Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mikroszkópos gyökérkezelés

Gina05
Létrehozva: 2012. július 30. 11:15
Sziasztok!

Azoknak a véleményére lennék kíváncsi, akik már voltak mikroszkópos gyökérkezelésen. Mennyivel másabb, mint a "sima"? Az érdekel, hogy páciensként hogy éli át az ember, pl. hosszabb ideig tart-e, kellemetlenebb-e, stb. Nem sok információt találtam róla neten, véleményeket egyáltalán nem, és kíváncsi lennék!

Köszönöm! 
  1. 2019. február 15. 11:356.

    Ha Budapesten vagy a közelében éltek, akkor a Gombosdentet ajánlom mikroszkópos gyökérkezelésre. Engem a fogorvosom küldött hozzájuk, mert más orvosoktól is fogadnak pácienseket ilyen kezelésre. Teljesen korrekt hely, profin elvégzik a munkát és arra törekszenek, hogy amíg lehet, megmentsék a fogakat. Itt lehet olvasni a mikroszkópos gyökérkezelésől: https://gombosdent.hu/mikroszkopos-gyokerkezeles/

  2. 2012. július 30. 14:215.
    hát remélem, hogy rajtam is tudnak segíteni.
    maga a kezelés különbözött valamiben (érzésre)? 
    előzmény:
    newsees (4)
    2012-07-30  14:00
  3. 2012. július 30. 14:004.
    Kb. akkor már egy mély tömésű amalgán újra tömése és kinyitása után voltam és 3 hónapja kvázi nem ettem pont emiatt. Műszerrel nézték a gyökér mélységét és ott mondták hogy ha ezt nem használnák akkor nem is tudták volna hogy milyen mélyre is húzodik nekem a gyökere. Begyulladt vagy 3-szor a próba tömésekkel, tehát nem volt már más megoldás. Hogy milyen lett? Fogalmam sincs mert egyenlőre nem fáj, de azokat a hónapokat senki nem kívánom. 
    előzmény:
    Gina05 (3)
    2012-07-30  11:37
  4. 2012. július 30. 11:373.
    Szerintem ugyanarról beszélünk. :) Te eleve is olyanra mentél vagy csak azért küldtek el, mert sima gyökérkezeléssel nem tudták megoldani? Mert én az utóbbiba tartozom, és ez a műtét előtt az utolsó esélyem. :S 
    előzmény:
    newsees (2)
    2012-07-30  11:34
  5. 2012. július 30. 11:342.

    Nem tudom ez mit fed, de én voltam kamerás gyökér kezelésen, ahol alaposabban tudták kezelni állítólag mint a manuális vizsgálaton.

     

    Ez majd ugye csak jó pár év múlva derül ki ha nem fáj akkor sem. 

    előzmény:
    Gina05 (1)
    2012-07-30  11:15

Címlap

top