Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anus atresia cloaca

ancsika332
Létrehozva: 2018. augusztus 11. 17:35

Sziasztok!


 


Érdeklődnék, van e valaki, akinek a babája anus atresia rendellenességgel született? Esetleg cloaca malformatio-val?


Nagyon kevés leírást találni, hát még élő tapasztalatot itt a neten. Csak nagyon régi topicokat találtam erről. 


Szóval szívesen venném a tapasztalatokat, kérdéseket, azoktól is, akik még előtte állnak, azoktól is, akik már utána vannak. 


Jó lenne valakivel megbeszélni 


 


üdv,


ancsika332

  1. 2019. május 5. 22:134.

    Szia. Nekünk most lesz a műtét 1 évesen. Milyen hosszú az összenövés?

    előzmény:
    Ddddd (2)
    2019-02-09  00:34
  2. Torolt_felhasznalo_370887
    Torolt_felhasznalo_370887
    2019. Április 18. 23:473.

    Sziasztok!


    Az én kislányom tavaly áprilisban született anus atreisával. A műtétre októberben került sor, a SE I. Gyermekklinikán. 


    Neki egy üléses Pena műtéte volt, ami során a végbelet egyből a végleges végbélnyílás helyére vezették ki, és itt is ürült a kaki. (Van olyan típus, hogy a sztómát kell képezni, szerencsére nekünk nem ilyen volt)


    A műtét előtt egy sipoly járaton ürült a széklet, amit hetente tágítottak. A műtét előtt 4 napig kapott reggel-este beöntést, a műtét előtti napon pedig csak ihatott (teát, vizet). 


    Műtét után nagyon kisebesedett a feneke. Véres, hámhiányos. Kaptunk rá mindenféle ecsetelőt, krémet... A sebes fenekén a kaki rendeződése segített.. Ez nálunk olyan 3-4 hónap volt. 


    Fél év telt el a műtét óta. Jelenleg is járunk tágításra, illetve itthon minden nap tágítom, mert a varratsor helye beszűkül. Nem tudom meddig fog ez még tartani :(.


    Nagyon sok kitartás és türelem, mert ez sajnos nem gyógyul meg hamar 

  3. 2019. február 9. 00:342.

    Szia!


     


    Nekünk is úgy született a kisfiúnk augusztusban. A Ti babátok mennyi idős? Megvolt már a műtét?

Címlap

top