Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kötni, horgolni tanulnék

Ariaden
Létrehozva: 2010. október 1. 21:43

Sziasztok!

 

Már nagyon régen szeretnék megtanulni kötni és horgolni. Sajnos, még egyáltalán nem tudok, valamint sportszerű nehezítésként balkezes vagyok. Állítólag jó a kézügyességem, de nincs olyan ismerősöm, aki meg tudna tanítani. Helyileg Gárdony, Velence, Székesfehérvár érdekelne. Valaki, aki türelmes, természetesen nem ingyen. Már fontolgattam, hogy bemegyek a helyi nyugdíjas klubba, de még megpróbálom itt. Hetente egy óra is elég, ha tudom gyakorolni a tanultakat! Várom a tanácsokat, ötleteket, információkat! Köszönöm!

  1. 2010. október 2. 21:0117.

    Igen az tenyleg vicces h szinte mindenkinek mashogy esik kezre a tü En sem ugy fogom ahogy videon mutatjak, pedig lehet ugy gyorsabb lennek... ki tudja?

     

    Szerintem ha en tudnek vakon böködni akkor meg almomban is horgolnek

    előzmény:
    bigacsiga2 (15)
    2010-10-02  15:24
  2. 2010. október 2. 15:2716.

    Oh, nagyon klassz ez is... visszajötttek a régi szép emlékek, 

    már nagyon régen csak porosodnak a kötőtűim... 

     

     

    előzmény:
    anake (14)
    2010-10-02  15:24
  3. 2010. október 2. 15:2415.

    Olyan érdekes, amikor külföldi nők kezébe látok kötőtűt vagy horgolótűt, ők egész másképpen fogják, mint amit ahogy én itt magyaror. tanultam. 

     

    Az első linkben is tök furán áll a nő kezében a horgolótű, ugyanakkor meg tök ligikus, hogy úgy is lehet fogni.

     

    Azt bírommég, amikor ülnek, mint a verebek dumcsiznak, közben meg villámgyorsan böködnek...  

    előzmény:
    maralma (7)
    2010-10-01  22:37
  4. 2010. október 2. 15:2414.

    szia

     

    aha mama   csinál kötösulit ha gondolod aztis megnézheted, igaz webes de érthetöen mutat mindent

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750922 (0)
     
  5. 2010. október 2. 14:5112.
    Szia, ha nem vagy nagyon eldugott helyen, ahol nincs konyvtar, akkor azt ajanlom, menj be, es kolcsonozz ki egy jo konyvet, kotes horgols cimmel, vagy hasonlo, ha nem talalod  akonyvtraos segit, es vagj bele, szerintem estree mar menni fog a kotes sima es forditott!:) Ez az alap, a tobbi erre epul es adja magat! Arra figyelj csak, hogy csereld fel a dolgojat, vagyis jobb helyett bal, mert gondolom neked ez a lenyeg.) ugyesen! Sok sikert!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750922 (0)
     
  6. 2010. október 2. 11:3411.
    Próbáld meg itt...képekkel illusztrálva van horgoló suli...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750922 (0)
     
  7. 2010. október 2. 08:5910.

    Én idős nénitől tanultam meg. Kb. úgy ahogy te eltervezted, hogy bemész a nyugdíjas klubba, csak ő jött be hozzám más ügyből segítséget kérni és amíg vártunk a választelefonra, addig beszélgettem vele.

     

    Türelemmel, viccekkel, sok sütivel tanított meg (én világéletemben bénának gondoltam magam horgoláshoz).

     

    Ismerek olyan balkezest, aki egy maga könyvből tanult meg kitartó munkával kötni, és ismerek olyan balkezest is, aki jobb kezével köt, pedig minden mást ballal csinál.

     

    Akár kézműves vásárra is kimehetsz, és ott is kereshetsz tanítót, örülni fognak az ilyen kéréseknek! Sok szerencsét!

    előzmény:
    Ariaden (1)
    2010-10-01  21:43
  8. 2010. október 1. 23:239.

    Ugyanazok a minták állnak rendelkezésre a balkezeseknek is, mert a látott mintát ők alapból lefordítják balra. Én is balkezes vagyok, anyu nagy nehezen meg tudta tanítani az alapokat, de egy családi ismerős néni foglalkozott velem tovább. Nem sokat, nem kell órákig tanítani a kötést! És nekem valahogy jobban is tetszett a kötés bal kézzel, rendezettebb volt, a fonal sem bolyongott el, mint anyunál, aki jobbkezes.

    Horgolni nem tudok, de szeretnék én is megtanulni. Én jó ötletnek tartom a videón keresztül  tanulást, meg is fogom próbálni.

    Ariaden, biztos menni fog neked is!

    előzmény:
    Annata (5)
    2010-10-01  22:04
  9. 2010. október 1. 22:458.

    Biztos, hogy meg tudok tanulni jobb kézzel is, egy nyári munka keretében egy bonyolult varrásmintát is csak jobb kézzel varrhattam és két nap alatt megtanultam.

    Igaziból viszont tapasztalati tanuló vagyok, látom, leutánzom, tuti a netről nem fogok tudni megtanulni, se könyvből. De ha látom, bármit meg tudok csinálni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750922 (0)
     
  10. 2010. október 1. 22:377.

    Szia!

     

    Bar en nem vagyok balkezes, de nem reg tanultam meg en is horgolni... a youtube-rol.

     

    Pedig könyveket is vettem, de a video tudta csak igazan megmutatni hogy mikor hogy mennek a szalak.

     

    http://www.youtube.com/results?search_query=horgolas&aq=f

     

    http://www.youtube.com/watch?v=hVBnFHGbeK4

     

    Sok sikert es kellemes idö töltest kivanok!

    előzmény:
    Ariaden (1)
    2010-10-01  21:43
  11. 2010. október 1. 22:126.

    HOgyne létezne fordított kötés balosoknak!

     

    Egyébként szerintem nem mindegy, hogy jobbos, vagy bal kezes, hiszen én mint jobbkezes a jobb kezemmel csinálom a mozgások zömét a bal kéz inkább tart.

    De egyszerű megtanítani valakit, nem mellé kell ülni hanem szembe vele egy másik kötőtűvel. Én már tanítottam így. MIndent tükörképben lát így a balkezes.

    előzmény:
    Annata (5)
    2010-10-01  22:04
  12. 2010. október 1. 22:045.
    Ráadásul nem tudom, hogy egyáltalán létezik-e "fordított" kötés balosoknak, de a neten (bárhol) biztos kevesebb mintát találsz belőle. Tanulj meg úgy, mint a jobbosok és millió szebbnél-szebb mintát fogsz találni. Kitartás
    előzmény:
    Ariaden (1)
    2010-10-01  21:43
  13. 2010. október 1. 22:014.

    Szerintem kötésben mindegy, hogy balkezes vagy-e, ismerősöm balkezes, de úgy köt, mint én (jobbos vagyok).

    A kötés-horgolás tanult mozdulatsorra épül, eddig ezeket az "agyad" nem tudta, tehát meg tudja tanulni. Talán egy kicsit ügyetlenebb a jobb kezed és ezért lesznek apróbb nehézségek, de szerintem menni fog.

    előzmény:
    Ariaden (1)
    2010-10-01  21:43
  14. 2010. október 1. 21:593.

    könyvem nekem is van, de kizárólag abból nem ment a tanulás...

    pedig én jobbos vagyok, és a kézügyességem se rossz 

    előzmény:
    Jane!! (2)
    2010-10-01  21:56
  15. 2010. október 1. 21:562.

    nekem volt régen egy nagyon jó könyvem a kötésről, sok mindent megtanultam belőle, igaz az alapokat nem onnan tudtam. de mindenképp érdemes venned egy könyvet sztem.

    a lányom is balkezes és mondta már, hogy tanítsam meg kötni, hát nem nagyon tudom, hogy kezdhetnék hozzá

    előzmény:
    Ariaden (1)
    2010-10-01  21:43

Címlap

top