Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogyókúra terhesen?

orsi
Létrehozva: 2018. május 5. 19:15

Sziasztok!


24 hetes kismama vagyok, 66 kilóval kezdtem a terhességet, most vagyok 74. 20 hetesen voltam a védőnőnél, akkor voltam 71 kiló, 5 héttel előtte pedig 67. Nem tetszett neki az 5 hét alatti súlygyarapodásom, így rám szólt, de az első 4 hónapban szinte nem is híztam semmit. El kezdtem aggódni, hogy mi van ha sokat fogok hízni, vagy elhízok és nem sikerül majd viaszanyernem a súlyom, ráadásul sok helyen olvasom hogy fél kilót szabadna hízni hetente. Én most hirtelen híztam sokat, és félek, hogy ebből még jóval több lesz. Gondolkodok a diétán, főleg hogy egy tál leves után is lényegesen többet mutat a mérleg, de eddig is nagyon szerettem enni, és ez a terhességgel sem változott, és az édeset is jobban kívánom mint előtte. :( Kicsit félek, a védőnő újabb csípős megjegyzésétől is, és a babánk és magam egészsége miatt is. Azt hozzá teszem  182 centi magas vagyok, és eddig nem igazán látszik rajtam az a plusz 7-8kiló. Nagyon rossz bűntudattal enni. :( Ti mit gondoltok erről? 

  1. 2018. május 14. 04:0611.

    Ne FÉLJ  a védőnőtől- még sokat fogtok találkozni!


    192.168.0.1

  2. 2018. május 9. 04:1310.

    Tipikus példa arra, amikor a védőnő több kárt okoz, mint hasznot. Ne foglalkozz vele, egyáltalán nem vészes a súlyod, nehogy elkezd sanyargatni magad és főleg ne szorongj emiatt. Persze ez nem azt jelenti, hogy mértéktelenül hízhatsz akármennyit de ez így még messze van a problémás súlytól. Majd fogyózhatsz a szülés után ha még akkor is szükségesnek tartod. Hidd el, nem sokára ez lesz a legkisebb problémád :)

  3. 2018. május 7. 09:509.

    Szerintem ez alkati kérdés is. Én mind a három terhességem alatt 20 kiló felett híztam (hogy pontosan mennyit, nem tudom, mert 20 kiló hízás felett már nem mertem mérlegre állni). Az első terhességemnél nem figyeltem a súlyomra, olyan boldog voltam, hogy anyuka leszek. Felment 20+ kiló. A másodiknál és a harmadiknál már nagyon odafigyeltem. Úgy is felment 20+ kiló. Aztán szülés után részben lement magától, részben fogyóztam a szoptatás után. Amikor visszaállt a súlyom, mindenki csak ámult-bámult, hogy nekem hogy lehet három gyermekem, olyan vékony vagyok. Ma ugyanezt teszik. 


    Annyiban igaza van a védőnőnek, hogy érdemes kivizsgálni, hogy nincs-e valami probléma a hirtelen hízás mögött: terhességi cukorbetegség, vizesedés stb, sokminden előfordulhat, ami a terhesség után megszűnik.

  4. Torolt_felhasznalo_704026
    Torolt_felhasznalo_704026
    2018. május 6. 12:488.

    Áh, lazítsunk, lehet, hogy ez is csak egy kamutopik volt... Itt már csak ilyenek vannak.

    előzmény:
    Kövesdiági (7)
    2018-05-06  12:28
  5. 2018. május 6. 12:287.

    előzmény:
    Kövesdiági (6)
    2018-05-06  07:32
  6. 2018. május 6. 07:326.

    Ne FÉLJ  a védőnőtől----még sokat fogtok találkozni!  Ha már olyan OKOS, kérj tőle segítséget . a helyes táplálkozásodhoz....hogy ne hízz "vészesen"....

  7. Torolt_felhasznalo_704026
    Torolt_felhasznalo_704026
    2018. május 5. 20:455.

    mai=ami

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_704026 (4)
    2018-05-05  20:44
  8. Torolt_felhasznalo_704026
    Torolt_felhasznalo_704026
    2018. május 5. 20:444.

    Mondjuk ha tudod, hogy mi az, mai káros pl. fehércukor, akkor nyilván igyekezni kell valahogy másképp kielégíteni az édes-igényedet. De ha a szervezeted a cukrot kívánja, nyilván az sem véletlenül van. Lehet, hogy azért mert csak. És lehet olyan is, hogy bizonytalan vagy magadban, vagy szeretetre vágysz, és ezzel helyettesíted stb. Szóval kritikusan saját magaddal, de azért add meg a testednek, ami jól esik. A jó hír az, hogy a baba 9 hónapra általában megszületik egészségesen, ha hízott az anyuka, ha nem. A természet erőit az a néhány plusz kiló nem tudja legyőzni!

  9. Torolt_felhasznalo_704026
    Torolt_felhasznalo_704026
    2018. május 5. 20:383.

    Az én véleményem az, hogy a védőnők az ilyen kijelentésekkel nagyon sok kárt okoznak.


    Én 50 kiló voltam terhesség előtt (22 évesen, 167 cm-hez). Terhesség alatt híztam 20 kilót, nekem is beszólt a védőnő, amit nem tudtam hová tenni (mert ilyet azelőtt sosem hallottam, hogy terhesség alatt nem lehet hízni), ezért lepattant rólam a kritika.


    A gyerek születése után két hónappal 53 kiló voltam, mivel a súly nagyrésze szüléskor lejött, ugyanis én vizesedtem leginkább, és ugye a szoptatás is segíti a súlyleadást.


    A gyerek méricskélésére is ajánlotta nekem a védőnő, hogy kölcsönözzek ki mérleget, de én úgy döntöttem, hogy erre semmi szükség, igény szerint szoptattam, és nem is volt semmi gond, rendesen gyarapodott a pici. Otthon sosem mértem, egyszer sem! Csak a rendelőben mérték.


    Ennyit erről.


    A gyerekorvosoknak is hajlamuk van felvenni egy "hivatalos személy vagyok" attitűdöt a kismamák esetén, amivel gondolom, mindenféle abnormális viselkedést akarnak kiszűrni a kismama részéről (pl. ha túl sokat viszed orvoshoz, az is rossz, mert biztosan valami nem stimmel veled) - szerintem ez semmi jóra nem vezet, inkább emberként kéne kezelniük, ahogy addig is. Ráadásul a mi gyerekorvosunk már engem is gyerekkorom óta ismert, szóval még gázabb volt a hangnemváltás szülés után (addig tök normálisnak gondoltam őt).Na mindegy, túléltük, de a lényeg, hogy hagyatkozz a megérzéseidre, ne hagyd magad mindenki által befolyásolni, bátran engedd el a füled mellet, ha úgy érzed, hogy valami alternatív szándékkal mondják az okosat! Persze, nem kell magunkat okosabbnak képzelni, de szerintem a hangjukon hallani lehet, ha nem az ember és a szakember beszél belőlük, hanem a hivatalos személy.

  10. 2018. május 5. 19:342.

    Önmagában szerintem nem a  hízás aggasztó, hanem, hogy rövid idő alatt viszonylag sokat híztál (megjegyzem, a 182 cm-hez még eza  74 kg sem sok). Nem vizesedsz? Az meg tudja dobni rendesen a súlyt.... sajnos, ha vizesedsz, az csak rosszabb lesz, ahogy halad előre a  terhesség, viszont szülés után az sitty-sutty eltűnik...

Címlap

top