Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

BROKERNET-nel dolgozni

mizacska
Létrehozva: 2010. szeptember 17. 18:09

Mi a velemenyetek a Brokernet-rol?

Van valakinem tapasztalata? Ismertek olyant aki ebben dolgozik?

Egy ismerosunk ajanlotta , hogy mi is menjunk el egy ilyen kepzesre a parommal.

Keddig kell valaszt mondjunk. 

Olvasgattam forumokat errol a cegrol (regi forumok 2005 max 2009-ek)...de vegyes a velemeny.

Ha valaki hallott errol a cegrol barmit is kerem irjon.

Koszi elore is. 

 

  1. 2010. október 10. 18:0728.

    Próbálok vitatkozni? Úgy tűnt?

     

    Egyrészről írtam az elsőben, hogy naon kedvem sincs hozzászólni. És azt sem neked címeztem, ha emlékezetem nem csal...

     

    Nem, nem én vagyok a pénzvilág alfája és omegája. A világon 8 ilye ember él, Te sem vagy köztük és én sem, sőt elég keveseknek adatik meg, hogy találkozzanak velük, ami nem véletlen... erről nem regélnék, ha meg nem sértelek.

     

    Persze. Lehet valaki magyar diplomával jó marketinges, vagy msá egyéb szakirány, csak ebben a topikban a befektetésekről volt szó, konkretice a tőzsde kontra biztosítás a téma.

     

    Az alábbi irományokból olyan marhaságok és előítéletek világlottak ki (a nagy arc mellet), hogy nem bírtam megállni szó nélkül. Te magadra is vetted.

    Ha emlékem nem csal, akkor Te írtad vaahol, hogy semmilyen MLM rendszerű céggel nem lenne szabad szóba állni. Ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy nem Te, hanem Vágyi Jenő volt címlapon, mint az év üzletembere egy fika lapban... valami Wall Street Jurnalban... noname lap... soroljam még az MLM-es sikereket? Mielőtt belekotyognál, nem, nem csak az amway kapcsán került a címlapra... Bár, ha elfogadsz egy "jótanácsot", ha alkalmad nyílik rá, hogy beszélgess vele tőzsdei befektetésekről, akkor ne hagyd ki.... többet tud, mint az ország összes tőzsdetanára és tőzsdeguruja együttvéve...

    Igénytelen leszek, más MÉM-es cégtől nem mondok nevet... nézz utána, ha érdekel...

     

    Ha keverjük a szezont a fazonnal, akkor biz' nem fogunk dülőre jutni.

    Próbáljunk közös nevezőre jutni.

    A klasszikus tőzsdézés színvonala ebben az országban a béka segge alatt van. Ha nekem nem hiszed, nézz utána a fizatős oktatásoknak. Egy átlag Forexet oktató cég a "nebulóknak" azt oktatja, hogy elegendő pusztán a technikai alapon történő elemzés. Ugyanez zajlik az értékpapír piacon is. Ha egy brókercéghez elmész puhatolózni, rövid úton rájöhetsz, hogy short pozíciót fel sem mernek venni, hanem hosszú-rövid és középtávú befektetésekre bíztatják az embert, és a legtöbb esetben bizony benn is ragadnak a pozíciókban...

    Tudod a pécsi közgézon volt egy tőzsdetanár, aki tartott egy órát arról, hogy kell 1 Ft-ból 1 év alatt 1 millát csinálni. Többen felajánlották, hogy adnak neki 1 Ft-ot... azóta is egy szakadt autóval jár... Na, Te ezt a képzést tartod többre, mint....

    Visszatérve a brókercégekre. Ha figyelmesen nézed, akkor rájössz, hogy mág csak nem is technikai alapon tőzsdéznek, hanem a nagy számok trv-e szerint. Ez azt jelenti, hogy minél több pozíciót nyitnak, annál nagyobb esélye van, hogy folyamatosan ki is tudnak belőle szállni. Ez viszont a hozamodat rendesen megtépázza.... Egy ilyen "nagytudású" ( itthon nagyon jó nevű, úgyhogy nem írom le, nehogy kártérítési pert indítsanak) brókercég egyik haveromnak 90 milláját tapsolták el kb 3 hónap alatt... benne van :-D

    Vegyük a brókernetet.

    Ők portfóliókkal dolgoznak. Méghozzá banki és befektetési portfóliókkal. Engem egyszer megtaláltak azzal a dumával, hogy ők tőzsdéznek, 3 kérdés után maga döntött úgy, hogy feláll és békénhagy.

    Nem, a brókernet nem tőzsdézik és még csak nem is ért hozzá. Ha ezt mondja egy üzletkötő, az viszont nem a cég, hanem az egyén hibája... A cég oktatásán (állítólag) ki van hangsúlyozva, hogy ne állítsanak ilyet, csak hát egy-két ember többnek szeret tűnni, mint ami...

    Ezeket a portfóliókat, tehaát a valós befektetéseket nem itthon (többnyire, mert olyat nem is ajánlanak) fektetik be, hanem külföldi brókerek kereskednek vele. Méghozzá nagyon jól. Egy bökkenője van, hogy a legtöbb ember (ügyfél) a futamidő alatt egyszer sem mozgatja ki a pénzét az alapokból... Befektetésről pedig részletes kimutatást nem kérhet, így a brókercég egy kalkulált és nem valós növekményt fog kifizetni. A többit realizálja a brólercég haszonként. Nekem van egy 10 éves ING-nél kötött ilyen befektetésem, és 10 hónap alatt hozott kicsivel több, mint 20%-ot. Az életbiztosítás pedig pusztán adótechnikai okból van társítva.

    Na most. Amíg ezt egy átlagember nem képes látni, úgy ahogy eddigi véleményem szerint te sem, hanem pusztán egy sértődésre futja csak, addig itt pénzügyi kultúrának esélye sincs kialakulni...

    A brókernetes üzletkötőnek többet kellene tudni a portfólióiról, de ne gondold, ha egy ING, vagy más keres meg, az többet tud. Nem tud. Neki is ugyanaz a vizsgája van meg, és ugyanúgy x időnként a központ megmondja a "tuti"-t és azt fogja akkor ajánlani ;-)

     

    Egyértelműen azt állítani, hogy ezek a hosszútávú lekötések hülyeségek, az meg külön bravó. És hodd el, ezt a kijelentést nem egy pénzügyi pályán mozgótól hallottam már, azzal az indokkal, hogy van ennél jobb is. Sajnos ez így nem igaz, de semmi kedvem erről most még egy vitát nyitni.

     

    Nézz csak körbe magad körül. Számold meg, hány embernek van körülötted megtakarítása, ami nagyobb, mint a hitelállománya... Na, ha sok, akkor igazat adok neked, és van itt pézügyi kultúra, ha nincs, akkor meg csak annyit kérek, gondolkodj el az okán.... ne nekem higgy, hanem a szemednek és az eszednek...

     

    Bármit írtam, nem bántásnak, hanem gondolatébresztésnek szántam. Így olvasandó ;-)

     

    előzmény:
    MorningGlory (27)
    2010-10-10  09:23
  2. 2010. október 10. 09:2327.

    Nem kell hogy hasra ess, csak Te is fogadd el mások véleményét úgy, ahogyan elvárod, hogy elfogadják a Tiédet. Én ismerek olyan pénzügyi szakembert, aki nagyon jó a szakmájában (nem befektetésekkel foglalkozik). Talán a magas lóról kéne leszállni, és elfogadni, hogy nem a Te véleményed mindenek alfája és omegája :) Ezen felül amit a hsz-edben írtál köszönő viszonyban sincs azzal, amiket én írtam...ha szerinted egy magyar közgáz diploma semmit nem ér, akkor hova sorolod a dolgok rendszerében a PSZÁF vizsgát, amit az aluszok végeznek? Ott nagyobb tudást sajátítanak el vagy mi? Nem is értem miről próbálsz itt igazából vitatkozni...

    előzmény:
    kukacapja (26)
    2010-10-08  21:07
  3. 2010. október 8. 21:0726.

    Ha lesz időm, hasra is esek :-DDD

     

    A magyar közgazdaságtumány által kitermelt emberkék aztán letettek az asztalra. Hogy oda ne tipegjek a diplomájukhoz.

    Ha engem nem is, de lgalább egy Financial Timest vegyél komolyan... Vagy teheted, hogy keresel nekem egy helyet a világban, ahol magyar gazdasági szakembert keresnek ;-))))

     

    Én 3 évig jártam oviba, de azt gondolom, nem tudnék vezetni egyet... ;-)

    További sok sikert...

    előzmény:
    MorningGlory (25)
    2010-10-08  20:20
  4. 2010. október 8. 20:2025.
    Történetesen én pontosan tudom miről beszélek, egy biztosítási alkusznál dolgoztam 3 évig, mint ügyintéző, szintén MLM rendszerben működik a cég. Ha pénzügyi tanácsot szeretnék, akkor egy képzett (értem ezalatt az egyetemi diplomát) pénzügyi szakembert fogok felkeresni, nem pedig egy PSZÁF vizsgán áttolt valakit. Bocs :)
    előzmény:
    kukacapja (24)
    2010-09-20  06:48
  5. 2010. szeptember 20. 06:4824.

    Átolvasva a topikot és a hozzászólásokat nem jött meg a kedvem, hogy hozzászóljak.

     

    Olvastam olyat, aki visszakérdezett, hogy fitogtatassa a tudását azzal, hogy a topikinditó ért-e egyáltalán a részvényekhez... neki üzenném, ha ebben az országban van, nyugodjon meg ő sem ért hozzá... a brokerage... beszarás tényleg. Keverni az üzletkötőt a brókerrel, meg külön jópofa.

     

    Ebben a pciny országban a pénzügyi kultúra és az átlagos munkához való hozzáállás a béka feneke alatt van... és sajnos az überokos mentalitásunk erősen gátolja, hogy valaha ennél jobb legyen...

     

    Élből jobban értünk a pénzhez, pénpiachoz másoknál, annak ellenére, hogy fuldoklunk a hitelekben. Vagy nem?

     

    Élből svindli és átvágás minden mlm rendszer, bár nem tudunk különbséget tenni a piramis és a pilótajáték között. Vagy nem?

     

    A brókernet egy teljesen szokványos mlm cég. A hiedelmekkel, amit az üzeltkötők néha kinjukban terjesztenek, nem értenek és nem is foglakoznak tőzsdei kötésekkel... Egy alkusz cég, amik kötött portfóliókat "árulnak". Tagadjuk, vagy nem tagadjuk Mo. legnagyobb biztosítási alkusza. Többek  között ezért kötött vele szerződést az ING  is, hiába jó gyárilag a portfóliója... az mlm rendszer miatt jobban alkuszik...

     

    Mikor érünk el oda, hogy valaki, ha tanácsot kérnek, azt tudja mondani, hogy "nem tudom, sosem próbáltam".

    Mikor érünk el oda, hogy mindenki a saját szakterületébe dumál bele...

     

    Itt a fórumon nyitottam egy BÉT-es topikot. Nem volt egy épkézláb ember sem, aki értett volna hozzá, csak dolbálgatták a "nagy szavakat", mint tőkeáttét, meg daytrade....

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  6. 2010. szeptember 18. 09:2523.

    Szia!

     

    Egyrészt semmilyen MLM rendszerben működő céget nem ajánlok, mindegy hogy biztosítást, vitaminokat vagy edényeket kell eladni.

    Másrészt én voltam náluk felvételi beszélgetésen, ügyintézőnek mentem volna oda (aztán egy másik hasonló cégnél helyezkedtem el). Nem tudom mennyiben bővült azóta a cég a irodai része, de akkor 5 ügyintéző lány volt egy akkora irodába zsúfolva, amekkora a hálószobám, és májusban még a márciusi ajánlatokat rögzítgették (ami enyhén szólva gázos, azután már rég jutalékot kellett volna fizetni a közvetítőknek)...hát ennyit a "nagy" brókernetről :)

    előzmény:
    mizacska (1)
    2010-09-17  18:09
  7. Torolt_felhasznalo_615455
    Torolt_felhasznalo_615455
    2010. szeptember 18. 08:4722.

    Hogy befektetéssel foglalkozik a Brokernet az enyhe túlzás. Amit árulnak én azt nem nevezném annak. 

    Meg vagyok lepődve, hogy Magyarországon még valaki nem hallott róluk.

     

    Amúgy is a csőd szélén állnak.

     

    A mai világba ezt a típusú "befektetéseket" nem lehet eladni, mert aki be akarja a pénzét fektetni annak millió egy más lehetősége van, ahol ezerszer jobban hoz a pénze. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  8. 2010. szeptember 18. 07:4721.

    Jajj ő nem az a BRÓKER lesz aki eldönti, hogy melyik részvényt érdemes eladni és megvenni.

     

    A Brókernetes üzletkötők "kész" összeállított porfóliókkal foglalkoznak. A portfólióban az oktatáson megtanulja az üzletkötő, hogy melyik portfóliónak milyen az összetétele. Vagyis azt, hogy hány százalék a részvény,hány százalék az egyéb állampapír stb.

    Általában néhány portfólióval lehet eindulni üzletet kötni. (kb3-4).

     

    Az, hogy melyik portfőlió milyen kockázatokkal rendelkezik az változó. Valamelyik szinte minimálissal. Olyan, mintha egy fix kamatozású állampapírba fektetné az ügyfél a pénzét. És van persze olyan ami sokkal kockázatosabb. Az ügyfél maga dönti milyen kockázattűrő.

     

    A portfóliók összetételét és, azt, hogy konkrétan milyen részvényekben van a pént azt valóban igazi BRÓKEREK dötik el olyan szakemberek akik igen nagy tudással kereskednek a tőzsdén.

     

    A másik: A Brókernet is foglalkozik már hitelekkel. És persze biztosításokkal. Tehát ott abszolút nincs szükség erre.

     

    Az tuti, hogy k..va nehéz munka. Az 500 ezer fizetés viszont simán elérhető. MÉg becsapás nélkül is. de rendgeteg melóval és lemondással, türelemmel, tanulással és sok-sok késő estébe nyúló tárgyalással, amit sajnos én már 3 gyerek mellett nem tudnék csinálni. (azért megjegyzem 13-14 évvel ezelőtt biztosítóként több nettó fizetést vittem haza (akkor még voltak alkalmazotti jogviszonyok tehát legálisan megadóztatva), mint most középiskolóban tanító pedagógusként a bruttó bérem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_783768 (16)
    2010-09-18  07:01
  9. 2010. szeptember 18. 07:3720.
    Ja, igen, kimaradt, itt is kell a vállalkozói igazolvány...
    előzmény:
    pozsona (18)
    2010-09-18  07:32
  10. 2010. szeptember 18. 07:3619.

    Én is hozzászólok, mivel a férjem is belevágott tavaly, de idén év elején abba is hagyta.

     A munka az kemény, ugye menni kell és össze kell szedni az embereket, barátokat, ismerősöket, rokonokat akikkel szerződést szeretnél kötni. Ez a mai világba elég nehéz, mert 1: már van szerződésük akármilyen biztosításra, hitelre, befektetésre, 2: bizalmatlanok ezekkel kapcsolatban.  

    Aztán ez ugye időt vesz igénybe (családtól, baráttól), pénzbe is kerül (minimális befektetés, mert nálunk ugyan volt öltöny kettő is, de pár inget venni kellett), az autóba benzint kellett tankolni, de azt amúgy is, mert használtuk. Nálunk inkább az idő volt rosszabb, mivel akkor még pocakos voltam, de nyáron megszületett a kisfiunk és hát nem nagyon volt jó, hogy az ember meg még munka után megy "beszélgetni" és ezekből a beszélgetésekből örültünk, hogy kettő szerződés köttettet. De, hogy ha az embernek van pénze (sajnos a mai világban nem igazán), akkor vannak jó dolgok. Ha szeretnéd átlátni (és érzed is, hogy pénzügyi területen (is) topon vagy, akkor annyit megér, hogy átlásd ezeket a biztosításokat, hiteleket, befektetéseket). A brokernet ha jól tudom befektetéssel foglalkozik, ezen kívül van még több "ágazata" más névvel. 

    De ha most kérdeznének meg bennünket, valószínűleg kihagynánk. Viszont, ha nem lenne a hitel a fejünk felett és semmiféle más biztosítás, valószínűleg itt kötnénk egy biztosítást. De sajnos a hitel itt van már és a svájci frank az egekbe.... 

    előzmény:
    mizacska (1)
    2010-09-17  18:09
  11. 2010. szeptember 18. 07:3218.
    "ők fizetnek az első 3 hónapban 100 ezer/hó fölötti összeget." Egy kis kiegészítés: Ha tudsz szerződést kötni. Szerintem.
    idézet:
    xyz123123 (15)
    2010-09-18 00:20:58

    Az első hónapban tuti nem kötik teljesítményben. A másodikban máe elképzelhető (tásaságtól függően). A harmadik hónapban biztos van valailyen elvárás.

     

    Viszont azt valóbannem írtam, hogy vállalkozói igazolványhoz (potosítok szálaképességhez) kötik. Az már megint biztosítótol függ, hogy megoldható-e esetleg, hogy más számláz helyetted.

     

    előzmény:
    xyz123123 (15)
    2010-09-18  00:20
  12. 2010. szeptember 18. 07:1617.

    Jó reggelt mizacska !

     

    Ha a jövőben is szemébe akarsz nézni a barátaidnak, ismerőseidnek, javaslom hagyd ki őket a megkeresendők névsorából !

     

     

    előzmény:
    mizacska (1)
    2010-09-17  18:09
  13. Torolt_felhasznalo_783768
    Torolt_felhasznalo_783768
    2010. szeptember 18. 07:0116.

    2  nagyon  fontos  dolgot  kell  eloszor  is  meggondolni:

    1.-  hogy  broker  csakis  az  lehet,  akinek  hatalmas  az  ismeretsegi  kore

    2. aki jo  elado.

     

    A  brokerage  penzzel  foglalkozik.

    MIT  tudtok  a penrol,  es  a  penzbefektetesrol??

    Mit  ertesz Te  vagy  a ferjed  egyaltalan  a  reszvenyekhez?????

     

    Fura  nagyon  amit  kerdeztel,  mert  az latszik  a kerdesedbol,  hogy  nem  foglalkoztatok  kmolyan  ezzel a temaval,  es  valszeg nem is tudjatok,  hogy  mirol  van  szo.

     

     

     

     

    előzmény:
    mizacska (1)
    2010-09-17  18:09
  14. 2010. szeptember 18. 00:2015.
    "ők fizetnek az első 3 hónapban 100 ezer/hó fölötti összeget." Egy kis kiegészítés: Ha tudsz szerződést kötni. Szerintem.
    előzmény:
    pozsona (13)
    2010-09-17  21:18
  15. 2010. szeptember 17. 22:0714.
    Vagy aloe-s trutyi. Szintén broáf.
    előzmény:
    ativeclod (11)
    2010-09-17  19:05
  16. 2010. szeptember 17. 21:1813.

    Én szerintem meg egy beszélgetést meg ér, de csak akkor:

    1.  Ha nincs más melód, mert ezek mellékállásban ritkán működnek.

    Én biztosítóztam sokáig: Szerintem ma is azt csinálnám, ha a közvetlen főnököm nem nevezik ki és kerül el másik városba, az utódja, meg egy nagy bunkó volt, így felmondtam, de nem mentem másik biztosítóhoz, mert nem volt képem hozzá. (persze találtam másik munkát)

     

    2. Ha nincsenek kis gyerekeid, mert azzal számolnod kell, hogy a munkaidő zöme délután 4-8-ig van.

     

    3. Ha van időd arra, hogy beinduljon a munka. Saját tapasztalat, hogy kb 2-3 hónap alatt lehet elindulni rendesen.

     

    Egyébként, az, hogy több biztosítóval vannak kapcsolatban igaz, de kb annyit taktar, hogy azt a terméket akjuk el amelyik a legtöbb jutalékot fizeti.

    Egyébként a legtöbb biztosítónál tárt karokkal várnak hasonló munkára, és ott nem neked kell fizetni a betanulásodért, hanem ők fizetnek az első 3 hónapban 100 ezer/hó fölötti összeget.

     

    előzmény:
    delinke6 (12)
    2010-09-17  19:29
  17. 2010. szeptember 17. 19:2912.

    Beakartak szervezni engem is. A legnagyobb trutyiban is nemet mondtam.

    Ide tényleg rinocérosz bőr kell, és nagy dumásnak lenni.

     

    Ha sok eszetlen ismerősőd van sok pénzzel ,akkor érdemes belevágni.

    előzmény:
    mizacska (1)
    2010-09-17  18:09
  18. 2010. szeptember 17. 19:0511.

    No, ez meg amásik díszpinty!

     

    Pancsolt sz.r pacsulikölnik árulása - azzal a hazugsággal, hogy ilyen meg olyan nagynevű kölnik másolatai.

     

    Broáf.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_861596 (10)
    2010-09-17  18:55
  19. Torolt_felhasznalo_861596
    Torolt_felhasznalo_861596
    2010. szeptember 17. 18:5510.
    Az helyett hogy oda belépnétek inkább mondok én egy üzletet amivel tutira nem buktok be, hanem áldani fogtok érte, hogy lehetőségetek volt és éltetek vele.... csak privibe..
    előzmény:
    mizacska (1)
    2010-09-17  18:09
  20. Torolt_felhasznalo_861596
    Torolt_felhasznalo_861596
    2010. szeptember 17. 18:549.

    Szia, engem is felvettek volna, adtak időt, hogy átgondoljam, már aznap lemondtam!

     

    Nálam pl. havi 500 ezer ft. fizetéseket igérgettek, de persze, az ügyfelet nekem kellett volna vinnem kávézókba, mindig más kosztümben.. és az mind a saját pénzemből ment volna el... 

    előzmény:
    mizacska (1)
    2010-09-17  18:09
  21. 2010. szeptember 17. 18:518.

    És tegyük hozzá, hopgy a fejtágítás igazából egy lelkesítő célú beszélgetés, és általában a brokernetes "oktatás" inkább termékismertető és max az eladási technikát tanítják.

    Úgyhogy mindenki belenyugodhat, hogy ebből tanulni max mások csőbehúzását fogja.

    előzmény:
    bluenose (4)
    2010-09-17  18:31
  22. 2010. szeptember 17. 18:377.
    Olyan, mint a többi mlm. Boá.
    előzmény:
    mizacska (1)
    2010-09-17  18:09
  23. 2010. szeptember 17. 18:366.

    Csatlakozom az előttem szólókhoz.

    Eleve lehúznak pártízezerrel - mielőtt még kiderülne, alkalmas vagy-e arra amunkára, hogy ismerőseidet-rokonaidat húzd le mindenféle (fölösleges) biztosításra, befektetésre, egyebekre. :-((((

     

    Ehhez gyomor kell, meg rinocéroszbőr az arcra.

     

     

    előzmény:
    mizacska (1)
    2010-09-17  18:09
  24. 2010. szeptember 17. 18:365.

    Az ismerősöd is azért ajánlja mert ha beléptek alá és sikerül szerződéseket produkálnotok, abból ő is elég szépen részesedik, ha azt mondja nem így van akkor ködösít mert ez így működik. Ezelőtt 4 éve majdnem énis belevágtam, így tájékozott vagyok, meg van általuk kötött 2 szerződésem is.

    Kb ugyanolyan munka mintha egy biztosítóhoz mennétek el dolgozni, csak ők nem egy adott biztosítóval állnak kapcsolatban, hanem több biztosítóval állnak kapcsolatban.

    előzmény:
    mizacska (1)
    2010-09-17  18:09

Címlap

top