Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyors elalvás hogyan?

chrisssy
Létrehozva: 2006. július 1. 11:48

Sziasztok

Lenne egy szerintem sok más embert is foglalkoztató kérdésem:

Miért van az hogy vannak emberek akik pillanatok alatt - szó szerint! - el tudnak aludni. Aztán ha felébresztik őket, nyögnek egyet és abban a pillanatban vissza is aludnak. Hogy van ez?? Miért van az hogy másnak hosszú percekbe, esetleg órákba tart elaludni?? Lehet ezt tanulni? Ja és hogy lehet az, hogy az ilyen embereket semmilyen zaj nem érdekli alvás előtt és közben. Nem riadnak fel a legkisebb zajra is egy kisebb "szívroham" kíséretében?

  1. 2006. július 1. 14:0416.
    Sziasztok!Nekem simán szokott adni a házidoki laborbeutalót, ha kérek. Mondd, h nagyon rég nem voltál, nézessen egy teljes vérképet, aztán kakukk. A fáradékonyság leggyakrabban vashiány a nőknél, de nekem így derült ki a pajzsmirigy alulműködésem is, egyik alaptünete az állva elalszom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_323340 (14)
    2006-07-01  13:12
  2. Torolt_felhasznalo_792695
    Torolt_felhasznalo_792695
    2006. július 1. 13:2515.

    A fáradékonyság elég konkrét probléma, hidd el. A testi, fizikai kimerültségen túl valóban számos szervi probléma kísérője lehet, így pl. a pajzsmirigy alulműködése, amit ha nem kezelnek orvossággal, akkor - többek között - folyamatosan fáradt az ember. Bár én mostanság vashiány miatt voltam fáradt.......

    A háziorvosnak minden különösebb indok nélkül adnia kell beutalót. Már az is elég, ha azt mondod, hogy régen nézték meg a vérképed.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_323340 (14)
    2006-07-01  13:12
  3. Torolt_felhasznalo_323340
    Torolt_felhasznalo_323340
    2006. július 1. 13:1214.
    Tervezem az orvost már egy jó ideje. De tipikusan az a fajta nőszemély vagyok, aki csak akkor megy orvoshoz, ha már nagyon muszáj. A múltkoriban 39°C-os lázzal és hasmenéssel sem akartam orvoshoz menni...

    De egy általános kivizsgálás azt hiszem nem ártana. Cask nem tudom, hogy ha a háziorvosomtól kérek egy-két beutalót "csak úgy" laborba meg ilyesmikre, akkor minden további nélkül adna-e? Mert olyan hű de konkrét problémám nincsen..
    előzmény:
    mamóka6 (8)
    2006-07-01  12:38
  4. 2006. július 1. 13:1113.
    én is a jó alvók táborát duzzasztom fiacskámmal együtt, aki kiskorában horkolva aludt, miközben mentünk haza - természetesen ő is a saját lábán jött haza, mivel elég jó súlyban volt. Talán ez amolyan örökletes dolog lehet?! Mindenesetre a férjem baromi rossz alvó, csakúgy mint te, de én azt hiszem nála az lehet a baj, hogy folyton felébred és akkor rögtön nézi az órát, hogy mennyit aludhat még. Talán ha nem görcsölne az időn, akkor nyugodtabban tudna aludni. Az viszont biztos, hogy nálunk elfogadott tény, hogy ha kilépünk a melóhelyről, akkor az kizárva az életből és jöhet a család! Tudni kell a dolgokat szétválasztani egymástól. A melóhelyen a munkával és az azzal kapcsolatos dolgokkal kell foglalakozni, munkaidőn kívűl pedig jöhet a család , barátok, háztartás, stb. Elalvás előtt laza beszélgetés, esetleg egy nem idegeket borzoló film avagy muzsika. És amikor lefekszel aludni, mivel addigra jó esetben nem vagy görcsös, őt mondhatni kellemesen el vagy lazulva, sokkal könnyebb lesz úgymond kikpcsolni az agyad. S ekkor jön az álommanó és finom, könnyű álomport szór pilláidra, s te már alszol is .
    előzmény:
    chrisssy (1)
    2006-07-01  11:48
  5. 2006. július 1. 13:0912.

    Lefekvési elalvási rituálékat célszerű kialakítani.Amikor már rutinosan megy akkor az elalvás sem lesz gond.Vagy pedig a házni körül két kör futás.........

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2006. július 1. 12:5711.

    Hajts fel egy fél deci töményet egy pohár sör kíséretében, garantáltan elájulsz.  

    Ezzel csak az az egy baj van, hogy később növelni kell az adagot.

    előzmény:
    chrisssy (1)
    2006-07-01  11:48
  7. 2006. július 1. 12:5610.

    Ha nem lennék fáradt, én is képes lennék szerintem órákig forgolódni..de mostanában meg inkább az van, hogy a fáradtság miatt azonnal elalszom a Tv előtt, sokszor ruhástul   Azt nem mondom senkinek, hogy hajszolja túl magát, de egy jó kis lefárasztó mozgás egész biztos, hogy segítene! 

    előzmény:
    chrisssy (1)
    2006-07-01  11:48
  8. 2006. július 1. 12:509.

    Nekem...

    De ötletem nekem sincs.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_323340 (6)
    2006-07-01  12:14
  9. 2006. július 1. 12:388.

    A fáradékonyságot több minden okozhatja, lehet, hogy csak egy túlfeszített életritmus, de lehet szervi baj is a háttérben, vérszegénység, vas hiány, stb., orvoshoz kellene menni.

    Az ilyen figyelmeztető jelekre oda kell figyelni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_323340 (6)
    2006-07-01  12:14
  10. 2006. július 1. 12:187.
    nekem teljesen változatos....az egyik nap leteszem a fejem, és alszom, a másik nap meg hajnalig forgolódom.
    olyankor semmi nme használ, nme lehet kikapcsolni a dolgokat, csak járnak a gondolatok az agyamban ,és a legjobb: arra ébredek fel, hogy dejó, már majdnem alszom...
    de ha éjjel felébresztenek ,nme tudok visszaaludni.

    de volt már velem is oylan, hog kérdeztek vmit, még válaszoltam is, a köv kérdésnél meg már alszom. sőt, már nme is emléxem ,hogy mit válaszoltam
    előzmény:
    chrisssy (1)
    2006-07-01  11:48
  11. Torolt_felhasznalo_323340
    Torolt_felhasznalo_323340
    2006. július 1. 12:146.
    Én is a leteszem a fejem és már alszom is csoportba tartozom. De mint a 2. hsz-ó én is csak akkor, ha leteszem a fejemet. Amúgy ha kell, akkor akár hullafáradtan is aktívkodom.

    Ami ez én problémám mostanság, az az, hogy túl fáradékony vagyok. Alig tudok felkelni reggelente, nem tudok este 10-nél tovább ébren maradni... Bocsánat a kicsit OFF-ért, és hogy idepofátlankodom, de hátha van/ volt valakinek hasonló problémája. És így egyben vmi. jó tanácsa, ötlete.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. július 1. 12:115.

    Fú, hát erre én is kíváncsi vagyok, az elmúlt héten összesen nem aludtam nyolc órát.  Ha dög fáradt vagyok akkor is két órán keresztül nyűglődöm legalább, ha el akarok aludni.

    Szerintem ennek a belső feszültség az oka, amit nem tudunk levezetni. Sokszor ha felébredek éjjel, rögtön elkezd kattogni az agyam, hogy mi van bent a melóhelyen, meg előjönnek a problémák, fú, gáz. Nem javult azóta sem, amióta rendszeresen futok. Na jó, talán egy kicsit.  De a kialvatlanságot jobban viselem.   

    előzmény:
    chrisssy (1)
    2006-07-01  11:48
  13. 2006. július 1. 12:114.
    Kolbászos melegszendvicset kell enni sajttal, vagy csirkepörköltet lefekvés előtt, hozzá egy pohár sör. Garantált az 5 percen belüli elalvás  
    előzmény:
    chrisssy (1)
    2006-07-01  11:48
  14. 2006. július 1. 12:073.

    Szia!

    erre a kérdésre  én is szeretnék választ kapni már évtizedek óta, vagy legalább is tanácsot, hogy hogyan lehet gyorsan elaludni. Én nagyon rossz alvó vagyok, bármikor fekszem le legalább 3-4 óra kell mire elalszom, addig természetesen 150-szer megfordulok. Ha már elaludtam akkor pedig kb. óránként felébredek, hogy már kialudtam magam. A férjem az pedig pont az ellentétem, ő kb. 2 perc alatt elalszik, és még agyúdörgés sem tudná felébreszteni. Mindig oktat engem, amikor nyavalygok, hogy nem tudok elaludni, hogy csukjam be a szemem és ne gondoljak semmire és aludjak. Nekem ez sajnos nem megy, valószínű, hogy nem tudunk  teljes mértékben kikapcsolni és ez a baj.

    előzmény:
    chrisssy (1)
    2006-07-01  11:48
  15. Torolt_felhasznalo_506277
    Torolt_felhasznalo_506277
    2006. július 1. 12:002.
    hihi!

    Hat en a gyors elalvok taboraba tartozok Sotetben, este meg ha akarok sem tudok fentmaradni Marmint agyban fekve... csak fekve, semmi action vagy vmi, hanem mittomen gondolkodva... siman elalszok

    Volt mar hogy olyan faradt voltam, otthon aludtam kisocsem szobajaban, kisocsem kerdezett vmit, valaszoltam, megint kerdezett vmit, de akkor mar aludtam:D
    előzmény:
    chrisssy (1)
    2006-07-01  11:48

Címlap

top