Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Jó nyugdíjasház Pesten?

vasember
Létrehozva: 2018. március 18. 10:49
Budapesten jó és humánus nyugdíjasházat ajánlanátok? Ahová belátható be lehet kerülni és rendesek segítőkészek. Jó az ellátás és kaja. Apartmant szeretnénk venni. Hol érdemes?
  1. 2018. március 18. 18:4411.

    Persze, ezért mondtam, hogy körül kell nézni.


    Elvileg mi nem az ápolási osztályra akartuk vinni, csak addig tesze-toszázott, míg elesett és kapott egy combnyaktörést. Szóval nekünk apartmant semmiképpen nem lett volna jó venni. De nyilván mindenkinek más az igénye.


    Amikor operálták a balesetibe 10 nap alatt tele volt dekuval. Itt kikezelték, etették, kiültették volt amikor én mondtam, hogy ne cseréljék a hálóingét nem vészes az. Mindig szépen megfésülve, kimosdatva volt.


    Szóval én nem szólhatok egy rossz szót sem.

    előzmény:
    Lédienn (9)
    2018-03-18  18:09
  2. 2018. március 18. 18:2410.

    Tudom. És valóban rengeteg helyre el kell menni,mielőtt döntesz.


    Horror körülményekért,rémes ellátásért szemérmetlen összegeket kérnek el. A legtöbb ilyen intézménynek fantasztikus képekkel,leírásokkal van tele a honlapjuk. Azt hinnéd,ez a Kánaán,aztán odamész és csak nézel,hogy a valóságnak gyakorlatilag semmi köze ahhoz,amiket mondanak,hírdetnek magukról. Mindezek ellenére mindenhol több éves várólisták vannak,mert egyre több az ellátásra szoruló idős ember,óriási az igény az intézményi ellátásra.


    Nem megnyugtatóan megoldott az idősek emberséges,kultúrált ellátása sem otthon,sem az intézményekben,sajnos.

    előzmény:
    Melanna (8)
    2018-03-18  18:06
  3. 2018. március 18. 18:099.

    Én a jelenlegi helyzetet írtam le!


    Ezek szerint a te ismerősöd az ápolási részlegen volt. Nos,én azokat is ismerem,inkább nem minősítem. De örülök,hogy akkor ti meg voltatok elégedve az ellátással. Szerencsétek volt.


    Egyébként nem ugyan azt a díjat kell fizetni mindenhol,több tízezer forint a különbség is,amit fizettetnek az egyes otthonaikban.

    előzmény:
    Melanna (7)
    2018-03-18  17:51
  4. 2018. március 18. 18:068.

    Ezt megelőzően végig jártunk több otthont is, hogy választani tudjunk.


    Volt ahol nagyon szép képek vannak, szépen berendezett szobákban.


    A valóságban egy 1,5 szobás ház, mellé felhúzott sufnikban laktak a kisöregek, hogy majd a szívem szakadt meg értük. Mindezt havi 180.000-ért.


    Van Duna parti is, csak éppen belül kis kamrák vannak, mert valamikor kolostor volt. Havi 380.000- ért.


    Szóval körül kell nézni, aztán mindenki azt választja ami neki tetszik.

    előzmény:
    Lédienn (5)
    2018-03-18  17:14
  5. 2018. március 18. 17:517.

    3évvel ezelőtt költöztettünk be egy idős nénit.


    Mivel mi nem akartunk apartmant venni, így a havidíjas ellátás lett.


    Nem emlékszem pontosan, de kb.1000.000-forint szerződés kötési díjat kértek.


    100.000- forint kauciót fizettünk. Amit az utolsó fillérig visszakaptunk, és 109.000- forint havi díjat. Azóta ez már nyilván több.


    Ezért nagyon rendesen ellátták. Mondom ezt úgy, hogy minden nap mentem, más időpontokban, tehát nem tudtak számítani rám.


    A költözést ők fizették és a szobát is ők festették ki. Az már más, hogy mi nem tudtuk igénybe venni.


    És azonnal költözhető volt, nem kellett várni.

    előzmény:
    Lédienn (5)
    2018-03-18  17:14
  6. 2018. március 18. 17:446.

    Bocsi,nem Aranyág,hanem Arany Alkony volt!

    előzmény:
    Lédienn (5)
    2018-03-18  17:14
  7. 2018. március 18. 17:145.

    Hmm! Én nem ajánlom! Ez a cég a botrányos és elvileg megszűnt "Aranyág" jogutódja! Sok dolgozójuk is még a régi időkből maradt ott.


    Ismerem az össze budapesti otthonukat,ezek közül csak egy az,amelyik valóban kultúrált,elfogadható. Oda bekerülni gyakorlatilag lehetetlen.


    Horror belépési díjakat kérnek,csak lehúzás,amit csinálnak. Ha nem fizeted ki a nyolc milla belépési díjat,akkor kb.200 ezer csak a havi díj,amit fizetni kell és természetesen évente emelik a díjat. Ez utóbbi esetben a bekerüléskor az első hónapban úgy húznak le közel 300 ezer forinttal,hogy ezért semmit nem adnak cserébe! Orvosi vizsgálat és kaució(!)  címén kell fizetni ezt az összeget,ezen felül van még a havi közel 200 ezres díj. Persze mindent szépen "lepapíroznak".  A "kauciót" állítólag visszafizetik,ha az idős meghalt,ez ugye lehet akár 10 év is,de addig is ez a pénz nekik fial! Minimum háromnegyed év a bekerülési idő,de inkább több.

    előzmény:
    Melanna (4)
    2018-03-18  16:05
  8. 2018. március 18. 16:054.

    Olajág! Friss tapasztalat!

  9. 2018. március 18. 12:293.

    Először nézz körül a neten,mert sok nyugdíjasház van. Budapesthez közeliek szerintem jobbak. Hívd fel őket és kérj időpontot személyes beszélgetésre és egyben meg is nézheted a helyet,a lehetőségeket. Jó,ha az érintett idős is elmegy a találkozóra,hiszen ő fog ott lakni. Arra számítani kell,hogy a legtöbb helyen akár éveket is kell várni a bekerülésre.


    Nyugdíjasotthonokba általában 3-18 millió forint közötti a beugró (a luxus kategóriától a normálig) és ezért élete végéig élhet ott az idős ember. De ezen felül mindenhol még a havi ellátási díjat,a fodrászt,pedikűrt,manikűrt stb. is kell fizetni!


    Az árban nagy a szórás,mert függ a helytől,az ellátás színvonalától,mekkora az apartman,egy,vagy kétágyas és van,ahol függ az idős életkorától is a beugró díja. A havi díj attól isfügg,hogy mennyire önellátó az idős ember. Ha a havi díjat nem fedezi a nyugdíja,akkor a különbözetet valakinek írásban is vállalni kell.

  10. 2018. március 18. 10:522.

    A kulcskérdés: mennyi pénzed van rá??? 


     


     

Címlap

top