Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vállalkozás munka mellett

zizi-pop
Létrehozva: 2010. szeptember 13. 10:44

Sziasztok,

a segítségeteket szeretném kérni:

Szeretnék heti 40 órás munka mellett vállalkozást indítani, főleg kereskedelmi tevékenységre. Mivel eddig mindig alkalmazott voltam, sosem volt tapasztalatom ilyen területen, ezért lehet, hogy a kérdések egy része értelmetlen, de azért kíváncsi lennék a lehetőségekre:

Kell hogy ÁFA körös legyek? 

Kérhetek alanyi adómentességet? 

Évi bevétel nem érné el az 5M forintot. 

Közösségi adószámot kell kérni és hogyan?

Mikor és milyen bevallásokat kell benyújtani?

Milyen járulékokat kell ezesetben fizetni?

Szereintetek havi kb 100e ft bevétel után mennyi maradna meg nettó ha lenne mellette költségelszámolás is?

Segítségeteket előre is köszönöm!!

 

 

  1. 2010. szeptember 13. 12:137.
    bt-t semmi estere se!!! Akkor a saját vagyonoddal is felelsz a cégért. Van már ilyen is, hogy egyszemélyes kft, ennek is érdemes utánanézni!
    előzmény:
    zizi-pop (6)
    2010-09-13  11:45
  2. 2010. szeptember 13. 11:456.

    Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon kedves vagy.

    (A vállalkozás természetesen a férjem nevén futna, vagy esetleg bt-ként)

    Jól tudom hogy az is különbség, ha  osztalékkénk veszi fel a pénzt vagy ha kivétként?

    előzmény:
    manóka70 (5)
    2010-09-13  11:29
  3. 2010. szeptember 13. 11:295.
    Megnéztem a "fóruméleted" ha kisbabát vársz akkor felejtsd el a vállalkozást a tgys és a gyed mellett nem dolgozhatsz vállalkozóként sem legfeljebb ha lenne egy alkalmazottad. Azt meg minek / bár Te tudod /
    előzmény:
    zizi-pop (1)
    2010-09-13  10:44
  4. 2010. szeptember 13. 11:234.

    Annyi kérdést tettél fel, hogy ezt szerintem csak személyesen lehetne megbeszélni egy könyvelővel.

    Azért nagyvonalakban vázolva.

    Ha az éves bevételed nem éri el az évi 5 mill. Ft-ot akkor lehetsz alanyi mentes 6 én ezt ajánlanám /

    Közösségi adószám csak akkor kell ha külfőldi beszerzésed vagy értékesítésed is lenne.

    Járulékot csak akkor kellene fizetned ha van jövedelem kivéted.

    A havi 100 ezer Ft-ot bevételnek vagy jövedelemnek értetted?

    Nem mindegy ugyanis. 

    A bevételből még lejönnek a költségek ami ugye a kereskedelemnél már egyértelmü az árubeszerzés....stb.

    Ajánlom keress fel egy könyvelőt, mert csak ő tud felelősségteljes választ adni a kérdéseidre.

    előzmény:
    zizi-pop (1)
    2010-09-13  10:44
  5. 2010. szeptember 13. 11:153.

    Húúúú, ez nagyon érdekes téma. Engem tapasztalatok is nagyon érdekelnének, meg vállalkozásötletek...

    Izgalmas lehet, belekezdeni egy új munkába, ami csak a Tiéd!!!

    előzmény:
    zizi-pop (1)
    2010-09-13  10:44
  6. 2010. szeptember 13. 10:482.
    előzmény:
    zizi-pop (1)
    2010-09-13  10:44

Címlap

top