Kérdezd a végrehajtót!

adrijan
Létrehozva: 2011. június 8. 09:28
Tudjátok, kik a végrehajtók? Nyilván. Nem fizeti az apuka a tartásdíjat? Tartozik valaki a banknak? Ha igen, színre lép a végrehajtó...

Ezt kicsit hivatalosabb formában valahogy így írják le: "A válás utáni tartásdíjak beszedésekor a bírósági végrehajtók gondoskodnak a végrehajtható okiratok foganatosításáról és biztosítják az állampolgárok jogainak érvényesítését, akár határokon átívelően is."

Csütörtökön, június 9-én délután 2-4 között a Fórum vendége dr. Krejniker Miklós, a Magyar Bírósági Végrehajtói Kamara elnöke, bírósági végrehajtó.

Most tehát többek közt a tartásdíjak beszedésével kapcsolatos kérdéseitekre dr. Krejniker Miklós válaszol két órán keresztül a Fórumon.
56 hozzászólás
  1. 2018. december 7. 17:0056.

Szeretném megkérdezni hogyan juthatnék a pénzemhez, ha a bíróság megítélte részemre egy építési vállalkozóval szemben jogos tartozását, de a mai napig nem fizetett még egy forintot sem. Ez a tartozás nem évül el? Milyen költségek árán tudnék a pénzemhez jutni!

2. 2011. június 9. 20:2555.

Allírott Kovács Péter Pálné vagyok szegeden lakom nem rég váltam el a férjemtől 2011.április 7 napján előtte 3 évig külön éltünk.Van egy jelzáloghiteles lakásunk amit devizahitelre vásároltunk 2007 augusztusában a Budapest Bank által. Én elköltöztem édesanyámékhoz 2008 októberében sajnos a kapcsolatunk megromlása  miatt

A (volt) férjem itt tartozkodott ez idő alatt a lakásban nem tartottuk a kapcsolatot egymással

Majd később  aztán idő közben megismerkedett egy másik hölggyel egy szórakozóhelyen majd annyira kialakult a kapcsolatuk hogy össze is költöztek a hölgy lakásába és engem 2009 október 29 napjával értesített hogy ha akarom itthagyja a lakást visszaköltözhetek ebbe a jelzálog hiteles lakásba én meg is tettem ezt.Majd késöbbiek során értesítettek a bank felől hogy árverezés alatt áll a lakás fizetés elmaradás van a számlában.Ez ügyben nagyon meglepődtem és próbáltam mindent megtenni de már késő volt.1/2 arányban van a lakás és a válásnál sajnos kijelentette a volt férjem hogy ö nem hajlandó semmit fizetni és 28 évre szerződést kötött ő is a budapest bank felé (Szegedi kirendeltség)

Itt hagyta a rengeteg adóssággal a lakást arra gondolok hogy nem csak a jelzáloghitelt hanem még a rezsi számlákat is mint például a közös költség és a fűtés felé.

Legyen szíves értesíteni hogy ilyenkor mi a teendő ez ügyben mert sajnos nincs hova mennem már mert a szüleim betegek és hozzájuk nem tudok költözni mert édesapám 100%rokkant le van amputálva mind 2 lába édesanyám állapota sem megfelelő 

Köszönöm válaszát 

Tisztelettel:Kovács Péter Pálné 

3. 2011. június 9. 15:5254.

Köszönöm a választ!

Próbálok munkát keresni, de nem egyszerű még két diplomával sem!

Amúgy mindig rendesen fizettem az exfeleségemnek.

Ő 3 éve nem engedi láthatni a gyerekeket!

előzmény:
    Dr. Krejniker Miklós (52)
    2011-06-09  15:47
  4. 2011. június 9. 15:4953.

Kedves semiramis!

Nem neked írtam a kérdést, légyszíves ne írogass nekem! Én sem fogok!

Nem tudod az előzményeket!

Biztos te is jóindulatú anyuka lehetsz!!!

előzmény:
    semiramis (50)
    2011-06-09  15:42
  5. 2011. június 9. 15:4752.

Kedves fórumozók!

Kívánok önöknek végrehajtómentes további szép napokat! Amennyiben ebben a témakörben, vagy más, végrehajtással kapcsolatos kérdéseik volnának, úgy kérem azt a nevemre az MBVK (Budapest XIV. Cházár András u. 13.) küldjék el.

Üdvözlöm a Nők Lapja Cafe fórumozóit!
    dr. Kreiniker Miklós 

6. 2011. június 9. 15:4751.
    Bocs, hogy beleszolok, de exanyuka nem hazudhat, ha exapuka postan kuldi a penzt, tehat van bizonyiteka arrol, hogy fizetett.
    előzmény:
    szerencse72 (41)
    2011-06-09  15:20
  7. 2011. június 9. 15:4250.
    rendkivül elfogult es provokativ iromany. nem is erdemes ra valaszolni.
    előzmény:
    szerencse72 (47)
    2011-06-09  15:34
  8. 2011. június 9. 15:4049.

Nem a börtön az igazi megoldás, hanem egy olyan munkahely keresése, ahol a munkabéréből teljesíteni tudja tartási kötelezettségeit. 

Kérem, gondoljon arra, hogy ez az összeg, amit a bíróság megítélt, a saját  gyermeke megélhetését, tanulmányait és jövőbeni boldogulását kívánja elősegíteni. 

A bírósági végrehajtó a bíróság megbízása és kijelölése alapján jár el és természetesen teljesen elfogulatlannak kell legyen eljárása alkalmával. 

előzmény:
    szerencse72 (47)
    2011-06-09  15:34
  9. 2011. június 9. 15:3648.

Tisztelt Krejniker Miklós!

Miért van az, hogy az elvált szülők szerepei között nincs egyensúly?

Nekem, mint anyának az a felelősségem, hogy felneveljem a gyerekeimet, az apának, hogy fizesse a pénzt. Én természetesen eleget is teszek ennek, mégsem tudok mihez nyúlni, kihez fordulni, hogy záros határidőn belül elérjem, hogy volt férjem is megtegye kötelességeit. Miért ilyen hosszadalmas ez az eljárás? Hogyan lehetne gyorsítani?

Köszönöm válaszát!

idézet:
    K_Anna (46)
    2011-06-09 15:32:04

Kulturált társadalmakban a közös gyermek nevelése és tartása mindkét szülőnek egyenrangú kötelezettsége és feladata. Csupán emberi belátás kérdése, hogy mindezeknek az elsősorban erkölcsi, de társadalmi kötelezettségeknek is a házastársak eleget tegyenek. A jog csak mint lehetőség és eszköz arra, hogy az ezen kötelezettségeikről megfeledkezőket teljesítésre ösztökélje akár szankciók által is. 

Azonban ezek az eszközök soha nem pótolhatják egy igazi családi közösség erejét.  

előzmény:
    K_Anna (46)
    2011-06-09  15:32
  10. 2011. június 9. 15:3447.

Magyarán mondva börtönbe kellene mennem...?

Az anyukákat nagyon védik, még ha nagyon rosszindulatúak is .

Az apákat miért nem..???

Az a baj, hogy a bíróság és a végrehajtó nagyon összejátszik!

Kedves fórumozók vigyázzatok velük!!!!

előzmény:
    Dr. Krejniker Miklós (43)
    2011-06-09  15:23
  11. 2011. június 9. 15:3246.

Tisztelt Krejniker Miklós!

Miért van az, hogy az elvált szülők szerepei között nincs egyensúly?

Nekem, mint anyának az a felelősségem, hogy felneveljem a gyerekeimet, az apának, hogy fizesse a pénzt. Én természetesen eleget is teszek ennek, mégsem tudok mihez nyúlni, kihez fordulni, hogy záros határidőn belül elérjem, hogy volt férjem is megtegye kötelességeit. Miért ilyen hosszadalmas ez az eljárás? Hogyan lehetne gyorsítani?

Köszönöm válaszát!

12. 2011. június 9. 15:3145.

Általában a gyermek 18 éves koráig kell tartásdíjat fizetni, amennyiben a gyermek tanulmányokat folytat ezen ideig. Amennyiben ezen időpontnál előbb áll munkába vagy rendelkezik saját jövedelemmel, akkor ez az időpont lesz a tartásdíjfizetési kötelezttség megszünésének időpontja. 

Amennyiben a tartásra szoruló gyermek felsőfokú tanulmányokat is kíván folytatni, akkor ezen időszakra is tartásdíjfizetési kötelezettség terheli az adóst. 

előzmény:
    kerecsendy (44)
    2011-06-09  15:28
  13. 2011. június 9. 15:2844.

Tisztelt Kreiniker Úr!

Információt szeretnék kérni arról, hogy mennyi ideig kell fizetnem tartásdíjat? Négy éve váltam el a feleségemtől, egy gyerekünk van, és ő most fejezte be gimnáziumi tanulmányait (és elmúlt 18 éves).

Köszönöm válaszát!

14. 2011. június 9. 15:2343.

Köszönöm a választ!  Akkor az exanyuka annyit hazudhat a tartásdíj elmaradásról amennyit csak akar....?( Fél évre visszamenőleg.)

A végrehajtónak , hogy tudok fizetni ha nincs semmi jövedelmem,(januárban megszünt a munkám) és nem vagyok jogosult munkanélkülire?

És az autómat is kivonták már a forgalomból.

idézet:
    szerencse72 (41)
    2011-06-09 15:20:24
    Kivételes esetben a tartásdíj nem fizetése büntetőjogi következményekkel is járhat és a kötelezettet elítélik tartásdíjfizetési kötelezettsége elmulasztása miatt. Természetesen ettől még a követelés nem fog megtérülni.
    előzmény:
    szerencse72 (41)
    2011-06-09  15:20
  15. 2011. június 9. 15:2142.

Tisztelt Krejniker Úr!

Az lenne a kérdésem, hogy ha gyermekem apja több hónap gyerektartási díjjal tartozik már, akkor van-e valamilyen szankció, hogy hány hónap után kell ezt mindenképpen hivatalosan bejelentenem ahhoz, hogy a tartozás még számonkérhető legyen rajta? Illetve a másik, inkább technikai jellegű kérdés, hogy ezt az önkormányzatnál kell bejelentenem? Abban az esetben, ha nem dolgozik sehol, akkor is behajtható rajta az összeg? Úgy tudom az állam néhány hónapot megelőlegez helyette és ő hajtja be a nem fizető apukán. Ez most is így van?

Köszönöm válaszát!

idézet:
    HarSzab (40)
    2011-06-09 15:18:18

Hat hónapi elmaradt tartásdíjat lehet a bíróság előtt érvényesíteni. Kivételes esetben ha a kötelezett olyan magatartást taníúsit, amellyel szándékosan gátolja a tartásdíj érvényesítését, ennél hosszabb idejű elmaradást is érvényesíteni lehet. 

Amennyiben a gyermektartásdíj nem behajtható, úgy a gyámhatóságon keresztül lehet kérni az állam által való előlegezést. Ennek az utólagos behajtása a magyar állam feladata. 

előzmény:
    HarSzab (40)
    2011-06-09  15:18
  16. 2011. június 9. 15:2041.

Köszönöm a választ!  Akkor az exanyuka annyit hazudhat a tartásdíj elmaradásról amennyit csak akar....?( Fél évre visszamenőleg.)

A végrehajtónak , hogy tudok fizetni ha nincs semmi jövedelmem,(januárban megszünt a munkám) és nem vagyok jogosult munkanélkülire?

És az autómat is kivonták már a forgalomból.

előzmény:
    Dr. Krejniker Miklós (35)
    2011-06-09  15:04
  17. 2011. június 9. 15:1840.

Tisztelt Krejniker Úr!

Az lenne a kérdésem, hogy ha gyermekem apja több hónap gyerektartási díjjal tartozik már, akkor van-e valamilyen szankció, hogy hány hónap után kell ezt mindenképpen hivatalosan bejelentenem ahhoz, hogy a tartozás még számonkérhető legyen rajta? Illetve a másik, inkább technikai jellegű kérdés, hogy ezt az önkormányzatnál kell bejelentenem? Abban az esetben, ha nem dolgozik sehol, akkor is behajtható rajta az összeg? Úgy tudom az állam néhány hónapot megelőlegez helyette és ő hajtja be a nem fizető apukán. Ez most is így van?

Köszönöm válaszát!

18. 2011. június 9. 15:1339.
    Köszönöm szépen a válaszokat!
    előzmény:
    Dr. Krejniker Miklós (38)
    2011-06-09  15:11
  19. 2011. június 9. 15:1138.
    Köszönöm az eddigi válaszokat! Keresem, hogy a behajtó cégek kapcsán más válaszokban elhangzott-e, hoyg magánszemély eladhatja-e a tartozást egy ilyen behajtó cégnek...
    idézet:
    BMaya (37)
    2011-06-09 15:09:21

Természetesen mindenki maga rendelkezik a követeléséről. Akár el is adhatja ezt a kétes követeléstt, ha ezért bárki hajlandó pénzt áldozni. 

Behajtócéget azért nem javasolnék, mert még a végén ön fog fizetni a szolgáltatásért ahelyett, hogy ön kapna pénzt az eladott követelése után.  

előzmény:
    BMaya (37)
    2011-06-09  15:09
  20. 2011. június 9. 15:0937.
    Köszönöm az eddigi válaszokat! Keresem, hogy a behajtó cégek kapcsán más válaszokban elhangzott-e, hoyg magánszemély eladhatja-e a tartozást egy ilyen behajtó cégnek...
    előzmény:
    Dr. Krejniker Miklós (31)
    2011-06-09  14:52
  21. 2011. június 9. 15:0636.
    Kérdésem az lenne, hogy adott eljárásban a lefoglalt tárgy értéket ki határozza meg. PL: lefoglalásra került egy DOMIN, aminek 8000 ft-ban határozta meg az értéket a végrehajtást kérő, amit a végrehajtó elfogadott, de én, mint adós bizonyítani tudom, hogy többszörösét éri, akár milliós nagyságrendű értéket is képvisel a lefoglalásra került DOMIN Válaszát előre is köszönöm.
    idézet:
    AnyÓca (34)
    2011-06-09 14:58:52

A végrehajtási eljárásban a foglaláskor a végrehajtó határozza meg az ingóság becsértékét. A felek kérelmére szakértő becsüst is alkalmazhat a foglalásnál, ilyen esetben azonban ennek a költségeit annak kell viselnie, akinek az okán kétség merül fel az ingóság becsértékével kapcsolatban. Amennyiben ilyen kérelmet nyújtanak be a felek, a végrehajtó hivatalból gondoskodik szakértő becsüs kirendeléséről.

Amennyiben az eljáráslkor a felek megállapodtak az ingóság becsértékében, akor ez lesz a mérvadó. 

előzmény:
    AnyÓca (34)
    2011-06-09  14:58
  22. 2011. június 9. 15:0435.

Tisztelt Kreiniker Úr!

Jelenleg is folyik egy tartásdíjjal kapcsolatos ügyem. Decemberben kaptam egy végrehajtási papírt.  A végrehajtó felhívásában magasabb tartásdíj összeg szerepelt, mint  a tényleges tartozás! (több mint a kétszerese...) Amúgy összesen 65e Ft volt az elmaradás. Valószínű az exfeleségem nem valós összeget adott meg! Kérdezem, hogy ezt senki nem ellenőrzi?? Ez már rendezve lett februárba. ( az elmaradt gyerektart.díj kilett fizetve).

Még februárban kaptam egy végrehajtási papírt amiben már a 65e tartozás szerepelt, de irreálisan magas kamatokat számoltak.

A bíróság írásban felkérte a végrehajtót, hogy készítsenek új végrehajtási felhívást mivel nem voltak valósak az adatok. Ez egy hónappal ezelőtt volt,de még nem reagáltak rá!

Kérdezném, hogy mennyibe fog ez kerülni, és mennyi időbe fog még ez telni?

idézet:
    szerencse72 (33)
    2011-06-09 14:55:38

A bíróság hatrozatban rendelkezik a tartásdíj öszegéről. Elmaradt hátralékos tartásdíj esetében a jogosult egyoldalú nyilatkozata alapján indulhat végrehajtási eljárás. A bíróság a kötelezett külöün kérelmére vizsgálja az elmaradás időtartamát és összegét. 

A kamatfelszámításra a mindenkori PTK szerinti kamatot lehet felszámolni. A bírósági végrehajtásra felmerült költségeket pedig a már említett 14/1994-es IM-rendelet szabályozza.  

előzmény:
    szerencse72 (33)
    2011-06-09  14:55
  23. 2011. június 9. 14:5834.
    Kérdésem az lenne, hogy adott eljárásban a lefoglalt tárgy értéket ki határozza meg. PL: lefoglalásra került egy DOMIN, aminek 8000 ft-ban határozta meg az értéket a végrehajtást kérő, amit a végrehajtó elfogadott, de én, mint adós bizonyítani tudom, hogy többszörösét éri, akár milliós nagyságrendű értéket is képvisel a lefoglalásra került DOMIN Válaszát előre is köszönöm.
  24. 2011. június 9. 14:5533.

Tisztelt Kreiniker Úr!

Jelenleg is folyik egy tartásdíjjal kapcsolatos ügyem. Decemberben kaptam egy végrehajtási papírt.  A végrehajtó felhívásában magasabb tartásdíj összeg szerepelt, mint  a tényleges tartozás! (több mint a kétszerese...) Amúgy összesen 65e Ft volt az elmaradás. Valószínű az exfeleségem nem valós összeget adott meg! Kérdezem, hogy ezt senki nem ellenőrzi?? Ez már rendezve lett februárba. ( az elmaradt gyerektart.díj kilett fizetve).

Még februárban kaptam egy végrehajtási papírt amiben már a 65e tartozás szerepelt, de irreálisan magas kamatokat számoltak.

A bíróság írásban felkérte a végrehajtót, hogy készítsenek új végrehajtási felhívást mivel nem voltak valósak az adatok. Ez egy hónappal ezelőtt volt,de még nem reagáltak rá!

Kérdezném, hogy mennyibe fog ez kerülni, és mennyi időbe fog még ez telni?

előzmény:
    Dr. Krejniker Miklós (24)
    2011-06-09  14:34
1 2 3

Címlapról ajánljuk

Legnépszerűbb cikkek