Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hétköznapi ebédek

Laura-1
Létrehozva: 2009. december 17. 07:17

Lehet, hogy csak nekem jelent gondot a mindennapi főzés, de bizony mindannap fejtörést okoz, hogy mi is kerüljön az asztalra.

Olyan társakat keresek, akik szívesen megosszák velem egyszerű, gyors, és változatos receptjeiket.

Így kora reggel, hogy esetleg még aznap elkészíthető legyen.

Mondhatnátok, hogy vegyek elő egy szakácskönyvet, de az nem olyan, mintha "személyesen" megdumcsiznánk.

Tegnap például rakottkáposztát készítettem, amit sikerült alaposan elsózni, (tán szerelmes a szakácsné )

Így mára ki kell találnom valami mást.

 

Szép napot kívánok mindenkinek

 

Laura

 

 

 

  1. 2013. Április 25. 08:3623751.

    Jó Reggelt!

     

    Töpike, ez a "frissités" a NCL részéröl nagyon ismerös

     

    Sokszor kidob engem is a rendszer, föleg amikor készen lennék valamivel.

     

    Mi az a batáta???

     

    Rendes vagy, hogy kiöblitesz, vasalsz, leakalappalsmile !

     

     

    Nálunk a héten gyorsbüfé van a konyhában, soha nincs egyszerre együtt mindenki. Mára nürnbergi sültkolbász lesz sima zsemlével (jössz???) - a gyereknek ketchuppal, nekem mustárral. Tegnap fött fusili penne volt  tejfölös hússal, vacsorára mindenki kiszolgálta magát a hütöböl. Többre nem futja az idöböl. Ha maradt a gombócból, akkor jönnénk ebédre, hoznám a kolbászt helyette. Magad csináltad??? Nekem még sose sikerült..

     

     

    előzmény:
    töpike (23750)
    2013-04-25  07:15
  2. 2013. Április 25. 07:1523750.

    Sziasztok!

     

    Írtam egy litániát, épp elakartam küldeni, mikor a gépem úgy döntött, hogy ő mst frissít!   Az egész elszállt a francba!

     

    Remélem nem ilyen lesz az egész napom!

     

    Na szóval, madárcsicsergős szép napot mindenkinek!

     

    Mosok, vasalok már két napja. Átöblítem és átvasalom a nyáriakat.

     

    Tegnap előtt lencseleves és pizza volt nálunk. Tegnap borsóleves és túrógombóc volt, maradt gombóc mára, ahhoz kellene valamilyen levest gyártani.

    Tegnap sütöttem medvehagymás pogit, nagyon finom!

     

    Vettem tegnap batátát! Azt hiszem leértékelve is egy kicsit lehúztak, de erről nem akarok tudni, szeretem oszt kész! Bár mintha Sarapod és Oldalas arról beszélt volna, hogy itthon is termeszthető! Remélem akkor olcsóbb lesz végre!

     

    Szép napot! 

  3. Torolt_felhasznalo_959153
    Torolt_felhasznalo_959153
    2013. Április 24. 15:3423749.

    Gondolj azért bele Csitar...lehet se ideje, se energiája, se kedve épp ide írni.

    Nekem legalábbis ha a páromat alig egy hete (se) műtötték volna ilyen komoly problémával, biztosan nem lenne kedvem hozzá...inkább ülnék mellette a nap 24 órájában.

    Majd beszámol biztosan, ha lesz ereje hozzá.

    előzmény:
    csitar (23747)
    2013-04-24  10:19
  4. 2013. Április 24. 10:2223748.

     

     

    bocsánat az elírásért:

     

    "aggódunk"

     

    előzmény:
    csitar (23747)
    2013-04-24  10:19
  5. 2013. Április 24. 10:1923747.

    Sziasztok!

     

     

     

    Oldalas!

     

     

    Mi itt addódunk, annyit talán megérdemelnénk, hogy legalább pár szóban tájékoztass bennünket, ha már előzőleg megosztottad velünk a gondodat!

  6. 2013. Április 23. 21:5023746.

    Koszonom a receptet :)) egyszerunek es finomnak tunik.

    Ma pizzanap van, kettot sutottem meg, egyik husos/zoldseges/sajtos a masik

    vegetarianus, en azt jobban szeretem, de a ferjnek kell a husos.

    Desszertnek tapioka pudding gyumolcs ontettel.

    Udv mindenkinek, remelem Sarapod is jon valamikor bar tudom neki most sok a munkaja odakint.

     

    előzmény:
    panama (23744)
    2013-04-23  17:02
  7. 2013. Április 23. 20:5223745.

    Szia Panama!

     

    Köszi a receptet!

     

    Nemsokára lehet szedni az első adag rebarbarát. Pont jókor jött a recept.

    Idáig én egyensúly tésztát  tettem a karamellben megpárolt rebarbarára, és sülés után fejtetőre fordítottam. Mint a Tarte Tatin tortát!

     

    Szerintem az én rizsgolyóimnak az a baja, hogy lejárt a szav ideje, fél éve.

    Hiába volt az fagyóba idáig. Utólag arra sem emlékszem, hogy amikor kaptam még mennyi volt a lejárati idejéből.

    Lehet ezért kaptam?  Na mindegy, Írisz a kutyám örült neki ma.

    előzmény:
    panama (23744)
    2013-04-23  17:02
  8. 2013. Április 23. 17:0223744.

    Sziasztok!

     

    Töpike és Bogi, 

     

    irom a ribizlis sütemény receptjét, ami nagyon finom rebarbarával, meggyel is...

     

    Hozzávalók a tésztához:

    80 g cukor, 80 g vaj/margarin, 2 tojás, 1 csipet só, fél citrom héja, 1 cs. vaniliáscukor, 4 ek. tej, 200 g liszt, 2 tk. sütöpor - gyümölcs ami van, 

     

    A mázhoz:  2 tojásfehérje + 90 g cukor

     

    A tésztát belesimitom egy quiche (pite) formába, rászórom a fagyasztott ribizlit. Ha van friss rebarbara: meghámozom, a zöld végét levágom, összeapritom és leforrázom forró vizzel.

     

    Az elömelegitett sütöben 200 fokon kb 40 percig sütöm. Közben felverem a tojásfehérjét a cukorral, rákenem a süteményre és még 5-7 percig sütöm.

     

    Ugyanezt a tésztareceptet is lehet még használni a cseresznyés-morzsás süteményhez. A máz helyett összegyúrok 100 g cukrot, 100 g lisztet és 100 g vajat/margarint.

    A tésztát belerakom a piteformába, rá a gyümölcsöt és rászórom a morzsát. 200 fokon kb. 30 percig sütöm. Finom hozzá nyáron a vaniliafagyi.

     

    Sarapod, kértezted az Arancini receptjét. En még nem csináltam, csak ettem. Találtam a neten egyet, bár amit én ettem, abban nem volt darálthús, csak zöldborsó. Itt  is van egy másik recept. Ha megcsinálod, majd mesélj, milyen lett.

    előzmény:
    töpike (23734)
    2013-04-19  20:51
  9. 2013. Április 22. 08:2323743.

     Aranyom, csak hogy megvagy! De örülök Neked!

     

    Szép jó reggelt Mindenkinek, 

     

    igérem, hogy a tartozásaimat igyekszem mielöbb pótolni. Most muszáj kapálni, de amint lehet jövök!

     

     - mi hir van??????????? 

    előzmény:
    Pintyőke 1 (23742)
    2013-04-22  01:11
  10. 2013. Április 22. 01:1123742.

    Sziasztok!

    Már elég régen olvasom bejegyzéseiteket, és van is itt régi kedves ismerősöm több is. Ha nem bánjátok csatlakozom hozzátok. 

     

    Editkém...nagyon guszta az almásod. Hogy vagy mostanában?

     

    Amiért írok most főként az az aggodalmam.

     

    Oldalas... kedves felesége Marika miatt, akit szintén személyesen ismerek.  Ha csak 1 sort is de írj légyszíves, hogy van Marika a mútét után. Innen kívánok neki minden jót és szorítunk a felgyógyulásáért.  Üdv

    előzmény:
    Sarapod2 (23721)
    2013-04-18  23:13
  11. 2013. Április 20. 21:1023741.

    Bogie!

     

    Imádnám a lányod!

     

    Mennyi idős?

     

    Hány kilós Persilt vett ennyi lóvéért?

     

    A körömnek még kell idő! Nekem a legutóbbi körömpöri főzés majd  4 órába került, mire a csont is kifehéredett.  

     

     

    előzmény:
    Bogie (23740)
    2013-04-20  19:27
  12. 2013. Április 20. 19:2723740.

    Szia Topike,

    Hat szivesen kuldok egy jo adagot neked fenypostan :)))) egy oraja foldogel, meg kell ido ahhoz, hogy igazi, finom, "ragacsos" legyen, de kivarjuk :))

    Izben kulonbseg haaaaaaat, nem nagyon van, bar a disznokat itt mashogy etetik, meg sem kozeliti a valaha volt otthoni moslekos/daras hizlalt diszno izet. Bar ahogy tudom mar otthon sem lehet "moslekolni"........

    A fuszereket Magyarorszagrol hozzak be meg a befotteket, tesztakat is...mostmar viszont kezdem megkedojelezni, hogy valoban magyar termek, vagy csak otthon "atcsomagoltak" es kuldtek tovabb :(((

    Ja a nemetek is aruljak a magyar import arukat, bar kisse dragabban, mint a kinai vagy lengyel, de ha nagyon muszaj akkor itt a kozelben levo nemet vagy holland boltba is tudok venni dolgokat. A holland bolt kb harom percre van a hazunktol. Ok nagyon dragak, kisebb lanyom Persil mosoport akart, tavaly azt kapott a szulinapjara, mert majdnem 100 ! dollarba kerult.....kb 22 ezer Ft. Nagyon beosztotta :DDD mert mondtam neki, hogy ezt arany arban merik........jobb ha nem ker tobbet :)))

     

    előzmény:
    töpike (23739)
    2013-04-20  18:50
  13. 2013. Április 20. 18:5023739.

    Szép estét Mindenkinek!

     

    Bogie, nagyon szomorú, hogy a kínai és a lengyel árulja a magyar árut!

    Azért kíváncsi lennék mi a különbség ízíleg. Bár itthon tájegységenként is vannak ízkülönbségek.

     

    Körömpöri, Bogie nyitom az ablakot fénypostával kérek egy kis kóstolót!

     

     

    előzmény:
    Bogie (23737)
    2013-04-20  16:39
  14. 2013. Április 20. 17:0123738.

    Sziasztok,

     

    Szakdolgozatomhoz kérném a segítségetek! Nem vesz csupán 4,5 percet igénybe a kérdőívem, amely a saját márkás joghurtok fogyasztásával kapcsolatban tesz fel néhány rövid, pipálgatós és 2 2-3 mondatos kifejtős kérdést.

     

    Nagyon köszönöm előre is a kitöltés! :)

     

    www.kerdoivem.hu/kerdoiv/649296157/

     

     

  15. 2013. Április 20. 16:3923737.

    Sziasztok mindenki ! :)

    Megvolt a tegnapi bevasarlasom, mindent megvettem ami hianyzott es vettem kormot/csulkot is porkoltnek a kinai hentesnel.

    Az eladono ( velem koru kinai asszony) ketszer is megkerdezte, hogy "biztosan ezt kered ? ", nem nagyon adnak el semmi ilyesmit az itteni lakosoknak, merthogy meg nem esznek ilyen dolgokat. Megnyugtattam, hogy biztos, hogy ezt kerem, es mi igenis szinte minden porcikajat megesszuk a disznonak. Ezek utan jot beszelgettunk, jol "kipletykaltuk" a kakabelu angol szarmazekokat :))))))

    Receptet kerek, ribizlist kulonosen, mert itt van meg nekem is ket csomag a fagyon, el kellene hasznalni, mert nemsokara jon az uj.......hat ha nem is sokara, de hamarosan.

    Panama, gyulait nem vettem, mert mi csinaltunk kolbaszt ugyhogy van finom szaraz fustolt kolbaszom meg nehany szal. Vettem viszont kefirt ket uveggel, meg gyonyoru csaszar szalonnat, disznosajtot stb a lengyel boltban.

    Topike, azt hiszem van magyar bolt Vancouverben, nehany eve meg volt, de az araik is dragabbak, mint mashol, plusz szombaton sosem voltak nyitva es egyszeruen "leszoktam" roluk, nem volt lehetosegem szabadsagot kivenni, csakhogy a magyar boltban vasaroljak. Mostmeg mar nem is keresem oket.

    Szerencsere van szinte minden amire szuksegunk van, koszonet erte a mas nemzetisegi boltoknak.

    Csitar, hat ez elegge elszomorito, hogy a magyar termek sem biztos, hogy az! Tavaly mikor otthon voltam probaltam en is magyar termekeket venni ahol csak lehetett....ezek szerint lehetseges, hogy nem is magyar volt :((

    Az este disznosajtot vacsoraztunk, ma viszont fozom a koromporkoltet es holnap meg "nyogunk" :DDD Egy evben egyszer-ketszer kibirjuk, megeri, mert nagyon finom :))))))))))))))))))))))))))))))))))

     

  16. 2013. Április 20. 16:2123736.

    Sziasztok!

     

    Oldalas, hogy vagytok???

     

    Csitar, akkor ez azt jelenti, hogy a magyar cég nem is magyar terméket adott el drágábban? Micsoda ökörségek történnek. Tisztelet a kivételnek, de ebböl is látszik, hogy jópáran csak a gyors bevételre igyekeznek, mennyiség a minöség helyett - pfuj!

     

     

     Töpike, a receptet irom a jövö héten, sok gyümölcshöz jó, rebarbara, ribizli, meggy...

     

    Sarapod, ettél ma rendesen?????????? Megkergetlek, ha nem!

     

    Szép hétvégét mindenkinek, remélem, ti nem fagyoskodtok. 7 fok van és esik 

    előzmény:
    csitar (23735)
    2013-04-20  13:20
  17. 2013. Április 20. 13:2023735.

    Sziasztok!

     

     

     

     

    Oldalas!

     

     

     

    Hogy van Marika  a műtét után?

     

     

     

    Lányok!

     

     

    A héten a " házon kivűlben" volt erről egy riport az RTl klubon. Ugyanazt a terméket vették meg magyart és külföldit. A konkluzió.: a magyar jelzéssel ellátottak min. 2-szer annyiba kerültek, de a meglepő fordulat az volt, - ami teljesen megdöbbentett engem - , hogy szakértő megállapította, hogy a " magyar termék " nagyobb része egyáltalán nem eredeti volt, csupán csak magyar cég csomagolta.

  18. 2013. Április 19. 20:5123734.

    Szép estét!

     

    Fagyasztottam van. Köszi a receptet! Lehet én nem sütöttem elég sokáig, vagy éppen fordítva.

     

    A mai ebédünk-vacsoránk egybe lett, mert reggel körözöttet csináltam, délben a szomszédból kaptunk almáspitét, pont elég volt. 5 óra körül Niki lányom elment tankolni, hazafelé nekem hozott dőnert, magának és az apjának gyrost. Szóval a mai napunk nem a fogyókúra jegyében telt!

     

    Viszont most néztem a tv paprikán Nigellát és lám nem nyeltem egyik receptjénél sem!

     

    A ribizlis recept engem is érdekelne, pláne ha gyorsan összedobható!

    előzmény:
    panama (23733)
    2013-04-19  19:50
  19. 2013. Április 19. 19:5023733.

    Huuu, micsoda jó a memóriád!!! Le a kalappal elötted!

     

    Ne is emlékeztess az Arancini-re, imádtam! A  Luzzi nál ettem minden este.

     Annyira finom volt, frissen kisütve. Nem volt hozzá szósz, csak melegen, szalvétával nyomták a kezembe. Este 7 után volt csak, amikor megjött a sziciliai szakácsuk. Szivesen kikeresek Neked egy receptet hozzá, én még nem készitettem magam.

     

    A mai vacsoránk is kialakult: spagetti medvehagymás tejszines-füstöltsajtos szósszal. Ez volt a hütöben, a sajt, meg a fözötejszin. Ömlik egész nap, nem akartam senkit boltba küldeni, nekem meg nem volt idöm.  Pipinek külön tészta (ugyanaz, csak leszürve) paradicsomszósszal - ez van mindig fagyasztva. Tizenkét évesen az ember lánya ilyet eszik. A sütemény pedig: találkoztam egy zacskó fagyasztott ribizlivel a mélyhütöben, ebböl lett tojáshabos Karola féle torta. Nagyon jó recept, rebarbarával is - Bogi ha kell irom! - sokszor sütöm. Vasárnapra rántott szelet lett hasábkrumplival rendelve a családtól, régen volt. 

    előzmény:
    töpike (23732)
    2013-04-19  18:31
  20. 2013. Április 19. 18:3123732.

    Az ilyen meg is érdemli, hogy visszájára sült el a nagy nyeresége!

     

    Szerinted tudja? Bár az már lényegtelen!

     

    Panama! Nálad olvastam tavaly, hogy Olaszországban ettél sült rizsgolyót!

    Kaptam lefagyasztva, de nekem nagyon száraz. Volt hozzá valamilyen szósz amikor te etted kinn? Vagy csak törvényszerű, hogy a fagyasztott ilyen lesz?

    előzmény:
    panama (23731)
    2013-04-19  14:32
  21. 2013. Április 19. 14:3223731.

    én sem akarok általánositani az árakkal, amiket leirtam. Mindenki kapjon annyit, amennyit megérdemel és megdolgozik érte.

     

    Az itteni zöldségeseket is kétfelé lehet osztani. Tavaly az egyik, a szomszéd utcában megvágta a gyereket két kis cserép muskátlira 14 Euroval. Nekem vette a névnapomra a zsebpénzéböl. Tizévesen nem tudta, hogy mennyibe kerülhetnek azok a cserepek.

    Azóta nemcsak mi nem vásárlunk ott, hanem a szomszédok, ismerösök sem. Inkább megyünk két utcával arrébb.

    Azokat az árusokat külön utálom, akik a gyerekeken akarnak keresni.  

    előzmény:
    töpike (23730)
    2013-04-19  14:03
  22. 2013. Április 19. 14:0323730.

    Jövök vissza gyorsan! Tisztelet a kivételnek!!!

    Azért ezt tegyük hozzá! Nem mindenkire érvényes amit írtam!

    Nem lehet álltalánosítani!

    Még jó!

    előzmény:
    töpike (23729)
    2013-04-19  13:45
  23. 2013. Április 19. 13:4523729.

    Szia Panama!

     

    Hát, na szóval újból kibújt  a szög a zsákból! Mi mindig gyorsan akarunk meggazdagodni! Nem ott élni és beilleszkedni, hanem rögtön sokat, egyszerre.

    Itthon Szigethalmon és a XVIII.ker piacon a sima lángos 250.-Ft, sajtos-tejfölös 500.-Ft.

     

    Sokáig jártunk ki Nürnbergbe, ott a piacon ha bejött a Magyar autó nem kellett leszedni az árut, mert az autóról, ládával vitték a meggyet, paradicsomot, paprikát, savanyúságot...

    Egy idő után nem láttam az árust, megkérdeztem egy másik, de ott élő bácsit, hogy mi lett az autóssal. Ja kérem, mondta ő, aki nem tudja hol a határ az árainak, az előbb utóbb kikopik innen.

     

    Nem is gondoltam, hogy tanmese lesz ez egyszer. Sajnálom, hogy nincs annyi anyagi tőkém, hogy egy ilyet elkezdjek. Lehet lenne benne ráció!    

    előzmény:
    panama (23728)
    2013-04-19  12:26
  24. 2013. Április 19. 12:2623728.
    Kiegészitésül, amit az elöbb elfelejtettem: ugyan azon a soron egy francia palacsintát, crepe-t adnak porcukorral 80 Cent-ért, a török egy jól megrakott dönert 3,80-ért és az olasz családi pizza 5 Euro. Reláció ez a lángos árához?
    előzmény:
    panama (23727)
    2013-04-19  11:53
  25. 2013. Április 19. 11:5323727.

    Szia Töpike!

     

    Nem tudom mennyi magyar él a városban, vagy a környéken. Azt sem tudom, hogy lenne-e rá kereslet.

    Igazad van, hogy nagyon sok jó magyar áru van.

    A legközelebbi magyar(féle) bolt innen 100 km-re van, egy évben ha kétszer járok arra. Minimális az árukészletük, de helyben lehet(ne) lángost enni. A többi - más nemzetiségü - pedig itt van a városban, söt már a szupermarketekben is láttam piros aranyat meg erös pistát.  Interneten pl. Ebay-n is lehetne rendelni, 14 nap (!) az országon belüli szállitás, 6 Euro a szállitási dijuk. Ezért megyek azokba a boltokba, ahol nem két hétig kell várni az árura.

     

    Egyébként EGY lángos az itteni "búcsúban" 4 Euro. Allitólag magyarok sütik, én még nem próbáltam. Nem is érdekel, hogy miért kérnek érte ilyen összeget. A standdij, meg a gáz, stb. érthetö, de ennyiért süthetek az egész utcának. 

     

     

    előzmény:
    töpike (23726)
    2013-04-19  10:53

Címlap

top