16)
    2009-01-08  15:35
  21. 2009. január 8. 15:3516.
    Hát ez nekem bőven elég  Nem kérek a bulituristákból köszönöm szépen. Akkor marad talán Korfu.... Na most kajtathatom fel, hogy ott hová.....
    előzmény:
    Erara (14)
    2009-01-08  15:22
  22. 2009. január 8. 15:3515.

    Szia Ani!

     

    Én majd idén nyár végén szeretnék Rodoszra menni, viszont én még csak gyűjtöm a szálloda neveket meg információkat. 

    Kiváncsi lennék rá, hogy te melyik szállodát találtad esetleg a nevét megtudod adni nekem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_335149 (8)
    2009-01-08  14:46
  23. 2009. január 8. 15:2214.

    Falirakiban valóban szép homokos a strand, de azon kívül nem sok jó dolgot tudnék róla elmondani (rengeteg turista és tömött strand).....talán még annyit, hogy volt ott egy nagyon jó étterem, igaz nem olcsó, de minden este teltházas volt még utószezonban is és a helyiek is odajártak....sajna nem jut eszembe a neve...de könnyen megtalálható...a Seaview hoteltől nem messze van....az imbisz és az autokölcsönző után.....

    Ha választhatnék, akkor nem mennék még 1x Rodoszra, talán Korfu nyugati felét választanám, (a keleti oldalról is át lehet robogózni elég gyorsan) ott vannak nagyon szép strandok, olyan hullámokkal és homokkal, amit az ember egy igazi strandos nyaraláshoz el tud képzelni....és nincsenek egymás szájában a napernyők és a nyugágyak....

     

    Amúgy én olyan szörnyű diszkóutcát, annyi tetkós primitív angollal, mint Falirakiban még sehol nem láttam máshol.....

    Ja és a strandon nem a helyiek loptak, hanem az otthonról elszabadult angolok.....

    Egy étterem is volt szerencsénk kellemetlenül érezni magunkat egy bunkó angol család miatt.....akiket végül megkértek, hogy távozzanak......

    előzmény:
    bogyómanó (1)
    2009-01-08  14:22
  24. 2009. január 8. 15:1813.

    Szia!

    Mi Falirakiban nyaraltunk egy appartmannban. Szerintem ez a hely a bulizásról szól. A tengerpartja homokos, de nem a finom-, hanem a durva homokos. hirtelen mélyül. Ráadásul a két tenger találkozása miatt nem tud olyan finom melegre felmelegedni mint mondjuk Korfunál már májusban! Ha 20 fok augusztusban akkor már szuper.

    Igaz a 40 fok augusztusban, baromira fúj olyankor a szél. Ebből kifolyólag kellemesebb a meleg, de nagyon kellemetlen a szél.

    Faliraki városában az élelmiszer bevásárlása egy nagy supermarketben lehetséges, de már este 8 órakor zár. Akkor kezd kellemessé válni az idő.

    Rhodosz városa nagyon szép. Egyetértek azzal, hogy az órárosban lévő szállodákban kellemesen lehet pihenni. Ott a tengerpart látványa csodálatos, de nem egy heverős, napozgatós nyaralást biztosít. Hobos hatalmas hullámok vannak, szörfösök birodalma.

    Kirándulni nagyon jót lehet, érdekes helyek vannak. Ha Görög szigetet akartok meglátogatni én nem ezzel kezdeném! A Flamingó "sziget" kirándulást okvetlenül hagyjátok ki. A pillangók völgye szép. Lindosz egy kis ékszerdoboz. Rhodosz óvárosa szintén kellemes hely. A sziget csúcsa ahová autóval lehet lemenni szintén egy élmény, gyalog lehet a tengeren átkellni a kisszigethez. Falirakiban vagy egy csúzdapark. Nagyon zsúfolt, rengeteg az angol. Összességében mi is rengeteg angol tinivel találkoztunk. Kocsma nyaralásra mentek. Rengeteg a kocsma jellegű éjszakai szórakozóhely. A jobb szállodásban a Liverpooli, Manchesteri munkások jönnek nyaralni. Hát "kemény" élmény a gyereksereglet. Olyan majd az élet megnevel édesem. Az 5 éves gyerekek egyedül mászkáltak a csúzdaparkban!!!!! a Felügyelők keresték a kocsmázó szülőket.

    Ha a görög szigeteket rangsorolni lehet : ide nem vágyom vissza.

    Korufa igen! Zöld sziget, sok látnivalóval, sokkal jobb közlekedéssel, öblös homokos partszakaszok.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top