Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Megbízási szerz. dolgozni

kiscucuka2
Létrehozva: 2010. szeptember 19. 09:26

Sziasztok!

 

Segítségeteket szeretném kérni a következőben:

Hívtam vhova dolgozni "főállásban", de nem alkalmazottként, hanem megbízással.

Eddig mindig alkalmazott voltam, így ez a helyzet nekem új, furcsa, sok mindent nem is tudok róla.

Mik az előnyei, hátrányai????

Adózás, járulékok hogyan mennek?

Szabadság, táppénz stb.

Mindenre kíváncsi vagyok.

 

Előre is köszönöm!

 

Kiscu

  1. Torolt_felhasznalo_936138
    Torolt_felhasznalo_936138
    2010. szeptember 19. 14:0510.

    Szia!

     

    Úgy látom, eddig mindenki egyfajta megbízási szerződésről ír....akkor én írnék egy másikat!
    Én egy multinak dolgozom megbízásival. Ez azt jelenti, hogy egyéni vállalkozó vagyok (lehet más cégforma is egyébként), számlát állítok ki a cég részére, amire kapom a járandóságom. Járulékot, adót, mindent én fizetek. Viszont ez beleszámít a munkában töltött évekbe és ugyanúgy jár táppénz, mintha alkalmazott lennél, csak itt azután, ami havi járulékot fizetsz, ami minimum a minimálbér után fizetendő.
    A munkaköröm is és maga ez a jogviszony is olyan, hogy teljesen magam ura vagyok, nincs napi fix munkaidőm, nincs kötöttség, semmi, de nyilván a saját érdekem, hogy jól dolgozzak, mivel a munkám után kapok fizetést!
    Én nagyon szeretem, százszor jobb, mint alkalmazottként dolgozni. De kinek a pap, kinek a papné....

    előzmény:
    kiscucuka2 (1)
    2010-09-19  09:26
  2. 2010. szeptember 19. 11:129.
    Szabadság nem jár elvileg, de ha normális a munkaadód, akkor ez is megoldható, meg lehet beszélni.
    előzmény:
    kiscucuka2 (1)
    2010-09-19  09:26
  3. 2010. szeptember 19. 11:108.

    Én évekig dolgoztam megbízásos jogviszonyban (közszférában). Minden járulékot fizetett utánam a munkaadó, nekem már semmit nem kellett. A teljes megbízási díj kb. 52%-át vonták le.

     

    Mivel minden járulékot (tb, nyugdíj, egészégbiztosítás, önkéntes mindenfélék) levonnak, így, ha esetleg táppénzre mennél, vagy a későbbi nyugdíjazásod miatt nem fog hátrány érni. Csak akkor lehet gond, hogy ha nem vonnak semmit (számlás vagy, vagy nem tudom milyen okból) és lesznek fizetve utánad a járulékok.

    előzmény:
    kiscucuka2 (1)
    2010-09-19  09:26
  4. 2010. szeptember 19. 11:077.

    Köszi. Akkor ezek szerint ez sehol nem számít m.viszonynak??? Ledolgozott évek számába se számít?? Akkor ezek az évek mennek a kukába?? :-S?

     

    Szóval nem igazán nyerő ez a viszony??....

    előzmény:
    fodi0405 (6)
    2010-09-19  10:42
  5. 2010. szeptember 19. 10:426.

    A munkáltató fizet utánad mindent, mondjuk a nyugdíjt nem tudom, de valóban nem számít munkaviszonynak. Engem még fősuli alatt alkalmaztak így.Ha viszont utána munkanélkülire mennél, akkor ezt az időszakot nem számolják bele.

     

    előzmény:
    kiscucuka2 (5)
    2010-09-19  09:55
  6. 2010. szeptember 19. 09:555.

    Sziasztok!

     

    Köszi az információkat!

     

    PNE-KATA: igen, ezeket tudtam, de ez annyira nem "ütött szíven", mert jóval többet tudnék ezzel a családi kasszába juttatni.

     

    Viszont az, hogy nem számít be a munkaviszonyba, az nagyon rosszul hangzik......

    M.helyen az egyik csaj 6 éve így dolgozik, akkor ő ilyen szempontból "kidobott" 6 évet???  Ez vár rám is???

     

    Járulékokat stb kinek, hogyan kell rendezni?

    Meséljétek el léééécccci szájbarágósan!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  7. 2010. szeptember 19. 09:484.

    Szia!

    Fizetsz a megbízási szerződésben szereplő összeg után mindent, de sajnos a munkaviszonyba nem számít bele. (Mi is így jártunk.)

    előzmény:
    kiscucuka2 (1)
    2010-09-19  09:26
  8. 2010. szeptember 19. 09:463.
    Szabadság, fizetett ünnep, táppénz nem jár.
    előzmény:
    kiscucuka2 (1)
    2010-09-19  09:26
  9. 2010. szeptember 19. 09:412.
    Én úgy tudom a megbízási szerződés nem számít bele a munkaviszonyba
    előzmény:
    kiscucuka2 (1)
    2010-09-19  09:26

Címlap

top