Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Inzulinrezisztencia k&egra

Reczi
Létrehozva: 2018. március 12. 21:09

Sziasztok!


 


 


 


Črdekelne hogy hogyan jöttetek rá a betegsčgre mik voltak a tüneteitek čs hova fordultatok vele? Mennyi idő után volt javulás? 

  1. 2018. május 24. 07:3724.

    Nálunk van a családban inzulinrezisztens, sok diétát kipróbált, és végül ez vált be (sajnos csak angolul van):


    https://www.youtube.com/user/mindfuldiabeticrobby

  2. 2018. március 26. 18:1323.

    Szoktam olvasni Szendi Gábort! Éppen a hétvégén olvastam tőle, hogy a cukorbetegség visszafordítható. Akkor belemélyedek jobban. Köszönöm szépen a tanácsokat!

    előzmény:
    castaneasativa46 (19)
    2018-03-25  22:47
  3. 2018. március 26. 18:0922.

    Igen. Ősszel is és most is rendben vannak az értékek!

    előzmény:
    huncut (20)
    2018-03-26  07:57
  4. 2018. március 26. 07:5921.

    Nem értetted az ironiát, ne haragudj meg érte de ilyen minimális emelkedésre nem szoktak gyógyszert írni.

    előzmény:
    castaneasativa46 (15)
    2018-03-25  17:07
  5. 2018. március 26. 07:5720.

    Néztetek pajzsmirigyet? 

    előzmény:
    töltőtoll (16)
    2018-03-25  17:59
  6. 2018. március 25. 22:4719.

    Nem eszem kenyeret.


    Javaslom, hogy iratkozz fel Dr. Szendy Gábor Hírleveleire - tőle származik a tájékozottságom egy része - kemény dolgokat ír, persze mindent  a külföldi szakirodalomból fordít. Az inzulin rezisztencia kezelése is tőle származik. Cikkeit visszamenőlegesen lehet olvasni /teljesen ingyenesen/


    Nemrég pl. a rák visszaszorításáról írt, kiemelve, hogy a rákos sejteknek csak szénhidrátos anyagcseréjük van /ellentétben az egészséges emberi - és állati - sejtekkel, amik zsíralapú - ketonos - anyagcserére is képesek. Ennek alapján ki lehet éheztetni a rákos sejteket, ugyanakkor az egészségesek tovább élnek/ Ma olvasom, hogy új felfedezést tett a humán orvosi gárda. Megtalálták a rákos sejtek ellenszerét, ami nem pusztítja el ugyan a renitens sejteket, csak kiéhezteti...kisértetiesen hasonlít Dr. Szendy régebbi fejtegetéseire. Ugyanezt nyilatkozta még régebben Dr. Boross László professzor, aki a kaliforniai Rákkutató Intézet főmunkatársa.


    Hiába - lassú munkához idő kell...


    előzmény:
    töltőtoll (18)
    2018-03-25  20:30
  7. 2018. március 25. 20:3018.

    Azért kérdeztelek, mert tapasztaltnak tűntél! Szeretnék több helyről több infót hallani! Most már be fogok szerezni egy vércukormérőt. Eddig azért nem akartam, mert reménykedtem, hogy most jó lesz az eredményem. (Nem akartam a betegségtudatot erősíteni magamban.)


    A fogyásommal kapcsolatban csak annyit, hogy ez nálam elég sok, ennyi mínuszra nem volt szükség.


    Még annyit árulj el kérlek, hogy milyen kenyeret eszel?

    előzmény:
    castaneasativa46 (17)
    2018-03-25  20:14
  8. 2018. március 25. 20:1417.

    Azzal kezdem, hogy nincs két egyforma ember, tehát a véleményeket, leírásokat fenntartással kell kezelni /szerintem/. Orvos sem vagyok, csak egy tapasztaltabb emberke. 


    Annyit azért írnék, hogy én valószínűtlennek tartom, hogy bármit is elrontottál volna. Ha ennyit fogytál, az dicséretes. Persze, ha a hasnyálmirigynek - helyesebben az inzulintermelő szigeteinek -  kicsi a teljesítménye, akkor ez van. Szerintem be kellene szerezni egy vércukorszintmérőt - nem tudom, milyen értékeknél írják azt fel receptre - és lehetne követni a cukor ingadozásait. /Persze ezek a házilagosan is használható "kütyük" nagyságrenddel pontatlanabbak a laboratóriumi értékeknél./


    Én semmi komoly erőfeszítésről nem tudok beszámolni. Nem tornászom különösebben, a kávét kissé édesen iszom, viszonylag sokat mozgok, de ezt még bőven lehetne fokozni. 90 kg vagyok /180 cm/ és még csak nem is jógázom. 


    Mindenesetre, ha a labor a Te értékeidet jól mérte, az nem biztató különösebben, de várjuk meg a terheléses vizsgálat eredményét.


    előzmény:
    töltőtoll (16)
    2018-03-25  17:59
  9. 2018. március 25. 17:5916.

    Köszi a választ! Tavaly októberben nekem is 6,4 volt az érték. Akkor szigorú diétát rendelt el a háziorvos. Elhagytam az összes cukros dolgot, kenyérből csak Graham kenyeret eszek azóta is. A kávét fahéjjal iszom, néha édesítővel, de úgy tudom az sem igazán jó. Most márciusban ismét elmentem vérvételre és 6,6 lett az érték. Nagyon elkeseredtem, mert tényleg "szétdiétáztam" magam, és nem lett kevesebb az érték. Egyébként pedig 58 kg-ról lefogytam 51 kg-ra. Valamit biztosan nem jól csináltam. (161 cm vagyok és 53 éves. Nem kellett volna ennyit fogynom.) Most az érték láttán adott a háziorvos beutalót terheléses cukorvizsgálatra. Sajnos előjegyzésre van nálunk az sztk-ban, így majd csak valamikor húsvét után tudok elmenni. Szabadságot kell intézni a munkahelyen. Tavaly október óta bújom a netet, hogy mit hogyan kellene csinálnom, hogy ne menjen feljebb az érték. Örülök, hogy Te ilyen klasszul karbantartod a cukorértékedet! Ha nem terhellek, segítenél kérlek, hogy milyen kenyeret eszel, egyáltalán hogyan étkezel? Mennyit mozogsz például? Én hetente egyszer járok gerinctornára, a munkahelyemen sem ülök egész nap, jó tudom, ez nem igazán mozgás. Itthon reggelente csinálok pár jógagyakorlatot...

    előzmény:
    castaneasativa46 (12)
    2018-03-25  15:08
  10. 2018. március 25. 17:0715.

    És még csak nem is egyszerű háziorvos - a SOTE oktató háziorvosa....

    előzmény:
    huncut (14)
    2018-03-25  16:55
  11. 2018. március 25. 16:5514.

    Húha....nagyon okos kis házidokid lehet ha a 6,4-es éhgyomri cukorra gyógyszert ír, plusz ebből megállapítja az IR-t. Nos ez nem így működik, ehhez terheléses cukor plusz inzulin vizsgálat kell, hogy ki lehessen mondani. 

    előzmény:
    castaneasativa46 (12)
    2018-03-25  15:08
  12. 2018. március 25. 15:1913.

    A depresszióról is, mint betegségről vélekedik a közgondolkodás, pedig  nem az. Szerintem - saját tapasztalat - ugyanúgy működik, mint az izmok túlerőltetésénél jelentkező izomláz. Dr. M.Kiss Csaba, neves ideggyógyász és pszichiáter - az OPNI egykori főorvosa -  könyvében /A beteg elme/ leírja, hogy "a depresszió nyom nélkül gyógyul" tehát nem marad utána maradandó károsodás. Mások szerint blokkolódnak az idegpályák - hasonlóan az izomlázhoz - időlegesen nem tud az ember cselekedni, illetve minden cselekvés csak rendkívül nagy erőfeszitéssel valósítható meg. /Nagyon kellemetlen érzés/


    Persze annak, aki benne van, magyarázhatunk, hogy ez csak múló állapot, egyszerüen nem hiszi el /ezen nem is szabad meglepődnünk/

  13. 2018. március 25. 15:0812.

    Naná, hogy volt. Az éhgyomorra mért cukor 6,4 mmol/l érték volt /6-ig elfogadható/ és a háziorvos Merkformint írt fel. Utána a napi egy db-ot 2-re emelte.


    Utánanéztem az interneten, és kiderült az inzulinrezisztencia, erre drasztikusan csökkentettem a finomitott szénhidrátok fogyasztását. Ennek legalább nyolc éve, azóta nincs gond /Persze itthon van vércukor szintmérő, bármikor ellenőrizhetem, de mostanában már nem is nézem. 5,5 körül van/


    Nagyon sok élelmiszerben van rejtett cukor, az ember nem is gondolná. 

    előzmény:
    töltőtoll (11)
    2018-03-25  09:11
  14. 2018. március 25. 09:1111.

    Szia!


    "Én egyébként igyekszem azt leírni, amit tapasztaltam az gyógyulások során - persze mindenki azt fogad el, amit jónak lát."


    Neked is probléma volt a vércukorral? Írnál még a gyógyulásoddal kapcsolatban?

    előzmény:
    castaneasativa46 (10)
    2018-03-25  07:00
  15. 2018. március 25. 07:0010.

    Én egyébként igyekszem azt leírni, amit tapasztaltam az gyógyulások során - persze mindenki azt fogad el, amit jónak lát.


    Egy példa a szemüveg kérdés. Mi valamikor azt tanultuk, hogy a "szemlencse rugalmassága idővel csökken, és ezért kell idősebb korban szemüveget viselnünk." Mára kiderült, hogy nem a szemlencse domborulata változik - amikor a képet a retinára élesen kell vetíteni - hanem a szemmozgató izmok "lustulnak el" - tornával ezt idősebb korban is korrigálni lehet. Példa erre a 83 éves szomszédom, aki kitünően lát szabad szemmel is - túl a hetvenen megtanulta a szemtornát. /És kidobott nyolc db szemüveget/


    Az ízületek is idősebb korban problémát jelentenek, de nem a pihentetés, hanem a terhelés nélküli mozgatás jelentheti a javulást. Az ízületi porcnak ugyanis nincs saját vérellátása, és csak a mozgatás révén tud az anyagcserét végző vörös vértestekhez hozzájutni. /Vagy a csont felől, vagy az ízületi tok felől/ A reumatológus első kőrben mégis mindig fájdalomcsillapítót ír fel - amivel eszkalálja a problémát.


    A véredények áteresztó képessége idővel csökken, lerakódások alakulnak ki bennük. Ennek oka van, de a kardiológus nem ezt ecseteli, hanem vérnyomás csökkentő pirulát ír fel - miután a szív kénytelen a vérnyomást növelni, hogy a szerv a beszűkülés ellenére megfelelő mennyiségű vérhez jusson - ezzel pedig konzerválja /és súlyosbítja/ a problémát. "Sajnos, a hivatalos orvosi vélemény szerint a magas vérnyomás oka ismeretlen" olvassuk több fórumon, pedig nem - az orvosok tudják, csak nem beszélnek, mert ez az érdekeikkel ellentétes. /Szerintem a tej fogyasztása okozza, az állatvilágban ugyanis csak a kicsi, fejlődésben lévő egyed iszik tejet. A természeti népeknél ez ugyanígy van, senkinek nincs magas vérnyomása. Ez persze csak feltevés/


    És végül a kettes tipusú cukorbetegség kialakulásánál is hasonló a képlet. Miután rengeteg finomított szénhidrátot fogyasztunk, és a hasnyálmirigy toleráló képessége  hosszabb távon csökken, kialakul a cukorbetegség. Ez mindenkinél így van, persze nem ezt halljuk, hanem a kémiai készítmények használatát írják elő - ezzel súlyosbítva a problémát.


    Ez van.

    előzmény:
    huncut (9)
    2018-03-21  10:33
  16. 2018. március 21. 10:339.

    Tökéletesen igazad van, magam se a tini korosztályt képviselem ( 55 éves vagyok) megtapasztaltam már én is sok jót és rosszat az egészségügyben. Nem ragozom, mindent leírtál.

    előzmény:
    castaneasativa46 (8)
    2018-03-20  13:07
  17. 2018. március 20. 13:078.

    Sajnos, itt nemcsak a hívésről, vagy a nemhívésről van szó. Ott a probléma, hogy az orvosoknak nem az az érdekük, hogy meggyógyuljon a beteg, hanem az, hogy kezelést igényeljen.


    A kettő között az a különbség, hogy a kezelést  - ami alatt többnyire tüneti kezelést kell érteni - a betegség okát - és ezáltal a betegséget - nem szünteti meg, hanem csak elfedi a problémát. 


    Senkitől nem lehet hosszabb távon elvárni, hogy a saját érdekei ellen cselekedjék, még akkor sem, ha erre elvileg az orvosi esküje kötelezi. Az, hogy ez így van, esetek sokasága támasztja alá /72 éves vagyok, sajnos, van tapasztalatom!/


    A kezelés idő és pénzigényes, a beteget állandóan kiszolgáltatott helyzetben tartja. A beteg szorong, és - fizet. Nem tudja, hogy mi okozza a betegségét, és mindent elkövetnek az illetékesek, hogy ez ne is jusson a tudomására. Újabb és újabb szindrómákat, tünetegyütteseket kreálnak - tisztelet a kivételnek - ami "gyógyítására" szolgáló "gyógyszerek" használatát igényli.


    /Ilyen a 2-es tipusú cukorbetegség, a szénhidrátféleségek káros fogyasztása, a depresszió felesleges diagnosztizálása, stb. /


    Persze a legjobb az lenne, ha pl. kínai mintára az orvost az egészséges élet idejére fizetnék! És jól, mert nálunk a kevésbé menő státuszokban arcpirítóan alacsonyak a fizetések, és ilymódon két dolgot tehet az egészségügyis - vagy idegenben keresi a boldogulást, vagy olyan helyzetet teremt, hogy a beteg kénytelen legyen hálapénzt fizetni.


    Mi, egyszerű emberek kénytelenek vagyunk szakirodalmat tanulmányozni, tapasztalatot gyüjteni, tájékozódni, hogy legalább a nagyobb akadályokat könnyebben tudjuk venni. /Pl interneten a gyógyszerek hatásmehanizmusának, árfekvésének utánanézni, hogy ne a legdrágábbat vegyük meg, ami ráadásul esetleg nem is használ./

    előzmény:
    huncut (7)
    2018-03-17  16:58
  18. 2018. március 17. 16:587.

    Én elsősorban a dietetikusoknak hiszek,semmilyen szélsőséges  pl. ketogén diétának nem hiszek. Szénhidrátra szükség van. Minden a mennyiségen múlik. Energiát a szénhidrátból nyerünk.

    előzmény:
    castaneasativa46 (6)
    2018-03-16  17:19
  19. 2018. március 16. 17:196.

    Kíváncsi lennék arra a szénhidrátra - illetve arra az élelmiszerre - ami a vércukorszintet nem emeli meg nagy mértékben. Egyes orvosok szerint - persze ők kisebbséget alkotnak - minden szénhidrátféleség káros, keményítő, cukorfélék, még a teljes kiőrlésű kenyér is. Olyan véleményt is olvastam - szakirodalommal alátámasztva - hogy a rákos sejtek anyagcseréje csak szénhidráton alapul /zsiralapu - u.n. ketogén anyagcserét nem tudnak produkálni/, így, ha baj van, a ráksejteket a szénhidrátmentes diétával ki lehet éheztetni. 


    Ugyanott az Alzheimer-kór kialakulását is szénhidráttal hozzák összefüggésbe. /3. típusú cukorbetegség/ Ennek fényében nekem nem tűnik hasznosnak a szénhidrátféleségek fogyasztása.

    előzmény:
    huncut (5)
    2018-03-14  07:32
  20. 2018. március 14. 07:325.

    Nem teljesen, egy nagyon jól kitalált táplálkozási forma, ami igen, minden embernek hasznára válna. A negyed zsömlénél többet enged, de külön választja a gyorsan és a lassan felszívódó szénhidrátot és ennek megfelelően kell táplálkozni. Soha nem vagy tőle éhes és akinek kell fogy is tőle.

    előzmény:
    castaneasativa46 (4)
    2018-03-13  21:43
  21. 2018. március 13. 21:434.

    Az inzulin rezisztencia ugye azt jelenti, hogy a sejtek rezisztensé  válnak az inzulinra - mert a túl sok szénhidrát fogyasztása miatt a hasnyálmirigy túl sok inzulint kénytelen termelni. /Ebbe az is belejátszik, hogy a finomított szénhidrátok hirtelen megemelik a vércukorszintet, utána hamar éhesek leszünk, az újabb élelmiszer megint megemeli, és kialakul az ördögi kőrforgás./ Ha nem szénhidrátféleséget, hanem magas rosttartalmú növényi tápanyagot fogyasztunk, - ami lassan emeli a vércukrot - a rezisztencia kialakulása elmarad. Addig, amíg a hasnyálmirigy inzulintermelő képessége nem sérül jelentősen, a rezisztenciát meg lehet szüntetni diétával - ahogyan írtad - és a normális állapot visszaáll. 


    A nyugati tipusú táplálkozás sok szénhidrát fogyasztásával jár, aminek rengeteg káros hatása van. A cukorbetegség kialakulása - az előbbiek szerint - de állítólag az Alzheimer kór, egyes izületi problémák,  sőt egyesek szerint egyes rákféleségek fellépése is ennek a számlájára írható.


    A házi orvosom szerint senkinek nem szabadna naponta 1/4  zsömlénél többet fogyasztania. /Ez biztosan megfelel a 160 gr-os diétának, amit említettél./

    előzmény:
    huncut (3)
    2018-03-13  07:57
  22. 2018. március 13. 07:573.

    Csakis terheléses cukorvizsgálat mutatja ki. Endokrinológus foglalkozik vele. Ha az érték még nem nagyon magas 170grammos szénhidrát diétával kezelhető. A baj az, hogy gyakorlatilag nincs tünete.

  23. 2018. március 13. 01:002.

    Laborvizsgálatkor magas vércukorszintet jeleztek /6 mmol/l felett/ Visszafogtuk a szénhidrátok fogyasztását /kenyérfélék, tészták, cukor/ Rövidesen normalizálódott a vércukorszint.

Címlap

top