Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Médiahasználati szokások

tokolyigabriella@gmail.com
Létrehozva: 2017. szeptember 28. 12:34

Sziasztok! Arra lennék kíváncsi, hogy a mai, Internet uralta világban mennyire vannak még jelen a hagyományosabb médiumok, mint a tévé, újság, rádió. Ti mennyit szoktatok netezni és mire használjátok? nyilván ez korosztálytól is függ, de kíváncsi lennék. :)

  1. 2020. november 26. 07:3910.

    Mire hasznalom a Netet ?
    Olvasom a hireket . Tobb iranybol , hogy sajat magam alkothassak szajamizu velemenyt...
    A Google pedig a jobaratom...

  2. 2018. július 17. 14:089.

    Én azt veszem észre, hogy a korosztályomban (30 év körüliek) már szinte senki nem használja a hagyományos médiumokat, mindent kiütött az internet. Sorozatok, filmek interneten is nézhetőek, híreket hírportálokon olvasok stb.

  3. 2018. május 14. 05:018.

    Ha magyarázat szükséges,akkor az a vélemányem hogy a 150 éves műsorokat amit már láttunk 52x,nem érdemes megnézni ötvenharmadszor.Rövidebben pedig,igen nézem a TV-t,de csak akkor amikor ki van kapcsolva.


    A zenét nagyon sokat hallgatom,kocsiban hosszabb uton különösen.


    Hmmm...híreknek becézett dolgokról pedig az a véleményem,hogy aki nem olvas ujságot,az tájékozatlan.Aki olvas,az pedig a végtelenségig félre van vezetve.

  4. 2017. szeptember 28. 23:597.

    Rádiót csak az autóban hallgatok, munkába menet.

    előzmény:
    Dnanga1 (6)
    2017-09-28  23:58
  5. 2017. szeptember 28. 23:586.

    61 éves vagyok. Tévét csak este nézek, lefekvés után. Inkább vígjátékokat, vagy ismeretterjesztő csatornákat. A sorozatokat nem szeretem, mert mire újra oda jutok, hogy megnézzem a következő részt, általában már nem tudom követni a cselekményt. A netet kikapcsolódásra használom, kapcsolattartásra, tájékozódásra, bankügyeket is itt intézem, néha a yutube-on keresek egy egy filmet, de nem ritka, hogy éppen Pavarottit van kedvem hallgatni. Olvasni inkább könyvet szoktam, igen tudom, hogy drága, de könyvbarát munkatársakkal dolgozom, ha valamelyikünk vesz  egyet, akkor az körbejár. Éppen most nekem is két nemrégen vásárolt könyvem forog "közkézen", és nálam is van egy másik ember könyve.

  6. 2017. szeptember 28. 20:545.

    33 vagyok, férjem 36 (ja azt kifelejtettem, hogy ő néha szokott tudományos ismeretterjesztő műsorokat nézni tv-ben, de csak ha nagyon ráér, ami mostanában ritkán fordul elő), a gyerek pedig 5. A fiam egyébként youtube-on is szokott meséket nézni, meg zenét is hallgatni, általában ezt ő is jobban szereti, mert ő döntheti el, hogy melyik mese melyik epizódját akarja nézni.


     

    előzmény:
    tokolyigabriella@gmail.com (3)
    2017-09-28  16:16
  7. 2017. szeptember 28. 19:334.

    én 48 vagyok férjem 47 .. jelenleg..már csak a 20 éves lányom lakik itthon..  


    tévét max a  férjem néz.. kizárólag sportcsatornát.. abból is szinte csak akkor ha rally vagy F1. megy. 


    én jelenleg semennyi tévét nem nézek...  pár hétig néztem az ózónt.. de ismételtek ott is  igy ráuntam. (kertévét évek óta nem néztem) . néha filmcsatorna.. ismétlések miatt szintén ráuntam.
    A lányom évek óta nem néz tévét.. ha filmet akar.. net.  mivel egyetemista.. kb állandóan net.. neptun  tananyag... stb.


    a két nagyobb - tudtommal szintén nem néz tévét...  idejük sincs rá


    Egyetlen papiralapú újságot vásárolok meg.. de azt minden héten. A Nők Lapját.. ezt viszont vagy 25 éve. és el is olvasom. 


    Viszont a neten én játszom.. facebook  nlc-   farmerama....youtube .. némi híroldal. 

    előzmény:
    tokolyigabriella@gmail.com (3)
    2017-09-28  16:16
  8. 2017. szeptember 28. 16:163.

    Értelek. :) és megkérdezhetem, hogy hány éves vagy? ez is sokatmondó a témával kapcsolatosan

    előzmény:
    Babyface83 (2)
    2017-09-28  15:48
  9. 2017. szeptember 28. 15:482.

    Szia!


    Mi TV-n általában csak letöltött filmeket nézünk, illetve a gyerek néz rajta néha rajzfilmeket, de van, hogy napokig be sincs kapcsolva. Rádiót csak autóban hallgatunk, és csak olyat, amin zene megy.


    Papír alapú újságot nem nagyon olvasunk.


    Internetet viszont sokat használunk, a munkánkhoz is kell, de szabadidőnkben is sokat használjuk, kapcsolattartásra, tájékozódásra, kikapcsolódásra.

Címlap

top