Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bölcsességfog műtét utáni

barsonyka92
Létrehozva: 2018. június 22. 02:10

Sziasztok. 


Kb 3 hete, hogy kiműtötték az egyik alsó bölcsességfogam. Egyen már túl voltam, tudtam, mire készüljek. Legalábbis azt hittem. Annyiban különbözött a sztori az előzőtől, hogy itt valamit fúrtak. 


A problémám az, hogy azóta kétszer is voltam a dokinál, semmi rendelleneset nem látott, nekem viszont az államban kb mintha egy csomó lenne. Legalábbis ha hozzáérek az arcomhoz kívülről, akkor érzékeny és fáj picit. Egyébként kissé fel is van duzzadva. 


Valakinek van valami tapasztalata ezzel kapcsolatban? Olvastam már csonthártyáról, állcsonyt-sérülésről, melynek gyógyulási ideje akár több hónap is lehet.. 


Nem is zavarna, mert nem eget rengető a fájdalom, csak az érdekelne, mitől lehet, volt-e már valaki így és, hogy mennyi idő mire begyógyul?


 


Koszonom Nektek a választ előre is! 

  1. 2018. június 26. 12:5711.

    Szia! Mielőbbi teljes gyógyulást kívánok! 


    Remélem hamar kiürül a trutyi.  Sajnos ismerős.. nekem egy hétig mindennap felvágták, kitisztították, összevarrták, de az még az ősidőben volt..

    előzmény:
    barsonyka92 (9)
    2018-06-26  07:34
  2. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2018. június 26. 07:4610.

    Szegény.Gyorsan gyógyulj!

    előzmény:
    barsonyka92 (9)
    2018-06-26  07:34
  3. 2018. június 26. 07:349.

    Sziasztok. 


     


    Egyelőre úgy néz ki, megmaradok. 


    A foghúzás előtt kapott szuri helyén keletkezett lokál gyulladás. 


    Felvágták az ínyem, hogy tudjon ürülni belőle a szmötyi. Kinyonkodták egy kicsit a dudoromat, nem volt kellemes, de már akkor éreztem, hogy tisztul. Mint egy óriási pattanás.  Kaptam a vágásomba steril jódos gézcsíkot, ma megyek is kiszedetni.


    Cataflam és Antibiotikum kúra továbbra is. De legalább mostmár tudjuk, mi volt a gond és meg fog szűnni. 


    Mint kiderült egyébként, baromi ritka, ha valakinek begyullad, dehát... Nálunk csaladi hagyomány a ritkaságok produkálása


     

  4. 2018. június 25. 13:308.

    Demise jókat írt, ezeket tudom én is (csak megírni felejtettem el )  örülök, hogy te is tudod! 


    Részemről ezerrel megy a szorítás, hogy minden rendben legyen!!  

    előzmény:
    barsonyka92 (7)
    2018-06-25  08:59
  5. 2018. június 25. 08:597.

    Koszonom. Persze, több, mint 1 hétig nem is ettem semmi olyat. Biztos, ami biztos alapon. 😊 


    A jegelésre pedig kaptam zselétasakot. 😊 


    Szurkoljatok, 18:30-ra megyek!🤐

    előzmény:
    demise (6)
    2018-06-24  22:46
  6. 2018. június 24. 22:466.

    Sokára gyógyul, és utána még sokáig érzékeny hidegre-melegre.


    Azt tudod ugye, hogy foghúzás után 5 napig nem szabad semmilyen tejterméket enni? 


    A jegelés pedig nem jéggel, hanem kb. 5 fokos zselétasakkal történjen.

  7. 2018. június 24. 14:035.

    Várom hétfőn, hogy megírd mit talált - vagy remélem mit nem talált - a doki. Ő a szakember, majd eldönti van-e tennivaló.


    Egyébként szájsebésznél voltál?


    Jegelés, cataflam szerintem szükség esetén kell, de én sem szeretek bogyókat kapkodni.


    Kívánom, hogy minden rendben legyen!   

    előzmény:
    barsonyka92 (3)
    2018-06-23  18:39
  8. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2018. június 24. 12:594.

    Szegény, ez nagyon rossz lehet.


    De,tényleg,inkább  menj vissza a dokihoz.Nem számít, itt  ki és mit ír, neked orvosi segítségre van szükséged és azt itt nem kapod meg,mert ez szakmai dolog.


    Gyors gyógyulást kívánok!

    előzmény:
    barsonyka92 (3)
    2018-06-23  18:39
  9. 2018. június 23. 18:393.

    Koszike. Van hétfőre időpontom, de aggaszt. Mondták, hogy jegeljem és gyulladáscsökkentőzzem addig. (Cataflam v Flektor) Nem szeretem mérgezni magam ezekkel, de ha kell, hát kell.


    Hétfőn írok, mi volt, hiszen csomoan kerestek megoldást vagy infót erre, de egy fórumon sem kaptak választ. Na majd én .. 

    előzmény:
    aletta (2)
    2018-06-22  07:48
  10. 2018. június 22. 07:482.

    Szerintem menj vissza a dokihoz, és mond el neki, amit itt leírtál. Kérd meg, hogy készüljön egy röntgen, vagy panorámaröntgen kép. Kizárhat, vagy éppen találhat valamit, ami alapján dönthet, hogy van-e tenni való. Nem utolsósorban te is megnyugszol! 


     

Címlap

top