Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vekerdy Tamás a fórumon!

adrijan
Létrehozva: 2011. május 31. 07:43

Kedves fórumozók!

 

Június 1-n, szerdán 12:30-tól egy órán át a fórum vendége lesz a közismert pszichológus, író Vekerdy Tamás!

 

 

Kérlek fogadjátok szeretettel, és akár már most tegyétek fel neki a kérdéseiteket! 

  1. 2011. június 2. 19:4967.

    Az esetek többségében az adott vendég ennél jóval több kérdésre válaszolt, szerintem abban semmi furcsa nincs, hogy a kérdések nagy része mint szakemberhez szólt, és nem mint magánemberhez, mert mint elismert szakember, sokan nagyobb bizalommal fordulnak hozzá. Az, hogy itt vendégként volt jelen, nem jelenti, hogy ne tudott volna akár később is megválaszolni több kérdést, hiszen mindenki tud hozzászólni most is, a topic nem zárt, és amint látom a regisztrált nickje is él még.  Csodálatos szakembernek tartom, és megdöbbentett engem is ez az egész, mert a kérdések többsége éppen azokról szólt, akiket ő nagyon szívesen segít, a gyerekekről. 

    Ráadásul éveken keresztül az ő tanácsait olvashattuk a Nők Lapján, utána jött Ranschburg Jenő, de most nincs helyettük senki.

     

    Úgy látom, 13 választ adott, abból 2 a beköszönés, és a búcsúzás. Remélem, hogy később még viszontlátjuk vagy úgy, mint régebben szakértőként, vagy tényleg időt szakít, és megválaszolja a fennmaradt kérdéseket. Hiányzik a Nők lapjáról, vagy az NLC-ről a gyermekpszichológus, de én a magam részéről Gyarmati Andrea gyermekorvosi tanácsait is szívesen olvasnám, annak idején, ha jól emlékszem, az RTL-en adott tanácsokat reggelenként, nekem nagyon szimpatikus volt, a nagyszerű sportolói múltja pedig csak még szimpatikusabbá tette.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2011. június 2. 14:1066.
    Csalódottságomat nem tudom szavakba önteni, de már megtették mások :(
    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-05-31  07:43
  3. Torolt_felhasznalo_909081
    Torolt_felhasznalo_909081
    2011. június 2. 08:1665.

    Nem tetted fel késve.

     

    Idiótán volt az egész kitalálva.

     

    Ki kellett volna irni a topic bevezetőjébe,hogy kb.hány kérdésre lesz idő, vagy adni kellett volna egy időkorlátot,h ettől eddig lehet kérdezni és kész.

     

    Ez igy nagyon szép volt,h reggeltől lehet délig, csak mi nem tudhattuk,h mikor ül neki.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (56)
    2011-06-01  17:46
  4. 2011. június 1. 23:0064.

    Én is nagyon csalódott vagyok! :( Szerettem volna választ kapni a feltett kérdésemre.

    Szerintem is a szervezés volt rossz. Én azért szeretném, ha valami úton-módon még választ kaphatnék a feltett kérdésemre Vekerdy Tamástól.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (63)
    2011-06-01  22:15
  5. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2011. június 1. 22:1563.

    Lehet, hogy kicsit érzékenyebb hangulatomban is voltam délután, mindenesetre nagyon jól esett, hogy néhányan így kiálltatok mellettem. :) Tényleg nem volt szándékomban megbántani senkit, és kicsit lehiggadva, átgondolva is arra jutottam, a szervezés volt rossz: egy ilyen nagynevű pszichológust egyetlen órára meghívni... szerintem várható volt, hogy az emberek "ki vannak éhezve" egy ilyen szakember tanácsára, vagy szimplán csak kíváncsiak rá. Egy óra alatt mire lehet érdemben válaszolni ennyi embernek? Nem sok mindenre, és szinte törvényszerű a csalódás, az üressség-érzet, hogy kiadtam magam, és még választ se kaptam... Igen, elismerem, önző lehet ez a hozzáállás, de nem vagyunk szentek, és ha orvost akarunk, akkor azt azonnal és csak értünk... :))

     

    Ez a másik vonal, ami még eszembe jutott: Ő tulajdonképpen egy orvos is, hisz emberek lelkén (és ezáltal testén is) segít. És szerintem vannak foglalkozások, amelyek nem levetkőzhetők, amik a magánéletben is rajta ragadnak az emberen, de ezt nem is bánja, aki ezeket a hivatásokat űzi. És alapból az emberek is automatikusan ezt várják el tőle. Erre írtam korábban, hogy nekem pl. a legritkább esetben ér véget a munkám azzal, hogy hazamegyek, és annak meg kifejezetten örülök, ha a diákjaim pl. nem csak arra használják a közösségi oldalt, hogy válaszoljanak, a piros haj-e a szebb vagy a kék, és ezt még további ötszáz oldalon lájkolják, hanem pl. segítséget kérnek tanulás közben, mert valamit nem értenek, vagy tanácsot, milyen filmet nézzenek meg a témában stb. Szóval nekem is olyan érzés volt ez, mintha elmentem volna egy orvoshoz, hogy fáj valamim, és ő a munkaideje végén kitárta volna előttem az ajtót erre hivatkozva, közvetlenül az után, hogy elmondtam a panaszom, de közvetlenül az előtt, hogy mondott volna rá bármit is. Lehet, hogy erős a példa, de akkor is valami ilyesmit éreztem. És még egyszer mondom: ezt a szervezés hibájának tartom főleg, lehet, hogy lehetősége se volt több a tanár úrnak a válaszra. Ezt tényleg nem tudhatom. Szóval távol álljon tőlem a vádaskodás...

     

    Szép estét mindenkinek! :)

    előzmény:
    pihe** (62)
    2011-06-01  21:42
  6. 2011. június 1. 21:4262.

    a keretet értjük, és mégis :) 

    nem egy feltörekvő új tehetségről van szó, aki valami újba vág, hanem úgy érkezett mint pszichológus és író. a hozzászólásokok szerintem teljesen rendben voltak...

    látod nagyon nem vagyunk egyformák.. mindenki különbözőképpen kezelné az adott helyzetet :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_628072 (61)
    2011-06-01  21:35
  7. Torolt_felhasznalo_628072
    Torolt_felhasznalo_628072
    2011. június 1. 21:3561.

    A feszültséget, csalódottságot mindenki úgy éli meg, ahogy, de próbáljátok érteni, a fórum keretei adottak.

     

    Másrészt engem furcsán érintett, hogy a szakembertől, az ő életéről, terveiről, céljairól szinte alig kérdeztétek. Mondhatom engem ez kissé meglepett; nekem furcsa, hogy csak szakmai segítséget vártak sokan.

    előzmény:
    pihe** (60)
    2011-06-01  21:22
  8. 2011. június 1. 21:2260.

    igen, ez így volt, addig maradtak amíg ki volt írva :) viszont ígéretet tettek hogy ami kérdésekre nem maradt idő, arra a későbbiekben válaszolni fog.. és tényleg :)

     

    itt most tulajdonképpen arról van szó, hogy köztiszteletben álló személy volt a vendég, akitől sokan vártak segítséget és véleményt...

    tisztelettel szólították meg, komolyan, felkészülten, összeszedetten írták meg a problémájukat, amire választ vártak volna...

     

    itt fontos kérdések merültek fel, amik megválaszolása nemcsak a kérdezőnek nyújtott volna vígaszt vagy segítséget.. egy pszichológustól főleg furcsa egy olyan búcsúzás, hogy lógva hagyja ezeket a szálakat..

     

    ezt kifogásolták/tuk páran, és ez se nem illetlenség se nem durva követelőzés, ez teljesen természetes (kissé csalódott) reakció :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_628072 (59)
    2011-06-01  21:10
  9. Torolt_felhasznalo_628072
    Torolt_felhasznalo_628072
    2011. június 1. 21:1059.

    Milyen érdekes, mindjárt egyszerre hármótoktól kapok válaszriadót...

     

    Több közismert személy már elérhető volt  a nlc fórumán, ahol  kérdezhettünk tőlük , de senki, érted senki nem "csevegett" az adott időkereten túl.

    Tudom, hogy másnak is fontos lett volna, hogy választ kapjon, különösen akkor, ha valamilyen problémájában   megerősítést vár a szakembertől az érintett, de a nyitóhozzászólásban megírt, előre leközölt  1 óra időkeret, az egy óra. Akár az nlc gazdasági érdekei is diktálhatják így...

     

    Ellenben esetleg kérhetjük a Tanár Úrat, hogy amennyiben lehetősége és ideje engedi, akkor válaszoljon Privátban a neki feltett, még visszamaradt néhány kérdésre! Aki hallja, látja, olvassa, kérem adja át a kérésünket neki! Köszönjük előre is a még hátralévő válaszait!

     

    Azt gondolom, hogy ez inkább a követendő.

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_879276 (58)
    2011-06-01  18:27
  10. Torolt_felhasznalo_879276
    Torolt_felhasznalo_879276
    2011. június 1. 18:2758.

    Szerintem nem ítélkezett, leírta a véleményét, épp mint most te.

    Én abszolút egyetértek vele. Persze nem arról van szó, hogy akkor az illető üljön itt két napig, és főállásban valaszoljon.

    DE

    Nem volt olyan borzasztó sok kérdés, én a helyében úgy búcsúztam volna, hogy az addig beírt kérdésekre priviben, vagy a fórumon válaszol...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_628072 (55)
    2011-06-01  17:34
  11. Torolt_felhasznalo_754984
    Torolt_felhasznalo_754984
    2011. június 1. 18:1457.

    Trivial nem ítélkezett!

    Leírt valamit, amivel többen egyetértettünk.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_628072 (55)
    2011-06-01  17:34
  12. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2011. június 1. 17:4656.
    Miről ítélkeztem? Én csak annyit mondtam, hogy én nem tudtam volna így és itt abbahagyni. Igen, feltehettem volna hamarabb is a kérdésem, most jöttem a fórumra, most vettem észre, biztosan késve tettem fel. Sőt, még azt sem vettem észre hirtelen örömömben, hogy mindössze egy óráig lesz a fórum vendége Vekerdy Tamás. Talán ez volt a legnagyobb hibám. Az nlc-é meg talán valóban az, hogy mindössze egy órára idehívott egy iyen szakértőt. Reggeli csevegőműsorokat is azért nem nézek (azon kívül, hogy "véletlen" pont épp dolgozom akkor), mert hiába hívnak meg bármilyen témában bármilyen nagy nevet, két felületes kérdésnél többre nincs idő, a válaszra meg pláne nincs... amit utólag bánok, az tényleg a kérdésfeltevés volt ebben a formában... mert esély se volt rá, hogy "látatlanban" érdemi választ kapjak. Mentségem tényleg a hirtelen öröm, hogy közvetlenül feltehetem a kérdésem Neki. Senkit nem akartam amúgy felháborítani, nem véletlenül sírva írtam meg a hozzászólásom... engem egyszerűen most mélyen és rosszul érintett ez az egész, talán azért, mert eleve egy nagyon rossz ötlet volt... és én se gondoltam bele, hogy mennyire az...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_628072 (55)
    2011-06-01  17:34
  13. Torolt_felhasznalo_628072
    Torolt_felhasznalo_628072
    2011. június 1. 17:3455.

    Ez engem mélységesen felháborít!!! A kiemelt topikok sorában bőven lehetőség nyílt arra, hogy időben feltedd  te is a kérdésedet,   hogy arra, a beérkezett hozzászólások  sorrendjében választ is kapj, biztosan.

     

    Ez övön aluli, mert nem is ismered, és ítélkezel...

    Ha te képtelen lettél volna abbahagyni, az rólad szól, ki tudja, biztosan más fontos dolgok is vannak, ma is, még ezen kívül az életében...Nem tudhatod.

     

    Mindenki minden napjában is vannak fontossági sorrendek, ugyebár???!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (46)
    2011-06-01  15:25
  14. 2011. június 1. 16:1454.

    az természetes, hogy a meghívásra meghatározott időt tud csak eltölteni, viszont az a lezárás, hogy "...a maradék kérdésekre majd talán egyszer, legközelebb."

     az azért elég furcsa :( 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (53)
    2011-06-01  15:53
  15. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2011. június 1. 15:5353.

    Akkor mégse bántam meg.... nagyon köszönöm... :)

     

    Én Tanár úrnak szólítottam a Tanár urat... remélem, a lelke mélyén azért mégis az... :) és elhiszem én, hogy kötik őt is mindenféle korlátok. De ezt most akkor is muszáj volt leírnom, mert én tényleg úgy érzem, hogy mindegy, ha a szabadidőmben is, de örülök, ha kérdeznek a diákjaim... ezért volt furcsa ez a lezárás, hiszen itt emberi Sorsok vannak, ha mégoly jelentéktelennek tűnnek is... , és ezért nem tudom megbánni a megjegyzésem mégse... 

     

    De ez most jól esett tényleg, és indulok az oviba... :) ahol szintén Pedagógusok vannak, akik még sose mondták, hogy nem érnek rá valamivel tovább... :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_754984 (49)
    2011-06-01  15:43
  16. Torolt_felhasznalo_879276
    Torolt_felhasznalo_879276
    2011. június 1. 15:4952.

    Abszolút egyetértek veled. Szívesen láttam volna, hogy megválaszolja a felgyűlt kérdéseket, főleg azért, mert tényleg okosakat írt.

    Ne bánd, hogy megírtad, mert igazad van :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (46)
    2011-06-01  15:25
  17. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2011. június 1. 15:4551.
    Én nem mertem írni.Nem tettem fel kérdést, csak terveztem, de így is rosszul érintett, hogy ilyen rövidre zárta...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (46)
    2011-06-01  15:25
  18. 2011. június 1. 15:4450.

    Ha ez vígasztal egyetértek veled annak ellenére, hogy én választ kaptam a kérdésemre.

    Szerintem eleve hiba volt csak egy órára felkérni egy ilyen kalibert.

    DTK-ból bőven elég lett volna a fele is, ő bezzeg itt írogatott nem tudom meddig. (Persze, ő árul valamit, az más.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (46)
    2011-06-01  15:25
  19. Torolt_felhasznalo_754984
    Torolt_felhasznalo_754984
    2011. június 1. 15:4349.
    Nekem is ez volt az első érzésem ... csak nem mertem leírni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (46)
    2011-06-01  15:25
  20. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2011. június 1. 15:3648.
    Pedig potyogtak a könnyeim, miközben megírtam... de köszi... :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_909081 (47)
    2011-06-01  15:33
  21. Torolt_felhasznalo_909081
    Torolt_felhasznalo_909081
    2011. június 1. 15:3347.
    Igazad van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (46)
    2011-06-01  15:25
  22. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2011. június 1. 15:2546.

    Egy hozzászólás, amit meg fogok bánni, de akkor is muszáj, ugyanazért, ami a mondanivalója: "aki tudja, csinálja, aki nem tudja, tanítja". Én képtelen lettem volna tanárként a "lejárt idő" után abbahagyni. Ezért is jött ma az sms a fizetésemről, ami nem éri el a hat számjegyet egy hónapnyi igen kemény munkáért, hivatásért. Nem baj. Aki nem tudja, tanítja...

     

    Bocsánat...

    előzmény:
    Vekerdy Tamás (45)
    2011-06-01  13:24
  23. 2011. június 1. 13:2445.

    Időnk sajnos lejárt, a maradék kérdésekre majd talán egyszer, legközelebb.

     

    Köszönöm, hogy ilyen aktívak voltak, és megkönnyítették ennek az órának a beszélgetését. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2011. június 1. 13:2344.

    Tisztelt Tanár Úr!

     

    Mikor dőlt el Önben, hogy a pszichológia az, amit egész életében szeretne csinálni? Mit szóltak a szülei a döntéséhez?

    Ranschburg Jenő tanár úrral milyen szoros volt a kapcsolatuk, és hogy viselte az elvesztését? 

    Vol olyan páciense, akinél kudarcot vallott, mint pszichológus? És, ha igen ez hogy érintette önt?

     

    További jó egészséget, sok munkát és sikert kívánok!

    idézet:
    duma (11)
    2011-05-31 19:31:45

    Hét éves koromban gyerekorvos szerettem volna lenni, mert annyira lenyűgözött a mi gyerekorvosunk, aki úgyszólván egy varázsló volt, vagy legalábbis én úgy éreztem. Aztán tizenegy éves koromtól költő. Így lettem aztán gyerekpszichológus és író. Persze előbb a kamaszkor idején úgy gondoltam, hogy első sorban "szabad ember" szeretnék lenni, ahogy ezt a Pármai kolostor című filmben egy bemutatkozó zseniális csavargótól hallottam, és ez a vágyam még ma sem múlt el teljesen.

     

    Apám kívánságára jogot végeztem, de jogász soha nem voltam. Kalandos úton, amiről itt-ott már sokat meséltem, egy gyerekekről szóló újsághoz kerültem, és akkor végeztem el a pszichológiát, mert a munkaadóm kötelezett rá. Mire befejeztem, már harminchárom éves voltam. 

     

    Ranschburg tanár urat eleinte csak távolból ismertem, az ő jóbarátai közül sokan voltak az én barátaim, közeli ismerőseim (Montágh Imre, Popper Péter). De sűrűbben csak az utóbbi években találkoztunk, amikor mindkettőnk könyveit a Saxum Kiadó kezdte kiadni.

     

    Szerintem volt paciensem, akivel kudarcot vallottam, elsősorban azok a felnőttek, akiket nem tudtam lebeszélni arról, hogy hozzám jöjjenek terápiába. De ők engem nem érdekeltek, míg a gyerekeknél mindjárt látok és érzek valamit, és jelenlétükben nem unatkozom, addig a felnőttek a terápiás kapcsolatban hidegen hagynak, velük szemben egyértelműen tehetségtelen vagyok. 

    előzmény:
    duma (11)
    2011-05-31  19:31

Címlap

top