Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Zebegény

Lianna
Létrehozva: 2007. június 12. 09:22
Sziasztok!
Idei pihenésünk uticélja lesz Zebegény. Még nem voltunk itt, érdekelne mit érdemes megnézni, milyen a falu?(pl. játszótér, üzletek, stb.) Hajókirándulást mindenképp tervezünk és Szlovákiába is átmennénk. Pl. hol van a környéken strand?


Minden ötletet, jó tanácsot szívesen fogadok!

Üdv és szép nyarat mindenkinek!
Lia
  1. Torolt_felhasznalo_836120
    Torolt_felhasznalo_836120
    2007. június 12. 15:5120.

    Szia!

    A Hajózástörténeti Gyűjteményt ajánlom. Én még gyerekkoromban láttam, és nagyon tetszett.Farkas Vince hajóskapitány magángyűjteménye a létrehozó gazdag életútjának emlékeit, hajózással kapcsolatos műszereket, használati tárgyakat, távoli és egzotikus népek népművészeti tárgyait mutatja be az alapító házában.

    Szép nyarat!

    előzmény:
    Lianna (1)
    2007-06-12  09:22
  2. 2007. június 12. 15:3919.
    Szia!
    A szerpentines utat köszönöm, ott gyalog kb. mennyi idő míg felér az ember?(a Duna parton lesz a szállásunk) A Nagymarosi játszótéhez biztosan elmegyünk mert a kiscsaj nagyon élvezné.

    Köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314841 (16)
    2007-06-12  11:56
  3. 2007. június 12. 15:3718.
    Szia!
    Köszönöm szépen a sok értékes infot. Szlovákia szívem csücske, mindenképp megyünk. Valamennyi koronánk van itthon , de akkor majd ott váltunk is.(muszáj beszereznem édességet, sajtokat)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_956487 (15)
    2007-06-12  11:44
  4. Torolt_felhasznalo_314841
    Torolt_felhasznalo_314841
    2007. június 12. 11:5817.
    Na tessék, mire idepötyögöm, hogy nem írták még a kálváriát...   Én meg Nagymaroson lakom.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_956487 (15)
    2007-06-12  11:44
  5. Torolt_felhasznalo_314841
    Torolt_felhasznalo_314841
    2007. június 12. 11:5616.
    Nagymaros Zebegény felőli végén, a Duna-parton nagyon szép játszótér van. Zebegényről nem írták még, hogy hangulatos kis szerpentin-sétaút vezet fel a kálváriára, ahonnan gyönyörű a panoráma.
    előzmény:
    Lianna (1)
    2007-06-12  09:22
  6. Torolt_felhasznalo_956487
    Torolt_felhasznalo_956487
    2007. június 12. 11:4415.

    Nagyon jól választottál  

    Én ott születtem,gyönyörű szép hely.

    Ha szállást kéne választani,én a Kenderesbe mennék,mert egyáltalán nem mondható drágának,a látszat ellenére,szerintem mindenképp érdeklődj utána az áraknak.

    Ott van medence is,és elég jó étterem.Ne tévesszen meg,hogy sok drága kocsi áll a parkolóban,a hely maga közepes árkategória.

    A Kálváriát és a kilátót mindenképp nézzétek meg-lehetetlen eltéveszteni,nem is mondom,merre van,mert ha nem veszed észre,akkor vakegér vagy  

    Kirándulás szempontjából a szomszédos Szlovákiát is érdemes becélozni,na persze nem árt tudni,hogy Szob után pár kilóméterrel található a Salka-i határátkelőhely-ez nem nemzetközi,tehát ha valamelyikőtök külföldi állampolgár,nem tudjátok használni,és csak este 8-ig van nyitva.

    Viszont: Zebegény-Salka 15 km,Salka-Sturovo 11 km,tehát Zebegény-Esztergom Szlovák oldalról megközelítve nincs 30 km   .

    Tankolni legközelebb Salkán tudtok,mert anno mivel olcsóbb volt a benzin jóval szlovákiában,az összes benzinkút bezárt a környéken,kivéve a nagymarosi MOL-t,de annál meg közelebb van a salkai kút.Ott középárfolyamon váltják a koronát,ezt sem árt tudni,nincs kiírva sehol,de ha vásárlást terveztek Szlovákhonban,ott váltsatok. 

    előzmény:
    Lianna (1)
    2007-06-12  09:22
  7. 2007. június 12. 11:2714.

    Kedves Lianna!

    Bocs, hogy a topicodba írom, de mi szállást keresünk a környéken. Tudnátok ajánlani?

    Köszönöm előre is

    G

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2007. június 12. 11:2713.
    Közért  a templom előtt található, előtte szoktak friss gyümölcsöt is árulni, de bent is sok minden van. Szemben egy kis ajándékbolt, posta található. (Mindez rögtön Zebegény elején, ahogy letértek az országútról, és átmentek a vasút alatt.
    előzmény:
    Lianna (1)
    2007-06-12  09:22
  9. 2007. június 12. 11:2112.

    zebegény végé, egy jó kis sétával elérhető az Almáskert fogadó, ott nagyon kedvesek, kelllemes kerthelyiség is van, én  évek óta oda szoktam vinni az osztályomat. A vasútállomásnál pizzázó és jó kis cukrászda van. Játszótér pedig Zebegény elején van, a posta mellett kell jobbra menni  a kis utcában,pár lépés után megtaláljátok. Sétáljatok le a patakhoz is, a forrás vize nagyon üdítő! Sajnos így távolról nem tudom elmagyarázni, csak odatalálok, (a játszótér utcájában kell továbbmenni, ha igaz...) de helyben biztos segítenek. Érdemes megnézni a templomot is, uaz. a Koós Károly tervezte, aki az állatkerti madárházat... észrevehető a hasonló stílus.

     

    előzmény:
    Lianna (1)
    2007-06-12  09:22
  10. 2007. június 12. 11:2011.
    Ha már úgy gondoljátok hogy Kismarson kipróbáljátok a Patak vendéglőt (amit én is tudok ajánlani) kirándulás céljából üljetek fel a kisvasútra is!
    előzmény:
    Lianna (1)
    2007-06-12  09:22
  11. 2007. június 12. 10:4210.

    Ja, amelyik strandokat lentebb felsoroltam, azok mind medencések, kivéve a Palatinus tavat.  A másik fontos dolog: itt a környéken mindenki mindenhova viszi a gyerekeket, nem hallottam olyanról, hogy bárkit is kiküldtek valahonnan azért mert gyerekekkel volt.  Tehát nyugodtan vigyétek öket is mindenhova be, legyen az étterem, múzeum vagy akármi más.  Mi is visszük őket mindenhova! Ha átmentek esetleg Nagymaros- Visegrádon komppal, akkor érdemes lenne megnézni a Visegrádi Várat is! Egészen odáig fel lehet menni kocsival a parkolóba. (És mellette van egy( téli-nyári) bobpálya is. Más hirtelen nem jut eszembe..

    Remélem segítettem!  Délután még benézek az NLC-re, és rákeresek erre a topikra, ha van valami kérdésed válaszolok. Most viszont mennem kell. Szia!

    előzmény:
    Lianna (7)
    2007-06-12  10:22
  12. Torolt_felhasznalo_697680
    Torolt_felhasznalo_697680
    2007. június 12. 10:389.

    Az esztergomi strand/fürdő szuper!! Ha jól emlékszem van kisgyerekes játszóház is, vagy valami direkt piciknek való hely benne. Meg van wellness részlege is, masszázstól kezdve minden, de arra előre be kell jelentkezni, a helyszínen már nem tudnak helyet adni. Mi csak a normál részen voltunk.

    Esztergomban két étterem jó - Padlizsán étterem és a Csülök Csárda, ennél az utóbbinál is érdemes helyet foglalni.

    És a belváros gyönyörű itt is.

    előzmény:
    Lianna (1)
    2007-06-12  09:22
  13. 2007. június 12. 10:338.

    Nagyon jó éttermek:

    Nagymaros- Visegrádon, (Zebegénytől kb 10perc kocsival) közvetlenül a komp lejáró mellett egy lapostetős épület. Ki is lehet ülni, ernyők vannak minden asztal felett, az étterem neve nem ugrik be. Pizzát, frissensülteket, leveseket is választhattok.. átlagos áron!

    A másik étterem, ahova mi szeretünk járni a baráti társasággal az Kismaroson a Patak vendéglő. Szintén finom ételek, átlagos áron, szintén ki lehet ülni, elkerített asztalok- boxok vannak. Zebegényben is van több vendéglő, de azokat nem ismerem. Szobon a Herfliben csinálnak finom ételeket, de az söröző is egyben. Napközben gyerekekkel is be lehet oda ülni nyugodtan.

    Mást éttermet még nem látogattam meg. Nekem ezek tettszenek itt a környéken.

    előzmény:
    Lianna (7)
    2007-06-12  10:22
  14. 2007. június 12. 10:227.
    Igen, nagyon sokat segítettél! A biztonsági öves figyelmeztetést köszi, ezt én komolyan veszem, mindig be vagyunk kötve és a gyerek is. Mindenképpen medencés strandot keresek mert élővízbe nem megyek. (fóbia)

    Éttermet esetleg tudnál ajánlani konkrétani a környéken? Ami nem túl drága viszont jó a kaja és kisgyerekkel sem néznek ki.

    Köszönöm
    előzmény:
    örökmozgó (6)
    2007-06-12  10:13
  15. 2007. június 12. 10:136.

    Szia, én a Zebegény melletti kisvárosban lakom, Szobon.  A hajós múzeumba is feltétlenül menjetek el, rengeteg érdekes halféle, csiga,kagyló  kipreparált változatát nézhetitek meg ott. Egy nagyon idős bácsika útjai során gyűjtött össze rengeteg érdekes dolgot, és azok vannak kiállítva.  (hajóskapitány volt, hirtelen nem tudom melyik hajón, de ott van az is képen)

    A Szőnyi múzeumba is beengednek kisgyermekkel, régebben mi is ott táboroztunk, sztem ez a szokás máig megmaradt. Zebegény nagyon csendes, igazi zöldövezeti pihenőhely.  Élelmiszerbolt van, kisseb butikok is, ahol emléktárgyakat is vehettek. Étterem, fagyizó, cukrászda is van a központban. Zebegény végén, egy kis turistaúton el tudtok menni Törökmezőre kirándulni. Strandolási lehetőségek a közelben: Vác- dunaparton van egy nagy strand, több medencével. Lepence- komppal átmentek a túloldalra, onnan már csak egy köpésre van a strand (Nagymaros-Visegrádon van komp, onnan a legközelebb a strand!) Sturovo- Letkésen át tudtok menni a határátkelőn, ott bárkit megkérdeztek elmondják, hogy hol a Strand.Az a Strand óriási, rengeteg medencével, bár az árakat már nagyon felemelték.  Biztonsági övet, és minden  ilyesmit használjatok, mert erre az ottani rendőrők nagyon mennek! Esztergom- ott még nem voltam strandon, de azt mondják nagyon jó strand van ott.  ÉS!! ha Esztergomon keresztül átmentek, eljuttok a Palatinus tóhoz, ami a környéken a legolcsóbb strand. Persze ezt is meg kell kérdeznetek ott valakitől, hogy pontosan merre, igy hosszú leírni.

     

    Remélem tudtam segíteni, ha hirtelen minden nem is jutott eszembe most... jó nyaralást!  

     

    előzmény:
    Lianna (1)
    2007-06-12  09:22
  16. 2007. június 12. 10:115.
    Nagymaroson szuper a Dunapart, fürdeni is lehet.

    Párkányban nagy és szép strand van.

    Van hajózási múzeum is Zebegényben.
    előzmény:
    Lianna (1)
    2007-06-12  09:22
  17. Torolt_felhasznalo_697680
    Torolt_felhasznalo_697680
    2007. június 12. 09:564.
    Hát ezt nem tudom, de inkább igen.. nem olyan leverhetőek a képek  bár egy féligmeddig berendezett lakás. Egy sétát megér!!
    előzmény:
    Lianna (3)
    2007-06-12  09:50
  18. 2007. június 12. 09:503.
    Szerinted kisgyerekkel is beengednek minket?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_697680 (2)
    2007-06-12  09:45
  19. Torolt_felhasznalo_697680
    Torolt_felhasznalo_697680
    2007. június 12. 09:452.

    A Szőnyi múzeumot nézzétek meg! Érdekes és szép képei vannak, és mesélnek is hozzá - bár ez gondolom attól is függ, kit fogtok ki tárlatvezetőnek. Mi csak ezért mentünk ki nemrég, egy barátnőm a festő lányánál volt Rómában, mert a nő (bár 80 éves) összefogja az ottani magyarokat kicsit és a lakásán ilyen kultúresteket szervez.

    Meg van egy trianoni emlékmű is, ahonnan a kilátás pazar!

    előzmény:
    Lianna (1)
    2007-06-12  09:22

Címlap

top