Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Repülés terhesen

Edcsike
Létrehozva: 2008. december 26. 21:27

Sziasztok!!

 

Kb. 4 hetes terhes vagyok. Sajnos már volt egy vetélésem októberben. Most 29-vel van egy befizetett utunk, repülővel, 1 átszállással. Kb 2,5-2,5 órás út mindkettő.

A légnyomásváltozás miatt aggódok, hogy nem indíthat-e el egy vetélést? Valaki repült már ilyen korai terhességben? Okozhat gondot? Ti mit tennétek? Elmennétek?

Nagyon aggódok, nem szeretnék elveszteni még egy babát..

(Tudom kérdezzem meg a dokimat, megtettem, szerinte menjünk nyugodtan, nem lesz probléma, bár ugye semmi sem 100%)

Én inkább a Ti tapasztalataitokra lennék kiváncsi. Vagy esetleg hol tudnék ennek utánanézni?

Kérlek, aki tud segítsen!!!!

Köszönöm.

 

  1. Torolt_felhasznalo_652395
    Torolt_felhasznalo_652395
    2009. május 1. 22:5853.
    A terhesség korai szakaszában nyugodtan felülhetsz a gépre. Vetélést nem okoz a repülés. Egyéb sugárzások pedig máshol is érnek, nemcsak a reptéren a vizsgálónál. Az utolsó 2 hónapban már nem ajánlott a repülés, ezért is csak orvosi igazolással engenek fel a légitársaságok. Ha dokid pedig nem tiltott el, akkor én a helyedben felülnék. Viszont ha nem fontos az utazás, elkerülném.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. január 21. 17:3152.

    utolsó próba

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. január 21. 17:3051.

    még egy próba:))

     

    [url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www. nagyonbaba.hu/tickerek/1-43-45-2009_09_05-.jpg[/img][/url]

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. január 21. 17:2950.

     

    kipróbálom űködik-e

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. január 15. 19:3349.
    Edcsike! Már hiányolunk a szept.-ieknél. Gyere ha tudsz! Remélem minden rendben!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. december 28. 22:1648.

    Jelentkezz majd, hogy milyen volt, remélem,  minden rendben lesz!

    Érezzétek jól magatokat!

    előzmény:
    Edcsike (47)
    2008-12-28  17:24
  7. 2008. december 28. 17:2447.

    sziasztok Lányok!

     

    végülis úgy döntöttünk megyünk, kell a pihenés, itthon sokkal parásabb vagyok... :)))

    Mindennek rendben kell lennie!!!

    Mindenkinek köszönöm a hozzászólást, 5-én jövünk haza, akkor még azért benézek:)

    Boldog Új Évet Mindenkinek!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. december 28. 11:3846.

    Első baba, kisfiú (illetve már nagy, mert 1460 g volt kedden... ), Olivérnek fogják hívni (addig még a pocakbeli neve van, bár néha mondogatjuk neki az Olivért is )

     

    Igaza van Adricsigának:  ha nagyon aggódsz, inkább tényleg hagyd ki az utat  - de úgy látom, már Te is ezirányba hajlasz... Azt csináld, amit érzel, hogy megfelelő, abból nem lehet baj

     

    Ha itthon maradtok, akkor is nagyon jó pihenést és vigyázz Magatokra!

     

     

    előzmény:
    Edcsike (43)
    2008-12-28  01:14
  9. 2008. december 28. 01:3745.
    Kedves várandós leányzó, szerintem ugyan valszeg nem okoz bajt a repülés (a sógor pilóta...), de ha te ennyire aggódsz miatta, akkor ne menjél. Nem a repülés, hanem az aggódás miatt. Mert az aggódás (a repüléssel ellentétben) tényleg nem tesz jót. Jobb elkerülni a stresszt szerintem. Ha az utazás ennyi lelki görcsöt okoz neked, maradj inkább otthon és pihizzél. Polcold föl a lábad, olvasgass, a gondokat kerüld el messzire!
    előzmény:
    Edcsike (1)
    2008-12-26  21:27
  10. 2008. december 28. 01:2444.

    Szia!

     

    A terheskonyvem szerint a repules nem okozhat vetelest-semmi  tanulmany, kutatas nem hozott ki ilyen eredmenyt.

     

    En tudtomon kivul, szinten 4, majd 5 hetesen repultem most, mindket iranyba 5 ora volt az ut, es nem lett semmi bajom.

     

    Inkabb az utolso trimeszterben kell vigyazni, ekkor mar csak orvosi igazolassal engednek fel a gepre, es ha kockazatos a terhesseged, altalaban eltanacsolnak.

     

    Szep babavarast amugy-es hidd el, a repules az egvilagon semmi befolyassal nincs a vetelesre. Ezuttal minden rendben lesz!

    előzmény:
    Edcsike (1)
    2008-12-26  21:27
  11. 2008. december 28. 01:1443.

    De jó Neked!!! A március mindjárt itt van:))) Fiú vagy lány? Hogy fogjátok hívni? Hanyadik baba?

     

    Tudom, hogy az 5 hetes kora, több tesztünk lett +, elmentünk dokihoz 4 hetesen, azt mondta menjünk vissza 1 hét múlva, utána sajnos elkezdtem barnázni+fájdogált a hasam, ügyeletes kórház (+1hét-1 napon) ott már látszott uh-n, viszont doki azt mondta, hogy sajna elindult a vetélés, feküdjek...

    Egész éjjel nem aludtam olyan fájdalmaim voltak, másnp reggel saját dokim (ez volt az eredetihez képes 1 hét múlva), ő már a nyakcsatornába látta az embriót, onnan vette ki, és megállapította, hogy igen terhes voltam, és sajnos elvetéltem...

     

    Köszi a példákat is, megerősített, de már úgy érzem lelkileg több a félelem bennem...

    előzmény:
    Orsoborso (41)
    2008-12-28  00:49
  12. 2008. december 28. 01:0942.

    Köszi Neked is, igen, én már inkább lelkileg nem mennék... + reggel 5-kor kellene kelni, amit most fizikailag nem bírok.. Lélekben akkor lennék nyugodt, ha itt vagyok a földön a dokimtól 5 km-re légvonalban, tudom, hogy ez butaság, de a vetélésem sok mindent megváltoztatott -sajnos- fejben... azt a traumát nem szeretném mégegyszer átélni...

    Ha nem lett volna, most biztos mennék...

    előzmény:
    Missagane (40)
    2008-12-28  00:08
  13. 2008. december 28. 00:4941.

    Én március 19-re vagyok hivatalosan 'kiírva', de a babánk mérete alapján már március 3-ra számolják a szülést... szóval valamikor márciusban kellene megszületnie...

     

    Tudod, az 5 hetes terhesség még nagyon korai, sajnos az simán előfordulhat, hogy a teszt kimutatja, de aztán valamilyen oknál fogva nem látszik a baba (az orvos már nem tudja kimutatni a terhességet) - lehet,  hogy ilyesmi történt Veled is?

     

    Nagyon drukkolok Neked és én tényleg azt gondolom, hogy egy egészséges baba meg fog maradni (ha pedig nem egészséges/életképes, akkor....) - és persze, nehéz elfogadni a veszteséget, de abba gondolj bele, hogy valamiért a természet nem engedte Hozzád őt.. De az egészségeset meg fogja tartani

    Úgyhogy elő a pozitív gondolatokkal és persze Te mérlegeld a pároddal, hogy utaztok vagy maradtok, mert ebben csak Ti tudtok dönteni... 

     

     

    Ui.

    Két példa a baráti körömből: a barátnőmnek volt egy nőgyógyászati műtéte nyáron,  egy méhszájprobléma,  jónéhány hétig semmi szex, stb...aztán augusztusban teherbe esett, a nászúton (valahol Ázsiában) derült ki, hogy kisbabát vár, kb5 hetes volt, amikor onnan hazarepültek (nem voltak rövid utak és nem volt kevés). A dokinál beigazolódott a terhesség, és a korábbi méhszájműtét miatt azt tanácsolta neki a doki, hogy  a 12. hétig NE repüljön. (Pedig akkor már repült egy csomót haza Ázsiából, viszont utána minden útját lemondott a 12.hétig.) És ma már 20 hetes terhes és semmi baja a kisbabájának, megvan, jó helyen van

    Egy másik barátnőm (jó)néhány évvel ezelőtt 7-8 hetes terhesen Korfun (ahová  ugyancsak  repültünk) 10-15m magas sziklafalakról ugrált a tengerbe....az volt a férjével az elméletük, hogy az egészséges baba megmarad - NA ezt mondjuk én biztosan nem csinálnám, számomra ez túlzás - de egyébként a baba tényleg megmaradt és ma már iskolás 'nagyfiú'..

     

     Félre ne érts, nem akarlak rábeszélni az útra, ez csak a saját elméletem és az, amit a közelemben láttam...

     

     

     

    előzmény:
    Edcsike (39)
    2008-12-27  23:54
  14. 2008. december 28. 00:0840.

    Hahó!

     

    Hát én is 4-5 hetes terhesen repültem Spanyolországba, már tudtuk a babát mi is, buszoztunk 17 órákat Marokkóig, ott ezeréves buszokon hegyi szerpentinen... hányni hánytam, de babócám már két és fél éves, és kapaszkodott rendesen a szétesős ikarusokon meg a felhők fölött is. A korai terhesség legalább segít elaludni a hosszú úton, a pocak még nem nyom és nem kényelmetlen, néha pisilni kell szaladgálni, különben meg annyit alszanak egyesek, mint utoljára ovis korukban... Úgyhogy pihenésben ne fogd vissza magad. Én 14 órákat aludtam naponta az elején...! Szerintem utazzatok nyugodtan, a babó miatt ne aggódj, olyan mikroklímája van, hogy a lelki változásaidat jobban megérzi, mint a nyomásváltozást. Csak akkor ne menjetek, ha lelkileg inkább nem mennél, de aggodalomra a baba nemigen van okod.

    előzmény:
    Edcsike (1)
    2008-12-26  21:27
  15. 2008. december 27. 23:5439.

    köszi mégegyszer a válaszod!

    Mostmár a 4. betöltött hétnél járok, előzőleg pont az 5-ben volt a vetélés, ezért is tartok annyira pont most az utazástól...

    UH-n ugye még nem voltam, január 7-én megyek, ugye szívhang még nincsen, az túl korai lenne..

    köszönöm, hogy megosztottad a véleményed, teljesen igazad van, és azért picit megerősítettél abban, hogy azért jó lenne elmenni pihenni.. Egyébként Gran Canariára mennénk, ahol most ugye jó meleg van, de nem szeretnék önző lenni, hanem most a baba a legfontosabb..

    Te egyébként mikorra várod a babád?

    előzmény:
    Orsoborso (38)
    2008-12-27  22:20
  16. 2008. december 27. 22:2038.

    Ez lehet, hogy hülyeség, de én valamennyire azt gondolom, hogy egy egészséges baba 'kapaszkodik', nem megy el... Ha elvetélsz, akkor valami nem stimmelt, és a természet így viselkedik...

     

    De ezt lehet, hogy csak én gondolom így, és hozzá kell tennem, hogy azért az utazásoknál én is tartottam egy picit attól, hogy nehogy baj legyen (mert én is nagyon féltem a vetéléstől, bár nekem szerencsére nem volt ilyen előzmény, mindazonáltal ki ne félne az első 12 hétben....), leszállás után rohantam a WC-re bugyit ellenőrizni  , de szerencsére soha semmilyen gond nem volt...

     

    Hányadik hétben is jársz? Voltál  orvosnál, volt szívhang? (Bocs, lehet, hogy már írtad, akár a topicindításban is, csak most pont nem tudok  odalapozni a megnyitott válasz  miatt...)

     

     

     

    előzmény:
    Edcsike (37)
    2008-12-27  22:12
  17. 2008. december 27. 22:1237.

    Nagyon szépen köszönöm, hogy megosztottad velem, az az igazság, hogy még mindig nem tudom, hogy megyünk-e..

    Azért Te megnyugtattál!

    Nehéz döntés, ha nem lett volna vetélésemnék,  elmennék.. Így azért sokkal óvatosabb vagyok..

    Még mindig nem tudom mitévők legyünk, bár márcsk 1 nap van addi, úgyhogy holnapra el kell döntenem...

    előzmény:
    Orsoborso (36)
    2008-12-27  21:27
  18. 2008. december 27. 21:2736.

    Lehet, hogy már késő, de azért írok egyet:

     

    én a 29. hétben járok és elég sokat repültem eddig: a kisbabánk repült a 3. héten, a 7-en, a 12-en, 14-en, 18-on... és még párszor, nem is tudom összeszámolni. Én is kérdeztem a dokit (a 7. előtt, mert az első repülésnél természetesen nem tudtam, hogy velünk van...), hogy mit csináljak az utazásokkal, azt mondta, hogy SEMMIT, menjek, semmi baj nem lesz.

     

    Pontosabban: ha egy baba egészséges, nincs fejlődési rendellenessége, a méhszájad zárt (és ha a doki azt mondta, hogy menj nyugodtan, akkor remélhetőleg az), akkor csak a repüléstől nem lesz baja.

    A nyomáskülönbség az orvosom szerint nem nagyobb, mintha felmennél mondjuk a Kékestetőre (ki van egyenlítve a kabinnyomás) és ki a fene mondja egy kismamának, hogy ne menjen fel a Kékestetőre??? 

    (Én egy sokemeletes irodaház 11. emeletén dolgozom, és engem pl. a lift gyorsulása-lassulása sokkal jobban zavar, mint egy felszállás-leszállás!!!!)

     

    Én kismamaként arra ügyeltem,  hogy nagy helyem legyen (amíg nem volt látható a hasam, igyekeztem vészkijáratnál utazni, jól el lehetett nyújtózni, lábat tekergetni, stb), magamra irányítottam a levegőt, hogy legyen elég oxigénem mindig és tényleg semmi gond nem történt. (felszálláskor és leszálláskor pedig fogtam a pocakom és gondolatban megnyugtattam a kisbabánkat, hogy minden rendben van, 10 perc az egész és fent/lent leszünk, ne ijedjen meg, ha furcsát érez )

    Plusz tengerentúli utazást nem szerveztünk, de 2,5-2,5 órát nyugodtan lehet  bírni, vészkijáratnál, járkálással meg különösen...

     

    Én is úgy tudom, hogy a kapun áthaladva nem ér káros sugárzás (és kb. egy lépést teszel benne, 1 mp az egész....)

     

    Persze egy vetélés után biztosan óvatosabb az ember - a döntés a Tiétek, de azért elmondtam a saját - pozitív - tapasztalataimat

     

    Boldog babavárást kívánok (és ha mégis mentek, jó utat)

     

     

     

    előzmény:
    Edcsike (35)
    2008-12-27  11:59
  19. 2008. december 27. 11:5935.

    Köszönöm mindenkinek a hozzászólását, mostmár végképp nem tudom, hogy mit tegyünk..

    Ha csak én számítanék nem mennék az tuti, de 4-en mennénk együtt, és ráadásul ajándékba kaptuk az utat...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. december 27. 09:5834.

    Ezért írtam, hogy állítólag, mivel 100%-ig nem tudom. Bár én dolgoztam reptéren+légiutaskísérőként is, ott mondták, a "kiképzés" alatt, orvos...

    Úgyhogy én nem kijelentettem, csak megosztottam azt, amit én tudok róla, de ahogy látom többen hallottak erről..

    idézet:
    Edcsike (19)
    2008-12-26 22:23:18

    Többen hallottak róla, mert valaki elkezdte a hülyeséget terjeszteni.

    Én reptéren dolgozom, napjában kb. 40x átmegyek a kapun, semmi bajom. Szép is lenne.

    előzmény:
    Edcsike (19)
    2008-12-26  22:23
  21. 2008. december 27. 09:5533.

    Én repültem, korai terhesen, és a vége felé is. nem lett baj. Én is izgultam, az átvizsgáló kapun nem mész át ez egy, a nyomáskülönbség illetve, hogy bizonyos magasságokban nem nyelődnek el a káros sugárzások ezt a két dolgot találtam én akkor, mert nagyon utána akartam nézni, így hát kerestem, kérdeztem orvost, de nem lettem sokkal okosabb.

    Szerintem menj el, és zárd ki a negativ gondolatokat! Nem lesz semmi baj. A nyomáskülönbség egyébként szerintem inkább a vége felé indithatná be.

    idézet:
    TitkomViraga (2)
    2008-12-26 21:37:10
    Az átvizsgáló kapun átmenetelhez annyit fűznék, hogy a mai kapuknak már nincs akkora sugárzása, mint régebben. ugyan olyan elven működnek mint az áruházi "lopáskapuk". Szóval semmi baja nem lesz tőle. De nem kötelező átmenni, ha nem akar terhesen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_846265 (2)
    2008-12-26  21:37
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. december 27. 09:2732.

    ki talal ki es terjeszt ilyen hulyesegeket hogy nyomaskiegyenliteshez barmit is szopni kell??

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_836931 (31)
    2008-12-27  09:07
  23. Torolt_felhasznalo_836931
    Torolt_felhasznalo_836931
    2008. december 27. 09:0731.

    termeszetesen cukormentesre gondoltam...egy ilyen forumon ez szinte kotelezo...atyaeg

    vagy mondjuk egyszerubb, ha nem repul

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_675401 (29)
    2008-12-27  08:58
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. december 27. 09:0130.

    0,2 bar nyomas valtozastol semmi bajod

    ha veszelyes lenne a legitarsasag is tiltana, mert sok degeneralt oket perelne veteles utan

     

    se talan a doktor is jobban ert hozza mint a kozasszonyok

     

     

    előzmény:
    Edcsike (1)
    2008-12-26  21:27

Címlap

top