Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Penész elleni küzdelem

Lkrisztina
Létrehozva: 2018. október 8. 15:38

Sziasztok! Szeretnék tanácsot kérni penészedés ellen. Télen sajnos mindig bepenészedik a fürdőszobánk fala. Bármilyen praktika, hosszú távú megoldás érdekel!! Köszönöm!

  1. 2018. október 15. 11:3210.

    Szia Krisztina! Én ezt a páramentesítőt tudom ajánlani! Gyakran a nedves levegő okozza a problémát, ezért jobb már elejét venni a levegő páratartalmának. https://szerelvenybolt.hu/kazanok-es-kes zulekek/egyeb-keszulekek/paramentesitok/ariston-deos-11-para mentesito-keszulek-1528

  2. 2018. október 10. 06:218.

    A penészedés akkor lép fel, ha a meleg ,párás levegő hideg falfelületre csapódik ki .Régi házaknál fertőzöttek lehetnek a falak is. Gyakori szellőztetéssel csökkenthető a párás meleg. Esetlege falszigeteléssel pedig  a túl hideg fal. Lehet venni penészedés elleni sprayt is. A penészes terület nagysága fontos ,és elhelyezkedése is megszabja a teendőket .Kb 40 ezer forintért lehet vásárolni páraelszívó készüléket, mely különböző helyiségbe átvihető. Ez akkor hasznos, ha a lakásban , esetleg szobában kell a mosott ruhát szárítani.

  3. 2018. október 9. 14:387.

    Azért kell letakarni az alatta levő dolgokat, mert lecsöpög a Savó. Én egy sarkot fújtam be vele, és végig folyik a falon. Szerencsére nem hagy nyomot.

    előzmény:
    Kövesdiági (6)
    2018-10-09  14:23
  4. 2018. október 9. 14:236.

    ok...elhiszem, én csak hallottam, hogy mikor a plafont fújták le letakarták az alatta lévő dolgokat...Gondoltam le lehet dörzsölni....száraz felmosóval...

    előzmény:
    huncut (5)
    2018-10-09  11:49
  5. 2018. október 9. 11:495.

    Ha falra fújod a Savót akkor nem kell kapargatni, pár perc és eltünik a penész. Csak baromi büdös, jókora szellőztetést igényel. 

    előzmény:
    Kövesdiági (4)
    2018-10-09  08:59
  6. 2018. október 9. 08:594.

    CSAK  szükség esetén tartsd zárva az ajtaját,   SAVO nevű spré- háztatási boltban kapható....-befújod....néhány óra alatt a csempéről eltűnik....a falról le lehet kaparni....úgy tudom....Nekem ott nem volt sosem-csak hallottam...

  7. 2018. október 9. 08:013.

    Szigetelés!

  8. 2018. október 8. 17:222.

    Szelloztess tobbszor , tobb percen keresztul , télen is . Ennyi . A penész imadja a meleg-nedvest...

Címlap

top