Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

D. Tóth Kriszta a fórumon!

adrijan
Létrehozva: 2011. május 23. 13:50
Kedves fórumozók!

Jövő hétfőn délután 1-től két órán keresztül a fórum vendége D. Tóth Kriszta. A meghívás apropója az, hogy a könyvhéten jelenik meg vendégünk új könyve, a Nagylánykönyv, amiről itt az NLC-n is blogot vezet.  

Természetesen bármiről kérdezhetitek vendégünket, aki élőben válaszol majd.  

Addig is ne tartsátok vissza magatok, már most írhattok a topikba!
  1. 2011. június 21. 13:1691.

    Bizony bizony csak azt nem D toth irta am.

    Ki is a szerzo es a rajzolo?

    előzmény:
    Middleton Katica (89)
    2011-06-20  02:27
  2. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. június 21. 11:3190.
    Sajnalom, akkor lehet hogy az en kerdesem nem volt annyira lenyegretoro azert hagytak benne.
    előzmény:
    lunalena (87)
    2011-06-19  18:07
  3. 2011. június 20. 02:2789.

    Ezt a book-ot én is olvasom In The Uk.

    De itt a cime: Charlie and Lola.

    előzmény:
    zoe999 (88)
    2011-06-19  23:26
  4. 2011. június 19. 23:2688.

    Nagyon sajnálom, hogy kimoderáltak, de ez itt már egy lerágott csont. Aki nem fan és nem isteníti ezt a nőt, könnyen így járhat. Amúgy teljesen igazad van. Akinek az a foglalkozása, hogy pl könyvet ír, el kell fogadnia a negatív kritikákat is. Akkor meg főleg, ha több ember észrevette a lopást (mert ez az). Nem válaszol rá, mert nem tud mit. Mint a nagy fanok, akik foggal-körömmel védik, erre hírtelen nem reagálnak, csak fröcsögnek és vádaskodnak. Hogy miért is bántjuk ezt a rendes, drága,tehetséges nőt? De ha megkérdezzük őket a teljesen egyértelmű lopásról, eltűnnek.

    Tényleg valaki egyszer reagáljon már erre!! Pl maga DTK! Miért hallgat el, miért nincs legalább valami szánalmas mentegetőzése? Egyszerűbb kimoderálni valakit, mint vállalni a felelősséget.

    Sőt jönnek a hülye dumával, hogy ne vádolj olyan nőt, akit nem is ismersz.... Akkor ezek szerint, amit évek óta magáról és a kislányáról írt, az mind nem igaz. Én elhittem. Nem kellett volna.

     

    A rajzok tényleg koppintások... Már nem tudom, kit nevezett meg anno, hogy elkészítette a figurákat, a lényeg, az illetőnek teljesen más a stílusa, ha már itt tartunk, sokkal jobb.

     

    Tényleg érdekesek az olyan hozzászólások, hogy ennyi rosszindulatú, kisgyermekes nők hogyan is bánthatják szegényt. Nem bántjuk, az nem bántás, ha rájövünk arra, hogy valaki nem a saját tehetségéből él, azt hiszem kb 10-szer jobban, mint egy átlag anyuka.És az ilyen hozzászóló ne szánakozzon, hanem reagáljon és válaszoljon a lopásra....

    előzmény:
    lunalena (87)
    2011-06-19  18:07
  5. 2011. június 19. 18:0787.
    Az enyemet mind kimoderaltak igy nem kaptam valasz arra sem, hogy

    Na  vajon honnan lopta a temat meg a szoveget?  mert ez nagyon hasonlo csak hamarabb szuletett

    Lauren Child

     

    Lauren Child's humorous illustrations contain many different media including magazine cuttings, collage, material and photography as well as traditional watercolours. As well as being author of several highly successful books, she is the illustrator of the Definitely Daisy series by Jenny Oldfield.
    A television series based on her Charlie and Lola books was made by Tiger Aspect for Disney/CBBC, on which Lauren Child was an Executive Producer. Charlie and Lola has been sold throughout the world, and has won many prizes, including BAFTAs in 2007 for Best children's Television Show and Best Script.
    Lauren Child lives in London.

     

      Charlie  and  Lola

     

    http://www.charlieandlola.com/website.asp

    eredeti mesejet  ellopni es 

     

     meg azt hazudni, hogy a rajzokat valami magyar dijnyertes keszitette amikor egy az egyben

     

    http://www.bbc.co.uk/cbeebies/charlieandlola/

     

     

     http://www.littleredreadingnook.com/2009/11/introdu c ing-charlie-lola.html

     

     

     

    lekoppintottak a figurakat?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (86)
    2011-06-19  12:42
  6. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. június 19. 12:4286.

    Vegulis kellemesen csalodtam mert a feltett kerdesekre korrektul valaszolt pedig egyik masik (koztuk az enyem is, ) igazan nem volt selyempapirba csomagolva.

    Nem lepett at a kerdeseken , nem tiltatott le senkit, szoval amig itt valaszolgatott az teljesen korrekt volt mindenkivel szemb en. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_842243
    Torolt_felhasznalo_842243
    2011. június 7. 11:4685.
    Hihetetlen, ami itt folyik - ennyi irigy és kötekedő embert, főleg kisgyerekes anyukát egy rakáson... egy tömeggyilkossal nem kekeckednének ennyit szerintem.
    előzmény:
    evimolnar87 (84)
    2011-06-02  11:23
  8. 2011. június 2. 11:2384.

    Mitől borzalmas, szörnyű és rosszindulatú ember az, aki nem úgy gondolkozik, ahogy te?

    Erről szó sem volt...senkitől nem kértem és vártam el,hogy még csak nem is ugyanolyan,de mégcsak hasonló gondolkodásmóddal rendelkezzen mint én!

     

    "Szerintem, akik kritikával illették Krisztát, talán el is olvasták az írásait. Vagy szerinted miként tévedtek ide? "-a válaszom erre az,hogy mindent lehet,csak diszkréten!

     

    "..egész nyugodtan ti is megtehetitek ugyanezt..." Na ezt te sem gondoltad komolyan! Szerinted a Nők Lapja vagy az NLCafé megadná nekem vagy bárkinek a lehetőséget, amit Krisztának? -senkitől nem kell engedélyt kérned...te magad is nyithastz egy különálló blogot,melyet mindenki aki létezik megtud nézni!

     

    Az pedig,hogy ki válaszolt éppen,akkor és abban az időben...egész nyugodtan rá lehet kérdezni és lehet,hogy utána minden érthetőbb lesz mindenki számára.Valószínű,hogyha észre vettél ilyet,akkor más is...és ha rákérdezel,akkor nem csak te,de legalább más is látja a választ!

     

    "Ráadásul kimoderáltak több nagatív kritikát."-ha sokat netezel és tv-t nézel vagy rádiót hallgatsz....akkor rá jössz,hogy manapság már nagyon sok minden kijelentést,cselekedetet másként hallunk vissza...ezen kár felháborodni...

     

    "A magatokfajta is durva megfogalmazás." -aki nem inge nem veszi magára....ugye-ugye?Mert nem olvastad el értelmesen a lvelemet,hanem csak részleteket szűrtél le és hangnemet sejtettél belőle...holott amiket leírtál,fele sem arról szólt,amit én írtam!

    előzmény:
    zoe999 (82)
    2011-06-01  22:35
  9. 2011. június 2. 11:1683.
    Félreértés ne essék!Én nem azt mondtam,hogy ne nyilvánítsd ki a véleményedet,pláne,hogy ugye nem is személyeskedtem!csupán annyiról van szó,hogy amiket olvastam hozzászólásokat azok tele voltak obszcén kifejezésekkel,melyeknek semmi értelme nem volt.Lehet diszkréten is kritizálni valakit!
    előzmény:
    goofy75 (81)
    2011-06-01  15:27
  10. 2011. június 1. 22:3582.

    Mitől borzalmas, szörnyű és rosszindulatú ember az, aki nem úgy gondolkozik, ahogy te?

    Szerintem, akik kritikával illették Krisztát, talán el is olvasták az írásait. Vagy szerinted miként tévedtek ide?

     

    "..egész nyugodtan ti is megtehetitek ugyanezt..." Na ezt te sem gondoltad komolyan! Szerinted a Nők Lapja vagy az NLCafé megadná nekem vagy bárkinek a lehetőséget, amit Krisztának?

     

    Nekem az volt visszatetsző, hogy napokkal ezelőtt beharangozták, hogy Kriszta hétfőn válaszol a kérdéseinkre. Viszont egy másik topicban már jóval korábban válaszolgatott és osztotta az észt. Már, ha ő volt. Viszont nem tiltatta le az illetőt, tehát ő lehetett. Akkor meg minek ez a felhajtás?

     

    Ráadásul kimoderáltak több nagatív kritikát. Aki a médiában él, annak el kell fogadnia, hogy nem rajonghat érte mindenki.

    Ráadásul egy másik topicban írta Kriszta (ha ő volt egyáltalán), hogy egy 30-as (naaaaaaaaaaa) vénasszony kifestve így néz ki a saját kertjében lefotózva, az elfogadható. Persze, az lenne, ha az ominózus képen nem lenne sminkelve: szem egyértelmű kifestve, száj, szépen rúzsozva. Csak nem profi sminkes által. Meg lehet nézni. De ez még nem lenne baj, csak a körítés. 

     

    A magatokfajta is durva megfogalmazás.

    előzmény:
    evimolnar87 (80)
    2011-06-01  12:18
  11. 2011. június 1. 15:2781.

    Képzeld, engem érdekeltek Kriszta írásai, aztán később ha meg mertem írni egy-egy negatívumot vele kapcsolatban, vagy törölték, vagy nekemestek a magadfajták, hogy ugyan, mit képzelek.

    Nem vagyok én annyira gonosz és rosszindulatú, mint amilynnek látszok, hidd el . Blogot írni a családomról nincs szándékomban, irigye sem vagyok ennek a nőnek, bár valószínű ez hihetetlennek tűnik Nektek, sőt, azt hiszem, én vagyok pillanatnyilag a legboldogabb ember a világon :)

    előzmény:
    evimolnar87 (80)
    2011-06-01  12:18
  12. 2011. június 1. 12:1880.

    Annyira borzalmasan szörnyű,rosszindulatú emberek vannak,hogy az már elviselhetetlen!Én nem is értem,hogy az az ember,akit egyáltalán nem érdekel Kriszta írásai,miért is olvassák és egyáltalán tekintenek rá.Ha nem érdekel,hát millió ötszázezer weboldal van amit még böngészhettek,akit még érdekel,az maradjon és kérdezzen vagy olvassa a válaszait!Miért kell a másikat letámadni,amikor semmi olyat nem csinál,ami kényszerből lenne bárki számára is.Fejezzétek már be és foglaljátok le magatokat!

    Egész nyugodtan ti is megtehetitek ugyanezt...nyittok egy blogot és írjátok a saját vagy családotok életét vagy még öt másik témát vetethettek fel!Senki nem fog nektek esni,csak a magatokfajták esetleg!

    előzmény:
    goofy75 (78)
    2011-05-30  15:24
  13. 2011. május 30. 15:2879.

    Ezt nem igy ertettem. Nyilvan te sem akarnal neki megfelelni egy ilyen kerdesben, hogy ki fotozhatja a gyereked.

    Mellesleg ha nagyon akartak volna, mar lefotozhattak volna eddig is, amig a NL-ban ment a Lola-sorozat, megsem csongetett be senki, ezert ertelme sincs a kerdesednek, nyilvan eddig is megtettek mindent a privatszfera vedelmeert.

    előzmény:
    goofy75 (78)
    2011-05-30  15:24
  14. 2011. május 30. 15:2478.

    "Gondolom, nem a hozzad hasonlo atlagmanciknak akar megfelelni DTK."

     

    Hát akkor kinek? Az átlagon felülieknek? Bocs, akkor húztam is innen... Én csak egy egyszerű, hétköznapi anyuka vagyok, mit keresek én itt???

    előzmény:
    -Tiffin- (77)
    2011-05-30  15:20
  15. 2011. május 30. 15:2077.

    Gondolom nem engedik be a fotosokat, ennyi eszuk az ovonoknek is van.

     

    Nem csodalom, hogy sok kerdes kitorlodott, egy dolog valami provokativ dologra rakerdezni, de amikor sut a rosszindulat minden sorbol, arra en sem valaszolnek. Gondolom, nem a hozzad hasonlo atlagmanciknak akar megfelelni DTK.

     

    En is sokat kritizaltam, de most pl. megtudtam, hogy a nagylanykonyv regebbi sztorikat dolgoz fel. A tobbi kemeny kerdesre is eleg tisztesen felelt, ezt el kell ismerni.

     

    A te kerdesed nem olyan, aminek a kedveert erdemes maradni.

    előzmény:
    goofy75 (76)
    2011-05-30  15:12
  16. 2011. május 30. 15:1276.

    "Nem járnak hozzá fotósok és forgatócsoportok az oviba"

     

    Járnak az apukádhoz Kaposvárra :( Honnan tudod, hogy Lolához egyszer nem kopogtatnak be? Bár már úgysem válaszolsz, letudtad a doldog...

    előzmény:
    D. Tóth Kriszta (67)
    2011-05-30  14:48
  17. Torolt_felhasznalo_879276
    Torolt_felhasznalo_879276
    2011. május 30. 15:0375.

    Francokat!

    Engem a kutya nem keresett meg, hogy kérdezzek. (Az már más kérdés, hogy voltam olyan pofátlan, hogy már pénteken is kérdeztem)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-05-30  15:01
  18. Torolt_felhasznalo_879276
    Torolt_felhasznalo_879276
    2011. május 30. 15:0274.

    Most értem vissza, mert sajna néha dolgoznom is kell. ( De bement az összes beszámoló és bevallás, jeeee!!!)

    Kriszta!

    Mennyire fájt az ittlét? Jobban vagy kevésbé, mint vártad?

     

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-05-23  13:50
  19. 2011. május 30. 15:0073.
    Tökéletlenül tökéletesen válaszoltál, mint mindig :)
    előzmény:
    D. Tóth Kriszta (67)
    2011-05-30  14:48
  20. 2011. május 30. 15:0072.

    Nagyon aranyos lehet!

    Érdekesek ezek a kisemberek! Tágra nyílt szemekkel csodálkoznak rá a nagyvilág dolgaira és mindig megújúlt erővel igyekeznek magukévá tenni a világ csodáit.

     Arról már nem is kell beszélni, hogy egy egy ilyen apró kisérlet sikere megkora boldogságot okoz számukra. Sajnos be kell vallani, hogy nekünk felnőtteknek is van , mit tanúlni a gyerekeinktől. Jó anyának lenni, mert a gyermekeink visszavisznek abba a világba, amit mi már elveszítettünk! 

    előzmény:
    D. Tóth Kriszta (70)
    2011-05-30  14:55
  21. 2011. május 30. 14:5771.
    Nagyon köszönöm a kérdéseket! További szép napot kívánok mindenkinek! Sziasztok, kriszta
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2011. május 30. 14:5570.

    Beleolvastam egy bejegyzésbe, hogy hogyan elégítsük ki a gyerek kiváncsiságát! Nagyon aranyos!

     

    Egy megjegyzés ha szabad!?

     

     " Az ijedtségem inkább annak, az apjában és bennem is fölvetődő kérdésnek szól, hogy vajon mi lesz, ha majd nem tudunk válaszolni neki? És vajon ha most, ötévesen ilyen, akkor meddig tart az eddig megkérdőjelezhetetlennek tűnt előnyünk?!"

     

    Sajnos csak addig tarta kiváncsisság, amíg ki nem nyílik a világ a betűk és a számok megismerésével. Utána már nem záporoznak a kérdések, csak azok amelyek egy adott szituációba felmerülnek. Egy kérdésre írtad, hogy élvezze ki az első hónapokat a kérdező a nehézségek ellenére. Na a kérdésözön is így megoldható, mert fájni fog, amikor már nem kérdeznek.

     

    Azt is írtad, hogy mi van ha nem tudod a választ. A dolog egyszerű. A gyerekek nem buták, meg mondod neki, hogy te sem tudod, de utánanézel és annélkül, hogy ő hozná fel a témát mégegyszer te mondod el neki, hogy megnéztem ami érdekel és ez ezért és ezért ilyen vagy olyan!

     


    idézet:
    *Babocza* (68)
    2011-05-30 14:49:31

    Ezt pontosan így tesszük. :) Időközben megtanultam azt válaszolni Lolának, hogy "nem tudom". Még emlékszem, az első alkalomra. Egy ideje a lányunk szeret kísérletezni. Fizikai, vízzel, levegővel, egyszerű eszközökkel végezhető kisérletekre kell gondolni. Nemrég itt volt a nagymamája, és egy könyvben olvasott kísérletet próbáltak ki. Este megkérdezte tőlem, hogy tudom-e, adott esetben miért viselkedett úgy a víz, ahogy. Én meg mondtam neki, hogy nem tudom (ténleg nem tudtam). Erre ő: "na de mama, az nem lehet! Neked mindent tudnod kell, az a dolgod!" :)

     

     

    előzmény:
    *Babocza* (68)
    2011-05-30  14:49
  23. 2011. május 30. 14:5069.

    Elképeztő, hogy menni utankozó, rossz indulatú, marhára érdeklődő fórumozók vannak itt. 

    De legalább élvezettel olvasom Kriszta válaszait. 

     

    Én örülök neki, h írsz. Mostanában jutottam a könyvedhez, minden fejezet nagyon tetszett!

    Remélem a mostani könyvedben benne van az a levél, amit a lányodnak írtál szülinapjára!! Köszönet érte!! Minden gondolat benne van, amit az ember a saját gyermekének szavak nélkül elmondana!

     

    További sok sikert kívánok Neked! 

    idézet:
    Lola0617 (64)
    2011-05-30 14:43:00
    Kedves Lola! Tetszik a neved. :) Persze, hogy benne van a szülinapi levél a Nagylánykönyvben! Nekem is az egyik kedvencem. Ami a fórumot illeti, nem tudom, mennyit jársz erre, én viszonylag ritkán, de azt sejtettem, hogy föl kell kötni a gatyámat. Föl is kötöttem, és igyekeztem mindenre válaszolni, ami érdekelte a kedves fórumtársakat. Ilyenre is, olyanra is.
    előzmény:
    Lola0617 (64)
    2011-05-30  14:43
  24. 2011. május 30. 14:4968.

    Beleolvastam egy bejegyzésbe, hogy hogyan elégítsük ki a gyerek kiváncsiságát! Nagyon aranyos!

     

    Egy megjegyzés ha szabad!?

     

     " Az ijedtségem inkább annak, az apjában és bennem is fölvetődő kérdésnek szól, hogy vajon mi lesz, ha majd nem tudunk válaszolni neki? És vajon ha most, ötévesen ilyen, akkor meddig tart az eddig megkérdőjelezhetetlennek tűnt előnyünk?!"

     

    Sajnos csak addig tarta kiváncsisság, amíg ki nem nyílik a világ a betűk és a számok megismerésével. Utána már nem záporoznak a kérdések, csak azok amelyek egy adott szituációba felmerülnek. Egy kérdésre írtad, hogy élvezze ki az első hónapokat a kérdező a nehézségek ellenére. Na a kérdésözön is így megoldható, mert fájni fog, amikor már nem kérdeznek.

     

    Azt is írtad, hogy mi van ha nem tudod a választ. A dolog egyszerű. A gyerekek nem buták, meg mondod neki, hogy te sem tudod, de utánanézel és annélkül, hogy ő hozná fel a témát mégegyszer te mondod el neki, hogy megnéztem ami érdekel és ez ezért és ezért ilyen vagy olyan!

     


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top