Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Jó számvitel könyv?

tokidoki
Létrehozva: 2013. július 5. 12:17

 

 

Sziasztok!

 

Azon gondolkodom, hogy beíratkozzak-e egy ilyen pénzügy-számvitel ügyintézői (OKJ) vagy mérlegképes könyvelői tanfolyamra, de előtte belenézegetnék ilyen tankönyvekbe, hogy egyáltalán miről is szól ez, fog-e nekem menni stb., kell-e egyáltalán tanfolyam, vagy megtudom tanulni egyedül is. (Vagy még tanfolyamon sem tudom megtanulni.)

 

Eddigi tapasztalatom is az, hogy az oktatások is arról szólnak, hogy olvassuk el, tanuljuk meg a kiadott könyveket vagy részeit, ezért meg nem biztos, hogy érdemes kifizetni a tanfolyam árát.

 

A kérdésem, hogy meg tudja-e valaki adni nekem, hogy milyen könyvekből tanítanak ezeken a tanfolymokon, illetve a vizsgákra milyen könyvekből kell felkészülni.

 

Vannak esetleg valakinek jól bevált könyvei ebben a témában?

Gondolom, rengetek könyv létezik ebben a témában is, de biztosan van jobb, érthetőbb, könnyebben tanulható, több példával illusztrált, és nehezebben érthető is.

 

Ha olyan könyvvel találkozott valaki, amit nem ajánl, mert nem jól érthető, vagy mert nem jobb, de mégis drágább, mint más könyv, azt is írjátok meg légszi, hogy azt semmiképpen ne vegyem meg.

 

 

Könyv címek, és esetleg konkrét *** könyvek is érdekelnének.

 

Köszi, üdv,

 

Tokidoki 

  1. 2017. november 9. 10:5616.

    Sziasztok!


    Jövőre szeretnék könyvelést tanulni, mit ajánlotok, hova menjek?


    Lehetőleg már januárban vagy februárban kezdeném.


    Köszi

  2. 2016. május 24. 10:1515.

    Ezt én is ismerem. Gyes után féltem, hogy majd nem fogom tudni felvenni újra a fonalat. Egy ismerősöm ajánlotta ezt a könyvet, jól át tudtam ismételni belőle az anyagot.

    előzmény:
    Ferry (14)
    2015-12-01  11:03
  3. 2015. december 1. 11:0314.

    Sziasztok!


    Tudom, hogy a hozzászólásom kicsit késői, de az élményem friss.


    Informatikus vagyok, könyvelési szoftvert fejlesztek/üzemeltetek. A munkahelyem beíratott könyvelő tanfolyamra, hogy mégis értsem, miről szól ez az egész. A szakkönyv, amit adtak olyan száraz volt, és olyan sok ömlesztett információt tartalmazott, hogy semmit nem értettem. A tanfolyamot végig kínlódtam. Utána találkoztam a Számviteli képeskönyvvel, abban olyan érthetően volt leírva, hogy egyből világos lett, mi a lényeg. Ha a tanfolyam elött olvasom a könyvet, biztos könnyebben végzem el.


    Azelőtt azt sem tudtam, hogy működik az ÁFA, most meg úgy érzem, könyvelni is tudnék. Nem is olyan bonyolult, mint amilyennek előszörre látszott.

  4. Torolt_felhasznalo_901701
    Torolt_felhasznalo_901701
    2013. július 8. 11:2513.
    Rögtön a mérlegképesbe csak úgy simán eleve nem vághatsz bele, ugyanis a tanfolyam előképzettséget igényel. Tehát minimum a pénzügyi-számviteli ügyintézővel kell kezdened.
    előzmény:
    tokidoki (10)
    2013-07-06  19:28
  5. 2013. július 8. 11:1012.
    Én a helyedben először az ügyintézőit végezném el. A mérlegképest úgy elvégezni és legfőképpen a szakmát megtanulni baromi nehéz, hogy egy kukkot sem ismersz a szakmából.
    előzmény:
    tokidoki (10)
    2013-07-06  19:28
  6. 2013. július 8. 10:5511.

    Mindenképp menj tanfolyamra, otthon nem fog menni még segítséggel sem.

     

    Sajnos nem tudok tanfolyamot ajánlani, de biztos lesznek itt akik tudnak segíteni.

     

    Sok sikert!

    előzmény:
    tokidoki (5)
    2013-07-05  14:31
  7. 2013. július 6. 19:2810.

     

    Szia!

     

    Neked is köszönöm, hogy írtál.

    Nagyon "összebeszéltetek"! Nagy az egyetértés, hogy ez nem egyedül tanulható dolog.

     

    Még nem tudom, hogy belevágok-e, és ha igen, akkor egyből a mérlegképesbe, vagy először csak a pénzügyi-számviteli ügyintézőibe.

     

    Köszi mindenkinek!

    előzmény:
    Szállófelhő (8)
    2013-07-05  17:27
  8. 2013. július 6. 19:229.

     

    Szia Bocika!

     

    Köszi, hogy írtál.

     

    Eléggé egybehangzóak a vélemények, hogy ezt nem lehet egyedül tanulni, és érdemes, sőt, kell tanfolyamra járni.

    Ez hasznos info, hogy a BGF-PSZF is tart mérlegképes tanfolyamot, és hogy van jó tanár!

     

    Még nem tudom, hogy belevágok-e, de azért köszi az infót!

    előzmény:
    Boci_ka (6)
    2013-07-05  15:08
  9. 2013. július 5. 17:278.

    A számvitel tanfolyamok NEM arról szólnak, hogy olvasd el a könyvet, amit előtte felmondtak az órán. Általában el kell olvasni tankönyvet, de az órákon gyakorlás és példamegoldás az idő 90%-a. Biztosan van 1-2%, aki könyvből és feladatgyűjteményből is meg tudja tanulni, viszont ez egy olyan tevékenység, amit igazolt végzettséggel lehet végezni. És hát a végzettség után jön három év igazolt gyakorlat, ami után lehet önállóan könyvelni. A vizsgákhoz pedig jelenleg elő van írva többszáz kontakt óra, vagyis bizony be kell járni egy tanfolyamra. Egyébként a tanfolyamon olyan összefüggésekre mutat rá egy jó tanár, amit álmodban sem gondolnál ki. Továbbá a tanfolyamon számvitel mellett számvitelszervezést (folyamatokat), számviteli elemzést, jogi, gazdasági és pénzügyi alapismereteket, adózást, ellenőrzést is tanítanak.  

     

     

    előzmény:
    tokidoki (1)
    2013-07-05  12:17
  10. 2013. július 5. 15:247.
    Válaszoltam a prividre.
    előzmény:
    tokidoki (3)
    2013-07-05  13:16
  11. 2013. július 5. 15:086.

    Szia,

     

    Nem tudom pesti vagy e, de ha igen, mindenképpen a BGF-PSZF-et ajánlom. Én ott végeztem közgazdászként számvitel szakirányon és itt csináltam meg a mérlegképes könyvelőit is.

    Itt mindig szerveznek előkészítő tanfolyamot, ami valóban nagyon hasznos. Mondjuk, én a mérlegképest rövidített képzésen csináltam, így csak számvitelből és adózásból kellett vizsgáznom, de azt kell mondjam, hogy szuper volt az előkészítő számvitelből. Rezsabek Angéla tartotta  és olyan órái voltak, hogy bármikor vígan dalolva ülnék be rá :)

     

    Sok sikert és kitartást a sulihoz, mert azért arra készülj, hogy nem adják ingyen a bizonyítványt, rengeteget kell tanulni érte, hogy sikerüljön :)

    előzmény:
    tokidoki (1)
    2013-07-05  12:17
  12. 2013. július 5. 14:315.

     

    Szia Eperke!

     

    Köszi a hozzászólásod!

     

    Akkor, ha belevágok, akkor tanfolyamra kell járnom, nem fog menni egyedül, ill. családi segítséggel (mert vannak a családban könyvelők).

     

    Akkor egy jó helyet kell találnom, ahol jók a tanárok.

    Tudsz esetleg ilyet ajánlani? Ja, te főiskolán tanultad, nem tanfolyamon.

    De ha esetleg hallottál valakitől jó tanfolyamról, érdekelne.

     

     

    előzmény:
    Eperke2222 (4)
    2013-07-05  14:23
  13. 2013. július 5. 14:234.
    Pont azt akartam írni, hogy na a számvitel pont nem az, amit tankönyvből otthon egyedül tanul meg az ember. Amúgy is mindig változik a törvény, főiskolán nem is használtuk a könyvet, mert már nem volt aktuális amit év elején megvetettek velünk. A tanár előadása és elsősorban a példák megoldása a dolog kulcsa.
    előzmény:
    tokidoki (1)
    2013-07-05  12:17
  14. 2013. július 5. 13:163.

     

    Köszi Csendike, hogy írtál.

    Én is írtam Neked priviben.

    előzmény:
    Csendike (2)
    2013-07-05  12:55
  15. 2013. július 5. 12:552.

    Szia!

     

     

     

    Tévúton jársz, ha azt gondolod hogy ezeket a tárgyakat könyvből meg lehet tanulni.

    Sok sok hónapos kemény munkával, tanulással jutsz el oda, hogy kezded pedzeni miről is van szó.

    ( Persze itt nem zárom ki, hogy van néhány igazán jófejű tanuló akinek könnyebben megy, de a nagy átlag bizony megszenved vele.)

    De, ha megcsinálod akkor nagy élmény.

    Jó könyvelőre mindig szükség van.Nálunk a mérlegképesen az akkori apeh kiemelt adózók osztályáról jött tanítani egy tanárnő, hát, szenzációs volt.

    Rengeteget tanultunk tőle.

     

    Javaslom, hogy nézz utána melyik tanfolyamra milyen előiskolázottság kell, mert  a követelmény pár éve változott.Úgy vélem, hogy a könyveknél is így lehet valahogy.

     

     

    Remélem nem beszéltelek le róla, szép munka.

     

    Sok sikert a tanuláshoz.

     

     

     

     

    előzmény:
    tokidoki (1)
    2013-07-05  12:17

Címlap

top