Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Aknés bőrre megoldás?

mape
Létrehozva: 2012. június 13. 15:16

Sziasztok fórumozók!

 

Mikodermabrázió= arccsiszolás? Tágpórusú, aknés bőröm van sajnos, és már minden hagyományos módszert kipróbáltam. Sajnos semmilyen kezeléssel, kence-ficével sem sikerült tartós eredményt elérnem, és már nagyon el vagyok keseredve

Pedig nem is vagyok már tini...

Most olvastam a neten a mikrodermabrázióról.

Van közöttetek olyan, aki már kipróbálta? Milyen tapasztalataitok vannak? Megéri befizetni egy ilyen kezelésre? Bármilyen vélemény érdekel!!!

Előre is köszönöm a válaszokat!

  1. 2012. október 8. 16:2379.
    Te hámlasztó krémet használsz? Mióta? Mik vele a tapasztalataid? Jó ötletnek tűnik, valóban nem biztos hogy elsőre beleugranék egy ilyen kezelésbe. Sajnos a bőröm sokszor nehezen regenerálódik az arcomon. Nemtudom miért csak ott, de elég zavaró. Például ha sebes lesz vagy piros foltos, nagyon sokáig úgy marad. A krém jól hangzik!
    előzmény:
    Rozsa123 (78)
    2012-10-05  13:25
  2. 2012. október 5. 13:2578.
    Szia Kishercegnő! Mielőtt nekikezdenél egy arccsiszoló kezelésnek, szerintem próbáld ki hámlasztó krémeket, azok is csodáttudnak tenni! Amikben gyümölcssav (AHA) van, azok mikrohámlasztanak. Ha úgy érzed, hogy ez nem elég, akkor vágj bele bármi komolyabba! Főleg, hogy az esküvődre készülsz :) Én is ilyen arckrémet használok, és nagyon szeretem        
    előzmény:
    kishercegno (77)
    2012-10-03  14:23
  3. 2012. október 3. 14:2377.
    Sziasztok! Nem volt időm minden hozzászólást visszaolvasni. Volt valaki mostanában ilyen kezelésen? Szeretném megszépíteni az arcomat, mert jövőre lesz az esküvőm. Még sok idő van addig, de kis aknés hegeim nekem is vannak. Ha esetleg krémet tudtok ajánlani, az is jó lenne. A lényeg, hogy legyen szepp és simább tőle a bőröm :)
  4. 2012. július 18. 12:2576.

    Szia

     

    A fórumot nem olvastam végig, csak az utolsó pár hozászólást...

    Picit elgondolkodtam, mert mindenféle kemikáliát ajánlanak a kezelésre, de eszerintem elsősorban a szervezeted méregtelenítésével kellene kezdened, vagyis először belsőleg kellene rendberakni magad, és ahogy a mérgek távoznak szervezetedből, úgy lesz egyre szebb az arcod is. Én mindenképpen olyan természetes alapanyagokból készüllt szert javasolnék, amivel nem mérgeznéd tovább magad! 

    ajánlom figyelmedbe a következő cikket:
    http://mergezoafurdoszobad.blog.hu/

     

     

     

    előzmény:
    mape (1)
    2012-06-13  15:16
  5. 2012. július 18. 10:3575.

    szervusztok!

     

    örülök, hogy e kényes témában rátaláltam erre a beszélgetésre....

     

    réges régen acne vulgaris-szal kezdtem, hormonális eredet,klinikai kezeléssel. az évek folyamán rosacea lett a neve - most rosacea rhinophyma.

     

    ahogyan olvasom, közületek többeknek drasztikus megoldásokat vázoltak fel az orvosok, sokszor tehetetlenséggel, próbálkozásokkal kerültetek szembe. az én esetemben az első fegyver az androcur volt, majd hosszú évekig a diane35 volt a megoldás.

    most, hogy a hormonális háttér megszünt, kapta a betegség ezt a rinoceroszos nevet. az orvosok szerint egyedüli megoldás a plasztikai sebész kése, illetve a méregdrága, részemre elérhetetlen magánklinikai lézeres beavatkozás, amit félévente ismételni kell.

     

    szeretném kérdezni, van-e köztetek sorstársam? nem tudom merre lépjek tovább, ugyanúgy nincs egyértelmű kiút vonal, mint 30évvel ezelőtt. pedig akkor azt hittem, hogy mire megvénülök, az orvostudomány is eljut valamiféle megoldásig.

     

    köszönöm, ha valaki jelentkezik

    sziasztok 

    előzmény:
    mape (74)
    2012-07-13  12:21
  6. 2012. július 13. 12:2174.
    Perszee mindenképp utána olvasok még, tisztában vagyok vele hogy ez még bőven kevés egy szappan elkészítéséhez!De tényleg köszönöm az itt leirtakat azért ez óriási segítség! Ha kérdésem van írok mindenképp!
    előzmény:
    saschamora (73)
    2012-07-13  10:42
  7. 2012. július 13. 10:4273.

    szivesen Mape!:-)

    de azert ez meg nem minden, olvass utana lecci' hogy mibol all a folyamat, es a biztonsagi eloirasoknak (ez nagyon fontos!) ne velem irasd le, jo? :-))

    viszont ha kerdesed van, nagyon szivesen segitek!:)

     

    olajat innen tudsz a legolcsobban beszerezni:

     

     http://www.dragonspice.de/

     

    a szallitas 9.70 Euro.

     

    Magyarorszagon rettenetesen dragan merik az olajakat, es ugy reklamozzak mintha valami kulonleges, es nehezen hozzajuthato dolog lenne, -hogy dragabban adhassak!:-)

     

    vegyel sheat, kakaot, kokuszt. olivat is, de azt megveheted a szupermarketban is. 

    előzmény:
    mape (72)
    2012-07-13  10:09
  8. 2012. július 13. 10:0972.

    Látom amig nem voltam lettek fejlemények bőven!

     

    saschamora köszi ezt a sok információt, így már talán én is megbírkózom a feladattal!

     

    Még egy kérdésem azonban lenne. Ezeket az olajokat hol szerzitek be? Gyógynövény boltokban, esetleg gyógyszertár?

    előzmény:
    saschamora (71)
    2012-07-12  23:45
  9. 2012. július 12. 23:4571.

    igen, van aki egy hangyanyi kevesebb vizet tesz bele, de ez mar olyan mint a pudingosodaskor hozzaadott olaj, van aki szerint van ertelme, van aki szerint nincs! :-)

    meg egy pontositas: az alatalam leirt vizmennyiseg a "hideg" szappan keszitesehez van szamitva, a meleghez tobb viz kell.

     

    sok sikert! :-)

    előzmény:
    amen (70)
    2012-07-12  23:38
  10. 2012. július 12. 23:3870.

    De jó, és milyen egyszerűnek tűnik! :) Most már értem, mi ez a szappan index, ez az a szorzó, aminek a segítségével megkapjuk, hogy az illető olajhoz mennyi lúg kell, hogy szappanná váljon? :) Nagyon tetszik :))

     

    A plusz olajat olvastam másként is, de ez a te módszered is ugyanolyan jó szerintem.

     

    Vizet olvastam már többet is, meg kevesebbet is, mint 30%, ha kevesebbet tesz bele az ember, hamarabb lesz jó vajon a szappan? (a soap calc. ban 38%-ra van állítva alapból, az szted nem sok? Desztvizet tudok szerezni, nem lesz probléma. (  az ismerősöm is mondta, hogy a csapvizet még forralva sem ajánlja. ).

     

    Köszi a válaszokat, sokat segítettél, holnap jövök megint, ahogy tudok :))

    Jó éjt :)

    előzmény:
    saschamora (69)
    2012-07-12  23:25
  11. 2012. július 12. 23:2569.

    a lug kiszamitasa:

     

    tegyuk fel, hogy szeretnenk kesziteni 1000 gr. szappant, a kovetkezo olajakkal:

     

    700 gr. oliva --0.134

    150 gr. kokusz --0.184

    150 gr. shea --0.128

     

    a mennyisegeket be kell szorozni az index szamaval:

    700x0.134= 93.8

    150x0.184= 27.6

    150x0.128= 19.2

     

    osszeadni:  140.6 gr ---- ez a lug mennyisege.

    ha finomabb szappant akarunk (marpedig akarunk) megtehetjuk hogy max 5-6% olajat nem lugositunk. igy: (5%-ot nem lugositunk)

     

    140.6x0.95= 133.5 gr ------ ez a lug vegleges mennyisege.

     

    a vizet igy kell kiszamolni:

     

    megszorozzuk az olaj mennyiseget 0.3-mal.

     

    1000x0.3= 300 gr. ----- ez a viz mennyisege

     

    a viz mindig, es minden esetben desztillalt, demineralizalt, csapviz soha, semmilyen esetben sem jo, elrohad tole a szappan. 

     

    szivesen! :-)))

     

    ha van meg kerdes, ne habozz!:-))

     

    előzmény:
    saschamora (68)
    2012-07-12  23:11
  12. 2012. július 12. 23:1168.

    nem mennek bele a tudomanyos magyarazatba, ezert a leheto legegyszerubb modon ugy fogalmazom meg, hogy minden olajnak van egy szappan indexe, ami a lug kiszamitasahoz szukseges.

    az alabbiakban csak azokat az olajakat sorolom fel, amelyekbol erdemes szappant kesziteni, es az indexuket.

     

    kakaovaj: 0.137

    kremes-habos lesz a szappan. nikkelre erzekenyek ne hasznaljak fel.

     

    kokusz: 0.184

    kitunoen habzik, de max. 20% legyen, ezen tul szarit. elosegiti a kemenyedest.

     

    shea: 0.128

    isteni finom lesz tole szappan, moderaltan habzik, kitunoen kemenyedik. 

     

    oliva: 0.134

    kicsit habzik, ez az egyetlen olaj, amibol onalloan is lehet szappant kesziteni. szuper kemeny lesz, es onalloan is kituno minosegu. 

     

    palma: 0.142

    kitunoen habzo, kemeny szappan, max. 30%, azon tul szarit.

     

    disznozsir: 0.138

    kremesen habos, kemeny szappan. 

     

    ezek a fo osszetevok, amelyekbol a nagyobb mennyiseget kell tenni. a tobbibol max 5-6%, a pudingosodaskor, - mar aki akarja, nem muszaj. 

     

    folyt. kov.

     

     

    előzmény:
    amen (67)
    2012-07-12  22:32
  13. 2012. július 12. 22:3267.

    Köszi a segítséget!

     

    Annyit már tudok, hogy kb. milyen olajak keményítik vagy puhítják a szappant, melyiktől fog jobban habzani, de örülnék neki, ha segítenél :)

    előzmény:
    saschamora (66)
    2012-07-12  22:20
  14. 2012. július 12. 22:2066.

    Amen, a soap calc. csak akkor jo otlet, ha ismered az olajak tulajdonsagait, es tudod hogy melyik olajbol lehet, es erdemes jo szappant csinalni. vannak olyan olajak amelyekkel a szappan nehezen kemenyedik, ezert nem erdemes oket felhasznalni, nagyon hosszu az eresi ideje, es nem is lesz jo minosegu. namarmost, ha eljutottal odaig, hogy megtanultad az olajakat, akkor mar ki tudod szamolni a lug, es a viz mennyiseget is!:-)

    amugy nagyon egyszeru, ha valakinek kell, szivesen leirom!:)

    előzmény:
    amen (64)
    2012-07-12  22:04
  15. 2012. július 12. 22:1665.

    megmondom neked oszinten, hogy en nem szoktam tanulmanyozni a szappankeszitos/naturkozmetikas oldalakat, mert eddig ahanyat megkukkoltam, az mind olyan rettenetesen dilettans volt, hogy gutautest kaptam!:)

    de egeszen biztosan talalsz leirast a biztonsagi eloirasokrol, a kellekekrol, receptet pedig irok neked szivesen!:-) 

    előzmény:
    mape (61)
    2012-07-12  10:05
  16. 2012. július 12. 22:0464.

    Annyira nem egyszerű azért, de lehet, hogy csak gyáva vagyok belefogni, mindenesetre ki fogom próbálni.  Meg nem is egyszerű mindent beszerezni hozzá, főleg a lúgot nehézkes.

     

    Itt a receptszámláló, ezer féle olajjal, csak beütöd a fajtát és a mennyiséget amit használni akarsz grammban, és kiszámolja, mennyi folyadékot és lúgot kell az olajokhoz adni. Idáig már eljutottam :)))

     

    A keresőbe ha beütöd, hogy háziszappan készítés, sok használható oldalt, videót találsz. 

    előzmény:
    mape (61)
    2012-07-12  10:05
  17. 2012. július 12. 21:5363.

    Köszi, lehet, hogy így van. :)

    Nyálas szappant még nem kaptam tőle :D  (tudom, mire gondolsz, az olívásnak volt érdekes tapintása)

    előzmény:
    saschamora (59)
    2012-07-11  10:00
  18. 2012. július 12. 21:5062.

    Szerintem is  lenne rá kereslet, nem nekem azt mondta, nem akarja nagyüzemben, megrendelésre  készíteni, mert csak hobbija, a felesleget ajándékozza el, illetve csereberélünk.  A másik pedig, hogy szigorú engedélyeztetési procedúrát kell végigcsinálni minden egyes árulni kívánt szappannal, ÁNTSZ engedélytől  az OÉTI (nem tévedés) engedélyig, mikrobiológiai bevizsgálásig, kisebb vagyonért. 

    Mondjuk azt kötve hiszem, hogy aki neten árul, annak mindnek van :)   

    előzmény:
    mape (58)
    2012-07-11  09:37
  19. 2012. július 12. 10:0561.
    van esetleg olyan weblap ahol jó kis szappan receptek vannak pontos leírással? egy próbát megér!
    előzmény:
    saschamora (60)
    2012-07-11  18:27
  20. 2012. július 11. 18:2760.

    miert nem csinalsz otthon szappant?:) hidd el, nem nagy ugy, csak oda kell figyelni a biztonsagi eloirasokra, es nagyon pontosan be kell tartani a mennyisegeket (grammra pontosan). 

    előzmény:
    mape (58)
    2012-07-11  09:37
  21. 2012. július 11. 10:0059.
    a szappannak csak a keszites utani 2 hetben magas a ph-ja, aztan beall a vegleges szinte, vagyis neutralizalodik olyan szinten, hogy hasznalhatova valik. de nem eri meg rogton befogni az uj szappant, mert meg puha, nagyon hamar elhasznalodik, es "nyalas" is. ezert a minimum eresi ideje 40 nap, ekkora megfelelo allagu a szappan, de minel tovabb all, annal kemenyebb lesz, es egyre kevesbe nyalas.
    előzmény:
    amen (56)
    2012-07-10  16:29
  22. 2012. július 11. 09:3758.
    Most látom már írtad korábban hogy nem árulja! :( Pedig ha tényleg ennyire jók lehet érdemes lenne neki elgondolkodni rajta mert lenne rá kereslet szerintem.
    előzmény:
    amen (56)
    2012-07-10  16:29
  23. 2012. július 11. 09:3457.
    És ezeket a szappanokat meg lehet valahol rendelni, esetleg az oldalon amit nekem is küldtél? Vagy valahol forgalmazza az ismerősöd?
    előzmény:
    amen (56)
    2012-07-10  16:29
  24. 2012. július 10. 16:2956.

    Megkérdeztem akitől a szappanokat kapom, hogy hogy lehet, hogy egy ilyen szappan szárítson, amikor plusz olajokkal van teli, és azt mondta, hogy lehet, hogy még nem volt "érett" a szappan, vagyis nem állt még eleget a készítés után, ilyenkor még magas a pH-ja és száríthat. A teendő, hogy tartogatja még az ember, és megpróbálja egy-két-3 hét múlva megint.

     

    Ha akkor is szárít, akkor az összetevők valamelyike lehet a ludas, amire te érzékenyebb vagy, például túl sok benne a kókuszvaj, ami tényleg nagyon szárít(hat), ő pl ügyel arra, hogy abból ne legyen több a szappanjában 15%-nál.

     

    A tiszta olívaszappan azért lehetett pl jó neked, mert abban nem volt kókuszvaj.

     

    Na ezzel én is okosabb lettem, gyűjtöm az infókat, saját szappant akarok :))))

     

     

    előzmény:
    Milu (52)
    2012-07-09  23:36

Címlap

top