Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Macska lakásba?

kivi39
Létrehozva: 2008. június 23. 15:14
Sziasztok! 4 éve van egy cicánk, azóta vitázunk a férjemmel. Szerinte kínozzuk szegény állatot, amiért lakásban tartjuk. Ő úgy gondolja, hogy macska csak kertes házba való, ahol tud kedvére csavarogni, vadászni. Valóban, a miénk nagyon szívesen vadászik, minden legyet, bogarat elkap. Tegnap este majdnem kiesett az ablakon, annyira kereste a "játszópajtásokat". Néha tényleg úgy néz ki, hogy unatkozik. Ma beszélt telefonon a húgával, aki azt mondta, nem csak a nyaralásunk idejére, hanem ha úgy gondoljuk, véglegesen is magához venné Cicukát. Nekem a gondolattól is a  szívem szakad meg, most is bőgök, nem akarom. De azt mondtam, menjen a macsek ki egy hétre, lássuk, hogy érzi magát, aztán majd döntünk. Eddig mindig azt hallottam, hogy a cicának tulajdonképpen mindegy hol lakik, kertben, vagy lakásban, az adott területhez ragaszkodik, jól érzi magát. Valóban így van? Tavaly volt velünk nyaralni, akkor élvezte a kertet, szívesen járt ki, igaz, ott nem volt más macska a környéken. Sógornőmnél meg van vagy 5 macsek. Mik a vélemények? Kínzás a panel a cicának vagy nem? Ha jól érzi magát kint falun, adjam oda és látogassam, vagy ragaszkodjak ahhoz, hogy otthon maradjon velem? Ha lehet, szidást nem kérek, csak gondolkodom. Imádjuk a cicát, épp ezért azt szeretnénk, ami neki a legjobb.
  1. Torolt_felhasznalo_517683
    Torolt_felhasznalo_517683
    2008. augusztus 15. 13:4261.

    Macskaimádók figyelem!

    A nyár macskás eseménye - Cicalimpia 2008

    Fődíj: 50.000Ft-os "Macskák álma" csomag

    Nevezzetek, érdemes: új a honlap, nagyok az esélyek a nyerésre!

    http://www.macska.tv/cicalimpia

    Sok sikert!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. június 25. 12:4760.
    Kedves Eszen! Minden macska, kutya, de a többi állat is -  más-más egyéniség.- Ezért van az, hogy az elveszített kutyát nem lehet pótolni egy másikkal, mert az már nem olyan, de más. De a másságáért lehet megszeretni. Ezért volt az, hogy a miénk lekaparta a tapétát, de ez nem törvényszerű, hogy az összes többi macska is ezt csinálja. A macska intelligens állat. Tud szeretni is, de bosszúálló is tud ám lenni. Ha nem kényeztettük eléggé, mert ippeg rohanásban voltunk... Megcsinálta azt is, hogy éjjel ránk feküdt és meredten nézett. Amikor felébredtem, két macskaszem meredt rám. Soha nem haragudtam érte, nagyon, de nagyon szerettük a cicánkat. Nem fésülni (mert felsérti a bőrét!) de kefélni kell, szőrkefével. Ne lustuld el, saját érdekedben - mert akkor kicsukod a macskaszőr felfedezésének lehetőségét is...De mindez magánügy. Ki hogyan szereti...  - Bojana *
    előzmény:
    eszen (37)
    2008-06-23  15:57
  3. 2008. június 23. 18:3959.
    Juj, szerintem ne add oda a cicát!Tudom, hogy sokan azt mondják,hogy a cica nem kötődik emberhez, de ezt én mióta kiköltöztünk Anyósomékhoz megtanultam, hogy de igenis, az én cicám ha hívom mindig szalad hozzám, senki máshoz, nekem engedi egyedül, hogy felvegyem, hogy ölelgessem stb. mi szeptemberben költözünk az USA-ba és oda is magammal fogom vinniMert mint a Kishercegben a róka mondta, hogy ha egyszer felelősséget vállalsz valakiért akkor azt egy életen át kell viselned - vagy vmi ilyesmi
    előzmény:
    kivi39 (1)
    2008-06-23  15:14
  4. 2008. június 23. 18:2258.

    Semmit nem rontottatok el a kaparófával! A macska már ilyen! Vagy elfogad valamit/valakit, vagy nem. Erőszakkal rávenni valamire macskát....

     

    Régi arab közmondás: nem az a legény, aki elvezeti a tevét az oázishoz, hanem az, aki ráveszi hogy igyon, ha nem szomjas! 

     

    Gyuriur 

    előzmény:
    kivi39 (40)
    2008-06-23  16:03
  5. Torolt_felhasznalo_830980
    Torolt_felhasznalo_830980
    2008. június 23. 18:0357.
     Szia:)

    Én sem adnám oda , kinticica sajnos sok eset van amikor eltűnik, elcsavarog elüti az autó stb... csúnyán fogalmazok, de "fogyóeszköz lesz" Persze , a ti döntésetek és ,ha úgy gondoljátok....
    Nekem 11 éves  cicám ,nem hiszem, hogy jobb lenne neki az utcán  , kertben ,túl finnyás ahhoz , hogy homokbaérjen a lába .Bár igaz , hogy ő világ életében szobacica volt :)
    Kívánom, hogy sikerüljön meghozni a helyes döntést:)
    Szép napot:)
    előzmény:
    kivi39 (1)
    2008-06-23  15:14
  6. 2008. június 23. 16:5256.

    Szia!

    Nekem 2 macskám van itthon és szerintem halálosan jól érzik magukat. Az egyike a D.Plaza-ból hoztuk, a másikat   a Ferihegyi reptérről mentettük ki, mert ott nem szabad állatoknak lenni. Nem hiszem, h megbánták, hogy itt élnek velünk. Ágyben alszanak, jó kajákat esznek és egymással játszanak. Marcika mondjuk azért lett, h a Cicike ne unatkozzon.  És tök jól elvannak. Én nem adnám őket sehová. Azért hogy aztán kivasalja egy autó, mert nem rutinos közlekedő... semmiképp sem. Szerintem, ha látogatnád, utána már nem is biztos, h megismerne. Én azt mondom ne add oda, de persze a ti döntésetek.

    Üdv, Edusk

    előzmény:
    kivi39 (1)
    2008-06-23  15:14
  7. Torolt_felhasznalo_857610
    Torolt_felhasznalo_857610
    2008. június 23. 16:5055.
    nehogy már odaadd!!! semmi okod nincsen rá az alapján amiket leírtál! amúgy meg a cicák imádnak kifelé bámulni az ablakon, az még nem jelenti, hogy sóvárog a szabadba! a cicák a territóriumukhoz ragaszkodnak, biztos hogy nehéz lenne megszoknia az új környezetet...
    előzmény:
    kivi39 (1)
    2008-06-23  15:14
  8. 2008. június 23. 16:3354.
    Kizárólag szilikonost, a szilárd "cuccon" kívül mindent szinte rögtön megköt és abszolút szagmentes. ja, és elég sokáig bírja.
    előzmény:
    amanda23 (51)
    2008-06-23  16:23
  9. 2008. június 23. 16:2853.
    Én Aro-t (metrós), amibe keverek szilikonosat. Az Arosnak nagyon jó a csomósodása, és pénztárcabarát, a szilikonost meg szagmekötésnek használom. (persze ha tudom, egyből kiveszem a produktumot, akár kicsi, akár nagy ) Nekem ez így bevált, próbáltam elég sokat. A nem csomósodókat utálom
    előzmény:
    amanda23 (51)
    2008-06-23  16:23
  10. 2008. június 23. 16:2352.

    ja, és ha nem földszinten laktok, akkor nagyon ajánlatos vmilyen hálót szerelni az ablakra vagy erkélyre, mert amelyik macska leeshet, az előbb-utóbb le is esik...

     

    nyaralás idejére meg sokkal jobb a macskának, ha a lakásban, a megszokott környezetében hagyják és vki bejár etetni és kicsit foglalkozni vele. a környezetváltás a macska számára sokkal nagyobb stressz, mint a kutyának. erre az esetre is nagyon hasznos, ha van játszótársa, sztem ezt meg kellene fontolnotok, sok problémát megoldana. 

     

    előzmény:
    kivi39 (48)
    2008-06-23  16:15
  11. 2008. június 23. 16:2351.

    Hamár témánál vagyunk: TI MILYEN MACSKAALMOT HASZNÁLTOK?

    Mennyire vált be?

    előzmény:
    kivi39 (1)
    2008-06-23  15:14
  12. 2008. június 23. 16:2050.

    Ahol 5 cica van ott már nem tudnának úgy törődni vele mint te az egyetlennel.

     

    Nekem is van egy 4 éves kandúrom...lakásban él amióta megszületett. Játszik szinte egész nap. Semmi pénzért nem adnám kertes házba.

    előzmény:
    kivi39 (1)
    2008-06-23  15:14
  13. 2008. június 23. 16:1849.

    Szia!

     

    Én nem adnám oda a helyedben. Nekünk kijárós cicánk van, tél végén 2 hétre eltűnt, pár plakátnak köszönhetően találtuk meg elég ramaty állapotban. Azóta is rettegek, hogy megint eltűnik. Kertes házban lakunk, utcáról lett befogadva, nem lehet bezárni... Az előző cicánk lakásból került ide, ő is elég balszerencsés volt: előfordult, hogy toklász szúródott a szemébe, májgyulladást kapott fertőzött valamitől stb....

    előzmény:
    kivi39 (1)
    2008-06-23  15:14
  14. 2008. június 23. 16:1548.

    Köszi a válaszokat! Most elmegyek, de este vissznézek.

     

    KÖszi! Sziasztok!

     

    ui.: cica marad, a férj pedig este topicot olvas!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. június 23. 16:1547.

    ha már egyszer panelba vettél macskát(nagyon kellett?),akkor már felnőtt macskaként már ne ajándékozd el!!!ha eddig kibírta,bírtátok...

     

    a cicus belenőtt a kis kuckótokba,fogalma sincs a kinti világ nagyságáról és veszélyeiről...és azt most nélküled kellene megismernie....kissé elanyátlanodva.

     

    nem bántásképpen,de a férjednek adok igazat,panelba nem való állat,kivéve aranyhal,max. hörcsög!

      

    előzmény:
    kivi39 (1)
    2008-06-23  15:14
  16. 2008. június 23. 16:1446.
    Kivi ,fényképet tudnál feltenni a Micikédről?
    előzmény:
    kivi39 (40)
    2008-06-23  16:03
  17. 2008. június 23. 16:1245.
    szia ! nekem panelcicám van.. az otthoni kertimacskáink soha nem voltak ilyen kiegyensulyozottak és gondtalanok mint ő.. de ez biztos alakt kérdése.. eléggé félénk, igy meg sem próbál kimenni az utcára, csak az ablakban nézelődik, ami nyitva van, de ha valaki elmegy az ablak alatt, egybő spurizik befele a lakásba.. másik.. azért sem jó kivinni kertbe mert barátomék úgy jártak, hogy másik lakásba költöztek, és a cica leesett a tetőről, és a doki mondta, hgoy csak azért ugrott ki a  medencéje, mert szoba-cica volt eddig, és nem erősödtek meg az ízületeti, mint egy kerti cicának, igy nem is ajánlott az ilyen cicákat kertbe vinni, mert sokka sérülékenyebek.
    előzmény:
    kivi39 (1)
    2008-06-23  15:14
  18. 2008. június 23. 16:1144.

    Ha kutya lenne,akkor igen,szüksége van rá,hogy kimehessen,de egy macska teljesen jól elvan a lakásban.Ha foglalkoztok vele,akkor semmi gondja nincs azzal,hogy nem mehet ki.Nekem egyszer kiesett az ablakon a macskám(a másodikról).Rohant vissza az ajtóhoz,hogy haza akar menni,ahelyett,hogy szabadságtól megrészegülten végre megszökhessen.Ha házhoz van szokva-márpedig négy év alatt egy ellustult házicica lett belőle,előbb fog elpusztulni az utcán,mint boldogan egerészni...

    előzmény:
    kivi39 (1)
    2008-06-23  15:14
  19. 2008. június 23. 16:1143.
    Én is éppen így vagyok,akkor vagyok nyugodt ha mind körülöttem van! Esti szertartás a férjemmel egyeztettünk, h melyik cicánk hol durmol!
    előzmény:
    Evicke (39)
    2008-06-23  16:01
  20. 2008. június 23. 16:0942.

    ez az, erről beszélek!

     

    enyém mindkettő kicsiként került hozzánk, de 1-2 hónapig nem engedtem ki, hogy megszokják a lakást. nem is mennek el soha egy egész napra sem, hiszen enni is bent esznek. igaz, én éjszakára ma is igyekszem bezárni őket. szépen alkalmazkodtak, tudják, egy biz. idő után pizsiosztás és alvás. végig is alusszák az éjszakát és reggel menetrendszerűen kéredzkednek ki.

     

    előzmény:
    Katuss (41)
    2008-06-23  16:04
  21. 2008. június 23. 16:0441.

    szia! nekem most 3 cicám van, közülük kettő kijárhat. DE: a legifjabb és majd az összes többi is CSAK ÉS KIZÁRÓLAG benti cia (lesz). sajnos odakint ezer veszély leselkedik rájuk. a kendvenc első cicám,at autó ütötte el, így veszítettük el, de előtte még túlélt 1 mérgezést és 2 légpuskalövedéket. egy eddig bent élt macskát meg különösen nem engednék ki, mert teljesen tapasztalatlan. én nem hiszem, hogy szenvedne a lakásban a cicátok, a mi csakbenti leányzónk is vadássza a lecseket stb. jól érzi magát.

    szóval ha jót akarsz a cicádnak oda ne add senkinek!!!! főleg ne engedjétek szabadonm, egyrészt mert rögtön elveszít benneteket+ateljesen ismeretlen környezet, tuti benneteket keresve eltünne.

    amikor mi pl. költöztünk, akkor 1 hétig nem engedtem ki őket, utána pedig együtt mentünk ki napokig az udvarunkra. mondjuk hülyeségnerm tartom, hogy a macska a helyhez kötődik, mert ők igenis hozzánk kötödnek. nálunk még a legnagyobb csatamacska se ment vissza a régi házunkhoz.  

    előzmény:
    kivi39 (1)
    2008-06-23  15:14
  22. 2008. június 23. 16:0340.
    Pont kutya helyett lett a cica, hiszen annmyira zűrös volt az életünk, hogy nem tudtuk volna naponta 3-szor kivinni sétálni, kínozni meg nem akartuk. A cicát mindenki szereti, bár igaz, hogy kaparja a bútort, de igazából ez sem probléma. (mi nem tudtuk rászoktatni a kaparófára. Mit csináltunk rosszul?)
    előzmény:
    gyuriur (33)
    2008-06-23  15:53
  23. 2008. június 23. 16:0139.

    ja, és kevés kert van, ahol nincs a közelben forgalmas út, ahol bármikor elüthetik!! szerencsére nálunk nincs ilyen veszély, de ha lenne, tuti nem engedném ki egyiket sem! így "csak" a környező házaknál lévő kutyáktól féltem őket, és csak remélni tudom, hogy elég óvatosak. ugyanakkor látom, mennyire imádnak kint lenni, de csak az egyik csavargós, a másik alig megy ki a kertből. mindenesetre szívesen megspórolnám a napi stresszt!  

    akárki akármit mond...

    előzmény:
    Evicke (36)
    2008-06-23  15:56
  24. 2008. június 23. 16:0138.
    Egy kis kedvcsináló :) Szerintem próbálkozz ezzel!
    előzmény:
    kivi39 (1)
    2008-06-23  15:14

Címlap

top