Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Műtétet hogy közöljem?

kemias
Létrehozva: 2018. október 15. 11:31

Üdv Fórum!


 


Kérdéssel fordulok hozzátok, talán egy női fórumon a nők "diplomatikussága" segít jó tanácsot begyűjteni.


Olyan munkahelyen vagyok ahol nagyon nem tolerálják ha valaki betegség vagy akármi miatt hiányzik. Elvárják hogy akár négykézláb is de bejöjjön az ember. Számtalan balhé volt már a téli influenzaszezonban amikor pár napokat hiányzik valaki, hogy mi az hogy hiányzik, és megy a burkolt fenyegetés hogy lehet hogy nem kell már visszajönni, meg keresünk a helyedre embert meg "ha én bejövök más is bejöhet" mondja a főnök miközben teliprüszköli az irodát és marokszám szedi a neocitrant.


És akkor én ebben a légkörben, ebben a felállásban hogyan közöljem azt a főnökömmel hogy súlyos betegséget találtak nálam (szív-koszorúér)mely záros időn belül műtendő, és maga a műtét és az abból történő felépülés az nem pár nap lesz, hanme alsó hangon is 2-3 hét kórház + legalább 3 hónap itthoni épülés és ez még a lehető legjobb forgatókönyv-orvos mondta.


 


Hogy közöljem ezt vele, hogy ez nem játék és laza 4 hónapig vagy többig biztos nem leszek?


HOgy mitől félek? Mi a dilemma?


AZ hogy hogyan és főle MIKOR közöljem ezt vele!


 


Mert reálisan nézve


- ha még a műtét előtt közlöm kirúghat még a műtét előtt akár. Közlöm velem hogy okt végén műtenek, aztán 2 nap múlva meg akármi odacseszett indokkal felmond...


- de az meg milyen hogy egy nap reggel betelefonálok, hogy most tolnak a műtőbe és akkor 4 hónapig nem leszek... ez se megy!


 


De akkor hogy legyen?

Mert jártam jogásznál is, és ő azt mondta hogy hosszas betegállomány nem indok a kirúgásra de ha ki akarnak rúgni ezer más indokkal úgyis megtehetik, csak papírmunka az egész.


Ráadásul már betegállomény alatt is kirúghatnak, csak akkor a felmondási idő majdan a betegállomény végén indul.


KIVÉVE ha a főnök aki megtudta hogy műtenek még a betegállomány megkezdése ELŐTT kirúg..


Ezért kérdés mikor és hogyan mondjam el a főnöknek???


 


Köszönöm a helpet!

  1. 2018. október 18. 19:3616.

    egyetértek.....TE hogy döntöttél?

    előzmény:
    P. Petra (15)
    2018-10-18  11:33
  2. 2018. október 18. 11:3315.

    A lehető legegyszerűbben. Ha ki akar rúgni emiatt, ki fog. Amúgy is beteg vagy, teljesen fölösleges, hogy még plusz stressznek is kitedd magad. Őszintén és tényszerűen mondd el. Akkor a te lelkiismereted tiszta marad, az ő viselkedését pedig úgysem tudod befolyásolni. Ha neki van egy alap hozzáállása ahhoz, hogy mi a teendő, ha egy dolgozó megbetegszik, ezen úgysem tudsz változtatni, és nem is kell.

  3. 2018. október 16. 12:5414.

    Mennyi jó ötlet...válogathatsz....mondtam én is , hogy menj táppénzre....

    előzmény:
    Új élet (13)
    2018-10-16  11:03
  4. 2018. október 16. 11:0313.

    Maximálisan egyetértek. Mindenki annyit ér, amennyire magát becsüli. Különösen ma, amikor más se ömlik mindenhonnan, mint hogy mindenki munkaerő hiánnyal küzd.

    előzmény:
    Nikita 666 (7)
    2018-10-15  18:29
  5. 2018. október 15. 21:1312.

    Felmondania most nem is kell, de már elkezdhet keresgélni.

    előzmény:
    Lillaréka (9)
    2018-10-15  18:54
  6. 2018. október 15. 19:2511.

    Elmondom én mit tennék...


    attól függően, hogy mikor lesz a műtét


    elmennék előtte pár nap szabira... és megbeszélném a háziorvossal hogy a műtét előtt kb egy héttel vegyen fel táppénzre 


    Majd amikor felvett  beszólnék hogy beteg lettem.-..- nem mondanám meg mi a baj. 


    Ha van pontos időpont, akkor előtte két -három nappal újra telefonon szólnék be, hogy sajnos olyan bajt találtak amit sürgősen műteni kell...  
    Nem nem kell megmondanod mivel műtenek...  - annyit közölhetsz hogy nem tudod mennyi lesz a gyógyulás


    Műtét előtt,  nem fogsz idegeskedni és pihensz is. 
    Aztán ha kikerültél a kórházba akkor megmondod ennyi -és ennyi lesz a felépülés kb.. és persze időnként jelentkezel. 


    Közben megpróbálsz új helyek után nézni...  - mivel egy ilyen helyről sajnos valóban sanszos, hogy elküldenek amikor visszamész a táppénzről. 
    Lehet közben találsz is másik helyet..  - ehhez sok sikert. 
    És mielőbbi felépülést


     


     


    Nekem is volt ilyen munkahelyem.. én annyit megmondtam, hogy kivizsgálásra járok... és úgy kértem a beosztást hogy ledolgozzam amikor szabadnapon voltam. Aztán amikor délután csörgött a telefon hogy másnap reggel legyek a klinikán reggel 7re, akkor felhivtam a főnököm, hogy azonnal pestre kell mennem... mert müteni fognak. 
    A műtét közel sem volt ennyire  súlyos.. bár lehetett volna ha nem kapják el időben... 
    Azt hogy igy jártam el.. viszont a nemtisztelt vezetőség azon hozzáállása érdemelte ki, hogy ha lóg a beled, vagy 40 fokos lázad van akkor is jönnöd kell dolgozni  itt nincs betegszabadság.
    Aztán még fél évet voltam ott és eljöttem. 

    Csepp lelkifurdalásod se legyen 


    Az életed és egészséged fontosabb minden szemétláda embertelen főnöknél. 

  7. 2018. október 15. 19:0110.

    "Mindig azt szoktam mondani potolhatatlan emberekkel van tele a temeto !!!"
    Nem ismertem, de nagyon találó   

    előzmény:
    terdszelikatica (2)
    2018-10-15  12:24
  8. 2018. október 15. 18:549.

    Ez egy borzasztóan nehéz helyzet


    mert.. most nem mondhat fel.. mivel nem tud új munkahelyet keresni...


    betegen nem


    majd utána.. ha teljesen meggyógyult. 

    előzmény:
    Nikita 666 (7)
    2018-10-15  18:29
  9. 2018. október 15. 18:308.

    Ez most akár Gigi akár nem, sajnos nagyon is általános téma.

    előzmény:
    antironia (5)
    2018-10-15  16:06
  10. 2018. október 15. 18:297.

    Olvasd el mit írtál, de többször is.


    Miért ragaszkodsz egy ilyen munkahelyhez? Ennyire tartod csak önmagad, hogy egy másik embertől rettegj, mert annak "beosztása" van, "feletted áll"? Ha tényleg csak ennyit érsz, akkor kár a műtétért, hamarosan úgyis tepsibe tesznek. ha viszont többet érsz, akkor miért nem keresel a műtéti lábadozásodat kihasználva egy olyan munkahelyet, ahol megbecsülnek, és nem fenyegetőznek? Ha hagyod hogy rabszolgaként bánjanak veled, akkor úgy is végzed.

  11. 2018. október 15. 18:256.

    eltévedtél?

    előzmény:
    antironia (5)
    2018-10-15  16:06
  12. 2018. október 15. 16:065.

    hát nem irigyellek, kedves GiGi.


    Eddig csak az anyukád "hordta haza" a bacikat, most meg már a munkahelyen is.... Ripsz-ropsz elvégezted az egyetemet az elmúlt pár hétben? 


  13. 2018. október 15. 15:074.

    Az egészség a legfontosabb!


    Szerintem tök mindegy, hogy mikor mondod meg, ha a főnök ki akar rugni, úgyis meg fogja tenni. Ha szorult belé némi emberség, akkor meg normálisan reagál, bármikor is közlöd vele a hírt.

  14. 2018. október 15. 13:463.

    Nem tudom, mi a munkád, hány éves vagy....mennyire vagy pótolhatatlan....bár olyan nincs....


    Én a helyedben megmondanám minél előbb, elmennék pár nap szabadságra  - rápihenni, dolgaidat elrendezni a műtét + lábadozás ideje alatti teendőket lerendezni...Lehet, hogy mégis csak EMBER a főnököd....


    Nekem volt infarktusom, tudom mi az szívbetegnek lenni... ha élni akarsz még  20évet  legalább, ne ilyeneken veszkődj, magaddal törődj  MOST!!!!! Mert lehet, hogy később már  semmire nem lesz szükséged....

  15. 2018. október 15. 12:242.

    Kozold a fonokoddel minden kerteles nelkul. Ha neheztelne nyugodtan mondjad el Neki , hogy a sors kiszamithatatlan: barkivel ez megtortenhet . Ez nem szerelem vagy nem szerelem kerdese.


    Az embernek elso a sajat egeszsege.


    Mindig azt szoktam mondani potolhatatlan emberekkel van telée a temeto !!!


    Jobbulast Neked es sok erot a felepulsehez !!!!!

Címlap

top