Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Melegvíz - gyorsan

November5
Létrehozva: 2011. december 7. 19:41

Sziasztok!

 

A kérdésem a következő:

Az átfolyós vízmelegítővel valóban MINDIG és ELEGENDŐ melegvizünk lehetne? A melegen ne 37 C fokos vizet értsetek /tudom, a forró egészségtelen!/, hanem tényleg meleget, olyat, amibe jó felmelegedni egy hosszú nap után.

 

Jelenleg gázboylerrel - gázbojlerrel (kinek melyik változat tetszik) állítunk elő melegvizet. De az esti csúcsidőben bizony kifogy belőle hamar a víz. Nagyméretű, mégis várni kell pár órát mire újra felmelegíti a vizet. Így szinte fürdés van este 6-tól 10h-ig. :(

Kemény a víz nálunk, minden évben vizkövetleníti a szakember a tartályt. Kisebb vagyonért. Tehát emiatt nem /vagy épp ezért/ lehet kevés a melegvizünk, vagy épp nehezen felmelegíthető. 

 

Napközben néha újra melegíti a vizet, pedig akkor csak mosogatásra használjuk leginkább és keveset. Gondolom azért kapcsol ki be, hogy melegen tartsa a vizet.

 

Most gondoltam ki, hogy az átfolyós melegítő megoldhatná a problémát. Kémény kellene hozzá, az nem probléma. De valóban mindig lesz meleg vizünk?

 

Kérlek írjatok tapasztalatokat. Köszönöm!

  1. 2017. Április 10. 09:1419.

    Én most kerültem hasonló helyzetbe, mint anno November5. Egyrészt szupi a fórum, tök jó ötleteket adtatok! Másrészt megosztanám még, hogy mit találtam ezzel kapcsolatban. Ha esetleg valaki szintén naaaaagy vízmelegítő válogatásokban van, ajánlom az alábbi összefoglalót, rengeteget segített: http://www.szerelvenybolt.hu/mi-alapjan-valasszuk-ki-a-viz melegitot . Hajrá lányok, zárkózzunk fel szaki témákban! :)

  2. 2011. december 25. 21:5118.
    asziszem Neked egy kis nyelvtant kell tanulni,,,, majd a tanar megmongya; hogy miert...
    előzmény:
    Nonooo (17)
    2011-12-08  18:23
  3. 2011. december 8. 18:2317.

    Nekem vzátfolyosom van!

    Egy bojler van!!!!!

    DEE egy kis elöny!Ha a fütés a bojlerról megy mint nálunk akkor nem tökéletes a melegviz mindig meleg de van amikor nem forró!

    Én és apa zuhanyzunk és ott észre se lehet venni!

    De a kisfiam Norbi ő mindig kádba fürdik és azt mondgya, hogy néha nem elég forró a víz!

    Dee asziszem nekem bélelt kémény van most lett 2010 ben csinálva szóval bélelt de 1 hónapja vetünk uj bolylert tökéletes csak itt is a melegviz az van amikor csak meleg (de ez nagyon ritka) 

     

    De még az az elönyöm, hogy nekem röktön jön a melegvíz ha mosógatok de álltalában gépbe szoktam de van amit elsönek átmossok akkor a hideget megnyitom mire áttekerem a csapot a melegvizra már ahogy alányulok forró de a mosógatásnál is észreveszed!!!!!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2011. december 8. 16:1516.

    Köszönöm szépen Mindenkinek a segítséget. Sok jó ötletet adtatok és sok mindenre felhívtátok a figyelmem, amire nem is gondoltam még. Már csak egy nagy kád forró fürdővíz lebeg a szemem előtt.

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2011. december 8. 16:1315.

    Szia!

     

    A nagy bojlerrel ilyen gond nincs. Ha fogy a melegvíz belőle, akkor csak a víz hőmérsékleten érzed, hogy hül. Utána lehet állítani keveréssel, de hirtelen hőmérsékletváltozás nincs amikor használjuk.

    Ha nem vagytok sokan a családban, akkor pl 2 főt simán kiszolgál egy nagy bojler, de 5 emberhez már kevés, ha mindenki este akar fürödni. 

    Nagy lutri nem volt a mi bojlerünkkel, az éves karbantartáson kívül más költsége nem volt.

    Illetve... Az elsőt felszerelték. Elkezdték tölteni vízzel. Kb félig volt, amikor kiszakadt a falból és a kádra, csempére, padlólapra zuhant az egész. Még szerencse, hogy a mester épp kávézott a konyhában és nem alatta bütykölt.

    Kaptunk új kádat, csempét, padlólapot a cégtől. Csúsztunk pár hetet a fürdőszobával. A rögzítést cseszték el, mert pár csavarral gondolták felfogatni a monstrumot. Mire a nagygóré közölte, hogy még a falat is átszokták fúrni totál és legalább 4 pánttal kell rögzíteni az egészet a ház falán kívülről. 

    Most már ezt is tudjuk. :) 

    Ha cserén gondolkodtok, akkor ott is lesz kisebb fúrás-faragás. 

     

    előzmény:
    pamutto (14)
    2011-12-08  12:43
  6. 2011. december 8. 12:4314.
    Nekünk átfolyós gázbojlerünk van, és évek óta  töröm a fejem, hog hőtárolósra kéne cserélni. Mert a vízhőfok nagyon is függ a kinti hőmérséklettől. Nálunk is kemény a víz, ezért aztán a férjem évente vízkőteleníteni szokta, kénsavas átmosással. Így is kb 5 évet bír ki egy melegeítő tartály. És néha zuhanyzás közben elmegy a melegvíz, aztán meg, ha kapcsolok rajta, teljesen kihűl, végül forró lesz, míg beáll a kívánt hőfokra. Szóval: egy lutri az egész.. Pl. ezért nem mosogatok folyóvízben, hanem kétmedencés mosogatóban.. (Mármint a nagy edényeket, amelyek nem mennek be a mosogatógépbe..)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849281 (8)
    2011-12-07  20:37
  7. 2011. december 8. 10:2213.

    Ha gáz és víz van, lesz melegvizetek. Mindig. Olyan, amilyenre beállítod.

    De! Gázbekötésnél a kéményt bélelni kell, önmagában már nem elég, hogy "van", és újabban már turbósra. Engedélyeztetni is kell, terv is kell. Ez nem kis költség.

    A víznyomás sem elhanyagolandó - ez a zuhanynál és a csapnál is visszaüthet - , bizonyos nyomásnak meg kell lennie, hogy bekapcsoljon a készülék átfolyáskor.  Ez elvileg állítható, de a szerelők ezt valamiért szeretik mellőzni. Szóval jó szakembert kell keresni, és vele együtt választani készüléket, úgy, hogy ő felmérte nálatok a meglévő körülményeket.

     

    előzmény:
    November5 (1)
    2011-12-07  19:41
  8. 2011. december 8. 10:0312.

    Sziasztok!

     

    Köszönöm a válaszokat. 

     

    Valaki írta a hátulütőjét. Mi volna az?

    Köszönöm a kéményes megjegyzést, rá fogok kérdezni, hogy ami kémény van most az megfelelő-e erre a célra. 

    Mivel földszintes ház és a konyfa, fürdő egymás mellett van, így áramlási gondokkal szerintem nem kellene küzdenünk.

     

    Kemény víz esetén a vízlágyító használata ajánlott. Gondolom ezt a szakember segítségével megoldhatjuk egyben. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. december 8. 07:5911.

    Baromira gazdaságtalan az olyan, de mindig van melegvíz.

    Figyelj rá, hogy mennyi az átfolyási kapacitása. Zuhanyozáshoz 10 liter/perc ajánlatos minimum.

     

     A kemény víz hamar kinyírja a hőcserélőt, szűrő, vízlágyító beszerelése ajánlatos.

    előzmény:
    November5 (1)
    2011-12-07  19:41
  10. 2011. december 8. 07:3510.

    mindig van meleg víz, viszont elég sokat kell várnom rá...

    hogy értsd, a vízmelegítő fent van nálunk, a konyha meg lent, és gondolom végig kell haladnia az egész rendszeren a melegvíznek, mire a csakhoz ér. de egyébként van meleg víz (lehet, hogy csak nálunk van hülyén megoldva) 

    előzmény:
    November5 (1)
    2011-12-07  19:41
  11. Torolt_felhasznalo_849281
    Torolt_felhasznalo_849281
    2011. december 7. 20:459.

     

     Résznál=résznél

     

    ÚJJ= ÚJ    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849281 (8)
    2011-12-07  20:37
  12. Torolt_felhasznalo_849281
    Torolt_felhasznalo_849281
    2011. december 7. 20:378.

    A kémény nem probléma résznál felhívnám a figyelmet arra, hogy ÚJJ készüléket csak bélelt kéménybe lehet bekötni. A szerelő nem vállalja, nem vállalhatja béleletlen kémény esetén, mert nagyon csúnyán megcsapják a kéményseprők őt is, meg a tulajt is.

     

    Amúgy nagyon jó az átfolyós vízmelegítő,persze vannak hátulütői, de melegvized MINDIG van.

    előzmény:
    November5 (1)
    2011-12-07  19:41
  13. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2011. december 7. 20:227.
    A mi gázbojlerünk is tárolós, 125 lityós.
    előzmény:
    antironia (5)
    2011-12-07  19:56
  14. Torolt_felhasznalo_650589
    Torolt_felhasznalo_650589
    2011. december 7. 20:176.

    "Én nem is tudok olyan gázjbojlert, ami nem átfolyós..."

     

    Nekünk volt tárolós gázbojlerünk. Tehát létezik.

    előzmény:
    antironia (5)
    2011-12-07  19:56
  15. 2011. december 7. 19:565.

    Persze!

     

    Én nem is tudok olyan gázjbojlert, ami nem átfolyós... A villanybojler a tárolós, nem?

     

    Nálunk kombi-cirkó van, azaz a fűtés is arról megy. mégis tökéletes a melegvízellátásunk. Olyan forró lesz, ahogyan beállítod. A jobb készülékeken C-fokra be tudod állítani, hogy a csap meleg végállásba tekerésénél milyen hőfok jöjjön ki. Aztán persze a kar ide-oda tologatásával beállítod, hogy az adott felhasználláshoz milyenre keverje ki a csap (hideg hozzáengedésével).

     

     

    előzmény:
    November5 (1)
    2011-12-07  19:41
  16. 2011. december 7. 19:544.
    Igen mindig van melegvizünk.
    előzmény:
    November5 (1)
    2011-12-07  19:41
  17. Torolt_felhasznalo_879276
    Torolt_felhasznalo_879276
    2011. december 7. 19:533.
    Igen, mindig lesz, sosem fogy ki (csak ha elzárják a vizet). Ez nagy előny. Hátrány viszont - legalábbis a miénknél, ami konkrétan egy őskövület - hogy ha melegebb a víz, akkor gyengébb sugárban jön.
    előzmény:
    November5 (1)
    2011-12-07  19:41
  18. 2011. december 7. 19:482.
    Nekünk átfolyós vízmelegítő van.  Igen, van mindig forró víz, kivéve, ha elalszik a láng, de visszakapcsoljuk és ismét jön a melegvíz.
    előzmény:
    November5 (1)
    2011-12-07  19:41

Címlap

top