Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Geréb Ágnes lábán bilincs

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2010. november 25. 06:43
„Nehéz a bilincs Geréb Ágnes lábán” – akár egy ballada kezdő sora is lehetne. Tudjuk jól, hogy a balladák a népköltészetben és a szépirodalomban szomorú hangvételű, többnyire tragikus eseményt elmesélő lírai elemeket tartalmazó költemények.

Tovább a cikkre...
  1. 2010. november 26. 20:25151.
    Szép estét! Négy gyerekem van, ebből hármat a kórházban szültem. Mindhármat infúzióval indították, volt gármetszés, és a két kissebbnél nyakra tekeredett köldökzsinór, amit kitolás alatt vágtek el, mert megfojtogatta mind a két gyereket... A negyediknél azt kívántam, bárcsak magától indulna el a szülés, hogy tudjam, milyen infúzió nélkül.Megkaptam!! Akkor jöttem rá, hogy nem gyomorrontásom van, mikor szó szerint elárasztott a magzatvíz. Nem voltak brutális erejű fájások, ha hiszitek ha nem, csak olyan nyillalások a pocimban, mintha elcsapptam volna a hasam! Így persze mikor feleszméltem, iszonyatos rettegés tört rám. Anyósom futott be hozzánk elöször,( mert rácsörögtem, hogy talán bemennék a kórházba, nehogy gáz legyen ebből a gyomorrontásból) akkor már hivta a párom a mentőket. Mire egyáltalán megkérdezték hogy hova jöjjenek, megszűnt a magzat víz csorgása, én meg csak bőgni tudtam, felálltam a klotyóról, és bementem a szobánka, felléptem az ágyra, és ahogy leguggoltam, már csúszott is ki  a kislányom. Végig azt hajtogattam magamban, hogy Istenem, add, hogy ne legyen semmi baj, segits, hogy megússzuk ezt az egészet!Add hogy ne legyen a nyakán a köldökzsinór, és hogy ne haljon meg!!!RÉMES volt! Csodával határos módon megúsztuk, a mentő 20perccel később ért ki... A lepény a kórházban jött ki, és a szülés után4(!) órával még mindíg190/100 volt a vérnyomásom, és hetekig tartott, mire le tudták húzni. Szerintem a világon nincs nagyobb felelösség, mint a gyereked életéről döntést hozni. Az első talán az, hogy megtartod-e, de ha ez nem kérdés, akkor az, hogy valóban mindent megteszel-e azért, hogy a legjobb eséllyekkel induljon. Egy anya veszélyezteti azzal a gyerekét, ha nincs meg az esetleges komplikációk megoldásához a kórházi háttér! És igenis meg kellene büntetni a szülőket is, gondatlanságból elkövetett emberölés miatt!!!!! Mert a babák halála az ő felelösségük, akárhogy is próbálják másra kenni!!! Nem is értem, ellenük miért nem indult eljárás???? Ki kényszerítette őket, hogy a születésházba menjenek??? Senki!!! Kedves Szorsa, tedd össze a két kezed, és mondj el minden este egy hálaimát, hogy a gyerekeid egészségesek, és nem lett bajuk! És tegyen így mindenki, aki otthon szült, és megúszta! Én a büdös életben többet nem szülök, mert nem vagyok hajlandó még egyszer ezt a rémséget végigcsinálni, még csak véletlenül sem!!!!! Nem volt szép, se békés,inkább flelmetes és rettenetes, hogy egyáltalán mi lesz, ha baj van!!!?? És azt a szégyent, hogy anyósom takarította fel utánam a lakást, nem kívánom senkinek. Az már ezek mellett csak apró kellemetlenség, hogy le kellett cserélni az ágyat is... És lehet hogy 50éve is megszülettek otthon a gyerekek, de az akkor volt, most meg 2010-et írunk, és nem attól leszünk szuper anyák, hogy otthon szüljük meg a gyerekeinket! Ja, "félek a kórháztól"... Anyám a terhességem 32. hetében halt meg, abban a kórházban, ahova én a kicsinyemmel együtt beérkeztem julius 20-án, hajnali 3kor... Ő elment árilis 19-én... Minden nap ha kinéztem az ablakon, ráláttam arra a szobára ahol feküdt.Ennyit erről.
    előzmény:
    Szorsa (108)
    2010-11-26  12:47
  2. 2010. november 26. 20:02150.
    Valami kiszaladt a számon, ahogy olvastalak, megpróbálom jólnevelten leírni: szóval ha már azt halljuk néha, ahogy útnak indul a baba, legalább 9 hónap múlve ne kelljen azért imádkozni, hogy a gyerek ne ébredjen fel a szomszédból érkező zajokra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_474806 (148)
    2010-11-26  19:34
  3. 2010. november 26. 19:41149.

    Bár azt mondtam nem szólok a vitába,azért mégis,te engem félre értettél,vagy nem voltam elég érthető.Azt akartam ki hozni a sztorimból,hogy a vérveszteség miatt meg is halhattam volna...:-(A kisfiamról nem is beszélve,akinek a nyakára volt tekeredve a köldökzsinór.

    Amúgy pedig van némi rálátásom a dolgokra,ugyanis csecsemő-és gyermekápoló a végzettségem.Láttam egy-két szülést is...

    Én sem testi,sem lelki téren nem szenvedtem károsodást,nem maradt rossz élmény a szülés és nem éreztem megaláztatást.Egyszerűen csak történtek a dolgok.Az,hogy jó vége lett,csak a hozzáértő szakorvosnak köszönhető.

     

    Csak egyetlen baj van,hogy Magyarországon nem adottak a feltételek arra,hogy az anya,ha úgy akarja otthon hozhassa világra a babáját,mert arra olyan technikai és emberi feltételek:orvosok,szülésznők kellenének,amelyek sajnos nem állnak rendelkezésre.Hiszen az egészségügyi intézményekben orvos,nővér hiány van,akkor hogyan biztosítanak otthon szüléshez megfelelően képzett szakembert.Ahhoz a fizetéseket is kellenne rendezni,hogy ne akarjon minden orvos külföldre menni dolgozni.A törvényi szabályozásról nem is beszélve.

     

    Az,hogy a születendő baba egészséges lesz testileg,az már a fogantatásnál eldől.A lelki részéről pedig csak annyit,hogy szerintem a megfelelő,biztonságos és szerető család,ha adva van,és érzelmileg gazdagon nő fel gyerek,kizártnak tartom,hogy ne legyen lelkileg egészséges és boldog felnőtt.Ez pedig véleményem szerint nem attól függ,hogy kórházban,vagy otthon szült az anya.

     

    Na,mindegy végül is ez egy teljesen meddő vita,én a továbbiakban nem kívánok hozzászólni a dologhoz.Mindenki döntsön úgy,ahogyan a lelkiismerete diktál.Én úgy érzem jól döntöttem és egyértelműen a kórházi szülés mellett vagyok.

    előzmény:
    pengőpatrícia (130)
    2010-11-26  16:28
  4. Torolt_felhasznalo_474806
    Torolt_felhasznalo_474806
    2010. november 26. 19:34148.

    Különben én a napokban arra gondoltam,mikor a szomszédunkat megláttam nagy pocakkal,hogy remélhetőleg nem itthon fog szülni,mert nem szeretném végighallgatni az egészet..és főleg azt nem szeretném,ha a kislányom hallaná.

     

    Panelben élünk..és nagyon sokan..még az új építésű lakóházak falai is vékonyak...el nem tudom képzelni,hogy miként lehet ezt bevállalni,hogy otthon szül az édesanya,és hallják...jajj:-(((..a többit meg már kiveséztük párszor.

    előzmény:
    eda-1952 (121)
    2010-11-26  14:26
  5. Torolt_felhasznalo_852925
    Torolt_felhasznalo_852925
    2010. november 26. 19:10147.

    Bizony bizony én is ismerek olyan nénit, akinek a drága jó bábaaszony "elhajtotta" a magzatot (mert akkor jöttek be az oroszok nem akartak gyereket) na olyan jól sikerült, hogy vérzett orrba szájba szegény majdnem ottmaradt s a végén meddővé tette valami injekcióval.

     

    Egyébként a vénába adott bmilyen szer orvosi kompetencia napjainkban papíron!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (128)
    2010-11-26  16:17
  6. 2010. november 26. 17:22146.

    Nyilvánvalóan majd utána fogok nézni, ha itt lesz az ideje. De gondolom a véleményemet leírhatom, és bocsánatot sem fogok kérni azért, mert nem egyezik a tieddel. Egyébként ha rendesen elolvastad volna amit írtam, akkor látnád, hogy nem "élmény"-re vágyom

      

    Egyébként Anyukámnak egy nagyon kedves barátnője halt bele a (kórházi!) szülésbe, illetve volt olyan ismerősöm, akinek orvosi műhiba miatt lett fogyatékos a kislánya!

     

    Tudom, hogy ez nem minden bokorban történik meg, de azért nyilván a valamennyire hatással van rám. Örülj neki, hogy a te környezetedben nem történtek ilyenek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_798975 (141)
    2010-11-26  17:05
  7. Torolt_felhasznalo_643434
    Torolt_felhasznalo_643434
    2010. november 26. 17:16145.

    ...és én még azt hittem, hogy Soma majd megmondja a frankót... Istenem, nem is tudom mit mondjak - akkor meg minek kezdtem bele?!

     

    Az otthon szülést (mostmár lehet, hogy egye írandó, mert fogalom lett) a világon a legönzőbb dolognak tartom. Felelőtlen és egoista az, aki így tesz. 

     

    Én a terhességem 36. hetében szültem meg a kislányomat, nyugodt, megfelelően felszerelt, tiszta és békés kórházi körülmények közt. Úgy vergődtem és ott, ahol akartam. Komplikációmentes terhességből komplikált koraszülés lett és, ha ez otthon történik, a kislányommal most nem tudom mi lenne. Mindent megtettek értünk a kórházban, ügyeletes orvosnál és szülésznőnél szültem. Semmi money-puláció, csak pozitív élmény és azt mondom, Hála Istennek, hogy a 21. században élhetek és lehetőségem volt kórházban szülni!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  8. 2010. november 26. 17:16144.
    Az elejen meg kedveltem somat. Aztan egyre kozonsegesebb lett. Na, de hogy ennyire, legmereszebb almaimban sem mertem volna remelni. A sok hulyeseget meg amit mostmar osszefirkal, hat tenyleg nem konnyu megemeszteni. Raadsaul o a nagy muveszno,orszag tanitoja, a nagy enekesno, a tudos, eppen most megy kulfodre, eppen most adjak ki lemezeit, eppen most tart eloadassrorozatot, eppen most jar egyetemre, eppen most ir szakdolgozatokat, eppen most keszit felmereseket, eppen most jar olyan tanfolyamokra, amikre eddig ,ezelott senkisem, eppen most tart tanfolyamokat....stb...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (111)
    2010-11-26  13:41
  9. 2010. november 26. 17:13143.

    Szerinted, aki kórházpárti az annyira mazochista, hogy direkt "ősanyaistennőhöz méltatlan" helyzetben/helyen akar szülni?

    Mit nem lehet elfogadni azon, hogy megfelelő orvosi körülmények a kórházban vannak? Pont. És talán nem véletlenül... (Nem, nem a Wágnerúr féle uralkodnifogokanőkön mentalitásra gondolok itt.)

    Majd talán valamikor olyan gazdag ország leszünk, lesz minden sarkon ilyen-olyan szülőház meg kitudjamégmi, de addig inkább a szülészeteken kéne megfelelőbb körülményket teremteni, nem élőláncolni meg fáklyázni, hogy a sok felelőtlen nő annyi kényelmetlenségre se legyen hajlanó, hogy kórházba megy, hogy biztonságos körülmények között adjon életet a gyermekének. Ami talán elég fontos tényező lehet egy születendő gyermeknél...

    Olyan ez, mint a tűz, amíg nem kap lángra, senki sem gondol arra, hogy mekkora veszélynek van kitéve mondjuk egy épületben.

    Ugyan még nem szültem, de elég sok időt voltam kórházban, és a tapasztalataim 90%-a pozitív.

    A szülés meg eleve kiszolgáltatott állapot, függetlenül attól, hogy hol csinálja az ember. És a szülésen kívül még annyi de annyi kiszolgálatott állapot van, amit egy olyan nő, akinek legnagyobb trauma az életében, hogy kórházban kell szülni, rémálmaiban sem lát. (Gondolok itt pl a magatehetlen emberekre.) A testi egészsége leginkább a kórházban van biztosítva az embernek, a lelkiért meg legtöbbet mi magunk tehetünk. Már írta valaki, hogy az ő szemszögéből hogyan történtek "iszonyatos megaláztatások" kismamákkal meg szülő nőkkel...

    előzmény:
    pengőpatrícia (130)
    2010-11-26  16:28
  10. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2010. november 26. 17:08142.

    Van egy védőnő ismerősöm, ő mesélt egy olyan gyerekről akinek a mandulagyulladását homeopátiával kezelték egészen odáig, míg szövődményként szívizom gyulladása lett...na akkor bekerült akórházba, nagy nehezen megyógyították antibiotikumokkal, de a pajzsmirigyével valószínű hogy gondok lesznek.

     

    Ez az egész nem történt volna meg ha bioanyu beadja agyerekének azt az antibiotikumot amit aháziorvos felírt amandulagyulladásra. De a bioanyu okosbbnak hitte magát meg a homeopátiás kuruzslót.

     

    Sajnos nagyon sokan nincsenek tisztában azzal hogy milyen kockázatokat rejt a szülés, vag yegy mandulagyulladás és mennyien halnak meg kórházi segítség nélkül.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (139)
    2010-11-26  17:02
  11. Torolt_felhasznalo_351906
    Torolt_felhasznalo_351906
    2010. november 26. 17:05141.
    Mondjuk talán, hogy ezeket a rossz élményeket kiküszöböld, keress fel netes oldalakat, barátokat, ismerősöket, hogy melyik dokit ajánlják, akinél "élmény" lesz a szülés???
    előzmény:
    Letti90 (132)
    2010-11-26  16:32
  12. Torolt_felhasznalo_351906
    Torolt_felhasznalo_351906
    2010. november 26. 17:03140.
    Azt is elmondta,hogy tapasztalatai alapján az infúzióban adott oxytocin nem hatásos, szóval ezért adta vénába...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (129)
    2010-11-26  16:20
  13. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2010. november 26. 17:02139.

    Azért népszerű amiért manapság népszerűek az ezoterikus dolgok. Nagyon sokan nagyon sok pénzt hagynak ott különböző aurafotósoknál, látóknál, természetgyógyászoknál. Ami egész odáig nem gáz amíg nem árt vele senkinek az ügyfél, vagy csak magának.

    Itt ez egy olyan helyzet hogy aki otthonszülésre vállalkozik nem csak a saját hanem a gyerek életét is veszélyezteti, ezért vált ki ennyi emberből felháborodást.

     

    Nekem is volt olyan ismerősöm aki visszautasította a kemót egy olyan rákra mi kezelhető lett vona, helyette a reikiben meg a gurujában hitt, szegény meg is halt hosszú szenvedés után.. Sajnos sokan a gyerekeiket is veszélyeztetik amikor kivetítik rájuk ezeket az ezoterikus dolgokat. Nem viszik időben orvoshoz, homeopátiával kezelik azt a mandulagyulladást amire már rég antibiotikum kéne, vagy a kötelező védőoltásokat vonják meg a gyereküktől..... inkább egy alternatív szülőszobában szülj, és ne legyen szükség soha a szomszédban álló műtőre!

    előzmény:
    Letti90 (136)
    2010-11-26  16:52
  14. Torolt_felhasznalo_351906
    Torolt_felhasznalo_351906
    2010. november 26. 17:01138.
    Persze, hogy mennek a kórházakba,  mert ha nem ,akkor nincs szülési segély...
    előzmény:
    maszi (124)
    2010-11-26  15:52
  15. Torolt_felhasznalo_351906
    Torolt_felhasznalo_351906
    2010. november 26. 16:56137.
    Nem saját, hála a jó égenk, de mivel évente igen kevés nő szül otthon (kb.200-250), így a barátnőim többsége kórházban szült, természetesen vannak otthonszült barátnőim is. Végül is elég jól visszadták, amit írtam, de igazad van, volt egy olyan, aki dr. B.B.-vel szült a Szt. I.-ben és szuper élménye volt, de nem az elsőt szülte vele, az első szülése neki is borzalom volt.
    idézet:
    Szorsa (119)
    2010-11-26 14:09:25

    Érdekes, nekem az ismerettségi körömben pedig nem volt semmi rossz tapasztalat kórházi szülés közben.

     

     

     

    előzmény:
    Szorsa (118)
    2010-11-26  14:09
  16. 2010. november 26. 16:52136.

    Köszi, nekem igazából simán jó az alternatív szülőszoba, csak ne legyenek olyan érzéketlenek az orvosok, mint szoktak, olyan hangulatban nem szeretnék gyereket szülni...

    Annyi rossz tapasztalatom van velük

     

    Gerébet azért sajnálom, mert szerintem van még jópár olyan dolog ebben az országban, ami miatt intézkedni kellene...ahelyett, hogy lábbilincsben parádéztatják szerencsétlent. Sokaknak igenis segített, és mégis valamiért bizonyos körökben népszerű. Ráadásul elég komoly szaktudással is rendelkezik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (135)
    2010-11-26  16:39
  17. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2010. november 26. 16:39135.

    A kórházszag ugye nem komoly indok? Az a tiszaság, a fertőtlenítő szaga.

     

    ez miért nem jó:

     http://szulesfelkeszitok.blog.hu/2008/08/26/szulesf elkeszito_tanfolyamok_a_szent_istvan_korhazban

     

    sok kórházban van alternatv szülőszoba, vihetsz magaddal apukát, dúlát, gerébet.

     

     

    Egyébként ha szeretnéd magad biztonságban érezni akkor nem biztos hogy geréb a legjobb választás, mert az oldalán csomó olyan születéstörténetet olvashatunk amikor nem ért ki geréb, vagy más szülésen volt, ezért kénytelen volt az anyuka tök egydül szülni...szerintem ez nem túl biztonságos.

    előzmény:
    Letti90 (132)
    2010-11-26  16:32
  18. Torolt_felhasznalo_351906
    Torolt_felhasznalo_351906
    2010. november 26. 16:34134.
    Egynapos sebészet: reggel 8.30-kor volt a műtétem, délután 5-kor itthon voltam.
    előzmény:
    Ditta73 (63)
    2010-11-25  18:56
  19. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2010. november 26. 16:34133.

    Nem lehet elintézni, mert ha kétezer el is intézi, de kettő babánál olyan dolog történik ami miatt meghal, de kórházban meg lehetett volna menteni, akkor az a két baba élete(és még kitudjahány agykárosodott) bőven indokolja hogy veszélyes.

    előzmény:
    purple_crush (131)
    2010-11-26  16:30
  20. 2010. november 26. 16:32132.

    Megértem azoknak az érveit, akik szerint sokkal biztonságosabb kórházban szülni. (én még nem szültem).

     

    Viszont mások vagyunk, és sokakat borzasztóan riaszt az orvosok lekezelő, lealacsonyító, sokszor megalázó viselkedése. Valami miatt rettegéssel tölt el, hogy ott kell majd lennem egyedül az életem egyik legfontosabb eseményén, iszonyatos fájdalmak között, miközben vadidegen orvosok bámulnak, könyökölnek belém, vagy isten tudja mit csinálnak. 

     

    Én nem a megélni, átélni stb. típus vagyok, hanem az, aki túl akar rajta lenni, de nekem nagyon fontos lenne, hogy közben figyeljenek rám, kedvesek legyenek hozzám, beszéljenek hozzám, megnyugtassanak...

     

    a kórházi környezet, sőt eleve a kórházszag (meg lehet kövezni) engem szorongással tölt el, a vérnyomásom totál az egekbe szökik tőle. Szerintem a kisbabámnak is jobb lenne, ha nem lennék ennyire riadt, amikor megszülöm.

     

    Így én szívesebben szülnék ha nem is otthon, de semmiképpen sem rideg, kórházi körülmények között.

     

    Ja, és drukkolok Geréb Ágnesnek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-11-25  06:43
  21. 2010. november 26. 16:30131.

    Teljesen kiforgatjátok ezt az egész otthonszülést. MIért lennének orvos ellenesek akik otthon akarnak szülni? Mért ne csinálnának ultrahang felvételeket? MIért van az hogy csak Magyarországon csinálnak ebből ekkora doglot? Nyugaton ez teljesen narmális ha valaki otthon akar szülni. Orvos folyamatosan vizsgálja és ha minden rendben talál akkor szülhet otthon. Ezen mit kell ugy felfújni a dolgokat?

    Hihhetetlen komolyan nem értem. Szegény nőt  hurcolják meg, mikozben normális felügyelet mellett simán el lehetne intézni, az othtonszülést...

    előzmény:
    maszi (124)
    2010-11-26  15:52
  22. 2010. november 26. 16:28130.

    Ez egy nagyon szép és boldog történet, nagyon örülök, hogy szép véget ért a történetetek. A technika és tudomány nagyon jó és hasznos dolog, ha akkor használják és ott, ahol és amikor kell. Ez a te esetedben, és van még ilyen nagyon sok, így is volt.

     

    Ez a vita nem arról szól, hogy a lelketlen és felelőtlen anyák a saját kényelmük miatt veszélyeztetik a babájukat, hanem arról, hogy próbálnak olyan körülményeket teremteni a szülése, amilyen méltó az emberhez. Szerintem egyik otthonszülést vagy szabad szülést pártoló anya sem tiltakozna, ha mindazt a technikai segítséget megkapná (ha szükség van rá), ami a kórházban adott.. ezért folyik a harc, hogy a háborítatlanság és a megfelelő segítségnyújtás ne kelljen hogy kizárj aegymást.

     

    Itt nem két párt van, akik otthon akarnak szülni és akik kórházban, hanem anyák vannak, akik mind a legnagyobb biztonságot szeretnék maguknak és a babájuknak, és emellett azt, hogy emberi méltóságukat és testi-lelki egészségüket megőrizve hozhassák világra szintén testileg és lelkileg egészséges babáikat.

    előzmény:
    Ildus1 (122)
    2010-11-26  15:29
  23. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2010. november 26. 16:20129.

    "Geréb vénába adott közvetlenül oxytocint az utolsó esetben..."

     

    Na ja. Aki meg azzal érvel hogy geréb nem szegte megaz eltiltást, mert csak bábaként volt jelen a szüléseknél, attól kérdezem hogy vénát szúrni és oxitocint adni is a "bábai feldatok" közé tartozik? Mert ez már túlmegy abába hatáskörén.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_798975 (127)
    2010-11-26  16:14
  24. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2010. november 26. 16:17128.

    Na ja, ezek az "öreg bábák" nem csak szüléseket hanem abortuszokat is csináltak, talán többet is mint szülést....no meg nekik szóltak a nők ha valakit meg akartak mérgezni.

     

    Durva viszonyok uralkodtak akkoriban, a mamám mesélt rémtörténeteket abortuszokról mérgezésekről... nem nagyon kéne visszasírni azokat az időket.

    előzmény:
    maszi (123)
    2010-11-26  15:45
  25. Torolt_felhasznalo_351906
    Torolt_felhasznalo_351906
    2010. november 26. 16:14127.

    Qtyi, ha megfeszülsz is, akkor sem hiszi el és érti meg...((( Ha jól emlékszem, azt írta, 6 gyereket szült és otthon. Hálistennek mindegyik babánál szerencséje volt és a jelek szerint nem kellett kórházba bemennie. Innentől kezdve nagyon értelmesen tudok nézni, amikor a kórházi rettenetes viszonyokról mesél.... Mert ha valaki a kórházban szerzett rossz élményeiről panaszkodik, neki meg lehet magyarázni, hogy sajnos pechje volt, sajnos vannak nem túl jó szakemberek, vagy goromba pokrócok ott is....de ez nem a rendszer hibája.

     

    Szorsa:"Ez tény. A mai diagnosztikai rendszerben és kórházi háttérrel, szaksegítség jelenlétében problémamentes várandósság után otthon szülni alapvetően biztonságosabb, mint ugyanez kórházi körülmények között." Most nem élcelődnék a háttér miatt, meg nem hivatkozom a legutóbbi botrányra a problémamentes várandósság okán---egyszerűen azt mondom, hogy ez nem igaz. Ha igaznak véli valaki, talán meg kéne magyarázni részletesen...

    Kezdve a hygiéniával, aztán a gyorssegítséggel hirtelen fellépő probléma esetén---de úgy, hogy a kórházban ez van, otthon meg az.

    idézet:
    eda-1952 (39)
    2010-11-25 13:27:08

    És aki beírta, hogy Geréb csak gyógynövények meg kíséri a szülést stb. annak elmondanám, hogy Geréb vénába adott közvetlenül oxytocint az utolsó esetben...

     

    Csak merő kíváncsiságból megnéztem pár otthonszülős videot és kiakadtam. Egyrészt a mérhetetlen rendetlenség, kosz látványától, attól, hogy sok esetben a már nagyobb gyerek rémültem rohangál fel alá és végig kell néznie az anya vajúdását stb. Továbbá a szüléssel járó egyéb "járulékos kosz", akit ki fog feltakarítani? És abba az ágyba fekszem le utána, amit összevéreztem stb.??

     

    Baromi háklis vagyok a higiéniára és tudom magamról, hogy az életbe többet nem tudnék abba az ágyba belefeküdni.

    előzmény:
    eda-1952 (39)
    2010-11-25  13:27

Címlap

top