Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Online angol nyelvtanulás

plinka
Létrehozva: 2013. szeptember 18. 16:21

Online nyelvtanulással a középfokú nyelvvizsgáig?

 

Szerintetek mennyire hatékony az online nyelvtanulás? El lehet velük jutni mondjuk egy (angol) középfokú nyelvvizsgáig vagy csak kiegészítőnek jó?

 

Mik az erősségeik vagy a gyengeségeik? Mondjuk, én nehezen tudom elképzelni, hogy egy idő után ne veszítsem el az érdeklődésemet. Van ez az 5perc angol oldal, jónak tűnik, de vannak részek, amik inkább felületesek. Pl. Ezzel az oldallal eljuthatnék a középfokú szintig?

  1. 2020. július 9. 13:4719.

    Nekem nem jött be az online módszer! 


    A nyelvtant egészen jól be lehetett gyakorolni az 5 perc angol oldalon és a Duolingo sem rossz.  A beszédkészség fejlesztésén nem segített. A Skype megbeszélésekkel sem fejlődtem sokat. 


     


    Inkább a rapid komplex nyelvtanfolyam híve vagyok már: https://pons.hu/bolt/pons/pons-nyelvtanfolyam-halado knak-angol/


    (Ebben volt nyelvtan, szókincs és beszédkészség is.)


    Sikerült a nyelvvizsgám is! :)


     

  2. 2013. szeptember 19. 09:5618.

    Hm, jobbnál jobb ötleteket adtok! Nem is tudtam, hogy ennyi lehetőség van. Ez a Facebook-os megoldás tetszik. :-)

     

    előzmény:
    Jégmacska (6)
    2013-09-18  19:29
  3. 2013. szeptember 18. 23:3517.

    Te Gringa! Nem telexet írsz, ha nincs ékezetes betűd, ne fáraszd magad aposztrófokkal, nem vagyunk hülyék eltudjuk olvasni.

     

     

    előzmény:
    gringa22 (15)
    2013-09-18  21:48
  4. Torolt_felhasznalo_814295
    Torolt_felhasznalo_814295
    2013. szeptember 18. 23:3516.

    ??????????????????   jajj

     

    Azt ugy hivtak , hogy Jozsef kaszarnya , ma Tancsics borton......amerikai kezben van/volt? - guglizzad ki...

    Szep tiszta szoba volt a cellaja az oda "raboskodni" berakott hires iroknak es politikusoknak  ....Reggelijuk is volt es ujsag is hozza.... Inkabb "hazi orizet" volt az 

     

    na meg egy "kacsa" 

     

    Wesselényi és Kossuth is a budai József kaszárnyában kezdte meg börtönéveit, de Wesselényi három hónap után, nagyrészt Széchenyi István közbenjárására megszakíthatta büntetését, és szemidegsorvadása miatt Csehországba mehetett ( Grafenbergbe ) kezeltetni magát. A börtönévek alatt Kossuth Shakespeare –t olvasott, angolul, franciául tanult, és megismerkedett Adam Smith liberális gazdaságtanával. Bár nem lehetett reménye a négy évnél korábbi szabadulásra és börtönbüntetése alatt halt meg apja, ment férjhez egyik húga, mégis képes volt megőrizni aktivitását és hírlapok révén nyomonkövette a külvilág eseményeit is.

     

     

     

    Az lehet mentseged , hogy 56 ota kint vagy , hogy gyerekfejjel mentel el innen ,  de az nem helyes , hogy felhuzott orral agresszivan  szamarsagokat beszelsz : nezz  utana , erre kepes vagy

     

    a reformkor es Kossuth

     

     

    előzmény:
    gringa22 (15)
    2013-09-18  21:48
  5. 2013. szeptember 18. 21:4815.

    K A C S A !!!!

     

    Mintha  a  budai  va'rbortonben  ilyen  olvasma'nyokat  adtak  volna a fegyenceknek,  hogy  ne  unatkozzanak..............

     

    Tudod  mit  kaptak????

    napi 1x  egy krumplileves  lottyot  kaptak.............

    rongyokban  jartak...

    e's  verte'k  o"ket.....

     

    csakhogy  e'ppen  akkoriban  me'g  nem  tala'lta'k  fel  az  Andra'ssy  ut   60-ast.

     

    "......ringasd magad a'rtatlan  gondola'dban..."   (na,  ki  mondta?---irta?)

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814295 (11)
    2013-09-18  20:27
  6. Torolt_felhasznalo_672736
    Torolt_felhasznalo_672736
    2013. szeptember 18. 21:4014.

    Ha Kossuth Shakespeare müvei segítségével tanult meg angolul, akkor az amerikaiak szerintem szétröhögték magukat a beszédein, ugyanis Shakespeare müvei archaikus nyelven íródtak. Lásd: Shakespeare az 1500-1600-as években élt, Kossuth meg az 1800-asokban. 

    Nota bene: ne tanulj nyelveket olyan müvekböl amiket jó 200 évvel a te idöd elött írtak. 

    Shakespeare korában pl a you, your, yours szavakat a thee, thou, thy szavakkal fejezték ki. 

    Love thy neighbour (szeresd felebarátodat). Ma: love your neighbour

    I love thee (szeretlek) Ma: I love you

    Where for art thou Romeo (miért vagy te Romeo) Ma: why are you Romeo? 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814295 (11)
    2013-09-18  20:27
  7. 2013. szeptember 18. 21:2513.

    Jah még annyi, hogy nyelvtanhoz teljesen az alapoktól, gyakoroltatva és magyarázva magyarul: Oxford angol nyelvtan . 

    Szerintem egyik legjobb könyv, annyi ismétlés feladat és magyarázat (megoldókulcs) van benne minden nyelvtani elemhez, hogy garantáltan mindenki készségszinten elsajátítja őket.  

    előzmény:
    Brion (12)
    2013-09-18  21:17
  8. 2013. szeptember 18. 21:1712.

    Meg lehet otthon is tanulni, csak kitartás kérdése. Én is most kezdtem új nyelvet (angolul középfok környékén már tudok), leginkább az alábbi weboldalt átfutva határoztam el, hogy mehet ez:

    http://otevotnyelv.com/

     

    Egyszerűen szuper, rengeteg alap ötlet, bizonyos nyelvekhez fix tippek.. épp most ér véget év végén a project, és tényleg megtanult 5 év alatt 5 nyelven, kommunikációképesen. És nem is csak egyszerű nyelveken, mert volt benne kínai mandarin is :)

     

    Az alap nyelvtant - szavakat pár hétben össze lehet kapni, utána meg már ragad rád minden újdonság.

     

    Angolhoz a legjobb ami az alapok megtanulása után egészen az aktív középfokig elvisz: Effortless English 

     

    Sok sikert! :) 

    előzmény:
    plinka (1)
    2013-09-18  16:21
  9. Torolt_felhasznalo_814295
    Torolt_felhasznalo_814295
    2013. szeptember 18. 20:2711.

    es egy szegedi documentum Kossuth amerikai tartozkodasarol....

     

    Kossuth in Amerika

    1851 - 1952

     

     A hét és fél hónapig tartó körútján északtól délig s nyugattól keletig bejárta az országot. Ez alatt mintegy 70 amerikai városban több mint 500 beszédet mondott. Kossuth akkor tanult meg angolul, amikor börtönbüntetésre ítélték. A budai várbörtönben töltött idejét arra használta fel, hogy Shakespeare művei segítségével megtanuljon angolul.

    előzmény:
    gringa22 (9)
    2013-09-18  20:05
  10. Torolt_felhasznalo_814295
    Torolt_felhasznalo_814295
    2013. szeptember 18. 20:1810.

    Jucamuca ! Teged ki kellene talalni , ha mar nem leteznel...

     

    Mo-n igy tanuljak a Kossuth Lajos angoltanulasat : 3 ev dutyi alatt tanulta magat kivalora :

     

      1837. május 4.-éről május 5.-ére virradó éjjelen letartóztatták, és bevitték a Budán az ŤIsten szeménélť lakó Kossuthot a budai kaszárnyába, egyidejűleg pesti szállásán lefoglalták irományait és leveleit. A királyi tábla, szoros vizsgálati fogság után, három évi börtönre itélte, a hétszemélyes tábla pedig még egy évvel megtoldotta a büntetést.[4]

    Fogsága, minden szigorúsága ellenére, inkább fejlesztette, mint elzsibbasztotta szellemét. Mint ez időből eredő naplótöredékei mutatják, sokat olvasott és írt, különösen az angol nyelvben való kiváló jártasságát szerezte meg börtönévei alatt. Politikai tekintetben pedig egyenesen javára vált az üldöztetés: a mártíromság koszorúja minden szónál és írásnál fényesebben hirdette csüggedetlen hazafiságát.

    1840 májusában szabadult,

     

     

    előzmény:
    gringa22 (9)
    2013-09-18  20:05
  11. 2013. szeptember 18. 20:059.

    Csak,  gondolom,  hogy  "bedobom",  ha  nem  tanultatok  volna  az  iskolaban,----

    hogy  Kossuth  Lajos

    12 napos  tengeri  utazasa  alatt,   (Europabol  Amerikaba)

    tanult  meg  angolul.

     

    Ezutan  New  Yorkban  tartott  egy  remek  beszedet!

     

    Sajnos nem  eleg  adomany  jott  ossze,  es  a  forradalom  megbukott.

     

    Kossuth  szobra meg  most is  a  Hudson  folyo  mellett  all,  New  York  varosban.

     

    Szoval a valaszom  a  nyito-kerdesre  az,  hogy:  TOLED  FUGG  MINDEN!

     

    Persze,  HALLANI  is  kell  egy  idegen  nyelvet,  nem  csak  olvasni!!!!!

     

     

    előzmény:
    plinka (1)
    2013-09-18  16:21
  12. 2013. szeptember 18. 19:358.

    Az angoltanszek.hu-n szerintem jól el vannak magyarázva a nyelvtani dolgok.

     

    Én egyébként az euroexam-nél nyelvvizsgáztam, egyedül készültem fel rá, az euroexam oldalon található feladatokból, megvan a megoldókulcs is, így lehet gyakorolni. 

    előzmény:
    plinka (1)
    2013-09-18  16:21
  13. 2013. szeptember 18. 19:347.

    Szerintem szorgalommal és kitartással semmi nem lehetetlen. Főleg "csak" középfokig és "csak" angol nyelvből, ami nem olyan nehéz, meg annyi nulláról induló, komplett, autodidakta tanulást segítő anyag van hozzá, hogy csak győzd válogatni(Ez itt a reklám helye, de egyik ismerősöm pl. a GO! nyelvi percek videós anyagaiból készülget, fizetős, de az 5perc angolnál komplexebb, szereti.) 

     

    A módszer erősségei nyilvánvalóak, sokkal olcsóbb/ingyenes, a magad ura vagy tempót és helyszínt illetően, stb. A hátránya az, amit már részben Te is írtál, hogy ha nincs tanár vagy csoport, esetleg kevésbé leszel motivált (megoldás erre: tanulj együtt egy ismerőssel), nehezebb elsajátítani a helyes kiejtést, illetve a beszédkészség sem fejleszthető így túlzottan. Ennyiből később nem árthat egy tanár, de egyébként vágj bele bátran! 

    előzmény:
    plinka (1)
    2013-09-18  16:21
  14. 2013. szeptember 18. 19:296.

    Szia!

     

    Többek közt erre is jó a face. A mi családnevünk ritka, ott van a világban élő, ilyen vezetéknevűek "gyűjtőhelye". A gyerekeim csatlakoztak és rögtön lett a netről "ingyen nyelvtanár". Ezt úgy értem, hogy pl amarikában élő névrokonnal skype-ol. Teljesen hétköznapi dolgokról beszélgetnek. Van olyan, akinek a szülei itt születtek, ezért jól beszél angolul is és pötyög magyarul is. összehoztak egy kölcsönös nyelvtanulási rendszert. A srác magyarul kérdez, válaszol, a fiam angolul. Egymást kijavítják, segítenek tanulni. Időnkét hallom, hogy egész jó a hangulat, én is beköszönök, ha kamera előtt vagyok. A fiam szerint sokat lehet tanulni így, mert a téma mindig szabad, épp az, ami aktuális. Legutóbb az F1-ről ment a társalgás.

     

    Ha van alapod, akkor érdemes egy ilyen oldalhoz, társasághoz csatlakoznod.

     

    A neten kívül csak idő kell hozzá és egy jó társalgó partner.

    előzmény:
    plinka (1)
    2013-09-18  16:21
  15. 2013. szeptember 18. 18:085.

    Katedrának is van már ilyen Skypes oktatása, és lehet 1-4 fős. Nyilván a konferenciás még olcsóbb, és ha a többiek is felkészülnek, akkor lehet azáltal is tanulni. A csoport akkor rossz, ha trehányak és potyázók vannak benne.

     

     

    előzmény:
    karolina24 (2)
    2013-09-18  17:32
  16. 2013. szeptember 18. 17:594.
    Lehet, hogy a nyelvtant megtanulod, szókincsedet fejleszteni tudod, de szóban is kellene valakivel beszélgetni.
    előzmény:
    plinka (1)
    2013-09-18  16:21
  17. 2013. szeptember 18. 17:553.

    A közepfoku vizsgan beszelni is kell. A beszed gyakorlasanak a lenyege, hogy a tanar ki tud javitani, akar többszö, söt talan mas szempontbol el is magyaraz dolgokat.

     

    Szerintem ez a dolog az, amikor nem tudod kivaltani a tanart, a szemelyes kapcsolatot.

     

    Gyakorolni mindenkepp jo. be tudod gyakorolni a vizsgat. de kommunikalni nem az igazi. 

    előzmény:
    plinka (1)
    2013-09-18  16:21
  18. 2013. szeptember 18. 17:322.

    Szerintem bármilyen tanfolyamhoz rengeteg szorgalom és otthoni tanulás kell, mert senki nem tudja a fejedbe verni. Az ilyen fajta tanuláshoz, amikor otthon önállóan kell nekiállnod, ugye még több szorgalom kell, hogy egyáltalán nekiálljon az ember nap mint nap. Én az ilyesmit mindig abbahagytam néhány hét után. Egy tanfolyamnak ugye megvan az a húzó ereje, hogy ha már befizetted a pénzt eljársz, plusz lehet jó a társaság, szimpi a tanár, így még érdekes is. Viszont plusz idő hogy oda kell menni, meg hát nem biztos hogy a teljes idő a te tanulásodra fordítódik.

    Esetleg próbáltál olyat hogy online nyelvtanár? Nekem nagyon bejött régebben, otthonról skype-on keresztül tudsz egy magántanárral tanulni, nem esik ki az odavissza út, és olcsóbb is mint egy házhoz járó magántanár, hiszen ő is otthon van. Időpontot is könnyebb egyeztetni a fenti okok miatt. Sőt mivel a gépnél ültök, egy csomó mindent gyorsan meg lehet nézni, utánanézni a neten, online feladatokat közösen megoldani stb. 

    előzmény:
    plinka (1)
    2013-09-18  16:21

Címlap

top