Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Állásinterjú - mit mondjak

Tweety
Létrehozva: 2008. szeptember 5. 20:33

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni. Fiatal, frissdiplomás, zöldfülű pályakezdő vagyok, aki lelkesen próbálja eladni magát a munkaerőpiacon... de egyelőre úgy tűnik, nem sokan kapkodnak érte. És én már nem tudom, hogy mi a baj velem?? Teljesen normális, 23 éves, átlagosan csinos, ápolt, kedves stb stb. vagyok. Oké, bölcsészdiplomám van, ami manapság talán nem a legértékesebb, de ezen kívül perfekt vagyok angolból, további két nyelv (német és francia) is megy alapszinten, van jogsim, szakmai gyakorlatom egy neves cégnél... igazán szeretnék, és úgy érzem, tudnék is dolgozni, ha valahol esélyt adnának rá.

Mégis az eddigi állásinterjúkon a "Köszönjük, majd értesítjük" elköszönés után vagy nem hívnak vissza, vagy közlik, hogy másnak adták az állást. És én már nem tudom, hogy miért!!! Velem van a baj?? Ennyire borzalmas lenne a személyiségem, vagy mi? Vagy nem vagyok elég okos-ügyes-rátermett-stb. nekik? Vagy éppen hogy túlképzett?

Valamit rosszul mondok az interjún esetleg? Értelmes, egész mondatokban beszélek, és szerintem nem mondok olyan nagy baromságokat, de igazából már ezt sem tudom, mert az interjúztatók mindenre csak mosolyognak meg bólogatnak, és fogalmam sincs, hogy igazábóé most tetszett nekik a válasz vagy nem... mit érdemes mondani? Az őszintét, vagy azt a sablon választ, amit hallani akarnak - az nem átlátszó? Mi a jó válasz arra, hogy "menyi a fizetési igénye"??? Ha ezt valaki megválaszolná, hálás lennék... Én már tényleg nem tudom, mit csinálok rosszul...

 

Kérlek, mondjatok valami ötletet vagy tippet! Most minden jó tanács nagy segítség nekem. Előre is köszi mindenkinek!

 

Egy tanácstalan pályakezdő

 

  1. Torolt_felhasznalo_303788
    Torolt_felhasznalo_303788
    2008. szeptember 10. 11:4922.
    Szia! Nálam is hasonló a helyzet. Bár nekem nincs diplomám, több, mint 1 hónapja munkát keresek, bankban szeretnék elhelyezkedni. Kb 30 helyre elküldtem a jelentkezésemet, és eddig 4 vagy 5 helyen voltam interjún. A megjelenésemmel nekem sincs probléma, viszont én nagyon izgulós fajta vagyok és lehet, hogy ezt érzik rajtam. Én is magamban keresem a hibát, pedig az első ok, amiért nem kellek sehova az a munkatapasztalat hiánya. Tudom magamról, hogy ha felvennének valahova, akkor szorgalmasan és tisztességesen végezném a munkámat, de eddig sehol nem adtak lehetőséget :( Sok szerencsét neked!
    előzmény:
    Tweety (1)
    2008-09-05  20:33
  2. 2008. szeptember 6. 09:5421.
    frusztrált
    előzmény:
    szekine (19)
    2008-09-06  09:38
  3. 2008. szeptember 6. 09:4720.

    Gondolom neki sem ez az álma, de mint írta, kevés a végzettségének megfelelő állás.

    Erről jut eszembe, pár éve, amikor egy logisztikai cégnél dolgoztam, az egyik 2 diplomás managerünk repesztett a targoncával /ráadásul nőként/ a raktárban, mert az emberei éppen munkavédelmi vizsgán /azt hiszem/ voltak, viszont a munka sürgős volt és ő csinálta meg azért,hogy időben kimenjen az áru.

     

    előzmény:
    levelebeka (17)
    2008-09-05  22:18
  4. 2008. szeptember 6. 09:3819.

    Szia!

     

    Add önmagadat! Ne látsszon rajtad, hogy flusztrált vagy a megfelelni akarástól. Úgy menj be az interjúra, mintha csak szimplán beszélgetni mennél egy ismerőssel. Folyamatosan nézz a szemükbe, hogy lássák rajtad a magabiztosságot.

     

    Amúgy ha nem sikerül, nem a Te hibád. Túl sokan jelentkeznek egy állásra, sajnos mégha Te lennél az ideális jelölt, ők is melléfoghatnak egy nálad képzetlenebb, rosszabb képességű emberrel. Általában a legtöbb létező állásra ismeretséggel lehet bejutni.

     

    Nekem van egy barátnőm, együtt jártunk gimibe anno. 2 diplomával rendelkezik, több nyelvvizsgával, azonban az élete úgy alakult, hogy felnevelt 5 gyereket /2 a férje előző házasságából, 1 az ő előző házasságából, 2 közös a mostani férjével/ már mindegyik  gyereke felnőtt, a legfiatalabb még középiskolás ... évek óta keres lehetőséget, már azért nem veszik fel,mert már "öreg" /43 éves/. Gyakorlata nem sok van, hiszen a családra fordította a legtöbb időt, eközben képezte magát, most meg ő is hasonló cipőben jár mint Te és még sokan mások.

    Ne meséld be magadnak, hogy benned van a hiba, mert attól depis leszel. Ilyen a világ ma, sajnos. Kevés a munkahely, túl sok a munkanélküli.

    Kívánom, hogy találj számodra ideális és végzettségednek megfelelő állást!

    előzmény:
    Tweety (1)
    2008-09-05  20:33
  5. 2008. szeptember 6. 08:3418.

    Hát igen, szép is lenne az élet, ha mindenkit a végzettségének megfelelő helyre vennének fel... egyébként a végzettségem szerint pszichológus és pszichológia szakos tanár vagyok. Ettől most remélem, nem ijedt meg senki :))) Mert bármit is tanultam, egyelőre még én is ugyanolyan pályakezdő vagyok, mint bárki más.

    Az interjúkon is szerintem eddig viszonylag fesztelenül viselkedtem, kedvesen mosolyogtam, az interjúztató szemébe néztem, néha még vicceltem is és mindketten nevettünk, szóval sztem nem voltam görcsös. A ruhám is sztem teljesen normális volt: fehér elegáns ing és térdig érő fekete szoknyánál. Szóval szerintem nem itt lesz a probléma, esetleg tényleg a személyes jellemzőkön: van, amelyik HR-esnek biztos a lendületesebb viselkedés jön be, van akinek meg a visszafogottabb... de azért teljesen megjátszani nem tudom és nem is akarom magam.

    Ja a recepciós állásról meg: azért jelentkeztem oda, mert még az is jobb a semminél. Pszichológusként idén az egész országban végeztünk kb. 500-an, ha nem többen, pszichológus állást pedig összesen 34-et!!!  hirdettek meg országszerte. Ennyi. Ja és oda is inkább olyanokat várnak, akiknek van már pár év gyakorlatuk. Szóval mihez kezdjen egy frissdiplomás, még ha pszichológus végzettségű is?

    előzmény:
    levelebeka (17)
    2008-09-05  22:18
  6. 2008. szeptember 5. 22:1817.
    Előre közlöm, hogy nem szeretnék parázs vitát, mert nem célom elérni ezt kérdésemmel, csupán értetlen és kíváncsi vagyok. Csodálkozva, széttárt karokkal állok ilyenkor, amikor valaki évekig tanult, és utána recepciós állásra jelentkezik. A magam kurta, paraszti agyával azt gondolnám, hogy azért jár valaki főiskolára, egyetemre, mert meg van hozzá a kellő esze, nem rest a tanuláshoz, és valóban azzal szeretne foglalkozni, aminek elsajátítására éveket áldozott az életéből. Szóval kérdezem én, miért akarsz éppen recepciós lenni, mikor neked teljesen máshol lenne a helyed?
    előzmény:
    Tweety (5)
    2008-09-05  20:48
  7. 2008. szeptember 5. 21:5216.
    Ha perfekt vagy angolból, taníts! A világ legszebb szakmája a nyelvtanítás!
    előzmény:
    Tweety (1)
    2008-09-05  20:33
  8. 2008. szeptember 5. 21:5015.
    Kapcsolati tőke ezt így nevezik és néha többet ér mint a bankbetét.
    előzmény:
    Tweety (1)
    2008-09-05  20:33
  9. mrZ
    mrZ
    2008. szeptember 5. 21:3714.

    Eddig még nem tetszett meg a feneked egyik főnöknek sem. Ne aggódj,ami késik nem múlik!

     

    előzmény:
    Tweety (1)
    2008-09-05  20:33
  10. Torolt_felhasznalo_833924
    Torolt_felhasznalo_833924
    2008. szeptember 5. 21:1513.

    Mennyi ideje keresgélsz?

     

    Én azt tapasztaltam, hogy túlkínálat van a friss diplomás pályakezdőkből. Ezért a léc is magasabbra kerül, mert ha sok jó van, akkor azok közül is a legjobbat választják, tehát akiben a még látnak valami pluszt.

     

    Nekem anno azt mondták, hogy teljesen normális, ha akár fél évig nem találok melót.

    Nekem is több helyen volt, hogy mást választottak, olyan helyen is, ahol benne voltam a 3 esélyesben. Volt ahol a 10-ben voltam benne...több százból.

    Szóval ne keseredj el, kitartás!

     

    Engem végül egy olyan helyre vettek fel, ahova nem is akartam menni. Csak azért mentem el az interjúra, mert egy rokonom barátja volt a tulaj és az ő kapcsolatukra tekintettel bementem, mert az illető behívott. Mivel nem "akartam" a dolgot semennyire, csak kíváncsi voltam, tudtam laza lenni. Ez tetszett nekik. Határozott, könnyed hozzáállás. Meggyőződésem, hogy sok helyen azzal rontottam el korábban, hogy nagyon meg akartam felelni és ettől feszült voltam. Testtartás, arckifejezés, tekintet,stb.

     

    Ha mondjuk kitalálod, hogy a következő 10 interjúra csak azért mész, hogy gyakorolj, de nem akarsz ott dolgozni valójában, akkor lehet, hogy te is ellazulsz. Pl. :)

    előzmény:
    Tweety (1)
    2008-09-05  20:33
  11. 2008. szeptember 5. 21:1212.

    A válasz sokszor pofon egyszerű: emberi szimpátia. Oda fognak felvenni, ahol szimpi vagy a HR-esnek (vagy annak, aki interjúztat). Ez sokszor megfoghatatlan dolgokon múlik, kisugárzás, stílus és ilyenek. Legalábbis nekem ezt a tapasztalatom. Nyilván amíg eljutsz az interjúig, második forduló stb., addig sokat nyom a latban, hogy hol végeztél és milyen a tapasztalatod, de amikor az interjú zajlik, addig ott sokkal több minden van pusztán szavaknál, amit elmondasz. A ruhád, a mosolyod, a gesztusaid, a tekinteted, mind számítanak. Az első kivételével nem is nagyon tudsz (és kell) ezeken változtatnod, "csak" azt a helyet kell megtalálnod, ahová Te kellesz. 

     

    Sok sikert!

    előzmény:
    Tweety (1)
    2008-09-05  20:33
  12. 2008. szeptember 5. 21:0611.
    Ez jó volt!
    előzmény:
    Démétér (10)
    2008-09-05  21:04
  13. 2008. szeptember 5. 21:0410.
    Hess innen!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_944451 (9)
    2008-09-05  21:04
  14. Torolt_felhasznalo_944451
    Torolt_felhasznalo_944451
    2008. szeptember 5. 21:049.

    Ezt hallgassátok meg:

    internetes webáruház indult augusztus 13án!-mint a tesco csak a neten és ebből kapsz jutalékot... persze még nincs feltöltve teljesen a webáruház de ígyis rengeteg minden van, pia-tartós élemiszer-iskolaszer, vegyiárú...
    ahhoz hogy kapjál jutalékot havi 5000ftot kell elkötened és az árut ingyen házhozhozzák! de ha egy hónap nemjönössze max arra  hónapra nem kapsz jutalékot.minél több ember van alattad annál nagyobb a jutalék! na ki mondja hogy nem az internetes mlm-é a jövő?
    aki kér meghívót küljön egy mailt:
    a pfefej@gmail.com">pfefej@gmail.com címre! még ma este elkezdhetek dolgozni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. szeptember 5. 20:598.

    mosolyogj!!!!!!!!!!!! 

    Egyébként, ami nekem bevált - lehet, hgoy hülyeség és tökvéletlen, de 2hónap munkakeresés után, a legjobbnak ítélt helyen, ahova pedig meggyőződésem volt, amikor elküldtem az önéletrajzomat, hogy úgyse fognak felvenni, még be se hívnak -, hogy interjú után rögtön próbálgattam, hogy a telefont veszem: GipszJakabRtKovácsLujza és ilyenek... Meg elképzeltem, hogy ott dolgozom, beszállok a liftbe, megyek és köszönök a kollégáknak, szóval ilyen iszonyatpozitívan. És másnap már hívtak is , most volt 6hónapja, hogy itt vagyok.

     

    Egyébként azt mondom, hogy recepciós állásra lehet, hogy túlképzett vagy, azért is nem hívnak vissza... Talán, ha kicsit lefele lódítanál...  

    előzmény:
    Tweety (1)
    2008-09-05  20:33
  16. 2008. szeptember 5. 20:577.

    Nem hiszem, hogy túlképzett vagy - általában felsőfokúval veszik fel az asszisztenseket. Igaz, hogy többnyire üzleti végzettséggel :(

     

    Megkérdezhetem, hogy miért a bölcsész-szakot választottad? Azzal viszonylag nehéz... Magasan képzett vagy, persze, csak nem azon a területen, amit ők szeretnének.

    előzmény:
    Tweety (5)
    2008-09-05  20:48
  17. 2008. szeptember 5. 20:496.

    Hu, nagyon nehez ez. Esetleg probald meg, hogy az interju utan egy hettel felhivod oket, hogy szuletett-e mar dontes es ha nem Teged valasztottak, akkor kerdezz, hogy miert nem. Altalaban nem szoktak felhivni, ha visszajeleznek, akkor irasban, mert az szemelytelen, nem kell felvallalni senkinek, hogy rossz hirt kozoljon... Ezen kivul probalj meg magabiztosnak latszani az interjun es szugerald onmagad, hogy Te vagy a legjobb, csak Te kaphatod meg az allast.

     

    Ne add fel! Sok sikert!

    előzmény:
    Tweety (1)
    2008-09-05  20:33
  18. 2008. szeptember 5. 20:485.

    Köszi a biztatást mindenkinek.

    Amúgy szimpla asszisztensi meg recepciós állásokra jelentkezem, főleg Pesten, mindenfelé. De eddig nem nagyon jeleztek még vissza, pedig sok helyen a követelmény egy érettségi meg alapfokú angoltudás. Vagy oda már túlképzett vagyok? Nem értem...

    előzmény:
    Démétér (4)
    2008-09-05  20:44
  19. 2008. szeptember 5. 20:444.
    Hol és milyen állást keresel?
    előzmény:
    Tweety (1)
    2008-09-05  20:33
  20. 2008. szeptember 5. 20:413.

    Milyen területen keresgélsz?

     

    Állást keresni sajnos elég macerás, 20 cégből/fejvadászból egy ha visszajelez bármit is... 

    előzmény:
    Tweety (1)
    2008-09-05  20:33
  21. Torolt_felhasznalo_625361
    Torolt_felhasznalo_625361
    2008. szeptember 5. 20:402.

    Szia!

     Ne magadba kersd a hibát!!! Sajnos mindenhova iszonyat nehéz bekerülni,  oda is csak protekcióval, sajnos.

    Nagyon sok a diplomás, válogatnak a munkáltatók. Sok- sok kitartást kívánok neked, és ne add fel. Nekem is több ismerősöm ahogy lediplomázott, nagyon nehezen tudott elhelyezkedni. van aki még sajna most se... De azért mégegyszer ne add fel, és ne magadba keresd a hibát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top