Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2004 végi babaprojekt

fló
Létrehozva: 2004. november 4. 10:35
Sziasztok!

Olyanokkal szeretnék beszélgetni, akik 2004. novemberétől vagy decemberétől próbálkoznak élesben és akikkel együtt élhetnénk át lépésről lépésre a várakozás örömteli pillanatait. Tudom, hogy sok hasonló fórum van már, de ők jóval előrébb járnak a témában.
Mi most novembertől próbálkozunk!! És ti?
  1. 2010. szeptember 10. 13:5088776.

    Sziasztok

     

    Gabi Gratulálok Kata babához. Gyönyörű!

    Ismerem a kézzel tágítást,tudom mit éreztél! Ez a cukros víz szajkózása meg......Izraelben nem itatnak velük ilyet. S igenis cicire kell tenni a babát!!!!! Ha van tej ha nincs!.........majd lesz. Idióták!!!!

     

    Misinek Őszinte részvétem

     

    Láttam Liviéknél tolvaj járt az éjjel,és elvitte a vizipipájukat.

     

    Szilvi csodás a fotó!

     

    Örülök hogy jól sikerült a kirándulásotok! Talán majd egyszer én is eljutok......

    Nálunk minden oké. Yarden fiam ad okot egy kis aggodalomra. Csak úgy tépi a haját,persze fáj neki és sír hozzá. Sőt ordít. Utána harapja a csuklóját. És ezt csinálja mindenkivel aki a közelébe kerül. Tomernak úgy megy neki,hogy az már félelmetes. A szemét kitudná kaparni 

     

    Szerintetek????? Doki eset a gyerek???? vagy kinövi???? 

    előzmény:
    duckylion (88769)
    2010-09-03  07:59
  2. 2010. szeptember 6. 20:5188775.

    Sziasztok!

     

    Sendi, nagyon szépen köszi a köszöntést!

     

    Fogadjátok őszinte részvétem a Misi apukája miatt!

     

     

    Gabi, nagyon felháborító, amit a csecsemősök mondtak! Méghogy ne szoptass, úgysincs tejed??!! Ezek hol tanulták a szakmát??!!

     

    Nórinál nekem éjjel 1-kor folyt el a magzatvizem, és reggel 7-ig teljesen békénhagytak. Igaz, nem voltak fájásaim, de oxitocint csak 7-kor adtak, mikor megjött a doki. Addig sétálgattunk.

     

    Fúúú, a kézzel tágítás tudom milyen borzalmas!

     

    Elhiszem, hogy csalódott voltál! Érdekes, a kismama újságok, honlapok mind a szüléstervet nyomatják, tervezd meg, írd le, add oda az orvosnak....hááát, szerintem egyrészt a doki körberöhögne a rózsaszín ábrándos kis szülésterveinkkel....másrészt látható, hogy milyen nagyüzemben, futószalagon megy minden. Tágítás, repesztés, oxitocin....akkor is, ha egyébként nem indokolt! Ez olyan szomorú!  Máténak is azért kellett aznap megszületnie, mert akkor volt ügyeletes a doki. Szerintem semmi más nem indokolta nálam a tágítást!

     

    De sebaj, fő, hogy végül minden jól alakult, és itt ez a gyönyörű Kata baba! Még egyszer gratulálok hozzá!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  3. 2010. szeptember 4. 13:5988774.

    Sziasztok!

     

    Félig-meddig gyógyultak, de még nem kezdjük az ovit. felesleges lenne őket (meg nem is lehet) így belevágni a beszoktatásba. Fizikai terhelésre még köhécselnek, így egy kiadós sírás nem biztos, h jót tenne most nekik. Na meg amúgy is, ha teljesen egészségesen adja őket oviba, 1 hét múlva úgyis lebetegednek :-( Úgyhogy még erősödnek 1 hétig, aztán majd meglátom...

     

    Após miatt részvétem! :(

     

    Gabi: Háááát, nem lányregénybe illő amit írtál. Várhattak volna még tényleg...de hát Kata itt van épen, egészségesen és már csak ez számít!

     

     

    előzmény:
    sendi (88768)
    2010-09-02  16:35
  4. 2010. szeptember 3. 13:4088773.

    Hűűű de szép.....! :-))))

     

    Na, innen, ilyenkor még nem láttam élőben...

    előzmény:
    szilvie (88772)
    2010-09-03  10:42
  5. 2010. szeptember 3. 10:4288772.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  6. 2010. szeptember 3. 09:3788771.

    Sendi, köszi a kérdést, megy Roli úszni, most beírattam K-CS-re, aztán, ha nem jó, akkor talán át tud majd menni a H-Sz-i csoportba... Nem tudom, hogy hogyan lenne jobb...

    Nekem akarom nagyon sűrűre a hetet, de lehet, hogy az lesz így....

     

    Részvétem apósod miatt. :-( Misi hogy bírja?

     

    Gabi, ez nagyon gáz...... Hol szültél? Nem értem, hogy mi a túrónak kell siettetni a dolgokat! Én 2 ujjnyi méhszájal vígan rohangáltam még 2 hétig, senki nem mondta, hogy húha, szülini kell! Jó, mondjuk nem voltak fájások....

    Meg a ez a kézzel tágítás is... minek?? Főleg, ha ennyire fáj.... jézusom.....

    A csecsemősök is..... hogy lehet ilyet mondani, hogy minek szoptass, mikor úgysincs semmi még???? Ezek hülyék, már bocsánat.... Simán elviselted volna még az 5 meg 3 perceseket, ha békén hagynak, nem? Mindegy, fő, hogy Kata teljesen rendben és egészségesen bújt ki, és hogy megúsztad a császárt is. :-)

     

    Ja, még mindig itt van nálunk az a rózsaszín kötött polár sapi, nem fog kelleni Katának?? Visszaadnám! :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  7. 2010. szeptember 3. 08:0088770.

     

    A következő vizsgálatnál azonban nem volt időnk erre, mert egy pillanat alatt megrepesztette a burkot a szülésznő és a víz szivárogni kezdett.  

    És persze megint tágított kézzel, ami még jobban fájt, mint korábban, itt volt már negyed 1.

    A repesztés után újabb séta, 3 ujjnyiig tágult is tovább kb egy óra alatt. ekkora ért oda a helyettes doki. Őt se éreztem túl türelmes tipusnak, oxitocin mellett döntöttek.

    Krdeztem, hogy miért kell erre azzal érveltek, hogy mivel már nincs víz, igy már nagy a fertőzés veszély, minél előbb ki kellene jönnie a babának. Mérges voltam, mert hisz lenne még víz, ha nem folyatja el a szülésznő. És egyébként is sokaknak folyik el előbb a víz, és attól még nem kell egy óra múlva már kibújnia a babának.

    Az oxitocin bekötése után ctg-re raktak, a fájások kb, 3x olyan erősek lettek, de szerencsére nen kellett feködnöm, ezt kb egy órán át bírtam is, de a fájások már egymást érték és kezdtem nagyon kimerülni, megvizsgáltak és ezután nem tudtam újra felállni. 2- 1 percenknt jöttek a fájások, de a szűnetekben így is elaludtam,olyan fáradt voltam már, már az járt a fejemben, hogy hozzák azt a szikét és kapják ki ezt a gyereket, mert ki fogok purcani. Pedig épp ésszel semmitől sem odzkodtam jobban, mint hogy a sűrgetés miatt császár lesz a vége.

    Bálintnak szóltam, hogy álljunk fel újra, így még volt néhány fájás, és jött a szülésznő, újra megvizsgált és legnagyobb meglepetésemre, azt mondta kezdhetünk nyomni, pillanatok alatt szétkapták az ágyat, átrendeztek mindent úgy, hogy fgadóképes legyen a babára. És  el is kezdődtek a tolófájások, nem tudom mennyi volt összesen, nem voltam teljesen magamnál,mikor nem kellett nyomni csak tűrni a fájást, hogy Kata jöjjön még lejebb, egyszerűen besokaltam és nem is tudtam semmilyen légzásre figyelni, csak azt mondogattam, hogy ez nem fog menni.

    A vérszegénység miatt próbáltak törekedni rá, hogy ne legyen vágás repedés, mert félő volt, hogy bármilyen + vérveszteség esetén vért kell kapnom.

    Emiatt sokszor abba kellett hagynom a nyomást a tolófájások közben, de végül  Kata vágás, repedés nélkül megszületett. 3/4 6-kor. Csupa magzatmáz volt ( Alizon a túlhordás miatt egy pici se volt). 

     

     Köldökzsinorostul cicizett egy picit, majd Bálint elvágta a zsinort és Katát ott a szobában lemérték, megvizsgálták, picit a vért letörölték róla, majd felöltöztették, ezt csak onnan tudom, mert Bálint felvette.

    Nekem közben még meg kellett szülnöm a méhlepényt, az se volt könnyű, de utána a méhben való kotorászás, hát az megint szörnyű volt. Rettegtem, hogy mikor kezd el varrni, de aztán úgy döntöttek, hogy azt az egy pici repedést felesleges lenne összevarni, annyira kicsi. 


    Két órát voltunk összebújva a szülszobán még 3-asban próbált cicizni is már, jött egy pici előtej is, utána vitték őt az újszülöttekhez, engem pedig a kórterembe.

    1 ágyas szobában voltam, mert szerettem volna, hogy Aliz bejöhessen hozzám, és ez csak ott volt lehetséges.

    Nem tudom hogy ennek köszönhetően-e. de a csecsemősők nem voltak túl kedvesek. Katát mindig csak W-s babának hívták, nem segítettek semmiben, és igazából ránk se néztek. Napjában 2x kellett levinnem őt egyszer, hogy megvizsgálják, egyszer fürdetésre. Mindig mikor beadtam mondtam, hogy ne adjanak neki semmit, de így is volt, hogy ott volt mellette a cukrosvízes üveg, és biztos, hogy kapott is belőle.

     

    Lehet, hogy én voltam csak túl háklis, de az István szoptatáspárti hozzáállása után, nekem nagyon nem volt szimpi ez a rendszer. Az első két nap még mondták is a csecsemősők, hogy mindek rakom mellre, úgy sincs benne még semmi... és szinte súlykolták, hogy cukrosvíz nélkül éhen fog halni a gyerek.

    Azon is meglepódtek, hogy éjszakára nem vittem vissza nekik.

     

    Azóta sokszor gondolkodtam rajta, hogy nem kellett volna még bemenni a kórházba, és akkor lehet még napokat, heteket maradt volna benn Kata és jött volna könnyebben, mikor ő akar... Persze most már kár rajta gondolkodni, a lényeg, hogy itt van velünk.

     

    Teszek is róla egy friss fotót, amin vigyorog teli szájjal:  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  8. 2010. szeptember 3. 07:5988769.

    Sziasztok, 

     

    Látom nagyon jól sikerült a hétvági tali! Örülök, hogy jól éreztéttek magatok, mondjuk nem csodálom!

     

    Sendi, köszönöm! Pont most akartam leírni a szülést, már napok óta készülök rá.

     

    Szóval:

     

    A szülés előtti szombaton tartottuk Aliz szülinapi buliját, sok bölcsöéd gyerköc, szomszéd gyerekek, barátok, volt vagy 20 gyerek. Ugráltam elég sokat, de nem volt vészes. Estére mégis kutyául fájt a lábam. Volt rajta egy kb. ujjnyi pukli, olyan mint egy egy szúnyogcsípés, de hosszukás.

    vasárnap is nagyon fájt, ezért elhataroztam, hogy másnap elmegyek dokihoz vele, bár gyanakortam, hogy valami csípés lehet.

    Hétfőn háziorvos, sikított a lábamtól, szerinte trombózis, ami ugye hlálos is lehet, ha a vérrög továbbvándorol. azonnal lefektettek , hívták  a mentőt, nagyon megijedtem, nem is magam miatt, hanem Kata miatt. 
    Kórházban azonnal nagylabor, egy órán keresztül uh-zták a lábam, de nem találtak semmit. Mivel a véremben valami toxin szint volt emelkedett, rovarcsípsnek ítélték. 
    A kórházból kiengedtek írány a nőgyógyász, akihez egyébként is mennem kellett volna aznap.

    Az orvosom szabin, volt így a helyettese volt a rendelőjében.vMegvizsgált méhszáj egy ujjnyi volt... mondta, hogy szerinte max. egy hét. 
    Utána ctg, ami már mutatott fájásokat,én még akkor nem nagyon éreztem. Elindultam Bálinthoz az Astoriára, a metron már kb. 10 percenként jöttek a fájások.
    Találkoztunk Bálinttal, aki közben elment Alizért.  

    Hazafelé egyre gyakrabban érkeztek a fájások, már 5 perceseknél jártunk. Felhívtam barátnőmet, hogy átvisszük Alizt, ha nem is szülünk, akkor se lása, hogy szenvdek.

    Hazamentünk összdobáltam a kórházi cuccot, mert még csak egy kupacban volt, nem volt táskában. Ekkor volt fél hét körül. 

    Elmentünk még Százhalombattára az utolsó vérvételes eredményeimért, mert a vérszegénység miatt kérte a dokim, hogy legyen nálam az utolsó a szüléskor. 

    Bementünk a városba és a Kálvinnál leraktuk az autót , sétáltunk a környéken egy órát, közben már rendszeres 5 percesek lettek a fájások, beültünk, ittunk két limonádét az Építészpince nevű kávézóban, azok kényelmetlen székek, még a fájásokat is feledtették velem :-)

    fél tíz körül felhívtam a szülésznőt,  mert akkor már 3 percesek voltak a fájások. 

    Azt mondta mindenképpen menjünk be a kórházba, én szívem szerint még húztam volna dolgot, mert nem éreztem valahogy igazán szülősnek a dolgot...

    Viszont hazaindulni is féltem, mert mégiscsak messze van a kórház.

    Bementünk, megvizsgáltak a  méhszáj még mindig csak bő egy ujjnyi volt, akkor megijedtem, hogy ez így hosszú menet lesz és reméltem, hogy egy ctg után esetleg még haza is küldenek, hogy ez még nem az. (Aliznál 3 perceseknél már 4 ujjnyi volt a méhszáj). 
    Ctg-re raktak és  monták, hogy hívják  a szülésznőm, nem örültem neki, mert egyre jobban éreztem, hogy ha bejön, akkor már mindenképpen szülni kell, mégha még le is állnának a fájások.

    Nem álltak le, de kezdtek rendszertelenek lenni, így is elég kellemetlen volt, hogy míg meg nem jött a fogadott szülésznőm ott kellett feküdnöm.

    A szülésznőm egyből intézkedett, hogy kerüljünk át szülőszobára ott aztán bedurvult és elkezdett kézzel tágítani, iszonyatosan fájt. Kérdeztem tőle, hogy szerinte ez már biztisan a szülés-e, erre azt mondta, hogy hát igen és ha elérjük a2 ujjnyit akkor megrepeszti a burkot.

    Kimentünk sétálni a szülőszobák folyósolyára sétálni, itt mondtam Bálintnak, hogy meg kellene mondani, hogy így mi nem akarjuk szeretnénk megvárni míg egyértelműen magától elindul kifelé a baba. Bálint nem igazán hajlott erre, az aznapi izgalmak után ő is úgy volt vele, hogy inkább legyen már kinn a baba. Végül megbeszéltük, hogy ha a következő vizsgálatig se változik a méhszáj, akkor megmondjuk, hogy ne eröltessük. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  9. 2010. szeptember 2. 16:3588768.

    Ezek jó hírek ...

     

    Úszással kapcsolatban hogy döntöttél?

    Ma hívott Anna egyik csoporttársának (jó barátnőjének) anyukája, hogy szervezne csoportot, akik eljárnának úszni az Aquaworldbe, 1500,- Ft/alkalom. Holnapig kell választ adnom. Annának nem sok kedve van hozzá.

     

    Dorcsi! Elkezdtétek az ovit?

     

    Szeptemberre már két szülinapi meghívónk van, kész anyagi csőd.

    Írtam, hogy mi Annának névnapi bulit tartottunk. 19 gyerek volt + a szülők. Jól sikerült. 

     

    Én csak hétfőtől viszem Annát, a héten még szabadságon van 

     

    Sajnos tegnap meghalt apósom, hétfőn temetés :-(

     Beteg volt már régóta, számítottunk rá, 77 éves lett volna a jövő hónapban.

     

    Lillának elindult az utolsó előtti foga.

     

    Kiviszem őket egy kicsit a kertbe, mert nem bírnak magukkal. Meg ki tudja holnap megint milyen idő lesz. Tegnap befűtöttünk brrrr

     

    Gabi: láttam a képeket az iwiw-en, édesek a gyerekek. Én még mindig várom a szüléstörténetet. 

    előzmény:
    bezsu (88767)
    2010-09-02  13:23
  10. 2010. szeptember 2. 13:2388767.

    Na ja.... :-DD

     

    De én ezt a poént már láttam máshol is.

     

    Ovi még mindig tetszik Rolinak, bár bánatos volt, hogy nem aludhat ott. Ma már a kis barátnője jött, örült neki nagyon, ők mesélték, hogy egyszer sírt Roli, mert nem találta Alidát. :-) Édesek.

     

    Martinnal is minden OK, úgy tűnik beindul az élet lassan.....

    előzmény:
    sendi (88766)
    2010-09-02  09:59
  11. 2010. szeptember 2. 09:5988766.

    Ezt akár mi is fotózhattuk volna 

     

    Ne tűnjetek el!!! Hahóóóó 

    előzmény:
    szilvie (88765)
    2010-09-01  19:31
  12. 2010. szeptember 1. 19:3188765.
  13. 2010. augusztus 31. 10:2288764.
    Dorcsi: hogy vannak a gyerekek? Tudjátok kezdeni az ovit? Kiváncsi leszek az első napok benyomásaira, mindenképpen írjál!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  14. 2010. augusztus 31. 10:2088763.

    Sziasztok!

     

    Jelentkezem én is :-)

     

    Boldog születésnapot kívánunk tegnapra Livi Mátéjának, E-ditnek és apukámnak.

    Hétvégén pedig Kinga lányai ünnapeltek, Isten éltesse őket is sokáig!

     

    Beus neked mégegyszer sok boldog névnapot!

     

    Én is szuper jól éreztem magam vasárnap, bár a dobos torta lehetett volna finomabb, de ez semmit nem von le a nap értékéből.

    Esztergom csodálatos kis város, a kaja fenomenális volt. Fürcsi után tényleg meg bírtam volna enni még egy adagot.

     

    Szilvi: ne búslakodj a gép miatt. Nekem eszembe jutott, hátha csak elemet kellene venni, de mivel mondtad, hogy  most bontottad ki ... 

    Tanulság: legközelebb előre egyeztetjük és legalább két fényképezőt viszünk.

     

    Anna másnap közölte, hogy máskor is elmehetek nyugodtan, de Lilla altatás előtt nagyon sírt. Misi ebéd után - anyuéknál ettek - hazahozta őket, merthogy ő majd megbírkózik az altatással. 

    Na igen, de a kicsi közölte vele, hogy énekeljen neki és nem is akármit, hanem a "Doktor uramat", apa mondta, hogy ő csak Icipici házikót tud. De az nem volt ám jó, így Lillát visszavitte anyuhoz. Addigra azonban (fél 3) olyan fáradt volt, hogy alig bírta elaltatni.

    De ezenkívül semmi extra nem volt.

     

    Várom a következő programot, tényleg jó lenne rendszeressé tenni a kirándulásokat. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  15. 2010. augusztus 30. 21:4288762.

    :-DDDDD Akkor lebegve löbögtetek vagy löbögve lebegtetek? :-DDD

     

    Biztos vagyok benne, h jó kis nap volt! És ne tagadjátok majd ki esett a szemetek az izomagyú láttán :-DDD Ezt a szerencsétlent... :-D

    Vgül a szamos cuki...na lányok, egy szót se tavaszig! ;)

     

    Pussz

    előzmény:
    szilvie (88759)
    2010-08-30  16:40
  16. 2010. augusztus 30. 21:3088761.

    Ja igen és a pezsgőmedencében egy pasi is volt, aki fürdőgatyesz nélkül és hasonfekve löbögtette a löbögtetnivalóját :-)

    Aztán ahogy bement a hat fürdőruhás csajszi, ő jobbnak látta távozni :-)

    előzmény:
    bezsu (88760)
    2010-08-30  21:28
  17. 2010. augusztus 30. 21:2888760.

    "jól löbögtette a löbögő dolgainkat"

     

    :-DD Na, ezen jót röhögtem....!!

     

    De tényleg így volt, szuper volt, csajok legközelebb lehet csatlakozni, felmerült még pár ötlet amúgy.... azt majd később. :-)

     

    Ma voltunk az új oviban, enyhén szólva kaotikus a helyzet még (konkrétan nincsenek még meg az új bútorok a csoportszobákba, így semmi sincs még berendezve), így nem tudom, mi lesz szerdán, de megyünk, és elkezdjük. Rolinak tetszett, az óvónénik is nagyon aranyosak, helyesek voltak, remélem, a többi dolog is szép lassan összejön majd.

    előzmény:
    szilvie (88759)
    2010-08-30  16:40
  18. 2010. augusztus 30. 16:4088759.

    Basszus, tökre sajnálom a lüke szappantartómat, semmi baja, csak a fóliából frissen kivett ceruzalemek voltak szarok :-(

     

    NADE! Nagyon jó nap volt, örültem nektek lányok. Beszámolok kicsit bővebben. 

     

    Ott volt Beus a barátnőjével, Bezsu, Sendi, én éééééés eljött Livi is! :-)

    Először még Livi nélkül felmásztunk az esztergomi bazilikához, benéztünk a misére, majd négyszáz-akárhány lépcsőfokon felmásztunk a kupolába. Kívül körbe lehet sétálni az egész kupolát, egy embernyi deszkapalló (na meg korlát) van. Csúcs volt a kilátás, egész Esztergomot és Párkányt látni, és csodaszép tejszínhab-felhők voltak. Mikor leértünk, telefontált Livi, hogy ott van a fürdő parkolójában. Nagyon örültünk neki, mert előző este még csak 60% volt, hogy jön, de a családtagjai szépen fokozatosan feltornászták ezt a számot, így reggelre már 90%-on állt a mutató :-)

     

    Összetalálkozunk és beültünk a fürdő közelében levő Mediterraneo étterembe. Jó kis étlap volt, nehéz volt a választás. Nem alkoholizáltunk és nem is édességeztünk, de jól belakmároztunk (mi Beussal sült malacot káposztával és knédlivel, hát volt mit leszaunázni utána).

     

    14 óra körül mentünk át a fürdőbe. A zsivalyos élményrészbe nem mentünk, hanem egy emelettel feljebb az öltözők szintjén van a wellnes-részleg. A pezsgőmedencébe még fürdőruhába mentünk (de elég hideg volt a vize, viszont jól löbögtette a löbögő dolgainkat). Utána ledobtuk a fürdőruhát, betekertük magunkat fehér leplekbe és mentünk a női Rózsa-szaunába. Isteni illat volt, félhomány és lágy zene. Utána voltunk a gőzben, sétáltunk a lekerekített kavicsokon hideg vízben (Kneipp-kúra), ittunk az ásványvíz-adagolóból, kentük magunkra a darált jeget.Négy órakor kezdődött a vitaminos szauna-show a finn szaunában. Beültünk vagy tizenöten, kitettek egy táblát, hogy más ne lépjen be és a szanuamester csaj elkezdte a ceremóniát.

     

    Muskotályzsályás olajat öntött a kövekre, aztán egy nagy lepellel jól elkezdte kavarni a levegőt, mindenki felé suhintott párat (ettől olyan forró lett a bőrünk, hogy nekem libabőrös lett). Pár perc után picit megnyitotta az ajtót és hozott két nagy tálca gyümölcsöt (naracs, barack, banán, sárgadinnye..stb). Utána megismétlődött a törölközővel való hadonászás, de itt már kezdtünk kifelé szállingózni. Azt hiszem Sendi végig bírta. A pihenőben kiterültünk a pihenőágyakra szép sorban és próbáltuk visszanyerni a szívritmusunkat. Közben a Beus által említett izmos Mentalista-mosolyú magán-show-t tartott nekünk, tényleg direkt úgy mosdott meg a jégkásával, hogy tuti mindenki jól megcsodálhassa.

    Fél 5 felé elmentek Beusék és Livi, mi Bezsuval és Sendivel még maradtunk, de a csokoládés keneszölésre a gőzfürdőben már nem  neveztünk be.

    Voltunk még a fényszanuában és a nőiben, aztán megbeszéltük, hogy habár magunkra nem kennénk most csokit, de belsőleg ránk férne, ezért felöltüztünk és elmentünk még a Szamos cukiba. Sendi dobostortázott, mi Bezsuval somlóiztunk (fagyival). Hét óra előtt indultunk haza valamivel, szuper nap volt! :-)
    előzmény:
    Beuska81 (88758)
    2010-08-29  20:45
  19. 2010. augusztus 29. 20:4588758.

    JA az étteremben voltak gyerekek, de lehet csúnyán néztem rájuk, mert nagyon jól viselkedtek.

    A szaunában csak halkan szűrődött át az élményfürdő zsivaja. Szóval tök nyugis volt, jó zenék mentek a szaunában.

    előzmény:
    dorcsi76 (88755)
    2010-08-29  12:33
  20. 2010. augusztus 29. 20:4488757.

    Szerintem nálunk mire meglesz a konténerovi pont lejár majd a szabim, szóval pihi nélkül megyek majd dolgozni. De ez az én formám, már hozzászoktam.

    Azt mondta Tibi, hogy ma elbicajoztak az ovihoz és már a parkoló viacolor-ját felszedték (tavaly tették le), szóval a helyét már csinálják a konténereknek. Kiváncsi leszek...

     

    Beninél már vagy 2 hónapja teljesen pelusmentes, viszont teljesen stresszel a kakálásnál. Amikor jönne ki tiszta pánikot kap, nem tudom miért csinálja. Tartogatja, amikor kijönne visszatartja és lepattan a wc-ről. Aztán vagy 50-szer ráül- feláll és nagy neheze sikerül. Remélem kinövi, nem tudom hogy miért van ez nála. 

    előzmény:
    dorcsi76 (88755)
    2010-08-29  12:33
  21. 2010. augusztus 29. 20:3988756.

    Sziasztok!

     

    Köszönöm Dorcsi! Kár, hogy nem jöttél! Szuper volt! Felmentünk a bazilika kupolájához is, négyszázvalahány lépcső felfelé, szóval volt alakformálás is. 

    Aztán találtunk egy jó kis éttermet, jól bekajáltunk, majd irány a szaunák világa. Tényleg nudi volt, de csak nudlikat láttunk, azt viszont minden formában, fazonban és méretben. A lányok mind bebugyolálták magukat a lepedővel, ahogy mi is tettük. Volt egy izmos srác, az csak azt nézte, hogy ki nézi és a végén a szaunashow után odaállt ahol jól ráláttunk és dörcsölgette az izmos testés a jéggel. Szánalmasan vicces volt.

    Szóval ilyenekről maradtatok le. De van egy jó hírem, meg lesz ismételve!

     

    Sajnos Szilvi jövetele miatt mindenki otthonhagyta a fényképezőjét, az ő "szappantartója" meg nem működött. 

     

    Rég volt ilyen jó névnapom, köszönöm lányok!

    előzmény:
    dorcsi76 (88755)
    2010-08-29  12:33
  22. 2010. augusztus 29. 12:3388755.

    Sziasztok!

     

    Beus: Boldog névnapot kívánok! Remélem egy csendes helyen ejtőztök...teljesen megértelek Beus!!!

     

    Nekem szept.6-án mennek oviba, nem kell betölteniük a 3 évet. Aki dec31-ig betölti az elvileg kezdhet szept-ben. Most betegek, úgyh majd meglátuk meggyógyulnak-e addig, ha nem akkor majd mennek, ha rendben lesznek. Már a nappali alváshoz sem kapnak pellust, úgyh az elvi akadályok elgördültek, már csak a lelkiekkel kell megküzdenünk.

     

    Én a szabik után megyek majd vissza dolgozni...ez olyan február közepén lesz. Így átvészeljük a telet úgy, h itthon vagyok, ha betegek lennének. Na meg lesz végre egy karácsonyom amire úgy igazán tudok majd készülni :-)

     

     

     

    előzmény:
    Beuska81 (88751)
    2010-08-28  16:24
  23. 2010. augusztus 28. 22:2788754.

    Bezsu és többiek, végül nem tudom ki kinek telefonált és mindenki tud-e mindent, ezért beírom, hogy holnap fél10-körül találkozunk az esztergomi  fürdő parkolójában!

    Aki zugolvasó és meg akar lepni minket csak tessék, lehet jönni!!! :-)

    előzmény:
    bezsu (88753)
    2010-08-28  21:29
  24. 2010. augusztus 28. 21:2988753.
    Szia! Te ki vagy?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
    2010-08-28  17:12
  25. 2010. augusztus 28. 16:2788752.

    Egyszer amikor elszabadultam itthonról néhány órára, elmentünk a barátnőmmel kávézni egy csendes félhomályban úszó kávézóba. Mire kezdtem elengedni magam berobbant "Józsika" a 3 tesójával és a szüleivel. Kb. még 5 percig bírtam. Mindegyik ordított, hogy milyen sütit akar enni, a szülők is velük, de azért nem igyekeztek a kávézással. Nem is értem hogy lehet ilyen helyre gyerekkel menni... A barátnőmet annyira nem zavarta(neki nincs gyereke), de engem igen, nagyon.

     

     

    előzmény:
    dorcsi76 (88750)
    2010-08-28  15:13

Címlap

top