Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

DAS - ba szeretnének belép

Gina.
Létrehozva: 2011. február 25. 18:18

A DAS.- ba szeretnének beléptetni...szeretném ha leírnátok a tapasztalatokat ezzel kapcsolatosan..Érdemes e belépni vagy felejtős a dolog...Tényleg segítenek, tényleg ngyen van? vagy havi x összeg...stb!

Köszönöm a segítséget Gina

  1. 2018. november 19. 16:5033.

    Szia!


    Én is elgondolkodtam már egy ilyenen. Szóval, ha épp nincs is konkrét ügyed, de mondjuk jogi útra akarnál terelni valamit, vagy csak érdekel, hogy miben milyen jogi lehetőségeid vannak, abban is segítenek?

    előzmény:
    évi* (32)
    2018-11-19  11:59
  2. 2018. november 19. 11:5932.

    Mi már nyertünk velük pert utazási iroda ellen. Az abszolút rendben ment.


    Most is van egy ügyem, arra azt mondták, hogy nincs szakértőjük, így külsős ügyvédet bíztak meg saját költségükön. Ez kicsit lassan halad, de ez nem rajtuk múlik.


    Még tanácsadásra is szoktam őket igénybevenni, ott is mindig megkapom a korrekt választ.

    előzmény:
    Balazskceh (31)
    2018-11-19  11:09
  3. 2018. november 19. 11:0931.

    Abban az esetben, ha valójában igazad van és a dolog amúgy nem kérdéses, mint pl. CASCO kötelező biztosítás körébe tartozó káresemény elég hatékonyak az ismerőseim tapasztalat szerint. Viszont az ügyfelekkel a kapcsolattartás nagyon hiányos és mivel nem kimondottan szakosodott ügyvédekkel látják el a többi ügyek képviseletét ezért és a leterheltség miatt nagyon elnagyoltak a feladok megoldásában. Én pl. válóperre nem őket javasolnám.

    előzmény:
    kutyaful (17)
    2011-02-25  21:28
  4. 2018. november 19. 10:3430.

    szerintem a rendőr egyáltalán nem foglalkozik semmiféle matricával a kocsin. Bárki ragaszthat bármit, és egy szabálysértés esetén teljesen mindegy ki az ügyvéded.

    előzmény:
    sajt02 (22)
    2011-02-26  09:34
  5. 2018. november 19. 10:2829.

    Én kb. másfél éve vagyok tag. Valójában középszerű és nem hatékony megoldást kínáltak. Amikor ezt szóvá tettem azt mondták, hogy nem az ő felelősségük, hanem a kiközvetített ügyvédé.  Ekkor derült ki, hogy a DAS csak egy lépcső az ügyvéd és te közötted.


    Szerintem a probléma megoldása és sikere attól függ csupán, hogy milyen ügyvédhez küldenek. Én a válóperemben biztosan nem fogok bennünk megbízni. (túl sok a vesztenivalóm)

  6. 2013. szeptember 9. 14:4628.
    (amúgy most a férjem nicknevét használom, ne lepődjetek meg )
    előzmény:
    autos.gyerek (27)
    2013-09-09  14:44
  7. 2013. szeptember 9. 14:4427.
    Bár már nem tegnap írtad, de ezzel teljesen egyetértek! Ugyanis nekem is van már egy pozitív tapasztalatom: egyik hajnalban, esküvő után a férjemmel suhantunk át Budapesten autóval. Valami miatt - talán a fáradtság - nem vette észre a férjem a villamos szigetet, és belülről kerülte meg. Mire ráeszmélt mit tett, a piros lámpánál épp előttünk pihenő rendőr előre engedett, végül szirénázva utánunk jött. Akkor láthatták meg a DAS-os logót, mert miután leálltunk, egy kedves ejnye-bejnye után már mehettünk is tovább. Még jó, hogy a férjem nem ivott alkoholt...
    előzmény:
    sajt02 (22)
    2011-02-26  09:34
  8. 2013. március 12. 06:3826.

    3 ÉVIG KÖTELEZŐ FIZETNI A DÍJAT!!! AMI NEKÜNK 2-NEK ÉVI 60.000FT VOLT!!! 180.000FT KIDOBVA A SEMMIRE!!!

    MEGSZŰNT A MUNKAHELYE A FELESÉGEMNEK,ÉS NEM TUDTUK KIFIZETNI AZ UTOLSÓ ÉVET. A CSALÁDBARÁT SZEMÉTLÁDA DAS BEHAJTOTTA RAJTUNK! NEM LEHET SZERZŐDÉST MÓDOSÍTANI. EZ KISBETŰKKEL VAN PERSZE ÍRVA! SEMMIT NEM TUDNAK. TAKNYOS KIS ÜGYVÉDEIK VANNAK AKIKNEK FINGJA NINCS AZ EGÉSZRŐL. NAGY KAMU ÉS LEHÚZÁS AZ EGÉSZ! AZ ISMERŐSÖM AKI BELERÁNGATOTT IS LEDÖBBENVE MONDTA MEKKORA ÁTBA.ÁS AZ EGÉSZ.

     

    előzmény:
    Gina. (1)
    2011-02-25  18:18
  9. Torolt_felhasznalo_182082
    Torolt_felhasznalo_182082
    2011. március 10. 18:4925.

    Szerintem néz körbe máshol is.Már másik biztosító is csinál ilyen biztosítást.

    Érdemes mindegyiket megkérdezni,bár ahogy olvastam sok különbség nincsen a szolgáltatások között,de biztosan van a szerződés kötés módjában eltérés. 

    előzmény:
    Gina. (1)
    2011-02-25  18:18
  10. 2011. február 27. 17:5024.
    Szerintem én megírtam a negatív véleményem miértjét is.Igaz nem írtam litániát mert szerintem annyira azért nem érdekel senkit,de a lényeg benne volt.Az pedig teljesen természetes,hogy vannak pozitív és negatív vélemények is-kinek milyen.Részrehajlással pedig soha nem vádolnálak, annak ellenére sem,hogy "találkoztunk" már egy másik topikban.  
    előzmény:
    liongirl (23)
    2011-02-26  18:03
  11. 2011. február 26. 18:0323.

    Köszi a pozitív hozzászólást neked, kanapétigrisnek, meg kutyafülnek is. Ha én írtam volna, tuti meg lettem volna vádolva részrehajással és reklámmal.

     

    Azért annak van némi diszkrét bája, hogy aki negatív véleménnyel volt, egy árva konkrétumot sem írt, hogy miért ez a véleménye.

     

     

    előzmény:
    sajt02 (21)
    2011-02-26  09:19
  12. 2011. február 26. 09:3422.

    S még egy dolog!

     

    Való igaz, ne legyen rá soha szükséged... de!

     

    A rendőr, mikor meglátja az autódon a DAS matricát, máshogy bánik veled!

    Mondjuk nekem sosem volt félnivalóm a rendőrökkel szemben, de ismerőseim is mesélték, hogy a rendőr meglátja a matricát, és sokkal kedvesebb...

     

    Bár nekem előtte is csak kedves rendőrökkel volt dolgom :)

    előzmény:
    Gina. (1)
    2011-02-25  18:18
  13. 2011. február 26. 09:1921.

    Kedves Gina!

     

    Megdöbbentő, hogy néhány előttem hozzászóló milyen véleménnyel van róluk, na persze, mindenki a saját tapasztalatából indul ki.

    Mi több éve tagjuk vagyunk, és nagyon sok esetben segítettek.

    Éves díja az általunk választott csomagnak 38.000 Ft, épp most vonták le pár napja.

     

    Csak tavaly 4 ügyünkben segítettek, a tavalyi nagyon rossz évünk volt. Koccanás, ahol nem mi voltunk a hibásak, és a másik félnek hamis papírjai voltak, volt egy ennél sokkal -sokkal macerásabb bonyolultabb ügy, és még egy baleset, ahol szintén nem mi voltunk a hibásak. És végül egy lakásügy, nem részletezem, szintén segítségre szorultunk.

     

    MIndegyiknél (!) szó nélkül segítettek, ingyen, le a kalappal előttük!

     

    CSAK AJÁNLANI TUDOM ŐKET!!!!!!!! (pedig egyszerre nekem is sok a 38.000 Ft, de az én véleményem az, hogy megéri! Egyértelműen megéri, mert csak 1 ügy kapcsán a 4-ből már többe került volna az ügyvéd!)

    előzmény:
    Gina. (1)
    2011-02-25  18:18
  14. Torolt_felhasznalo_679127
    Torolt_felhasznalo_679127
    2011. február 25. 22:3120.

    Persze,szerencsére nem mindennapos az, hogy ilyesmi történjen.De egyszer tán igen és akkor beüt a krach...

    Mi nem Das-sal szerződtünk.Volt egy autóbalesetünk, amelyben vétlen félként súlyosan sérültünk.

    Ha nem szerződünk egy biztosítási szakértő jogásszal, a kárunk max. 1/3-át térítené a biztosító.Pusztán azért, mert nem tudjuk, mit lehet követelni.Magamtól eszembe nem jutott volna, hogy pl. a villanyszámlám azért magasabb, mert többet vagyok itthon a karambolból kifolyólag, vagy hogy a telefonszámlám is téríti (részben ) a biztosító (annál egyébként markáns a különbség a baleset előtti számlához képest, hiszen a sérülésből fakadóan mozogni nem tudtam, de telefonon tartottam a kapcsolatot).

    Hasznos lehet egy ilyen segítség!

    De ne legyen rá szükség soha!!!

    előzmény:
    antironia (12)
    2011-02-25  19:39
  15. 2011. február 25. 22:2719.

    Húzós az ára az biztos. De ha ügyed van, ami ne legyen soha, akkor nagyon is jól jön.

    Mi pont a húzós ár miatt nem kb 5 évvel ezelőtt, mert nem volt miből... szégyen ide-oda.

    Most sem vagyunk dúskálók, de megtettük.

     

    Ugyanis lett volna már szükség rájuk, csak épp ugye nem voltunk tagok, igy  nem tudtak segíteni.

     

    Egyébként van ismerős, aki már vett igénybe DAS-os segítséget sikerrel.

     

    Egy baj van itthon, mindenről azt gondoljuk alapból, hogy kamu és lehúzás pedig nem minden az.

     

    A lakásbiztosítást is sokan drágállják, de elég egy villámcsapás, egy besurranó tolvaj... és ha nincs, akkor lőttek mindennek.

    előzmény:
    Márty (8)
    2011-02-25  18:59
  16. Torolt_felhasznalo_419068
    Torolt_felhasznalo_419068
    2011. február 25. 21:3118.

    Szia !  Regisztrálj a www.truckware.hu és ott mindenre választ kapsz !!!

     

    Nem ingyen van, de ha szerződést mész kötni, már akkor is legyen nálad pénz.

    előzmény:
    Gina. (1)
    2011-02-25  18:18
  17. 2011. február 25. 21:2817.

    Számomra elég hihetetlen, amit itt néhányan írtak. Az öcsémnek sokat segítettek (egy idióta összetörte az autóját, nélkülük nem jutott volna semmire), ezek után ajánlotta őket nekem is.

     

    Második éve ment a biztosításunk, mikor volt egy balesetem, ahol alaptalanul cserbenhagyással vádoltak. Bokrok közül kilépett elém egy külföldi, elismerte a felelősségét tanúk előtt, el akart menni, nem engedtem, mentőt hívtunk, ezek után feljelentett. Több hónapos nyomozás, szakértői vizsgálat után a BRFK megállapította, hogy hazudott, ő volt a hibás. A határozatot visszaküldték a kerületnek, akik ezek után megbírságoltak. Itt szakadt el nálam a cérna, felhívtam a DAS-t, másnap jelentkezett a megbízott ügyvéd, átnézte az iratokat, mondta, hogy fellebbezünk. A fellebbezést indoklás nélkül elutasították, mentünk a bíróságra. (A bíró szerencsére vette a fáradságot, és nem csak az "áldozat" feljelentését olvasta el, megszüntette az eljárást. Ez egy évembe, és néhány ősz hajszálamba került.)

     

    Az ügyvéd profi volt, mindent elintézett, segített, és egy kézfogáson kívül semmit nem fogadott el. Nekem megérte, régen a cégünk fizette, most átvettem, mint magánszemély, nem mondanám fel. Lehet - sőt, remélem -, hogy soha többé nem lesz rá szükség, de ha gáz lenne, tudom, hova forduljak.

    előzmény:
    Gina. (1)
    2011-02-25  18:18
  18. Torolt_felhasznalo_672739
    Torolt_felhasznalo_672739
    2011. február 25. 21:2016.
    Nem, nem hinném, hogy rosszul gondolom...:)
    előzmény:
    liongirl (11)
    2011-02-25  19:27
  19. 2011. február 25. 21:0015.

    Szió!

     

    Nos, én negyedéves díjfizetésről tudok. De választhatsz hogy mennyit, mert vannak opciók. Olyan mint pl a kábel tv csomagok. Ha több van benne, akkor többe is kerül..

     

    Kisebb szabálysértésnél telefonban is adnak tanácsot.

     

    Nagyobbnál nem túl kimerítőt, de ennek megvannak az okai. Telefonon ugyanis nem lehet komoly felvilágosítást adni.... 

     

     

    Régebbi ügyekben nem segítenek, csak a tagság kezdete után kialakult helyzetekben.

    Nagyon jó hírük van, de hogy ebből mi igaz, azt nem tudom....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_364380
    Torolt_felhasznalo_364380
    2011. február 25. 19:5614.
    NEM ÉRI MEG!!!! Csak a pénzzel szeretnének lehúzni és ha rá kerül a sor, semmiben sem tudnak érdemben segíteni!! Legalábbis öcsémnél így történt!!! nem ajánlom! pénzkidobás!!!
    előzmény:
    Gina. (1)
    2011-02-25  18:18
  21. 2011. február 25. 19:4813.
    Természetesen,röviden mellékelem. Amikor segíteni kellett volna,na az már senkit nem érdekelt,akkor már terelt mindenki hónapokon keresztül. Kidobtunk egy csomó pénzt a semmiért,de talán jobb is,hogy egy lightos ügynél derült ki mire vagy mire nem számíthatunk és nem akkor,amikor esetleg több ezer km-re itthontól és mielőbb kellett volna a segítség-ugyanis ez a biztosítás kifejezetten ezért köttetett anno.
    előzmény:
    liongirl (9)
    2011-02-25  19:13
  22. 2011. február 25. 19:3912.

    Ez olyan biztosítók elleni biztosítás....

     

    Aztán majd jön valaki, aki arra kínál biztosítást, ha a DAS akarna átverni...

     

     

    Hány káreseted volt az elmúlt 10 évben, amikor szükséged lett volna ilyesmire....???

     

    Szerintem fölösleges pénzkidobás.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  23. 2011. február 25. 19:2711.
    Lehet, hogy ezt rosszul gondolod?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672739 (10)
    2011-02-25  19:24
  24. Torolt_felhasznalo_672739
    Torolt_felhasznalo_672739
    2011. február 25. 19:2410.
    Nem gondolom, hogy ugyanazt az odafigyelést kapod Tőlük, mint ha elmész és megbízol egy ügyvédet. Akkor is fizeted, ha nincs jogi gondod és akkor is ha van, olyan mint a kötelező biztosítás, vagy fizet a biztosító, vagy leginkább nem túl sűrűn....
    előzmény:
    Gina. (1)
    2011-02-25  18:18

Címlap

top