Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Laktóz érzékeny vagyok?

Shadow08
Létrehozva: 2018. február 20. 17:59

Voltam laktóz terheléses vérvételen. Vettek vért majd megitattak velem 50 g laktózt és utána fél óránként vettek vért.  Itt az eredmény: https://imgur.com/a/HXzRv 
Az olvastam hogyha a kezdeti értéktől a vercukor nem nő 1, 11 mmol/l-el akkor laktóz érzékenység van. Aki tapasztalt, akkor nekem most az van?


Végülis logikus hogy a vercukor szintnek fel kéne mennie laktóz fogyasztás után normál esetben de nekem kb alig ment fel. Ti mit gondoltok? 

  1. 2018. február 21. 17:4111.

    Bizony, pont így voltam én is, ahogy írod. Imádtam a kakaót, de fél órán belül végem volt tőle. De én sokáig (évekig) azt hittem, hogy a kakaó, és nem a tej a ludas.


    Aztán munkahelyen ettem reggelire túró rudit kiflivel (gyerekkori defekt) és egész nap görcsölt a hasam, meg WC-re jártam. Vagy nyáron egy jó fagyi... és már kereshettem is a legközelebbi WC-t. Ma már elég jól kordában tudom tartani, részben a tejes dolgok kerülésével, laktózmentes cuccokkal és bogyókkal, amit tejes dolgok előtt veszek be. De ez ritka, csak, ha olyan helyen eszem, ahol nem tudom megválogatni, hogy mit egyek.

    előzmény:
    Lillaréka (10)
    2018-02-21  06:55
  2. 2018. február 21. 06:5510.

    Én már gyerekkoromban sem ittam meg a tejet... ezek szerint ez tényleg ösztönös, 


    Néha ittam kakaót de csak ritkán


    két éve szilveszter reggelén megkívántam a habos kakaót.. végem volt aznapra. 


    Akkor kezdtem gyanakodni és figyelni magam...  
    ha csak egy kevéske olyat eszem amiben van laktóz attól még nem lesz baj...de érzem mikor elég.. - és ha akkor nem hagyom abba.. rosszul leszek.. fél órán belül.  pl egy gombóc fagyitól is. 


    Köszi az infókat. 

    előzmény:
    Filemon (8)
    2018-02-21  05:22
  3. 2018. február 21. 06:509.

    köszi.. erre nem gondoltam. 

    előzmény:
    Büdösbogár (7)
    2018-02-20  21:48
  4. 2018. február 21. 05:228.

    Sajnos nem tudok privát üzenetet írni. Igaz, te már túl vagy rajta, de hátha valakinek segít. Van egy országos magán vérvételi hely, nem merem itt megosztani, nehogy reklámnak minősüljön és töröljék. De, ha beírod Google-be, hogy genetikai laktózérzékenységi vizsgálat, biztosan kidobja. A lényeg az, hogy nyáltörletet vesznek (beletúrnak a szádba egy fültisztító-szerűséggel), azt elküldik vizsgálatra és 1-2 hét alatt kiderül, laktózérzékeny vagy-e. Sőt az is, hogy születéstől fogva, vagy később szerzett módon. Nem tudom, most mennyibe kerül, nekem 2 évvel ezelőtt talán 6.000,- Ft volt. De megérte, hogy nem kellett megf.satni magam a löttyel, amit ingyenes megitattak volna velem.


    Nekem gasztroenterológus javasolta. Nem mindenkinél vannak erős tünetek, illetve függ ez az adott időszakban bevitt tejféleség mennyiségétől is. Ha pl. már 1 éve nem ettél-ittál semmi tejeset és utána megeszel egy tányér tejbegrízt, lehet, hogy semmi bajod nem lesz tőle. Nekem sem voltak karakteres tüneteim, mivel amúgy is, ösztönösen kerültem a tejet. Nem is igazán gondoltam erre, "csak" állandó hasmenésem volt (értsd: évek óta fennálló, híg, gyakoribb széklet, tehát nem olyan jellegű hasmenés, mint pl. egy vírusnál), ezzel mentem orvoshoz. Persze tej nemcsak a tejben van, azóta tudom, hogy nagyon nehéz elkerülni a tejes dolgokat, mert nyomokban szinte mindenben ott van.


    És igen, adókedvezmény is jár hozzá.

  5. 2018. február 20. 21:487.

    Pedig lehet, hogy érdemes lenne, mert úgy tudom, havi 5 ezer forint adójóváírás jár elvileg erre is, mint a cukrosoknak, ha van róla papírod. Én is most próbálom kideríteni, hogy mit kell ehhez hivatalosan végigcsinálni.

    előzmény:
    Lillaréka (5)
    2018-02-20  21:14
  6. 2018. február 20. 21:216.

    Szerintem az lesz, csak azért jó lenne biztosra tudni! :) 

    előzmény:
    Lillaréka (5)
    2018-02-20  21:14
  7. 2018. február 20. 21:145.

    Szerintem ne várd meg a diagnózist


    én nem mentem el dokihoz... nincs nekem erre időm


    egyszerűen csak kihagyom az étrendemből 2 éve mindent amiben van laktóz. 


    még fagyit sem eszem


    Azóta nincs problémám 

    előzmény:
    Shadow08 (3)
    2018-02-20  19:31
  8. 2018. február 20. 20:514.

    Úgy zajlik hogy  futás.. és onnantól pár órán át le sem szállás... mellé olyan hasi fájdalom mintha valaki felspulnizta volna ott belül. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (2)
    2018-02-20  19:26
  9. 2018. február 20. 19:313.

    A laktóz elfogyasztása után én is egyre rosszabbul lettem, a 2. órára már nagyon durván fel voltam puffadva és szúrt a hasam. Ugyanazok a tünetek, amik szoktak lenni a mindennapokban, ami miatt el is mentem kivizsgálásra. Gasztroenterológushoz vissza csak Márciusra kaptam időpontot, úgyhogy addig jó lenne tudni, hogy akkor ez tényleg az. Mert az alapján, amit olvastam róla, a számok nagyon úgy tűnnek, hogy nem tudom lebontani a laktózt. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (2)
    2018-02-20  19:26
  10. 2018. február 20. 19:262.

    Fogalmam sincs, hogy orvosilag mi a kritérium, de nekem, aki ismerős laktózérzékeny volt, az szinte azonnal rosszul lett minden tejes cucctól elmondása szerint - az általad említett vizsgálaton sem kellett megvárnia a fél órát, sokkal hamarabb rosszul lett.

Címlap

top