Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

3D Ultrahang - paraziták

Cezi
Létrehozva: 2013. március 8. 13:02
Budán van egy 3D ultrahang magánrendelő. Eddig minden ismerősömnél (3 ember), aki ott csináltatott hasi ultrahangot, bélgyulladást és paraziták jelenlétét állapították meg, és egy bizonyos cég termékeivel látták el őket jó sok pénzért. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban, lehet hinni az itt kapott leletnek, lehet bízni a szerekben, amit forgalmaznak? Van egyáltalán valaki, akinél nem találtak parazitákat?
  1. 2018. május 12. 10:0280.

    Sziasztok!Remélem valamennyire még aktívak vagytok!Dr Csókásihoz mentünk a férjemmel Crohn betegség miatt!Valaki ajánlotta.Viszont amikor jobban utánanéztem a róla alkotott véleményeknek,ledöbbentem.Férjemnek is hurutos a bele,parazitái vannak és még sorolhatnám.Mindent amit leírtatok,nekünk is elmondta. :( Majd a ‘szakasszisztenset’ kellett keresnünk Kassai Évát,aki mint kiderült sem nem orvos,sem nem dietetikus...stb. Hát mit is mondjak...basszus ezt hogy lehet emberekkel megcsinálni??Ezek után kidobtunk 30ezer ft-ot az ablakon mert már az ultrahangban sem vagyok biztos,h valós dolgok vannak benne!🤔😩

  2. 2017. Április 10. 14:0979.

    Sziasztok!


    Nekem Chron betegségem van. Elmentem hozzá, ugyan azokat a dolgokat írta le nekem is. Paraziták, vékonybélgyulladás, nyirokcsomógyulladás stb. Sunrider termékeket ajánlott természetesen, amik várakozásomon felül, hatottak egy ideig. Kb. 2 hétig voltam jól, aztán elkezdett a visszájára fordulni az egész. Már azt hittem, hogy hatni fog és végre nem gyógyszerek tesznek rendbe. A leletet megmutattam a kezelőorvosomnak, el sem olvasta, már névről tudta, hogy ki ő. Többet írnom sem kell.  Nem idézném, hogy miket mondott róla az orvosom, pedig kollégák nem szidják egymást..

  3. 2017. január 3. 09:3278.

    Sziasztok! Szerintem nem veszik komolyan az orvosok sem az eloskodoket!
    Sajnos a parazitakat nem nagyon lehet latni, szekletvizsgalat sem 100-as, igazan akkor mutathatjak ki ha tulsokan vannak mar es ha urulnek, (teliholdkor eredmenyesebb) maskulonben a szervekben is megbujhatnak. Sot!Ott fejlodnek! (pl tudo!) Szerintem a beltisztitas sem tuti...


     Ezt idemasolom: "Ha biztosra akarunk menni, végeztessünk el székletvizsgálatot, méghozzá három alkalommal. Ennek azért van jelentősége, mert a vizsgálat során a székletben található petéket ismerik fel, azonban erre csak akkor van lehetőség, ha a paraziták akkortájt petéztek."

    Korzeti orvosom szerint (is) nalunk a lakossag min. 80%-a egy (ivo)vizben terjedo amoba parazitaval fertozott.


    Hazi kedvencek sajnos veszelyforrast jelentenek, de ha igazan komolyan vesszuk a temat, nem is tudom hogyan lehet nem visszafertozodni magatol a kornyezettol (agynemu,fehernemu--avagy: ha kimosom is, a hely, ahova tettem (furdoszoba, halo, szonyegek,polcok,szekreny...ja es a porszivo???)  A petek pedig a levegoben szallnak, az ember beszivja...Tulajdonkeppen akarhol osszeszedhetjuk!!!


    Sajnos en sem ismerem a tokeletes megoldast, en is keresgelek---igy jutottam ide. Ultrahang biztos kimutathatja a nagyobbakat, de az amobat???


    Vercsepp analizist probalta mar vlki? Erdekelne!


     

  4. 2016. június 13. 22:3877.

    Nem tudok mit mondani :(


    És még hány ilyen van...  És hány ember veszi meg a termékeit drága pénzen...


    Jó lenne tudni, hány ember gyógyult meg tőle.

    előzmény:
    Cezi (1)
    2013-03-08  13:02
  5. 2016. június 7. 13:2476.

    Sziasztok!


    Tegnap én is jártam az említett helyen. 5 hetes kislányommal csecsemő uh-szűrésen. Első kérdése az volt, hogy van-e hasmenése vagy székrekedése a picinek.


    Tökéletes kérdés, hisz egy 5 hetes gyerek anyukája biztos vagy sokallja vagy kevesli a kakit... Mondtam is, hogy elég ritkán kakil, ami igaz. 


    Nna egy tényleg alaposnak és szakszerűnek tűnő vizsgálat után jött is, hogy egészséges a kislány DE(!) egy kicsi vékonybél hurutot lát, ez lehet az oka a székrekedésbek, de odaadja egy kolléganője számát, akit keressek meg és ad rá gyógyszert.


    Lényeg a lényeg, hogy rákerestem a nőre, akiről láttam, hogy nem hogy nem orvos, de még csak nem is dietetikus és ekkor fogtam gyanút... Utána már pikk-pakk idetaláltam a fórumra. 


     


    Egyszerűen tényleg nem akarom még mindig elhinni. Egy egyébként (vélhetően) jó szakembert, aki amúgyis bőven megélne a szakmájából, mi a fene visz rá, hogy 5 hetes (!!!!) pici, újszülöttnek totál feleslegesen mindenféle ismeretlen vackot adjon??? De tényleg. 


    Vagy ha tényleg látott valamit (természetesen utána fogunk nézni),  akkor vajon miért nem egy csecsemőkhöz értő szakemberhez küld?


     


    De tényleg nagyon mérges ( és csalódott)  vagyok, hogy az ember jóhiszeműen elmegy mindenféle szűrővizsgálatra, hiszen a gyerekért ugye mindent...  és ezt valaki képes így kihasználni.


    Jó lenne hinni, hogy legalább ő azt hiszi tényleg jót tesz a csodabogyóival,  de sajnos a jelek nem ezt mutatják. :-( 

  6. 2016. május 15. 16:4175.

    Kórházi gasztroenterológusnak mutattuk a leletet, azt mondta, hogy nem lehet ultrahanggal látni a parazitákat (és ha jól emlékszem, azt is, hogy mindenkiben vannak, de nem tudom már, hogy így volt-e, régen volt....).

    előzmény:
    Pirx (72)
    2016-05-08  11:26
  7. 2016. május 15. 16:3774.

    És a vizsgálat eredménye egyébként helytálló? Mert valóban alapos, kedves, csak miért nem írja ki a honlapjára, hogy Sunrider ügynök  is egyúttal...


    Akiről én írtam, az meggyógyult, de nem a Sunridertől, bár megvette, de nem szedte be, hosszú diéta után gyógyult meg.


    Megvetted a szereket, amiket ajánlott? És nálad nem talált parazitákat ?

    előzmény:
    minilili22 (73)
    2016-05-13  01:10
  8. 2016. május 13. 01:1073.

    Kedves Cezi!


    Én mozgásszervi panasszal mentem a doktorhoz.


    A vizsgálat nagyon alapos volt, majd Sunrider terméket ajánlott.


    Kérdés, hogy orvosként drága táplálékkiegészítőket ajánlani pácienseknek mennyire etikus.


     


     

    előzmény:
    Cezi (1)
    2013-03-08  13:02
  9. 2016. május 8. 11:2672.

    És a gyógyulást is ők maguk állapították meg? :-)


    Egyébként én annyit tennék, hogy beküldeném a leleteket a Magyar Orvosi Kamara Etikai Bizottságának véleményezésre. Minél hamarabb, mert minél régebbi egy dolog, annál nehezebb utánajárni.


    Budapest, Szondi u. 100, 1068


    Nem kell feljelenteni, csak érdemes jelezni, hogy sokan kaptak hasonló leletet.


     

    előzmény:
    Cezi (70)
    2015-11-29  19:51
  10. 2016. május 8. 09:4171.

    sziasztok!


    az én leleteim is hasonlóak és pont holnapra van időpontom az orvoshoz.Felháborító hogy a magándokikban sem bízhat meg az ember!


    jó hogy rátaláltam erre a topikra


     

  11. 2015. november 29. 19:5170.

    Fogalmam sincs hogy van-e alapja annak amit mond. Az nagyon rossz, hogy mindenre Sunridert ajánl drága pénzért, de egy orvos írhat valótlan dolgokat a leletbe? És ha igen, akkor szabad neki tovább praktizálni? Hol vannak azok, akiket kigyógyított ezekkel a szerekkel? Egyébként én egyről tudok, aki meggyógyult a feketedió tinktúrától.

    előzmény:
    Alien13 (69)
    2015-11-18  18:53
  12. 2015. november 18. 18:5369.

    Engem most rémített halálra. Szerencse, hogy megtaláltam a topicot, többszörös daganatos múlttal azonnal szedni akartam a szereit. Ráadásul a cicámat is el akarta velem passzoltatni. Ilyen tényleg létezhet?????

    előzmény:
    antironia (15)
    2013-03-08  16:29
  13. 2015. október 10. 17:3668.

    Hát ez jó hír mindenesetre.


    És nem mentek vissza, hogy mit szól hozzá? Vagy legalább telefonon megkérdezni, hogy mi a véleménye?


    Persze biztos megmagyarázná...

    előzmény:
    nikoletta.havas (67)
    2015-10-09  12:36
  14. 2015. október 9. 12:3667.

    Ahogyan igértem jelentkezem.


    Minden féle tenyésztéses,és parazitológai széklet vizsgálat NEGATÍV.


    Eozinofil: 0


    Parazitára, gyulladásra utaló jel nincsen, májenzimek tökéletesek.


    Köszönöm a doktor úrnak, hogy szegény, gyanútlan embereket csak igy diagnosztizál, úgy, hogy semmi baja nincs a betegnek.Csak azért, hogy a magánrendelőjét fent tudja tartani, megbetegít embereket csak, hogy a csodabogyoját vásárolják horror összegért.


     

    előzmény:
    nikoletta.havas (63)
    2015-10-02  17:38
  15. 2015. október 5. 17:5166.

    És vettetek Sunridert? Használ?

    előzmény:
    nikoletta.havas (64)
    2015-10-03  08:37
  16. 2015. október 5. 17:4465.

    Hú, ez nem hangzik jól. És a csodabogyó ezt persze megoldaná, ugye, legalábbis a doki szerint... Mindenesetre szurkolok nektek és kitartás! Keressétek a megoldást!


    Akkor én is megírom a fejleményeket: a lányomnál 3 év kitartó diéta (természetgyógyász által összeállított, nem paleo csak kímélő), talpmasszázs és pszichológiai módszerek alkalmazása után a gyomor és vastagbéltükrözés eredménye negatív. A gasztroenterológus által adott gyógyszereket nem bírta és nem használtak, de két alkalommal kellet kapnia antibiotikumot, az jó volt akkor a gyulladásra. Az említett UH-s dokihoz persze nem ment vissza, bár jó lenne tudni, hogy mit mondana most, mit látna.

    előzmény:
    nikoletta.havas (63)
    2015-10-02  17:38
  17. 2015. október 3. 08:3764.

    Mi is hasonlóképpen jártunk.A diagnozis nekünk is ugyanaz volt.


    :(((

    előzmény:
    Cezi (1)
    2013-03-08  13:02
  18. 2015. október 2. 17:3863.

    Üdvözletem


    A fiam tegnap járt az emlitett orvosnál.


    A család azóta tiszta ideg, a diagnozis a következő:


    Diffuse májlaesio, mérsékelt hepatomegalia, méregtelenítési zavar.Gyomorhurut jelei, reflux valószinű, felmerült hiatus hernia lehetősége.Vékonybélgyulladás kifejezett huruttal járt, mely éritni a jejunum, és ileumkacsokat is, felmerül parazita lehetősége.A belek közt számtalan gyulladt nyirokcsomó.Vastagbél főleg a sigma-rectum területén mérsékelt gyulladásos jelek.A gyulladás következtében a lép nagyobb.Hugyholyaghurut jelei.Prosztata meszes, centralis gyulladás jelei.Vékonybél fokozott nyákképződés.


     


    Hozzáteszem 21 éves páciensről van szó.


    Természetesen a csodabogyóit javasolta nekünk is.


    Természetesen felkeresünk egy másik szakorvost, aki nem radiológus és kikérjük egy gastroenterológus véleményét is.


    A fejleményekről természetesen beszámolok egy hét múlva.

  19. 2014. szeptember 24. 10:2162.

    Tökéletesen leírtál mindent. Évek óta küzdök fejfájással, minden vizsgálatra elmentem, aztán jöttek azok, amikben nem igazán hittem, viszont  egy krónikus fájdalom felül tud írni mindent. Naná, hogy gombás és parazitás vagyokAnnyiban helyesbíteném a tudásodat, hogy egy gyomortükrözés egy magánrendelőben bódítással 35 ezer, januárban voltam, ellenben egy kórházi szakrendelésen ingyenes, ha nagyon nem akarnának bódítani akkor egy zsebbe dugott 5 ezres csodákra képesszóval ez pedig töredéke a csodavizsgálatnak.

    előzmény:
    dugugu (61)
    2014-09-24  09:34
  20. 2014. szeptember 24. 09:3461.

    Ha felmész bármilyen csodaszeres oldalra, mindenhol találkozhatsz ál-dicséretekkel, hogy miszerint mennyien is kigyógyultak a nyavajáikból. Ezt egy laikus, aki már sok orvosnál volt a bajaival eredménytelenül (mert nem jó orvosnál volt valószínűleg), el is hiszi, és azonnal rendeli is meg a csodaszert, ami mindenre jó. Én biológus vagyok egyébként, és jól ismerem a gyógyszerek hatásmechanizmusait, ahogyan a gyógynövények veszélyeit is. Azt mondják sokan, a gyógyszer az üzlet. Akkor ez micsoda? Ha valakinek komolyabb bél, gyomor problémái vannak, ott csak a tükrözés ad megbízható támpontot. A 3D UH azért nem terjedt el, mert nem tud többet egy sima UH - nál a jobb felbontáson kívül. Amikor egy UH észrevesz valamit, akkor ott már nagy a baj. Ha belegondolsz, egy bódításban végzett gyomortükrözés olyan 50 ezer ft, ez meg ugye 15 ezer. Ha valóban kiválthatnák vele a kellemetlen vizsgálatokat, az emberek inkább erre mennének, mert olcsóbb is, no meg nem fáj, nem kellemetlen. Orvosi körökben ez nem elfogadott a gyomor, bélrendszer vizsgálatához, a hasi szervekhez adhat egyedül támpontot, mert ott már észrevehet rendellenességeket, és ha azok bizonytalanok, akkor jöhet a CT például. Még egyszer mondom: Egy radiológus orvos nem gyógyíthat!! Az ő feladata az adott kép alapján leírni az elváltozásokat, a többi a belgyógyász, vagy a gasztrológus dolga. Amúgy meg azért nem küldik a lelettel orvoshoz a betegeket, mert egy orvos elmosolyodna például a túlzott parazitafertőzés UH - val való kimutatásán. Azt biztosan tudod, hogy mindenkiben vannak élősködök, amelyeknek csak akkor okoznak gondot, ha túlságosan elszaporodnak. Egy igazi candidás beteg pl. a saját lábán is alig tudna bemenni a rendelőbe, és nem az az első tünete, hogy lepedékes a nyelve, vagy felpuffad néha.

    előzmény:
    Cezi (60)
    2014-09-14  18:06
  21. 2014. szeptember 14. 18:0660.

    Köszönöm, hogy megírtad. A budapesti rendelőben a vizsgálat után "dietetikushoz" küldik a betegeket, és ott kapják meg csodaszereket (miután a lelet alapján már kelőképpen kétségbe estek, de itt megnyugtatják őket, hogy ha megveszik a csodaszereket néhány tízezer Ft-ért, akkor meggyógyulnak). Igen, az lenne korrekt, ha ezzel a lelettel szakorvoshoz küldenék a betegeket. Azt sem értem, hogy ha ez a módszer ennyire jó, akkor a kórházak miért nem ezt alkalmazzák a költséges és fájdalmas egyéb vizsgálatok, pl. tükrözés helyett. A honlapon vajon miért nincs feltüntetve, hogy itt nemcsak vizsgálnak, de egyből megoldást is adnak a problémákra? 


    Hát, úgy tűnik, nincs az olvasók között olyan, aki ezektől a szerektől kigyógyult a gyulladásos bélbetegségéből... Pedig a "dietetikus" szerint rengeteg gyógyult betegük van.

    előzmény:
    dugugu (58)
    2014-09-13  00:45
  22. 2014. szeptember 13. 01:0059.
    Sosem biztos, hogy ezek a szerek ártalmatlanok, rengeteg, főleg kínai eredetű készítményről derült már ki, hogy akár visszafordíthatatlan károkat okozhatnak a szervezetben, mert nem tudhatod, melyikre leszel allergiás, melyik tartalmaz alkaloidákat. A gyógyszereket ugye sok millió dollárból bevizsgálják, törzskönyveztetik, engedélyezik, és csak utána kerülhetnek forgalomba, míg ezeknél nem lehet tudni, hogy miből mennyi van bennük, ha egyáltalán van hatóanyag tartalmuk. A növények egymással is reakcióba léphetnek, orvosságokkal meg pláne, szóval óriási a veszélye a felelőtlen szedésének. Talán fel lehetne jelenteni ezeket a központokat, mivel itt nem belgyógyászokról, gasztroenterológusokról van szó. Ha elmegy az ember egy sima UH -ra, ott az ember kezébe kapja a leletét, és azzal megy az orvoshoz. Ennek így kellene működnie.
    előzmény:
    csutak51 (26)
    2013-03-08  21:27
  23. 2014. szeptember 13. 00:4558.
    Szia! Én most voltam Szegeden egy ilyen rendelésen, és micsoda véletlen, nekem is bélgyulladásom, parazitám, lépnagyobbodásom, máj problémáim, stb. vannak. Azonban a probléma nem vészes (a lelet alapján áshatná a síromat valaki), mert rendbe hozható, csak Sunridert kell hozzá fogyasztani. No, nem semmi, gondoltam magamban. Mondtam, hogy én ide diagnosztizáltatni jöttem, nem kínai csodaszerekért, erre szabályosan ki lettem dobva a rendelőből, persze a vizsgálati díjat le kellett tennem. Felmerült bennem a kérdés: Aki nem veszi meg ezeket a kínai veszélyes szereket, az akkor nem is beteg onnantól, és kidobható? És ha valaki tényleg beteg, és akkor sem irányítják orvoshoz, akkor mi van? Egyébként a 3D nem egy csoda, csak több síkban képes ábrázolni a szerveket, de nem lát mélyebbre, mint a hagyományos, így a gyomor, belek, nyelőcső ugyanúgy nem látható normálisan, nemhogy a nyák, meg a paraziták..........Ja, a parazita lehet, hogy mégis látható, legalábbis a beteg által:-) Igazából nem is tudom, talán fel kellene jelenteni ezeket az ál - diagnosztizálókat, mielőtt még nem hal meg valaki, ha mástól nem, hát a csodaszereiktől. Kínai fogyasztó teától már voltak halálesetek, ezekben meg van vagy 50 növény, elég, ha egyre allergiás az ember. Nekem úgy tűnik, ez egy komplett szervezet, mert máshol is így működik ez a 3D vizsgálat, és mint tudjuk, ilyen az országban csak öt van, ebből bizonyítottan háromban Sunrider a gyógyír.................
    előzmény:
    Cezi (1)
    2013-03-08  13:02
  24. 2014. március 28. 13:5957.
    Itt nem jelentkezett senki. Olyat hallottam, aki a feketedió tinktúrától jobban lett, ő ajánlotta ezt a helyet.
    előzmény:
    vgzu (56)
    2014-03-28  13:27

Címlap

top