Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szépség = karrier?

Juliette**
Létrehozva: 2005. június 5. 09:13
Sziasztok!

Most olvastam a nyomtatott NQk Lapjában egy cikket arról, hogy ma, M.on-n gyakorlatilag csak a jó külsQvel lehet a nagy többségnek boldogulni. Annyira alapelvárás a harmonikus megjelenés, a szabályos, szép arc, a vékony, vagy arányos alak, és fQleg az ápoltság, jó minQségq ruházat, hogy aki ennek nem felel meg, az mehet, jelképesen szólva, havat lapátolni...

Én kb. 60 %-ban értek egyet ezzel. A maradék 30 %-ban elég a protekció is, nem gond, ha bányarémek vagyunk, és csak 10 %-ban hiszem, hogy saját erQbQl, csak tehetségbQl, és átlagos külsQvel, vagy akár csúnyán, elhízottan stb. lehet boldogulni. Ott már az kell, hogy egy hatalmas kisugárzás, magabiztosság jöjjön le az emberrrQl, és lássák, mindegy, hogy nem Q a világ szépe, de egy jó fej, kreatív, megbízható ember.

Ti mennyire értetek egyet a NQk Lapja felmérésének eredményével, azaz a topic címével?
Konkrét példák is jöhetnek. Szerintem nagyon érdekes a téma, és bizonyság arra, hogy cáfolja a gyakorlat a szép elméletet az esélyegyenlQségrQl...
  1. 2005. június 24. 01:08114.
    bemlapomon Delhusa GJon és barátnője
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. június 24. 01:04113.
    [ tv2n van egy uj műsor
    a szóda
    a csaj a Mia alias Bienek Ildi
    a kis róbert richárd szeretője
    azért kapott a tévén egy műsort
    a csaj 22 éves modell és semmi gyakorlata végzettsége nincs
    ja mondjuk volt egy fél évig egy gagyi kis csatornánál
    na igy kell karriert csinálni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. június 23. 00:03112.
    A külső a siker kulcsa?



    A svédek közül a 30 év alatti férfiak adnak a legtöbbet a külsejükre - derült ki egy felmérésből.
    2005. 06. 22 06:46 Spicy Press Hírügynökség



    Az Aftonbladet országos napilap felméréséből kiderül: a svédek szerint mégis a ruha teszi az embert. Ami azonban meghazudtolja a sztereotípiákat, az az a tény, hogy a férfiaknak fontosabb a külcsín, mint a nőknek - a 30 év alatti férfiak számára pedig életfontosságú.

    A svéd férfiak 70 százalékának meggyőződése, hogy a társadalmi boldogulás kulcsa a jó megjelenés, a 30 év alattiak esetében pedig még nagyobb ez az arány: 80 százalékuk hiszi, hogy a sikerhez elengedhetetlen a szépség. Az arányok nem csak az életkortól függenek: Közép- és Észak-Svédországban a lakosok 81 százaléka szerint fontos ápoltnak lenni, míg a dél-svédeknek csak 56 százaléka hisz a szépség erejében.


    --------------------------------------------------------- -----------------------

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. június 9. 12:06111.
    Értem. Le az illúziókkal! :-)
    Valamennyit azért meghagyok magamnak, mert nem akarok egy gátlástalan, törtető embert nevelni egyik fiamból se.
    Boldogok legyenek, ne karrieristák, akik átgázolnak egymáson, és naphosszat más s*t nyalják, M. on. ez a gyakorlat sok cégnél.
    akkor legyen valami alkotó szakmájuk, ahol maga a munka eredménye az öröm, pld. asztalos, szakács, cukrász.
    Asszem, ideje vállalkozást alapítani. . .
    A legjobb az, ha nncs főnöke az embernek, maga hajtja a melót, és az elismerés az anyagi siker és az ismertség ügyfelek körében.
    Persze belefutunk megint a kapcsolati tőkébe. . .
    ha vna ismerősöd, van megrendelésed.
    Lásd Nemzeti Színháztól kezdve minden nagyobb megrendelést, állami közbeszerzési eljárás ide vagy oda, röhej.
    Ismerősöm baromi nagy pénzt leakasztott a melóért, és még ki is tüntették érte, meg persze a szép melóért. Nem tudtam, meghatódjam vagy röhögjek Persze gratuláltam a tisztikeresztjéhez, amiért nem ő, hanem melósai dolgoztak meg, de az ő szemüketk iszúrta egy nevetséges bérrel, ő meg kaszált és feszített a Parlamentben.
    Azóta még feljebb hordja az orrát, hisz ő valaki.
    Amúgy egy kis senki volt, de hatalmas nyelve van. Mily érdekes, minden pártból vannak ismerősei, tipikus köpönyegforgató. Ha kell, buzgón imdákozik, polgári értéet vall, ha kell, lesz ő nagy marxista.
    Hányni tudok az ilyen emberektől, elnézést.

    A topic konklúziója:
    Pénz beszél, hosszú nyelvű kutyapajtás ugat és boldogan falja a koncot :-))
    A többi kutya, kinek nincs nagykutya ismerőse, meg éhesen les :-)

    Páá mindenkinek, szép napot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_245024 (110)
     
  5. Torolt_felhasznalo_245024
    Torolt_felhasznalo_245024
    2005. június 9. 11:17110.
    Szia Juliette, felreertettel. Nem volt se gazdag papa, aki elemrakott mindent, se rokonok. En itt jartam iskolaba, en voltam a kulfoldi, a kelet-europai, a csoro, akinek meg a tandijra sincs penze, mindezt egy nagyon elit iskolaban, ahova a diakok sajat auton erkeztek es laptopra jegyzeteltek (csak en irtam papirra es jartam stoppal) se rokonom se kapcsolatom nem volt es meg a nyelvet sem ertettem tokeletesen. Ehhez kepest rengeteget tanultam, barati korom az iskolai konyvtarbol kerult ki es jo jegyeim voltak. Es lass csodat, amikor allast kerestem, emlekeztek a zarkozott, de mindig jol tanulo kis kelet-europaira. . . Mindezek ellenere en azt gondolom, hogy nem a diplomajegyet kell alapul venni, mert az csaloka. Lehet hogy eppen szerencsed volt az allamvizsgan, lefizetheted a tanart. . . stb. . .
    Eltem USAban is, hidd el, ott is belterjesseg van. Ott is egymas kozott osztjak le a kartyat. Jo allasba ismeretseg nelkul ott sem lehet bekerulni. Viszont kevesbe tunik fel, mert nagy orszag es van harom negy olyan egyetem ahonnan a kikerulok egymast juttatjak jo pozicioba. Nem szabadna ennyi illuziot taplalni a nyugati orszagokkal szemben. Higyjetek el, ott sem jobb a helyzet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513057 (74)
     
  6. 2005. június 9. 10:56109.
    Minek ahhoz rojszrojsz, mássz fel a turulmadárra, és lenézhecc mindenkit :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784698 (107)
     
  7. 2005. június 9. 10:55108.
    Mondtam, hogy nem vagyok normális :-DD De érdekel. Pontosabban a szociográfia, elmenni, tanulmányt csinálni, felmérni, következtetni.
    Más kérdés, hogy én se szeretem, ha agyonmagyaráznak triviális dolgokat.
    De valamit kéne csinlni, hogy a nyomor és butaság ne termelődjön generációról generációra újra. . . pld. Illatos úti Gettóban. Jártál már arra?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784698 (106)
     
  8. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2005. június 9. 00:09107.
    én egy rojszrojszot akarok és ha gazdag leszek mindenkit le fogok nézni
    előzmény:
    Juliette** (105)
     
  9. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2005. június 8. 23:39106.
    a szociológia a leghülyébb majd én megaszondom tudomány--kliséhalmaz
    előzmény:
    Juliette** (105)
     
  10. 2005. június 8. 22:10105.
    Nem csak rólam van szó, vagyunk még jó páran így 30-40 között.
    Meg az alatt és felett is.
    Asszem, elvégzem a szociológusi képzést is, mert ez már nem semmi, hogy ennyire érdekelnek a társ. folyamatok. . . mondjuk a kedvenc témám a társ. mobilitás. . . Ezért is haraptam rá a témára.
    Ki kap esélyt? Honnan jött, hová tart? Egyszer csinálok majd egy kutatást e témában, lehet, hogy pont az nlc-n. . .

    Engem nemcsak a saját ügyem érdekel, azt megoldom, mert szívós vagyok, mint egy öszvér, na meg makacs is :-DD Szeretem összefüggésében látni a dolgokat, mi miért történik, nemcsk velem, hanem másokkal is. Vajon miért ragad be sok ember harminc-negyven évesen az életformájába, miért nem tud váltani? Érdekes téma.

    Ha én lennék a világ leggazdagabb embere, akkor is érdekelne, hogy miért van szegénység meg gazdagság, meg hogy mit tehetnék azért, hogy ez kiegyenlítQdjön kicsit. . .

    Te nem akarod megváltani a világot? :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784698 (103)
     
  11. 2005. június 8. 22:04104.
    Jut eszembe, mi az egyáltalán, hogy karrier????
    Mindenki mást ért rajta.

    Nálam a karrier azt jelentené, hogy
    - szakmai, erkölcsi elismerést kap
    - szabadságot kap bizonyos fokig a munkájában
    - megél rendesen a fizetésébQl, de nem milliomos
    - hagyják fejlQdni
    - lehetQséget adnak a képességei kibontakoztatásához
    - látja, hová juthat elQre.

    Van egy olyan érzésem, hogy ez, amit én M. on már karriernek tartanék, az európaibb államokban már jár az átlag munkavállalónak is.

    Nem érdelnek a csúcspozíciók, az már rabság. A pénz és hatalom rabja az, aki túl magasra jutott.

    Nálad mi a karrier, nemááá? A sok lóvé? Vagy más?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2005. június 8. 22:02103.
    Most nem azért, de 37 éves vagy, légy már reális, most minek faszolsz azon, hogy mét nem te vagy GBUSH lánya, látod az is alkesz a szerencsétlan
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784698 (100)
     
  13. 2005. június 8. 22:00102.
    Nem karriert akar sok ember csinálni, hanem megélni. Ahhoz meg pénz kell, fizetés. Ahhoz meg munka. Ahhoz meg az, hogy felvegyenek. Na, helyben vagyunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784698 (100)
     
  14. 2005. június 8. 21:58101.
    Akkor inkább a görög Meteorákba menj, onnan jó a kilátás!! :-)))

    Hát bennem azért felmerült, hogy ha nem oda születek, ahová, már nem itt lennék, az tuti. . . Lehet, hogy kecskéket terelgetnék Albániában. . .
    Vagy tanár lennék a Közgázon. . .
    Vagy. . . vagy. . . mondjuk semmi értelme ezen gondolkodni.
    De hát ki mondta, hogy csak értelmes dolgokkal kell foglalkozni? :-D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784698 (98)
     
  15. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2005. június 8. 21:57100.
    Egyébként én azt is tudom tisztelni, akinek csak "annyi" az életműve, hogy felnevel három gyereket és , mondjuk mind3 valami kiváló ember lesz, nem kell mindnekinek karriert csinálni, ez egy akkora marhaság. . nem tudom, ki találta ki. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784698 (99)
     
  16. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2005. június 8. 21:5399.
    40 évesen elvonulok tibeti kolostorba és elmélkedni fogok
    előzmény:
    Juliette** (97)
     
  17. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2005. június 8. 21:5298.
    Igen, én sem születtem cimeres bölcsőbe, de én sosem gondolkoztam azon, hogy mért egy kisvárosi védőnő lányaként születtem és mért nem egy angol lord lányaként. Nyilván több esélyem lett volna, akkor is ha a Én lennék Paris hiltn, vagy ha anna angol hergegnő lánya lennék Zara Phillips
    vagy ha egy amerikai milliomos lánya lette volna, bizonyos Grace Kelly, akit elvett a monacói herceg

    nem tépem magam, inkább örülök annak a lehetőségnek, amelyet kaptam az élettől

    mondás

    uram, adj erőt, hogy elviseljem azt, amit megváltoztatni nem tudok
    uram, adj kitartást, hogy megváltoztassam azt, amelyet meg tudok
    és uram, adj bölcsességet, hogy meg tudjam, különböztetni a kettőt egymástól
    a régi rendszerben is lehetett karriert befutni és aki akkor befutott azért ma is toppon van
    előzmény:
    Juliette** (96)
     
  18. 2005. június 8. 21:5297.
    Ne depis légy, hanem realista!
    Majd ha lóg a kezeden öt cvekker, melletted 3 lurkó (nem érdekel, hogy ilyen topicot indítottál, nem akarok gyereket, mert úgyis akarsz majd, ha elmúlsz 35), akkor kicsit lehiggadsz :-)
    Vagy nem lesz 3 lurkód, csak karriered, és egy kiégett csaj vagy pasi leszel negyvenévesen.
    Má megint kék a jeled, döntsd már el, hogy ffi vagy nQ vagy, esetleg mindkettQ? :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784698 (92)
     
  19. 2005. június 8. 21:4796.
    folytatás:

    szóval milyen az ideális munkavállaló az elQbbiek túl:
    - ambíciózus legyen, de a fQnöknél nem jobban
    - imádja a céget, istenként tisztelje a vezetöit
    - a család mint olyan, ne szerepeljen szótárában, imádja, ha túlórázhat ingyen a cégért
    - ne gondolkodjon túl sokat, mert rombolja a szépen felépített szervezetet a bomlasztó kritikákkal
    - csak semmi önmegvalósítás, ami kell, az a nyájszellem

    Nemáááá, vázold már nekem, milyen karriert tud befutni egy 43 éves, kisvárosban élQ, 2 gyerekes, érettségizett vagy szakmunkás nQ.
    Amikor Q tanult, még nem kellett utcaseprQnek is diploma. Szakmát tanult és dolgozni akar. Megélni. Normálisan. Családot nevelni, nem cégnél rohadni este 8-ig. Nem fog már az agya a töltött káposzta megfözése és a nyamvadt kölök kémialeckéjének ellenörzése után, hogy megtanulja az inglist vagy az italianot. örül, ha él, és felmossa a folyosót, meg kivasalja a férje ingét. Arról nem is szólva, hogy nincs pénze havi 90-bQl flancos nyelvtanfolyamra és drága könyekre. . .

    A negyven feletti korosztály le van írva sajnos. Mint ember, mint nQ, mint férfi, mint munkavállaló. A régi rendszerben képzeték Qket, nincsenek modern ismereteik, nyelvtudásuk, és már energiájuk se arra, hgoy nyugdíjas korukra diplomát szerezzenek. úgyse érik meg, fQleg a férfiak a nyugdíjkorhatárt.
    Hová lett ez a korosztály a m. erQpiacról???? TengQdik. Itt-ott, ismeretség útján max. el tud helyezkedni, de utcáról nagyon keveset vesznek fel.

    Vedd észre, hogy a te korosztályodé, és a váltani még képes, rugalmas harmincasoké az esély. Így lehet 3 nyelvvizsgád, több diplomád, jó m. helyed, egzisztenciád. De neked is csak azért, mert van hozzá eszed, szorgalmad, kitartásod és némi szerencséd is tán.
    Én is ezért tanulok folyamatosan, gyerek mellett vasárnaponként angolt, aztán fQsuli, nemsokára olaszt, aztán egyetem stb. , mert nem akarok lúzer lenni. És mert van eszem, szorgalmam.
    Igen, fogunk boldogulni, de azt mondom, nehezebben, mint az, aki beleszületett adott társ. körbe, azért csinálja meg a diplomát, mert apja cégét veszi át, vagy kiterjedt baráti körnél választhat, milyen melót vállal el jó pénzért.

    A kapcsolati tQke az, ami a rendszerváltás utáni idQkben a legnagyobb jelentQséget kapta. Legalábbis szerintem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784698 (87)
     
  20. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2005. június 8. 21:4395.
    nem vagyok agylány:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784698 (92)
     
  21. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2005. június 8. 21:4294.
    az élet nem egyenlet, nem vizts, hogy a legszebb lány megy alegjobban férjhez, meg hogy a legokosabb lesz vezérig, ez igy volt mindig is, na most ezt vagy tudomásul veszed, vagy felakasztod magad. . . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2005. június 8. 21:4193.
    szerintem meg a legnyerőbbeka mai 35 éves körüliek, ők voltak huszasok a 90es évek elején. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2005. június 8. 21:4092.
    Ha sokáig olvasom ezt a topikot, végül full depis leszek:)
    egyébként meg nem kell mindenkinek igazgatónak lennnie:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2005. június 8. 21:3791.
    én idnitottam e ygereket nem akarok topikot
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784698 (90)
     

Címlap

top