Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Flór Ferencben szülni :)

Kacsa21
Létrehozva: 2008. szeptember 18. 11:47
Helló váranós kismamák és tapasztalt anyukák! Várok mindenkit aki hasznos információkkal tudnak szolgálni a Flór Ferec kórházzal kapcsolatos szülési tapasztalatokról.
  1. 2012. június 7. 08:56848.

    Szia!

     

    Bocsi, kimaradt:

     

    A klubfoglalkozásokat minden hónap első, és harmadik keddjén tartjuk az I. emeleti Flór Ferenc teremben, 15. 00-16. 30 óráig. Előzetes bejelentkezés nem szükséges!

     

     

    Nem ismerem a doktornőt akit írtál. Én már majdnem 3 éve, hogy ott szültem, sok orvos változott, így ebben nem tudok segíteni.

     

    Próbálj meg 19-én elmenni és biztos tudsz kérdezni, még ha a téma nem is annyira érdekel, az előadás végén a "levezetőtől-háziasszonytól" lehet infókat gyűjteni.

    előzmény:
    Jupyka (847)
    2012-06-05  18:10
  2. 2012. június 5. 18:10847.

    Kedves Szenetendre!

     

    Köszönöm az infókat. Nem tudod véletlenül, hogy hány órától vannak az előadások? A  mairól sajnos lemaradtam, mert csak most olvastam. :(

    26-án pedig 10-ig terheléses cukor lesz a XVI.kerben, amúgy meg egész nyáron a Balatonon dolgozom. 

    Sajnos nem egyszerű most összeegyeztetnem a dolgokat. :)

    Kinéztem magamnak dr. Findt Mónikát. Róla tudsz esetleg valamit?

     

    Te is ebben a kórházban szóltél vagy fogsz szülni?

     

    Köszönöm segítséged!

    Szép estét!

    Judit

    előzmény:
    Szentendre (846)
    2012-06-04  14:10
  3. 2012. június 4. 14:10846.

    Upsz, egy része lemaradt.

      

     
    1.  2012. február 07.  /  május 15.     / szeptember 04.

    Ács Rozália: védőnő: Megelőzés, segítő szakemberek, babamasszázs. Sára Tünde: szülésznő: A szülésznői gondozás, kapcsolattartás lehetőségei. Záborszky Edéné Ildikó: szülőszoba vezető szülésznő: A kismamaklub bemutatása. Látogatás az osztályon és a szülő-szobában. /lehetőség szerint/

                                                     

     2. 2012. február 21.     /   május 22.     /  szeptember 18.

    Dr. Szántó Imre: gyermekorv. főorv.: A baba alkalmazkodása szülés után és annak zavara (légzésfigyelő-elsősegély). Dr. Jurkó Zsuzsanna: szülész-nőgyógyász szakorvos: Vizsgálati módszerekről, változások, fejlődések a várandóság alatt. Ladányi Mária: vegyész: Hasznos és káros anyagok megkülönböztetése, napjainkba.

                                                      

    3. 2012. február 28.   /    június 05.        /  szeptember 25.

    Dr. Magyar Andrea: szülész-nőgyógyász rezidens: Alternatíváink a szülőszobában. Élettani szülés, vizsgálatok a szülés alatt. Központi Dietetikai Szolgálat dietetikusai: A kismamák egészséges étele, itala (Azzá leszel, amit eszel.) Szulovszky Szilvia: szü-lésznő: Szülésznői teendők a szülőszobában.

                                                      

    4. 2012. március 06.  /     június 19.     /      október 02.

    Dr. Adame Mária: radiológus főorvos HUNIKÓ: Emlő önvizsgálata, prevenció fontossága. Szoptatásra való felkészülés Híves Gabriella: szülésznő: Felkészítés a szülésre, különböző módszerekről /vízben vajúdás/ különleges igények az osztályon. Ráduly Enikő: vegyész, természetgyógyász Szoptatás alatti segítés.


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2012. június 4. 14:08845.

     

     Szia!

     

    Pont holnap lesz egy előadás. Próbálj meg elmenni és ott kérdezhetsz.

    Be kell jelentkezni a rendelésre.

     

     

     

    Tisztelt Gyermeket Várók!

    A klubfoglalkozásokat minden hónap első és harmadik keddjén tartjuk,az I. emeleti Flór Ferenc teremben,                                     

     Háziasszonyai: Ács Rozália és Záborszkyné Ildikó         
     

                                                      

    3. 2012. február 28.   /    június 05.        /  szeptember 25.

                                                     

    4. 2012. március 06.  /     június 19.     /      október 02.

    /5. 2012. március 20.  /     június 26.      /       október 16

    Dr. Krasznai Zsuzsanna szülész-nőgyógyász rezidens Műtétes szülések ,beavatkozások a szülőszobán .Ács Rozália: védőnő: Az idegrendszeri fejlődés, elősegítése, korai felismerés, fejlesztés. Záborszky Edéné Ildikó: Látogatás az osztályon és a szülő-szobában. /lehetőség szerint/

                                                     

    6. 2012. március 27.     /  július 03.     /   október 30.

    Somogyi Dániel: pszichológus: Szülővé érés folyamata, változások /személyiségfejlődés/. Kozma Barbara: kismamahastánc oktató: Mozgás fontossága várandóság alatt. Tóthné I. Irén: csecsemős nővér:Felkészülés a babagondozásra,újszülött ellátása.

                                                      

    7. 2012. április 03.       /   július 17.       /   november 06.

    Dr.Némedi Mária: gyermekorvos-neonatológus főorvos:Baba-barát, család-barát újszülött ellátás szemlélete az újszülött élettani sajátosságai, ellátása. Ulicsák Éva: szülésznő Fájdalom csillapítás /pszichoprofilaxis/ Családi kötődésekről.

                                                      

    8. 2012. április 17.   /    július 24.       /    november 20.

    Dr. Rónaszéki Ágoston: gyermekorvos-neonatológus főorvos: Az Újszülőtt otthoni követése.. orvoshoz fordulás indokai. Juhász Lászlóné: védőnő: Szoptatás alatti fogamzásgátlás. Szülés után is nőnek maradni

                                                     

    9. 2012. április 24.   /  augusztus 07.       /   december 04

    Szulyák Gizella: mesterfotós: A jó felvételek elkészítésének fortélyai Pintérné Hajdú Zsuzsanna: szülésznő: Tudnivalók a gyermekágyas időszakról. Látogatás az osztályon és a szülőszobában /lehetőség szerint/.             Az előadássorozatokba bekapcsolódni bármely időpontban lehet. Az idén 3 sorozatban 9- alkalommal tartunk előadást. Igyekszünk átadni sok olyan információt, melyet majd a gyakorlatban tudnak hasznosítani a családok. Rövid előadásokat és közvetlen, jó hangulatú beszélgetéseket szeretnénk.

    előzmény:
    Jupyka (844)
    2012-06-03  12:28
  5. 2012. június 3. 12:28844.

    Kedves Fórumozók!

    20. hetes kismama vagyok és területileg a Flór Ferenc kórházhoz tartozom. Eddig a helyi szakrendelőbe jártam vizsgálatokra, plusz voltam 12. és 18. heti genetikai ultrahangon.
    Szeretnék egy megbízható, körültekintő doktorNŐt találni a kórházban.
    Kérlek, ha van tapasztalatotok, írjátok meg.
    Be kell jelentkezni, ha szeretnék a rendelésre elmenni?
    Támogatják a császármetszést a kórházban?
    Arra van lehetőség, hogy csak szülésznőt fogadjak?
    Rengeteg kérdésem van még, de egyelőre ennyi.


    Friss tapasztalatok?


    Előre is köszönöm segítségeteket!
    Üdv.:
    Judit

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2011. Április 17. 08:49843.

    Sziasztok utoljára!

     

    Úgy látom, ez a topic - érthető okok miatt - "behalt". Jó volt Veletek Lányok, köszi a sok tanácsot!

    Mi amúgy még mindig várunk...

     

    Minden jót Nektek!

     

    Üdv.: Tt.

    előzmény:
    téltündér (842)
    2011-04-08  07:02
  7. 2011. Április 8. 07:02842.

    Sziasztok!

     

    Jaj, de jó Nektek Lányok! Ancsa, gratulálok a Kisfiadhoz!

    Mi még mindig egyben vagyunk...pedig már nem bánnám, ha történne valami.  Talán a hétvégi kettős fronthatás majd megteszi a hatását.

     

    Ancsa, ezt a gyors szülést hogy csináltad? Igazán beavathatnál, mi a titok.

     

     

    Üdv.:Tt.

    előzmény:
    Ancsa06 (841)
    2011-04-07  10:13
  8. 2011. Április 7. 10:13841.

    Sziasztok!

     

    Rikike, gratulálok, gyönyörű a kisfiad!

     

    Máté is megszületett április 1-én 3300 gr-al és 52 cm-rel, képet később hozok. A szülés rekordsebességgel zajlott. Semmi előjele nem volt, se rendszeres fájás, se pocakkeményedés. Este fél 10 körül begörcsöltem, és attól kezdve ez el sem akart múlni, úgyhogy elindultunk a kórházba. Ahogy beültem az autóba, éreztem, hogy szivárog a magzatvíz. Már az autóban tolófájásaim voltak, majdnem nem értünk be. A kórházban csak lerángatták rólam a nadrágot, az ügyeletes orvos megvizsgált, aztán közölte, ha nyomnom kell, nyomjak, a baba mindjárt kint van. Így bújt ki a kismanónk 23.45-kor erre a világra.

     

    Téltündér, lehet, már te is babázol?

     

    Anikó

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  9. 2011. március 30. 09:01840.

    Jaj, de édes! Gratulálok!

    Minden jót Nektek a továbbiakban!

     

    Üdv.:Tt.

     

    előzmény:
    Rikike (839)
    2011-03-29  18:18
  10. 2011. március 29. 18:18839.

    Sziasztok, 

     

    jottem jelenteni, hogy az en kisfiamnak sietos volt, es mar meg is szuletett :)

    24-en este elfolyt a magzatvizem, de fajas, tagulas semmi...igy masnap hajnalban megcsaszaroztak (ismet), es igy megszuletett Florian marcius 25-en 3100 grammal es 50 cm-rel.

     

    Mar itthon is vagyunk, az elso ejszakank jol telt!

    Marci meg a mamaeknal van, igy meg nem talalkoztak, de mar alig varom, hogy o is itthon legyen!

    csatolok nehany kepet is :) 

    előzmény:
    Kacsa21 (1)
    2008-09-18  11:47
  11. 2011. március 29. 11:18838.

     Kedves Ancsa!

     

    Igen, nálunk is ez a helyzet, pedig sokan riogattak a hétvégi frontokkal.

     

    Az én kis Drágám is jól elvan (igaz, mi most a 37. hétben járunk), de biztos, ami biztos:azért már én is összekészítettem a kórházas holmi 90%-át. Izgi ez a végső időszak, főleg h. az első gyermekemet várom és tényleg csak a könyvekből tudom, h. mi vár rám.

     

    A többieknél viszont lehet, h. történés van, drukkolok nekik!

     

    Üdv.:Tt.

     

     

     

    előzmény:
    Ancsa06 (837)
    2011-03-28  15:08
  12. 2011. március 28. 15:08837.

    Szia Téltündér!

     

    Még egyben, Máté baba jelét sem adja, hogy ki akarna bújni , jól érzi magát a pocakban.

    Pedig bíztam benne, hogy hasonlóan a nagytesóhoz, hamar kibújik. Na de kezdek beletörődni, hogy ez a babó megvárja a 40. hetet. Ma vagyunk 38+1 naposak az uh szerint. Apukája is nagyon várja pedig, nagyon izgul, szombaton kirakta az autó csomagtartójába a kórházi csomagomat.

    előzmény:
    téltündér (836)
    2011-03-28  09:32
  13. 2011. március 28. 09:32836.

    Sziasztok Lányok!

     

    Mi újság Veletek, hogy bírjátok? Nagy a csend, "egyben" vagytok még? 

     

    Üdv.:Tt.

    előzmény:
    Rikike (832)
    2011-03-20  11:34
  14. 2011. március 23. 10:03835.

    Sziasztok!

    Remélem mindenki jól van!

    Mi voltunk háziorvosnál az Áronnal, megmutattam neki a kiütéseket. Azt mondta, hogy mivel nincs ekcémás és más hasonló bőrbetegségű ember a családban egyik részről sem, így valószínűleg ezt valamiféle allergia okozza. Sajnos még elég kicsi az allergiavizsgálathoz, ezért ki kell tapasztalni, hogy mi okozhatja ezt. Első körben 3hétig ki kell iktatnom az étrendemből mindenféle tejszármazékot, még nyomokban sem tartalmazhat! Tegnap szembesültem vele, hogy ez milyen nehéz is, mert a tejtermékeken felül szinte mindenben van (felvágottak, pékáruk, készételek nagy része, és képzeljétek még a vizes zsemle egyik adalékanyaga is tartalmaz tejszármazékot). A pékségben egy féle kenyeret találtam ami nem tartalmaz még nyomokban sem. Úgyhogy most tanulmányozhatom mindennek a címkéjét. De hát a kisfiamért mindent!!! Ha esetleg ez okozza nála és elmúlik neki a diétám alatt akkor azt mondta a doki, hogy szigorú tejmentes diétával 1éves korára a gyerekek többsége kinövi. Nagyon jó lenne ha így lenne! Ha viszont nem ez akkor további 3hétig a tojást kell mellőznöm. Addig is kaptunk steroidos kenőcsöt amivel ha nagyon csúnya akkor nagyon vékonyan be kell kenni. Remélem rendeződni fog ez a dolog és minél hamarabb gyógyultan túl leszünk rajta!

    Hoztam képet a kis drágáimról!

    Puszi mindenkinek!

    Móni

    előzmény:
    tomimami (834)
    2011-03-20  11:51
  15. 2011. március 20. 11:51834.
    bőrkiütésre lehet kérni gyerekorvostól elocomos krémet, gyógyszertárban keverik ki. occsó és jó!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  16. 2011. március 20. 11:47833.

    sziasztok,

     

    novemberben volt 1 éves a kisfiam, én is a Flórban szültem, és nagyon kellemesen csalódtam. Én a Kovács Rékánál szültem, és innen üzenem neki hogy tök jó élmény volt. Azóta sajnos csak egyszer találkoztunk,mert mire mente 6 hetes kontrollra kiderült hogy ő is terhes :))) de remélem majd a következőt is nála szülhetem

     

     

    a bármelyik naposokak kitartás és egy nagy nagy kalappal

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  17. 2011. március 20. 11:34832.

    van epiduralis a florban, de akkor azt mar a 30. het elott/korul le kell egyeztetni az aneszteziologussal. 

     

    de teny, hogy sokat segitene, ha barmikor elerheto lenne... 

    előzmény:
    téltündér (831)
    2011-03-20  07:01
  18. 2011. március 20. 07:01831.

    Mirának írnám, h. az unokatesóméknál ugyenezzel a problémával küzdöttek hosszú-hosszú hetekig, mígnem kiderült, h. táplálékallergiáról van szó...

     

    Hogy melyik kórház a jobb, nem tudom. Az mindenesetre nagyon furcsa , ami pár napja derült ki számomra; h. a Flórban nincs epidurális. Nem mintha eleve arra készülnék, de ki tudja...egyfajta kapaszkodónak, mentőövnek mégiscsak jó lett volna. Nem gondoltam volna, h. a 21. században ilyen előfordulhat, teljes volt számomra a döbbenet.

     

    Ti mit gondoltok erről?

     

    Császárnál - úgy tudom- valóban nem adják az anyának a babát, de az apának igen.

    előzmény:
    Rikike (826)
    2011-03-19  08:37
  19. 2011. március 19. 19:55830.
    Móni, mi szerencsére nem találkoztunk az ekcémával, de Kristófnak egyébként is nagyon szép bőre van, pelenka kiütése sem volt soha. Sajnálom, hogy most ezzel kell küzdeneek, de biztos hamar rendbe jön Áron.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  20. 2011. március 19. 19:52829.

    Sziasztok!

     

    Lokkah, Én is császárral szültem, 2008-ban az első kisfiamar a Flórban. Csak megmutatták, amikor kiemelték, és már vitték is. Apa kint várta, ő ott volt, amíg rendbe tették Kristófot. A pihenőben pár óra múlva megkaptam, behozták, hogy cicire tegyék, bár én még nem mozdulhattam. Én nem bántam, nem is engedtem, hogy elvigyék utána, ott volt mellettem a kocsijában, együtt mentünk át a 12 óra letelte után a szobába.

     

    Ma voltunk nst-n és un-on, minden rendben. Máté súlyát már most 3170 gr-ra becsüli az orvos, úgyhogy egyre jobban szretném, hogy ne várja meg a 40. hetet. Holnap töltöm a 37-et, azt próbálom sulykolni, hogy 10 nap múlva bújjon ki a kislegény, bár eddig nem sok esély van rá. A külső méhszáj ugyan elkezdett nyílni, de csak 1 ujjnyira, a belső viszont zárt. A méhlepény is épphogy csak elkezdett meszesedni, szinte teljesen ép, a méhnyak rövidült kicsit.Szép nagy baba lesz.

     

    Kérdés: a málnalevél teát hogyan kell elkészíteni, mennyit kell inni belőle? Lehet, későn kezdem, de hátha segít majd a szülésnél. Illetve olvastam még a cickafarkfű teáról, abból mennyit érdemes inni? Kristófnál ezzel nem foglalkoztam, mert biztos volt a császár.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  21. 2011. március 19. 09:48828.

    en a Bokor dokinal szultem. 

     

    igen, rossz hogy csak addig latja az ember, de en pl. akkor mar tul voltam egy  18 oras vajudason, es utana megis csaszar lett, szal nekem igy jol jott egy kis pihenes is...meg a babanak is kellett a pihenes.

    en emiatt nem ereztem magam rosszul. en meg csak 12 ora mulva kaptam meg a babamat, de utana orokke velem volt, es ez a lenyeg  

    előzmény:
    Lokkah (827)
    2011-03-19  09:30
  22. 2011. március 19. 09:30827.

    És te kinél szültél?

     

    Én is ebben a kórházban szültem tavaly Szabó Lászlónál. Csak az érdekelt, hogy másnál is így van e mint nála.

    Nekem fél méterről megmutatták, hogy "anyuka nézzen ide". Éppen oda tudtam fordulni és már vitték is tovább. Azért ez olyan rossz. És utána több órán át nem láttam, csak mikor odatolták kb 6 óra múlva. Szegény addig egyedül volt

    előzmény:
    Rikike (826)
    2011-03-19  08:37
  23. 2011. március 19. 08:37826.

    Sziasztok, 

     

    Lokkah, en csaszarral szultem, de nem adtak oda a babat, hanem vittek ki a mutobol egybol...ugye a baba kivetele a pocakbol gyorsan megy, de utana meg vagy 20 percet dolgoznak rajtad...

    de azert persze megmutattak a babat, meg ha nagyon kered lehet oda is adjak, nem tudom...

    de ugye viszik ki egybol es ot is "ellatjak"...

     

    Mira, biztos nagyon ugyes lehet Aron :)))

    ekcemas foltokra sok otletem nincs, szerencsere meg nem talalkoztam vele...de ha meg mindig szopizik es semmi sem valtozott, akkor esetleg a te etrendedben kellene keresni a megoldast. Lehet ettel olyan valamit, amit az o bore nem bir... 

     

    En holnap toltom a 36-t, voltam a heten mar az elso NST-n a Bajcsyban.

    (nekem azert meg a Flor most is szimpatikusabb korhaz)  

    előzmény:
    Lokkah (825)
    2011-03-19  08:20
  24. 2011. március 19. 08:20825.

    Sziasztok!

     

    Írtam már pár sort valamikor ide, de aztán eltüntem.

    Úgy néz ki, hogy jön a második baba nálunk. Az első császármetszéssel született tavaly február 11.-én. Az érdekelne, hogy aki császármetszéssel szült ebben a kórházban, annak odaadták picit a babát, miután megszületett?

     

    Lokkah 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     

Címlap

top