Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bokatörés után

kadarkúti
Létrehozva: 2018. május 6. 19:30

Kedves fórumozók!


A külbokám törése után péntek óta terhelhetem a lábam. Finoman szólva nem könnyű újra lábra állni 😂


Kaptam beutalót 20 alkalmas gyógytornára, ahova eljutni sem lesz egyszerű. Hiányolom a masszázst, amit utólag utánaolvasva melegen ajánlottak a szakértők.


Kíváncsi vagyok, kinek milyen tapasztalatai vannak, hogyan gyógyult, mennyire nyerte vissza a mozgásképességét, milyen kezelések által?


Köszönök minden véleményt ☺

  1. 2018. május 13. 16:466.

    Törés után kifejezetten ellenjavallt a masszázs, állítólag a Ca csontokba való beépülésének nem kedvez. Nem tudom hol olvastál ilyen javaslatokat.  Esetleg nyirokmasszázs ami szóba jöhet, de az is több héttel a törés  után, ráadásul az annyira speckó, nem minden masszőrnek van ilyen végzettsége. De ezt majd biztos elmagyarázza a gyógytornász, ha megkérdezed.  

  2. 2018. május 7. 20:545.

    Én 2016 szeptemberben törtem rommá a bokámat. Engem sem masszírozott senki. 


    Kosarazok, rollerozok, búvárkodom, futok, de pl leguggolni nem tudok.

  3. 2018. május 7. 08:154.

    Idáig is eljutottunk, hogy orvosi kérdésekben cserélünk véleményt.


    Nos: Az emberi lábban kívül fut a szárkapocs csont, belül pedig a sipcsont. Abban igazad van, hogy a sebésznek kell a rehabilitációra irányítani /és az utókezelést is részben ő végzi/. Én természetesen a rehabilitáció folyamatára gondoltam.


    De legyen igazad, és természetesen problémamentes, gyors gyógyulást kívánok...


    előzmény:
    kadarkúti (3)
    2018-05-06  21:44
  4. 2018. május 6. 21:443.

    A külboka törés orvosi kifejezés, a lábszárban futó két csontot különbözteti így meg vele.


    Az illetékes pedig ebben az esetben a traumatológus sebész, neki áll jogában rehabilitációra irányítani.


     

    előzmény:
    castaneasativa46 (2)
    2018-05-06  20:34
  5. 2018. május 6. 20:342.

    Mit értesz "külboka" törésen?


    Mert ugye, csak boka van, ami egy izület, és törés /csonttörés/ után nemigen tudnak az emberek lábra állni.


    Egyébiránt orthopéd szakorvos az illetékes...

Címlap

top