Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lukács-féle kék kenőcs

dnorsi
Létrehozva: 2012. október 26. 20:31

Sziasztok!

 

Abban kérném a segítségeteket, hogy hol lehet kapni mostanában ezt a kék kenőcsöt. Kerestem a neten, de konkrét rendelési pontig nem jutottam el, bár lehet, hogy a hiba bennem van.

 

Előre is köszönöm!

 

  1. 2018. január 15. 10:4564.

    A Kék krém valóban nagyon jó. Amióta jóformán az összes hatékony szert már kivonták a forgalomból, ez az egyetlen, ami a makacs fekélyekkel, gyulladásokkal megbirkózik. Ehhez nyilván olyan hatóanyagok szükségesek, amelyek más készítményekben nem találhatóak meg, vagy nem ilyen kombinációban és koncentrációban. Ezért az alkalmazás előtt, nem árt tájékozódni.


    Jó, hogy Te utánanéztél a témának, de nem ártana, ha kicsit alaposabb munkát végeznél, különösen, ha szoptató anya mellbimbóját kenegeted ezzel a kenőccsel. A Lukács-féle Kék krémnek három fő hatóanyaga az azitromicin, a mikonazol és a szulfametoxazol. Ezt maga a patikus is készségesen közli, és megtalálható a honlapján. Ha ezek után elárulod, hogy ezek mióta ismert, és régóta alkalmazott gyógynövények, akkor mea culpa.


    Természetesen nem hasonlítható össze a Kék krém a Clorociddal, mert annak hatóanyaga a klóramfenikol, amely egy széles spektrumú antibiotikum, míg a Kék kenőcsben antibiotikumok és fungicid gyógyszerek egyaránt megtalálhatók. Az azitromicin és a szulfametoxazol - ez utóbbi a Sumetrolim tabletta hatóanyaga - antiboitikumok, a gombás fertőzések felszámolásáért viszont a mikozanol felelős - amely például az ismert Mycosolon kenőcs hatóanyaga. Ezek után bátran mondható, hogy legyen egy bőrgyulladás akár gombás, akár bakteriális eredetű, a Kék krém tuti elbánik vele. Viszont, pont ezért nem adnám szájon át pici csecsemőnek.


    Egyébként a Clorocidból is nagyon pici mennyiségre volt szükség, nagyon rövid ideig. Még féltve őrizgetek egy fél tubussal, amiből csak végszükség esetén használok, mert vannak olyan problémák, amire csak az vált be. A lényeg minden szer alkalmazásánál a mennyiségen van. A legtisztább forrásvíz is halálos, ha egyszerre megiszol egy vödörrel belőle. Az amúgy rendszeresen fogyasztott konyhasóból ennél jóval kevesebb is elég.


    Az engedélyezéssel kapcsolatban szeretném megjegyezni, hogy abban, amit én olvastam az állt, hogy a humán gyógyszerként való engedélyezés még folyamatban van. Most hirtelen nem találtam meg azt az oldalt, ezért lehetséges, hogy ez azóta változott. Mindenesetre, ha engedélyezik, a hatóanyagai miatt biztosan vényköteles gyógyszer lesz.

    előzmény:
    eda-1952 (53)
    2012-10-27  08:41
  2. 2012. október 28. 00:3363.

    figyelj, en mindezt elhiszem.

     

    de egy szer gyogy-szerre minösitesenek pontos protokollja van, fazisokkal, kriteriumokkal. ha a tesztelt szer ezt nem teljesiti, akkor akkor sem engedelyezHETik, ha közben - nemhivatalosan - a fel orszagot meggyogyitotta. 

    a mellekhatas meresehez pedig 5, 10, majd 15 eves follow up-ok kellenek. megfelelö szamban. ha ezek is megfelelö aranyban negativak, termeszetesen megfelelö aranyban, AKKOR es csakis akkor engedelyezhetik a szert.

     

    az meg, hoyg ismeretlen összetetelnel meg a vizsgalat SEM jlhet szoba, tökeletesen erthetö es nagyon helyes. a kiserletek 2. szakasza meg csak önkentesekkel megy, de a 3. es a 4. - adott esetben mit sem sejtö - nagyközönseggel. olyat NEM SZABAD kiprobalni, amiben akar sulyosan mergezö anyag is van (akkor sem, ha nemhivatalosan nem ezt mutatjak a jelek).

     

    a WHO-nak igen szigoru elöirasai vannak, nagyon helyesen. ezeket, ha tetszik, ha nem, be kell tartani. különben visszaterhetünk a javasasszonyokhoz (ami nem minden esetben hibas, persze, csak bizonytalan kimenetelü). 

     

     

    a gyogynövenyek pedig bizony toxikusabbak tudnak lenni a pontosan kimert kemiai anyagnal. gondolj a merges gombara, a belendekre,  a liliomra, a kigyomeregre es meg hatmillio mas dologra...

     

     

    egyebkent en is kerestem, leginkabb a tesom lovainak. söt, allati nagy vesz eseten en is kiprobaltam volna, DE ez nem valtoztat mindazon, amit leirtam es ami igen komolyan veendö. 

    előzmény:
    eda-1952 (53)
    2012-10-27  08:41
  3. 2012. október 27. 23:5562.
    Én a MOM Park gyógyszertárában személyesen láttam kb. 1 hónapja a vitrinben.
  4. 2012. október 27. 10:4661.
    A kék színről jut eszembe: még gimis koromban egyszer Pannonhalmára is kirándultunk és ott vettünk többet az ott előállított égésre való levendulaolajból. A levendula pedig kék, ezért gondoltam mindig, hogy talán az is van benne.
  5. 2012. október 27. 10:3260.
    Ezt feltétlen olvasd el, egy gyógyszertári oldal a felfekvés megelőzéséről, kezeléséről.
    előzmény:
    dnorsi (1)
    2012-10-26  20:31
  6. 2012. október 27. 10:1959.

    Orvos

    Az összetevőiről ezt is érdemes elolvasni, hsz-eket is.

     

    (aki kérdezte: igen, tényleg megdrágult, a 15 milis van 1500.-körül)

    előzmény:
    fannimannika (57)
    2012-10-27  09:33
  7. 2012. október 27. 10:0658.
    he-he, bocs'..))) Ezek közül melyiknek kék a színe?   A 15 milisre egyébként mondták, hogy van benne egy pici antibiotikum IS. 
    előzmény:
    fannimannika (57)
    2012-10-27  09:33
  8. 2012. október 27. 09:3357.

    A Kék Lukács kenőcs gyógyszer.

     

    http://www.ncp.hu/termekek/hasznalatik/kek _lukacs_kenocs.pdf

     

    Összetétele:

    azitromicin

    mikonazo l

    szulfametoxazol

     

    előzmény:
    eda-1952 (53)
    2012-10-27  08:41
  9. 2012. október 27. 09:3056.
    köszönöm szépen!!!
    az állatorvosunk ismeri a kencét, még akkor emlegette, amikor megmenthetőenk tűnt a cicaláb. egyelőre nem akarom kenni vele, csak mondjuk varratszedés után. dokink nagyon puritán, nem híve semmiféle extra kezelgetésnek, vitaminnak, én meg pont az ellenkezője vagyok, mindent rákennék a macskára:-)
    előzmény:
    eda-1952 (55)
    2012-10-27  09:14
  10. 2012. október 27. 09:1455.
    Azt hiszem igen, nagyon megdrágult..((( De mindjárt megyek le úgyis  a gyógyszertárba, megkérdem és ha nem ennyi, megírom, jó? Fogalmam sincs, hogy erre jó-e, dokit kérdezd meg előtte! Pont egy ilyen van itthon, az áll rajta:égési sérülések, fekély, felfekvés, aranyér, zúzott, horzsolt sebek kezelésére napi egyszeri alkalmazására. Vagy inkább hívd fel őket az iharosberényi számon és kérdezd meg, mert láttam, hogy már vannak más készítményeik is. (Felbontás után a hűtőszekrény ajtajában tartom.)
    előzmény:
    marieklein (54)
    2012-10-27  09:00
  11. 2012. október 27. 09:0054.

    Eda, a 15 milis az 1500 forint?

    a kiscicámnak amputálták a jobb hátsó futóművét, és a gyorsabb gyógyulás érdekében lócitrommal is bekenném:-))

    előzmény:
    eda-1952 (37)
    2012-10-26  22:11
  12. 2012. október 27. 08:4153.

    Juj, semi...((((

    1.Tények: állatgyógyászati termék és ez nagyon helyes, mert különben még mindig nem lehetne kapni, eltotyorásznának vele és valószínűleg ki kellett volna adnia az összetételt. Érdekelne, hogy akik égésre használták, azok közül hánynak nem használt és az milyen fokú égés volt. Szerintem meglenne a teszt egyébként, ha az összes eset, amikor használták, dokumentálva lenne, de ugye nincs. Az engedélyeztetéséről egyébként a Béres csepp jut eszembe.

    2. Egészen pontosan utánanéztem, tehát augusztusban volt 12 éve, hogy megégtem és csodát tett velem. Utána pár év múlva lehetett már kapni a gyógyszertárban. Ez a 12 év azt jelenti, hogy azóta használják. A chlorocid kenőccsel két oknál fogva nem hasonlítanám össze: egyrészt a Chlorocid egy gyógyszer, azaz vegyszer, a kék kenőcs pedig gyógynövényes összetételű, zsírban, pont úgy, mint a körömvirág kenőcs, mellesleg úgy gondolom, hogy ez is lehet benne, bár ez csak tipp. Nem tudom melyik növény adja ezt a szép kék színt, amiről a nevét kapta.  Másik ok pedig, hogy a Chlorociddal szemben, ezt a kenőcsöt pl égéskor csak pár napig használja az ember. Felfekvéskor sem sokáig és nagyon minimális mennyiségre van szükség. Az biztosnak tűnik, hogy az összes alkotóeleme ismert gyógynövény, amiket régóta használnak, teájukat isszák, már kiderült volna, ha csontritkulást vagy leukémiát, bármit okoznának. És az is biztos szerintem, hogy itthoni ismert, könnyen beszerezhető gyógynövények és nem Timbuktuban felfedezett és onnan hozatott csodaizék.

     

    Valahogy nálunk mindig nagy cirkusz van a hasonló találmányok elismerésénél és nem csak a Béres cseppre gondolok. Mellesleg életem során másik két égés elleni nagyon jó kencével találkoztam, egyikből sem lett gyógytermék: vagy 50 évvel ezelőtt a testvérem karja égett meg csúnyán pár éves korában. Egy helyi orvosnak volt egy kenőcse, ami nyom nélkül gyorsan gyógyította, ő ezt egy dél-amerikai magyar feltalálótól kapta. Azt nem tudom, hogy ott kinn lett-e belőle valami, itt nem hallottam többet róla. Aztán a másik: 1971-ben nagyon csúnyán leégtem a Balatonon  a saját hülyeségem miatt, illetve négyen jártunk így. Én engedtem meg, hogy a tábor gondnoka bekenjen valami kocsikenőcs állagú és szagú rémesen gusztustalan izével, ami reggelre teljesen levette a gyulladást, akkor rohantak a többiek, hogy ők is kérnek belőle...))) Erről sem hallottam többet.

    előzmény:
    semiramis (47)
    2012-10-26  22:56
  13. 2012. október 27. 07:3252.

    Ezt cáfolom.

    Nekem tavaly műtét után remekül bevált.

     

    De lehet, hogy nem is ember vagyok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277607 (19)
    2012-10-26  21:54
  14. 2012. október 27. 07:3151.
    Én is itt vettem, igaz még tavaly decemberben.
    előzmény:
    ancsa11 (46)
    2012-10-26  22:24
  15. 2012. október 27. 07:2350.

    http://keklukacs.hu/

    Itt rendelhetsz. Regisztrálni kell és amikor leadod a megrendelést a megjegyzés rovatba írd be, hogy kék kenőcsöt kérsz. 1-2 napon belül kiszállítják. Apukámnak nagyon nehezen gyógyuló sebek voltak a lábán, gyönyörűen rendbehozta. Napégés esetén este is nagyon jó. Két éve fedeztem fel, azóta rendszeresen használjuk mindenféle bőrsebekre. Hűsít, nyugtat és és begyógyul a bőr.

     

    Infókat itt talász:

    http://kekkenocs.hu/

    előzmény:
    dnorsi (1)
    2012-10-26  20:31
  16. 2012. október 26. 23:4149.

    Hát vazze, semi, ezt a hsz-edet reklámozni kell majd. 

     

    És tökéletesen úgy válaszoltál, ahogy a semitől elvárható (számomra),(lehet, hogy azért, mert én nem vagyok teljesen nemnormális??)

    előzmény:
    semiramis (47)
    2012-10-26  22:56
  17. 2012. október 26. 23:3148.
    Mindent a saját felelősségedre használsz, senki nem csinálja vissza az egészségedet, ha akármelyik gyógyszertől bajod lesz. Amúgy ugyan nem néztem most külön utána, de nem hiszem, hogy úgy van, ahogy Aszklepiosz állítja, hogy a kenőcs nem ment át a humán teszteken, ennél sokkal valószínűbb, hogy senki sem tudta megfinanszírozni azokat a vizsgálatokat.
    előzmény:
    semiramis (47)
    2012-10-26  22:56
  18. 2012. október 26. 22:5647.

    gyerekek, nem akarok senkit igy pentek ejjel 11-kor fenekbe billegetni, de aszklepiosznak bizony legalabb annyira igaza van, mint nektek.

     

    mielött kikeritek magatoknak, olvassatok tovabb es probaljatok megerteni, mik az objektiv tenyek.

     

    tehat: a krem valoban allatgyogyaszati termek,

     

    MERT

     

    1. embereken tesztelve nem bizonyitott a hatasa (%-ban merik, nem az az erdekes, hoyg van, akinek szuper, hanem az, HANYNAK szuper 100-bol - az meg, ezek szerint, nem ütötte meg azt a minimumot, aminek alapjan egy szert gyogyszernek lehet minösiteni.)

     

    ES MERT

     

    2. ahhoz, hoyg biztos legyen, hoyg NEM okoz mellekhatasokat (igen, idegrendszerieket is!), meg 12 evig kellene tesztelni.

     

     

    mivel pedig senki nem tudja (meg) garantalni, hoyg ezek a mellekhatasok nincsenek, meg nem engedelyezHETtek emberi hasznalatra.

     

     

    es most a ti igazatok: ETTÖL MEG lehet remek egesre es miegyebekre. embernek is, termeszetesen.

     

     

    nem arrol van szo, hoyg ne hasznaljatok. hanem arrol, hogy legyetek vele tisztaban: senki nem garantalja, hoyg nem okoz, mondjuk, csontritkulast vagy leukemiat (mint azt pl. a chlorocid-kenöcs tette).

     

    TEHAT szabad hasznalni, de mindenki legyen nagyon tudatosan tisztaban vele, hogy azt sajat felelössegere teszi.

     

     

    ennyi az egesz.  

     

     

     

  19. 2012. október 26. 22:2446.

    És itt is:

    Kék-Menta Bio- és natúr bolt

    1064 Budapest, Vörösmarty u. 36.

    H-P: 10-18

    Tel: 20/258-2080 

     

     

    előzmény:
    dnorsi (1)
    2012-10-26  20:31
  20. 2012. október 26. 22:2445.

    Én meg nemtom

     

     

    előzmény:
    menyus81 (41)
    2012-10-26  22:18
  21. 2012. október 26. 22:2444.
    A sudo nagyon jó, de kicsit más problémákra.
    előzmény:
    jara (42)
    2012-10-26  22:18
  22. 2012. október 26. 22:2243.

    Igen, köszi, azt használjuk most, és talán van is egy ici-pici javulás, de lehet, hogy csak a forgatásnak köszönhető.

    előzmény:
    jara (42)
    2012-10-26  22:18
  23. 2012. október 26. 22:1842.

    Szia.

    Nincs előttem a név, mert csak úgy emlegetjük: Szudo-krém.

    Ezt nem ismered? A kórházban ezt használják. (csak segíteni szeretnék) 

    előzmény:
    dnorsi (1)
    2012-10-26  20:31
  24. 2012. október 26. 22:1841.
    Én úgy tudom, állatorvosi receptre nem jár támogatés semmire. Maximum arra való, hogy vannak receptköteles gyógyszerek az állatoknál is, amit csak erre tudnak kiadni. De ettől nem támogatott :)
    előzmény:
    Rena__ (40)
    2012-10-26  22:15

Címlap

top