Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Scrapbook kezdőknek

petunia
Létrehozva: 2007. december 5. 10:47
Sziasztok!

Karácsonyi ajándéknak Scrapbookot szeretnék gyártani.... de még teljesen kezdő vagyok a témában.

Néhány alapanyagot már beszereztem, nézegettem képeket kész művekről, és közben máris rengeteg kérdés merült fel bennem.

A másik scrapbookos topicban (ami mostanra sajnos meghalt, ezért is indítom most ezt) olvastam a savmentes ragasztóról és papírról.
Amikor tegnap viszont ilyet kértem a hobbyboltban (ami mellesleg először kezdett el scrapbookos cuccokat árulni 2-3 éve) úgy nézett rám az eladó, mint egy elmeháborodottra, hogy ő még sose hallott savmentes ragasztótól, meg minek is az... Szóval már itt meg vagyok lőve, hátha Ti tudtok nekem ajánlani megfelelő márkát, ami itt Budapesten is könnyen beszerezhető, és nem aranyárban van! Ugyanez a kérdésem a savmentes papírral is. A fotokarton (amit papírboltban, hobbiboltban fotokarton néven árulnak) az savmentes?

A másik, amire ötleteket vánék, hogy mivel nekünk nincsen itthon nyomtatónk, ezért a feliratokat, effekteket stb. boltban kellene kinyomtatnom, de nem tudom, hogy erre mi lenne a leggazdaságosabb megoldás, milyen formátumban dolgozzak?

És persze lehet ötletelni mindenféle olcsó, sk. kivitelezhető díszekben, mert igaz, hogy amiket a boltokban lehet kapni kiegészítők gyönyörűek, de marha drágák is!



  1. 2008. december 29. 12:2010.

    Sziasztok!

     

    Akit érdekel a Scrapbooking, nézzen be a legnagyobb magyar webre!!! www.scrap.hu itt mindent megtaláltok és rengeteg alkotást láthattok amiből lehet tanulni. És ott van fórum is. Az ország legtehetségesebb scrappereitől tanulhattok! A másik oldal egy scrapbook magazin, az pedig itt érhető el: www.scrapbookozzvelunk.hu

     

    Jó szórakozást és tanulást.

     

    A problámádra pedig. Javaslom, hogy ne ilyen szedettvedett programot válassz... van más ingyen progi ami nagyon jó scrapbbokhoz és sokan használják! Pl: GIMP  én az Adobe Photoshop Cs2-jét használom, ez nem ingyenes...elvileg... :D egyébként és acdsee foto progi simán át tudja nevezni a különböző fájlokat.... már ha felismeri...de elég sokat ismer.

    előzmény:
    merizsu (9)
    2008-12-28  15:09
  2. 2008. december 28. 15:099.
    Letöltöttem egy ingyenes prgramot a scrapbook Flair-t, az a problémám, hogy az elkészített képet ppp formátumba tudom csak elmenteni, azt viszont nem nyitja meg utána a gép, próbáltam átnevezni jpg-re, de akkor sem. Tudna valaki segíteni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_674319
    Torolt_felhasznalo_674319
    2008. november 29. 14:398.
    Szia! http://scrap.hu/index.php  Ez egy jó kis oldal, sok érdekes dolgot lehet itt találni és olvasni. Érdemes regisztrálni....
    előzmény:
    petunia (3)
    2007-12-05  11:06
  4. 2007. december 5. 12:087.
    Azt hittem, többen űzik ezt a technikát...
    A kérdésemre nem tudja senki a választ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2007. december 5. 11:406.
    én csinál kető scrapbook...  
    előzmény:
    fhcsilla (5)
    2007-12-05  11:29
  6. 2007. december 5. 11:295.
    Vagyis ScrapbookOT! Nem töröm a magyart!  
    előzmény:
    fhcsilla (4)
    2007-12-05  11:28
  7. 2007. december 5. 11:284.
    Szia! Én 2 Scrapbook csináltam eddig, mindkettőt kimondottan erre a célra készült albumba. Sima ragasztót használtam hozzá, Kelep általános ragasztó. A fotókat a foto.hu-n kinyomtatták, az egyéb kis díszítő cuccokat otthon nyomtattam. De ha egy lapra rápakolod őket és jpg-ben elmented, akkor ugyanúgy kinyomtatják.
    előzmény:
    petunia (1)
    2007-12-05  10:47
  8. 2007. december 5. 11:063.
    Köszönöm, megnézem, de hatalmas az infomennyiség, és nehéz kiválogatni, megtalálni azt, amire kiváncsi lennék!
    Jobb lenne megbeszélni olyanokkal, akiknek vannak már bevált módszerei, ötletei! Főleg, mivel nincs túl sok időm karácsonyig!
    előzmény:
    regan (2)
    2007-12-05  11:02
  9. 2007. december 5. 11:022.
    előzmény:
    petunia (1)
    2007-12-05  10:47

Címlap

top