Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tanítói diplomával óvónő?

mindlevery
Létrehozva: 2010. szeptember 18. 17:07
Sziasztok! Szerintetek tanítói diplomával, 3 éves munkatapasztalattal és egy dajka okj-s végzettséggel elhelyezkedhetek óvodában óvónőként?
  1. 2010. szeptember 18. 19:559.

    Szia!

    Sajnos nem.

    A mi óvónéninknek sajnos mennie kellett tanítói végzettség + 13 éves óvónői gyakorlattal a háta mögött, pedig a legjobb óvónő volt az oviban!!!! A gyerekek imádták, szakmailag maximumot nyújtott, született óvónő volt... Most napközis és szinte minden "gyereke" abba az iskolába szeretne miatta menni, ahol ő dolgozik. Nagyon sajnálom!!!

    előzmény:
    mindlevery (1)
    2010-09-18  17:07
  2. 2010. szeptember 18. 17:598.

    HÁt érdemes megnézni a fővárosi hurdetéseket a kozigallas.gov.hu-n (na jó nem most vagyok képben, én kb 1,5 hónapja kerestem pedagógus állást akkor láttam. Szóval Pesten óvódapedagógus állások tömkelege volt hirdetve. Szierntem érdemes próbálkozni.

     

    Engem pl. Főiskolai tanári diplomával+ Közgazdász főiskolai oklevéllel (nem diplomával, mert nincs meg a C tipusú szakmai nyelvvizsgám, felvettek középiskolába tanítani, ahova elvben csak Egyetemi végzettségűeket lehet. Mégis rám esett a választás. Az igaz, hogy nem volt sok jelentkező. Ha nem próbálom meg, mert nincs megfelelő végzettségem akkor még most is állást keresnék. Engem választottak, pedig van 3 kisgyerekem 5,5 éves 4 éves és 2 éves. Ha ez nem szólt ellenem semmi.

     

     

    előzmény:
    beszi101 (6)
    2010-09-18  17:37
  3. Torolt_felhasznalo_871862
    Torolt_felhasznalo_871862
    2010. szeptember 18. 17:517.

    Véleményem szerint csak akkor vesznek fel ezzel a diplomával, ha nem jelentkezik senki szakirányú végzettséggel.

     

    Túlképzés van minden diplomás szakmában.

    előzmény:
    mindlevery (1)
    2010-09-18  17:07
  4. 2010. szeptember 18. 17:376.

    Nálunk dajkaképzés is van, másról sem szóltak a tételeik, mint a kakis fenekekről, átöltözésről, gyermekek gondozásáról, uzsonáztatásról stb. Ez még igen kevés egy óvónőnek, aki a foglalkozásokat tartja és naprakészen kitalálja a nevelési programhoz kapcsolódó feladatokat stb. Mondjuk nálunk a gyakorló "kisóvónénik" még fiatalok, frissek, kreatívak, így ők szépen besegítenek az ötleteikkel a foglalkozásokba. 

    A tanítók 1-6. osztályig foglalkoznak a gyerekekkel, azért az szerintem messze áll a 3-4 évesektől. 

    Ha tényleg az lenne a helyzet, hogy nincs óvodapedagógus jelenkező és az illető szimpatikus stb. akkor felvehetnék, de a mai világban nem tudok arra gondolni, hogy nincs 100 óvónő jelentkező 1 állásra. 

     

    Mindenesetre próbáld meg, szurkolok, hogy állást találj. 

    Nem ellened vagyok, ne értsd félre, csak véleményeket kérdeztél és nagyon picit "belelátóként" ez az én véleményem szülői és főiskolai dolgozóként is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_108201 (4)
    2010-09-18  17:29
  5. 2010. szeptember 18. 17:325.
    általános ápoló,asszisztensként végeztem, bölcsibe jártunk gyakorlatra, csecsemő és gyerek szakápolóit végeztem,gyógypedagógiaia sszisztensi végzettségem van, és most megint tanulnom kéne,hogy bölcsibe gondozónőnek  felvegyenek,mert valaki kitalált egy csecsemő és kisgyermek gondozói OKJ-s tanfolyamot
    előzmény:
    mindlevery (1)
    2010-09-18  17:07
  6. Torolt_felhasznalo_108201
    Torolt_felhasznalo_108201
    2010. szeptember 18. 17:294.

    Nem hinném, hogy ez akkora problémát jelentene. Egyrészt, mert van dajka okj-s képzettsége, másrészt pedig az ovi és az alsó tagozat között van egy átmenet...jó esetben.

    Tehát ha olyan helyre menne, ahol nincs óvodapedagógus jelenzkező, én simán felvenném, ha szimpatikus és jók a referenciái.

    előzmény:
    beszi101 (2)
    2010-09-18  17:17
  7. 2010. szeptember 18. 17:263.

    Én remélem ,hogy elhelyezkedhetsz óvónőként.

    Amikor én végeztem óvónőként,mint érettségizett óvónő,akkor állították,hogy ezzel könnyel felvesznek óvónőnek,de még alsós tanítónak is.Persze ma már diploma kell az óvónőséghez is,pedig minket azért rendesen megtanítottak mindenről ami egy óvónőnek kell.Szóval én óvónői végzettséggel elmehetek max.dadusnak.Nem is értem.

    előzmény:
    mindlevery (1)
    2010-09-18  17:07
  8. 2010. szeptember 18. 17:172.
    Szerintem nem, mert óvodapedagógusokból is Dunát lehet rekeszteni. Max. dajkának vennének fel. Azért egy tanító és egy óvónő egészen mást tanul más-más korú gyermekekről, mondom ezt neked úgy hogy ilyen oktatási intézményben dolgozom. Van néhány közös szeminárium, mondjuk pszichológia, szociológia, de a szakmai rész és a gyakorlat azért jelentősen különbözik. Nem akarok feszültséget kelteni vagy ilyesmi, de én nem szeretném, ha tanító lenne az ovinkban óvónéni.
    előzmény:
    mindlevery (1)
    2010-09-18  17:07

Címlap

top