Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gerincstabilizáció

szatyi47
Létrehozva: 2013. május 12. 09:34

Sziasztok!

Gerincstabilizációs, valamint gerincsérv műtét előtt állok.  Szeretnék tanácsokat kapni,olyanoktól akik szintén ebben a cipőben járnak, jártak. Esetleges műtét nélküli javuláslehetőségéről.

Előre is köszönöm

  1. 2018. május 3. 13:2014.

    Sziasztok! L5 és Sacrum stabilizálását javasolta dr. Bánk András. ( a legfelső keresztcsonti csigolyám lumbalizált, így instabil) Kopások, felrakódások, gyulladások és kiszakadt sérv ami még mellé társult a 12 év alatt amíg konzervativ és alternativ kezelések milliói voltak. Konstans fájdalommal élek 31 évesen. Szívesen venném, ha írna olyan, aki átesett ilyenen és megosztaná a tapasztalatait. Köszönöm!


     

  2. 2013. május 16. 06:0013.

    Sziasztok! Senki nem vette meg a könyvet, hogy nincs róla vélemény.

    Sajnos a tornánál is az a gond, hogy amelyik gyakorlat jó lenne a sérvnek, az a csúszásnak árt és fordítva.

    előzmény:
    szatyi47 (9)
    2013-05-12  19:30
  3. 2013. május 13. 08:5912.
    Írok privit.
    előzmény:
    szerka (11)
    2013-05-12  23:42
  4. 2013. május 12. 23:4211.
    Megadod az elérhetőségét?
    előzmény:
    Milu (2)
    2013-05-12  10:06
  5. 2013. május 12. 19:5010.
  6. 2013. május 12. 19:309.

    Sziasztok! Köszönöm az eddigi válaszokat.

    Nekem kb. október óta van főként a bal lábamba kisugárzó fájdalom, zsibbadás. Az MR vizsgálatalapján 3 kezdödő és egy meglévő gerincsérvem van, valamint csúszás . Sajnos a meglévő sérv és a csúszás ugyanott az L III-IV. csigolyánál van. 

    Az Amerikai úton voltam dr. Orbay Péter idegsebésznél, aki azt mondta, hogy sajnos nem úszható meg a műtét, de mivel a fájdalmaim nem olyan rég óta vannak, halasztható.

    Elkezdtem a Mckenzi tornát, a Bartók Béla úti Mckenzi intézetben. Remélem hatásos lesz.

    Gondolkodtam még Bene Máté "Gyógyítsd meg a porckorongsérved " című ebookján, de nem tudom érdemes-e 7500,-Ft-ot kiadni érte,  segítene-e. Valaki megvette már eseteg?

  7. 2013. május 12. 17:138.
    Páromat néhány hónapja műtötték dupla gerincsérvvel, azóta szépen javul és megszűnt az a fájdalom, amit előtte érzett. Természetesen még most sem panaszmentes, de ez még a műtétből és a sebből adódik. 3 évig küszködött vele, legalább 6-7 alternatív gyógymódot kipróbált, a gyógytornásztól csontkovácson át a cérnabefűzésig, akupunktúrát is, semmi nem használt. Úgy tűnt, neki nincs más útja, csak a műtét, amitől egy cseppet sem félt, mert már a napi rutinjában volt korlátozva a fájdalmai által.Egyébként nehéz tanácsot adni ebben a témában, mert jópár embert ismerek, akinek műtét nélkül is meggyógyult a sérve és panaszmentes, és van, akinek többször is kiújult a műtétek után. Ennyire nem vagyunk egyformák.
    előzmény:
    szatyi47 (1)
    2013-05-12  09:34
  8. 2013. május 12. 17:087.

    Szia!

     

    Március 6-án műtöttek. Holnap megyek vissza ellenőrzésre.

     

    Második gerincműtétem, nekem jobb lett, az előző műtéthez képest. Igaz tudtan milyen lesz a műtét után.

     

    A jövő héten megyek kezelésekre, a gyógytornát eddig is csináltam, a műtét után 6 héttel kezdtem.

     

    Neked melyik gerincszakaszon van a probléma?

     

     

     

     

     

    előzmény:
    szatyi47 (1)
    2013-05-12  09:34
  9. 2013. május 12. 17:016.

    Sziasztok!

     

    Igaz amit az első hozzá szóló írt!Csontkovács a már már műtött  emberhez nem nyúl.

    Nekem tavaly tavasszal állapítottak meg gerincsérvet de tornával szó szerint sikerült "vissza tornázni"! Sajnos az ülőideg viszont beszorult a gerinccsatornába és azt onnan csak műtéti uton lehetett felszabadítani.

    Nekem tehát 2012 augusztus 02.-ánvolt egy ideg gyök felszabadító műtétem majd 3 hét mulva egy stabilizáció.Hogy miért kellett két műtéttel megoldani erre is van magyarázat csak nem itt mert azt hosszú lenne leírni.

    Nem volt egy leány álom de 4 hónap után ismét tudtam (tudok) dolgozni mint szociális gondozónő. Arra figyelnem kell hogy nem cipekedhetek nem emelhetek és a gerinctornát naponta csinálnom  kell.

    sajnos a műtét óta a bal lábfejem nagy ujjam még így közel háromnegyed év távlatában is zsibbad . Hol jobban hol kevésbé.

    Engem a Budai egészség Központban műtött DR Bánk András de bármelyik orvost merem ajánlani. A nővérek is nagyon rendesek sokat segítettek a nehéz napokban , a gyógytornászokról nem is beszélve.A második műtétem után pár napig az intenzíven voltam de róluk is csak szuper latívusokban tudok beszélni.

    58 évesen azt hittem majd nehezebben viselem a lábbadozás időszakát de szerintem a fiatalabbaknak sem volt sokkal könnyebb!

     

    Ez csak a tapasztalatom leírása mert ezt kérted de minden képpen a szakorvos döntsön , hogy mit kell és mit érdemes megtenned megelőzésként illetve milyen kilátásod van a műtétet követően.

     

     http://ogk.hu/intezetunkrol/budai-egeszsegko zpont/

     

  10. 2013. május 12. 15:125.
    A szétcsúszás és a sérv ugyanazon helyen van?
    előzmény:
    szatyi47 (1)
    2013-05-12  09:34
  11. Torolt_felhasznalo_893358
    Torolt_felhasznalo_893358
    2013. május 12. 13:594.

    A műtétről ne te, a laikus dönts, hanem az orvosod! Ha az orvosod nem megfelelő, próbálj keríteni egy másikat. 

    Sérvműtétem nekem is volt (igaz, stabilizációs nem), túl lehet élni, bár nyilván nem kellemes, mivel hosszadalmas a felépülés, és utána gyógytornázni kell, de megéri. Engem lassan 2 éve műtöttek, és azóta köszönöm, jól vagyok. 

    előzmény:
    szatyi47 (1)
    2013-05-12  09:34
  12. 2013. május 12. 11:453.

    Szia!

     

    A porckorong.hu oldalt ajánlom, a férjem csupán a hírleveleik segítségével úszott meg egy műtétet. Neki csigolya előrecsúszása és sérvgyanús porckorongjai voltak.

     

    előzmény:
    szatyi47 (1)
    2013-05-12  09:34
  13. 2013. május 12. 10:062.
    Nekem a férjem és barátnőm elment ugyanahhoz az orvos-természetgyógyász-csontkovácshoz, mindketten tünetmentesek lettek, pedig a barátnőm már nagyon előrehaladott állapotban volt. A húgom nem mert elmenni, hanem megműttette magát, műtét után kijött neki a sérv két újabb helyen, azóta is szenved, mert akit már műtöttek, ahhoz nem nyúl a csontkovács:-(
    előzmény:
    szatyi47 (1)
    2013-05-12  09:34

Címlap

top