Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

10 év meló után szia se??

ihexefy
Létrehozva: 2017. december 12. 14:39
Elgondolkodtató ha valakit 2 év után búcsúztatnak valakit 10 év után se?

Elgondolkodtató eset vagy vonjam meg a vállam és haladjak tovább?

A nyáron elment egy kollegám felmondott. Csak 2 éve volt itt és utolsó napján elbúcsúztatták, ajándék hiányozni fogsz és egyáltalán körbeugrálták.

Én most távoztam múlt héten. 10 éve voltam itt (na jó csak 9 és fél). Utolsó napomon és egyáltalán semmikor a kutya se mondott nekem semmit.
Utolsó nap leadtam a kulcsokat leadtam az iratokat és csók.
Annyit se mondott nekem senki hogy vau.
Búcsúztatás stb semmi. Utolsó nap köszöntem távozáskor ahogy mindig visszaköszöntek ahogy mindig és ennyi. Viszlát viszlát. És ennyi. Kutya se mondta kár hogy elmész hiányzoni fogsz azért maradjunk kontaktban stb. Semmit.

Ez az egész elgondolkodtató vagy hagyjam a francba?

  1. 2017. december 14. 12:3530.

    Mert nem igényes a cég sem, vagy, mert munkaerőhiány van az adott munkaterületen. Az, hogy valaki 10 évig a helyén van, nem jelenti azt, hogy a munkája nem kifogásolható. Megcsinálja a minimumot, működik a cég, nincs nagy gebasz stb. 


    A tré munka nem feltétlenül jelenti azt, hogy teljesen vállalhatatlan. 


    Egyébként nem konkrétan Ti-re értettem. 

    előzmény:
    lalala (26)
    2017-12-14  10:58
  2. 2017. december 14. 12:0329.

    Szerintem valami nagyobb horderejű probléma lehet a háttérben, egyáltalán nem veled kapcsolatos, amit nem képes egyelőre feldolgozni, és úgy látszik, elmondani sem. Talán nem kellett volna olyan "empatikusnak" lenned, hogy rögtön azt feltételezted, veled van baja - nyilván olyan szar hangulatban volt, hogy ennyi kellett, hogy robbanjon. Elvégre te is csak elvárni tudtál tőle (hogy mindenáron hívjon fel menetrendszerűen, ugyebár? Miért nem te hívtad hamarabb?), nem odafigyelni rá...


    Én pl. képtelen lennék hetente kétszer hívogatni bárkit is. Ha valaki velem csinál ilyet, azt is leállítom, hogy térjen már észhez! Talán csak a lányom a kivétel, de ha kér, hogy ne hívjam, őt se hívom.

    előzmény:
    Amarynda (22)
    2017-12-14  09:43
  3. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. december 14. 11:4128.

    Egyáltalán nem biztos, hogy a kollégákkal volt baj.


    Energiavámpírokra, állandó lerázhatatlan  kullancsokat nem szeretnek a munkatársak.


    Nem mondom, hogy a TI ilyen, de ahogy ő is írta " elgondolkodtató".


    Nos, vajon  elgondolkodott e ő is azon, hogy  a dolog  nem csak a kollégákon múlt.Nem hiszem.Mert ha  mérlegelte volna  a hozzáállást vica és verza, akkor nem nyitott volna topikot.


    Másrészről, vajon miért nem ő akart  onnan mosolyogva távozni sütivel, kávéval/üdítővel kínálni a mtársakat


    Ha már annyira búcsúzkodási ingerenciája támadt.


    Azonkívül, miért ácsingózik ő más pénzére, kollegák rendezte .búcsúbulira, ha ő nem vitt semmit?


    Ki az anyagiasabb, vajha' ?


     

  4. Torolt_felhasznalo_526801
    Torolt_felhasznalo_526801
    2017. december 14. 11:0927.

    Én inkább úgy fogalmaznék, hogy sokan nem is érzékelik, hogy a munkatársai nem kedvelik ők. A napi szintű munkában udvariasnak lenni, a munkához szükséges mértékben együttműködni nem nagy dolog. Az, hogy emberileg mit jelentettél a többieknek pont ekkor, az elváláskor derül ki.

    előzmény:
    lalala (26)
    2017-12-14  10:58
  5. 2017. december 14. 10:5826.

    "Én azt is tapasztalom, hogy nagyon sokan nem is érzékelik, hogy tulajdonképpen tré munkát végeznek."


     


     


    ÖÖÖ és az előfordulhat hogy 10 évig megtart a cég valakit aki tré munkát végez? Hm?

    Azért baromságokat se beszéljünk. Aki 10 éve a helyén van csak jó munkát végezhet-különben mit keresne 10 évig a helyén....

    előzmény:
    cabron (23)
    2017-12-14  09:43
  6. Torolt_felhasznalo_526801
    Torolt_felhasznalo_526801
    2017. december 14. 10:2625.

    Szerintem a kollégái nem érzéketlenek és nem is szívtelenek, hiszen a másik kollégát elbúcsúztatták. Valószínűleg ő a két év alatt jobban a szívükhöz nőtt, mint a topiknyitó tíz év alatt. Mint írtam már, szerintem a búcsúztatás nem "jár". Maximum egy kedves gesztus, annak kifejezése, hogy sajnálják, hogy elmész. A topikindítót nem sajnálták. Nyilván oka van, hogy egyetlenegy ember sem ment oda elbúcsúzni hozzá.


    Más: nálunk pl. az a szokás, hogy aki elmegy, az szervezi a búcsút. Ő hoz be egy kis édességet, innivalót, és akkor még utoljára összegyűlünk köré, és így búcsúztatjuk el.

    előzmény:
    Amarynda (22)
    2017-12-14  09:43
  7. 2017. december 14. 09:4724.

    Milyen emberek a kollégák?


    Őszinték. Nem akartak búcsúztatót rendezni hú, de fogsz hiányozni szlogennel valakinek, akivel kapcsolatban nem éreztek így. Akivel kapcsolatban azt érezték, hogy ezt érdemli, azzal megtették. Ennyi. Mi itt a gond?

    előzmény:
    Amarynda (22)
    2017-12-14  09:43
  8. 2017. december 14. 09:4323.

    Én azt is tapasztalom, hogy nagyon sokan nem is érzékelik, hogy tulajdonképpen tré munkát végeznek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (20)
    2017-12-14  09:24
  9. 2017. december 14. 09:4322.

    nem erdemes foglalkozni vele. vannak ettol cifrabb ugyek, hogy mast ne emlitsek nekem most szakadt meg egy olyan baratsagom akivel 30 eve!!! joban rosszban egyutt voltun. indok nincs, amikor megkerdeztem az illetotol hogy mi tortent hogy 2 honapja egyszer sem keresett meg telefonon, az elmult 30 evben minimum 2 szer beszeltunk hetente, arra a kerdesre hogy talan megharagudott ram az volt a valasza hogy ha en igy g0ndolom akkor vege a baratsagunknak es a jovoben ne is keressem.


    mai napig sem tudom es nem is fogom megtudni az okat. mar nem faj vagy erdekel de akkor nagyon le voltam torve.


    A volt kollegaid ezek szerint olyan emberek akik miatt nem erdemes 5 percet sem fajditani a fejedet. az ilyen tipusu emberek meg jo ha az utcan majd koszonnek ha talalkoztok. lepj tul rajta es ne foglalkozz tovabb veluk nem erdemlik meg.

  10. 2017. december 14. 09:3621.

    Esetleg megpróbáltál a főnököd elé járulni és elmondani neki, hogy úgy érzed, hogy a te szakmai tudásod és tapasztalatod, valamint a cég jó működésének érdekében hozzáadott munkád alapján magasabb fizetést szeretnél?


    De ehhez az is kell, hogy nem csak te, hanem a vezetőség is úgy érezze, hogy nagy szarba kerül a cég, ha te elmész.

    előzmény:
    ihexefy (9)
    2017-12-12  18:01
  11. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. december 14. 09:2420.

    az élet nem pöttyöspanni könyv


    ez nem fogják fel?

    előzmény:
    cabron (19)
    2017-12-14  09:12
  12. 2017. december 14. 09:1219.

    Lehet, hogy egyszerűen örültek, hogy elmész, mert kifejezetten nem szerettek. Az is elképzelhető, hogy teljesen közömbös volt mindenki számára a lényed, mintha ott sem lettél volna. 


    Vannak olyan típusú emberek, akik ledolgozzák a 8 órájukat, nem vesznek részt semmiben, nem kommunikálnak a munkatársakkal, nem segítik a kevésbé képzetteket a fejlődésben, hogy a cég jobban működhessen stb. Nyilván lehet úgy is jól dolgozni, hogy a sajátomat megcsinálom tip-topra, amúgy meg mindenki kínlódjon meg maga a saját nehézségeivel, leszarom. Ez viszont azzal jár, hogy senkit nem fog érdekelni a távozásod, hisz nem fogják úgy érezni, hogy hiányzol majd nekik. Ha ez a típus vagy, akkor miért érdekel, hogy a többiek mit gondolnak, hogy éreznek? 


    Te tudod, hogy viszonyultál a munkádhoz és a kollégákhoz. 


    Nem tudom, mekkora cég volt ahol dolgoztál, de nálunk pl. úgy van, hogy céges szinten a nyugdíjba vonulókat búcsúztatjuk, az elmenőket meg a közvetlen kollégáik búcsúztatják, vagy nem. Attól függ. 

  13. 2017. december 13. 19:2218.

    A te helyedben elgondolkodnék, 10 év hosszú idő ahhoz, hogy senki tudomást se vegyen a távozásodról.


    Az, hogy nem kaptál ajándékot vagy nem volt búcsúparty a részedre, azért is lehet (a már emlitetteken kivűl), mert akiknek volt, azóta is messziről elkerülik a régi céget/munkatársakat, ilyesmiből tanulnak az emberek, de ha még annyit sem kaptál búcsúzóul, hogy majd tartjuk a kapcsolatot, két dolgot is jelenthet: a társas készségeiden van még mit fejleszteni, vagy/és legközelebb azt is nézd meg, hogy milyen a vállalat kultúrája, ahová dolgozni mész. Nem tűnik valami jó helynek, ahol az egyiket elkényeztetik, a másikra ügyet sem vetnek, még ha nem is voltál ideális munkatárs. 

  14. 2017. december 12. 21:5717.

    Áhhh.... már megelőztél! 


     


    előzmény:
    Lillaréka (13)
    2017-12-12  19:30
  15. 2017. december 12. 21:5516.

    Csak nem ugyanaz a kamutopikos, mint a több diplomával nettó 90-ért keccsölő tegnapelőtti....?????


     


    Az is a gyakorikérdésekről jött.... 


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (4)
    2017-12-12  14:58
  16. Torolt_felhasznalo_526801
    Torolt_felhasznalo_526801
    2017. december 12. 21:0715.

    Igazából búcsúztatni nem kötelező, csak egy gesztus, és nem is igazán függ az ott töltött évektől. Valószínűleg téged a szívük mélyén nem kedveltek, ezért nem volt senkinek a szívügye, hogy téged elbúcsúztasson. Aki pedig csak két éve volt ott, mégis elbúcsúztatták, azt szerették, és sajnálták, hogy elmegy.

  17. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. december 12. 20:1614.

    vannak emberek akiket csípnek és vannak akiket nem


    és ezzel te is pont így vagy, ahogy bárki más


    mi ezen az ügy?

  18. 2017. december 12. 19:3013.

    és milyen viszonyban voltál azzal aki kitalálta az ajándékozósdit??


    ő még ott van egyáltalán?


    mert szerintem egy oka vannak , hogy tőled nem vettek könnye búcsút-- a lustaság.. - nem volt senki aki megszervezte volna

  19. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. december 12. 18:5212.

    "És az hogy volt kenyered addig is amíg találtál egy jobban tejelő melót"


     


     


    Hát ez már csak így megy a munkaerőpiacon nemde? egy munkahely addig kell addig jó míg nincs más ami jobb.


    Ez már csak ilyen biznisz.


    És azért szemforgató kamusok se legyünk már: az a hely és az a fizetés ami egy pályakezdőnek tök jó, az egy tapasztaltnak lószar.


    Ha egy cég nem ismeri fel hogy egy X+ éves tapasztalattal rendelkezőnek NEM ANNYIT fizetünk mint egy pályakezdőnek akkor ez lesz. Ottmarad a cég a "szarban".


    Hát ez van. Gondolta volna át a bérpolitikáját és akkor még ott lennék.


     

    idézet:
    ihexefy (9)
    2017-12-12 18:01:22

    Hát, ja!


     


    Csak az  az érdekes, hogy te jöttél a sirámaiddal és nem "CÉG".


     

    előzmény:
    ihexefy (9)
    2017-12-12  18:01
  20. 2017. december 12. 18:1111.

    en palyakezdokent 5x annyit kaptam mint a 10 eve ott dolgozok es 3x annyit mint az elodom , de senki nem akart ezert megolni. /igaz nalunk nem beszelunk berekrol  annak ellenere hogy mas is tudja kit mennyiert vettek fel /


    Ebben az egesz tortenetben tudod nagyon nem akarok moralizalni. Engem fonoknek vettek fel . Elmondtam nem vagyok egy autokratikus tipus , nem vagyok a hagyomanyos fonok tipus. Egyet tudok ez csapat munka es ha jol megoldjuk mindannyiunknak sikerelmenye lesz.Amikor felmeno szarba kerult a tevekenyseg  hatan visszamentunk a kutatas teruletere .


    Nem volt bucsu nem volt torta., nem volt pezsgo csak kezfogas. Evente egyszer azota is talalkozunk es tartjuk a kapcsolatot.

    előzmény:
    ihexefy (9)
    2017-12-12  18:01
  21. 2017. december 12. 18:0310.

    És persze te sem mondtad, hogy :"köszönöm a lehetőséget".


    Végtére is csak egy  rohadt kis hely volt, ahol azért ott evett a fene kb 10 évig.


    És az hogy volt kenyered addig is amíg találtál egy jobban tejelő melót, az is milyen gané hozzáállás volt a munkáltató részéről.


    Másként nézve is: aki 10 év alatt csak erre képes, az fogja be a leveslesőjét!

    idézet:
    Csendike+ (7)
    2017-12-12 16:30:30

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (7)
    2017-12-12  16:30
  22. 2017. december 12. 18:019.

    "És az hogy volt kenyered addig is amíg találtál egy jobban tejelő melót"


     


     


    Hát ez már csak így megy a munkaerőpiacon nemde? egy munkahely addig kell addig jó míg nincs más ami jobb.


    Ez már csak ilyen biznisz.


    És azért szemforgató kamusok se legyünk már: az a hely és az a fizetés ami egy pályakezdőnek tök jó, az egy tapasztaltnak lószar.


    Ha egy cég nem ismeri fel hogy egy X+ éves tapasztalattal rendelkezőnek NEM ANNYIT fizetünk mint egy pályakezdőnek akkor ez lesz. Ottmarad a cég a "szarban".


    Hát ez van. Gondolta volna át a bérpolitikáját és akkor még ott lennék.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (7)
    2017-12-12  16:30
  23. 2017. december 12. 16:408.

    A főnökség nyilván utál, amiért otthagytad őket a szarban. Lehet, hogy a munkatársak felé is szépen lekommunikálták, hogy ők se imádjanak téged látványosan... De ha nem így van, akkor is: munkahelytől szerintem a fizetésen túl bármit elvárni hülyeség. Ha adnak, akkor szuper, ha nem adnak, akkor ez van. A fizu viszont legyen tisztességes, és sajnos ma Magyarországon gyászos a helyzet etekintetben. Örülj neki, hogy a következő helyen legalább megfizetnek, és remélhetőleg a kollegialitás is jobb lesz.


    Én bezzeg egy év után távoztam, és annyi ajándékot kaptam, hogy szégyen! Pedig egyáltalán nem számítottam rá, szeretek gyorsan és angolosan távozni...

    előzmény:
    ihexefy (3)
    2017-12-12  14:53
  24. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. december 12. 16:307.

    És persze te sem mondtad, hogy :"köszönöm a lehetőséget".


    Végtére is csak egy  rohadt kis hely volt, ahol azért ott evett a fene kb 10 évig.


    És az hogy volt kenyered addig is amíg találtál egy jobban tejelő melót, az is milyen gané hozzáállás volt a munkáltató részéről.


    Másként nézve is: aki 10 év alatt csak erre képes, az fogja be a leveslesőjét!

Címlap

top