Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Genyes méh gyulladás kutya

normalize
Létrehozva: 2018. december 5. 22:02

Sziasztok


Van egy majdnem 10 éves németjuhász kutyám. 10 napja volt a műtétje, gennyes méhgyulladásra. Váladékozott ott hátul, és levert volt bágyadt nem evett - ezek voltak a tünetek. Sajnos 3-4 hétig is így lehetett, mert eleinte mikor vérzett (legalábbis tüzelésnek gondoltam, ám tény hogy gyanus volt) nem gondoltam még rosszra. AZtán 1 hét múlva abba is maradt, ám a kutya állapota romlott, és sokat nyalogatta ott lent. Ekkor került orvoshoz, megműtötték. A műtét orvosa szerint rendben volt. Még a műtőből a saját lábán jött ki a kutyus. Ezt követően azonban a kutya sajnos nem épül felfelé, már 11 napja ennek és még mindíg nem eszik, (nagyon minimálisat a kezemből) bágyadt, a kutya konzervet is csak nagy nehezen nyalogatja néha sikerül megetetnem vele valamennyit, azt is csak a kezemből eszi meg. Már több mint 1 hete nem evett normálisan a kutya, és most már a nyakörvén is 1 számmal kisebbre kell venni (ebből is látom hogy mennyire soványodik. Járása is bizonytalan. Egy biztos, nincs jól a kutyus ezt látom érzem rajta.


Most visszavittem hozzá ismét, mert lázat mértem nála, ultrahangon azt látta hogy a lépe meg van nagyobbodva. Namost erre ő azt mondja Babéziás, amit én kicsit kitélek, elvégre jóformán a kutya végig zárt helyen volt a műtét után, néhányszor ment ki székletelni, pisilni az udvarra, ahol egyébként a 9 éven át milliószor megfordult és sose volt kullancs vagy hasonló, és akkor pont most kapná el, vagy mégis, már magam sem tudom.  Valami gyulladás lehet még szervezetében szerintem,  Járt már így valaki? tanácstalan vagyok teljesen már. Sajnálom szegényt. Mostmár egy másik orvoshoz is el akarom vinni.  pisijén nem látok egyébként elszíneződést vagy hasonlót.


Valaki járt már így méhgyulladásos műtét után a kutyussal, mi lett belőle?

  1. 2018. december 13. 18:2421.

    Szia!


     


    De jó hírek.Csak a láza menne már le.Vigyázz a kis drágaságra!

    előzmény:
    normalize (20)
    2018-12-13  12:18
  2. 2018. december 13. 12:1820.

    Szia.


    Játszik:) szalad. Ugat. Eszik úgy ahogy. Tegnap mértem 39.3 volt. Hat hat visitva..meglátjuk elmulik e a láza. Mától nem adom neki az antibiotikumot. 9 napig szedte. Meg előtte is pár nap szünet közte de  10 napig dupla dózisban.

    előzmény:
    kukucsk@ (19)
    2018-12-12  05:45
  3. 2018. december 12. 05:4519.

    Hogy van a kutyus?Egyre jobban?Nagyon remélem,hogy szépen gyógyulgat.

  4. 2018. december 10. 23:2718.

    Köszönjük. Sebe makulátlan, szépen begyógyult. Az orvos is csak találgat azt mondja lyme kóros, amit én nem tartok valószínűnek. Most nem azért mert okoskodni akarok mint gazdi ezt érzem ahogy éreztem a babéziara is. Na mindegy A lényeg a kutyus jobban van eszik is és már a hangját is hallani:) Aminek nagyon örülök. Néha vannak ilyen üres bambulások a semmibe. De ez lehet a kor miatt lehet az ivartalanítás mellékterméke pas, talán elbutulás nak hívják nem tudom.

    előzmény:
    Miacida (17)
    2018-12-09  21:49
  5. 2018. december 9. 21:4917.

    Nagyon örülök,  hogy jobban van a kutyus. 


    Az viszont nem jó,  hogy még mindig lázas. Sebe rendben? Nagyon drukkolok, hogy rendbejöjjön! 

    előzmény:
    normalize (15)
    2018-12-09  11:22
  6. 2018. december 9. 19:3416.

    Bízzunk benne,hogy most már ilyen is marad és ettől még jobban lesz!

    előzmény:
    normalize (15)
    2018-12-09  11:22
  7. 2018. december 9. 11:2215.

    Ma voltunk felvenni a 3.ik infuziós kezelést. Sokkal jobban van, még mindig van láza sajnos, de azért eszeget. tegnap este is evett. (sose volt nagy étvágya egyébként) Már a rendelőből csak úgy húzott kifele, elmentünk utána sétálni. Sokkal "kutyásabban" viselkedik már. Éber a tekintete. Hála isten. Kop kop kop :)

    előzmény:
    kukucsk@ (14)
    2018-12-09  10:48
  8. 2018. december 9. 10:4814.

    Most hogy van ez a kis drágaság?Remélem,hogy jobban...


    A fülében akár fülzsír is lehet,annak is lehet ilyen "hangja".

    előzmény:
    normalize (13)
    2018-12-08  13:29
  9. 2018. december 8. 13:2913.

    Mondjuk nem vakarja, meg nem is tartja ferdén mintha ki akarná folyatni, nem is nyüszít rá, régebben azért csinálta ezeket, innen (is) tudtam hogy gyulladásban van. De annyit tapasztalok hogy ott valami lötyi van benne, mikor megnyomogatom a fülét hallom hogy van benne valami ami a másikban nincs. Az a legrosszabb az egészben hogy senki nem tudja megmondani mi lehet a baja.


    Köszönöm. Bízom én is benne.

    előzmény:
    kukucsk@ (12)
    2018-12-08  13:06
  10. 2018. december 8. 13:0612.

    Az infúziós oldat úgy van összeállítva,olyan anyagokat tartalmaz,amitől ideig-óráig jobban lesz a kutyus.Reméljük,hogy a jobban lét egyre huzamosabb lesz.Amíg láza van,persze,hogy gyenge,az ember is ilyen,ha gyulladás és láz van,legyengül.


    Remélem,hogy egyre jobban lesz!!!


    Ha a füle fáj,akkor állandóan odakapkod a lábával,mintha megakarná vakarni.És sír.Mert a fülfájás nemcsak az embernek nagyon fájdalmas,hanem az állatnak is.


     

    előzmény:
    normalize (9)
    2018-12-08  07:28
  11. 2018. december 8. 12:0611.

    Miért nem ahhoz viszed, akivel meg voltál elégedve???!


    Ha életről van szó, ne az domináljon, hogy ugyan dilettáns, de közel van!

    előzmény:
    normalize (10)
    2018-12-08  07:36
  12. 2018. december 8. 07:3610.

    Sőt én gyanítom hogy megint fülgyulladása van és mivel le van gyengülve a kutyus immunrendszere a műtét miatt ez okozhatja inkább még a lázat nála. Ezt jeleztem most az orvosnak de elvetette. Minden esetre ragaszkodni fogok legközelebb megyek hozzá hogy a fülét kezeljük le.

    előzmény:
    normalize (9)
    2018-12-08  07:28
  13. 2018. december 8. 07:289.

    Sziasztok


    Voltam másik orvosnál vele, itt is megvizsgálták, labor alapján elvetették a babéziát. (ahogy azt gondoltam is).


    A kutya tünetei: többnyire étvágytalan, vagy kevés étvágy, láz 39.5-40 között. megnagyobbodott lép, és picit nagyobbodott nyirokcsomók.


    Azt mondta az orvos, kapja a kezelést 4-5 napig, ha nem javul az állapota akkor egy nyirokcsomói citológia megfontolandó, nem e lymphoma-s a kutyus.


    Na erre mikor visszamentünk a közelünkben lévő orvoshoz másnap felvenni a kezelést (ami infúziós oldat antibiotikum gyulladáscsökkentő, lázcsillapítót is) takar, (ezt leleten át is adtam az orvosnak hogy pontosan mit kapott) azt mondta nem lehet lymphoma-s mert akkor nem lenne láza, szerinte inkább kullancs által terjesztett lyme kór :S Na megint ezzel a kullancs témával jön, mint gazdi ezt is érzem hogy alaptalan. nem kullancs van a háttérben...szóval szegény kutyussal így állunk. DE amit a másik orvosnál (kórházban) kapott, attól sokkal jobban lett a kutyus, evett is , sokat sétáltunk nem volt fáradékony, figyelmes volt amolyan régi önmaga. Kértem az orvostól hogy ugyan ezt kapja a kutya, de azt mondja ő lázcsillapítót nem ad neki mert 39.6 volt azt hiszem, arra nem kell, mivel az azt jelenti hogy küzd a szervezete. Valamint gyulladáscsökkentőt sem szerintem.


    Na.. így állunk. A kutyus vegyen van. Hol jobban hol rosszabbul. De enni úgy ahogy eszik, néha étvággyal néha nem. Többet járkál már ki hozzám ha kint vagyok, jót tett neki az infúzió is, amit nem értek hogy miért nem adtunk neki korábban is , a doki miért nem adott neki.

  14. 2018. december 7. 19:548.

    Arctalan önjelölt zseni!

    előzmény:
    Kristine (7)
    2018-12-07  14:14
  15. 2018. december 7. 14:147.

    na itt a másik felelőtlen.

    előzmény:
    Zsánna (5)
    2018-12-06  16:55
  16. 2018. december 6. 21:466.

    Ehhh?? 11 napja ugyanolyan rossz a kutya állapota és csak fogy? Hát elmondom neked hogy a sajnálatodtól nem jön rendbe. :D Vidd el még a héten egy másik dokihoz is. Ha ugyanazt mondja, akkor ne kételkedj. Kezeltesd a kutyát. 

  17. 2018. december 6. 16:555.

    Ha vigyáz rá, - ahogyan vigyázott is, - nem felelőtlen.


    Ez alapon mindenkit ki kellene mindenből védeni, - embert, állatot, - nehogy később baja essen?


    Nem lehet mindent elhárítani!!


    Amúgy meg kinek kell egy kasztráltan visító kutya??!!


    6 hónaposan az lesz az eredménye, ha annyira okos vagy!


    Topic indítónak: mielőbb minél több orvos látja, annál nagyobb az esély, hogy eltalálják, mi a baj, mert a kutyus nem tudja sajnos, megmondani.


    Az enyémnek is volt, még utána élt műtét nélkül 3.5 évet, vidáman, egészségesen.


    Sajnos, kivédhetetlen, - főleg, ha egy másik fertőzi, - ezért a lakáson kívül csak a lábamra ülhettek utána.


     

    előzmény:
    Kristine (3)
    2018-12-06  14:42
  18. 2018. december 6. 14:424.

    ha rámegy, annak egyértelműen a gazdi az oka!!!!!

    előzmény:
    kukucsk@ (2)
    2018-12-06  13:39
  19. 2018. december 6. 14:423.

    nem, mert a felelős gazdi ivartalaníttat! akkor nem jár így. csóró kutya, a te faszságod miatt szenved! remélem, rendbe jön. és azt is, ha lesz új kutyád, akkor 6 hónapos kora körül ivartalaníttatod.

  20. 2018. december 6. 13:392.

    Nem véletlenül lázas és egyre gyengébb.Valamiért nem eszik,valóban nincsen jól,ahogy írod.


    Nézessed meg feltétlenül egy másik állatorvossal,ő mit mond.


    Nehogy rámenjen szegény kis kutyus

Címlap

top